2018, aby mieć więcej twardych widelców niż kiedykolwiek wcześniej – czego się spodziewać

W zależności od tego, gdzie stoisz, jeśli chodzi o potencjalnie kontrowersyjne hard forki, a także jakie waluty posiadasz, hard forki mogą być błogosławieństwem lub przekleństwem. Każdy, kto posiadał bitcoiny na początku 2017 roku, otrzymał taką samą ilość gotówki bitcoin, która okazała się dość cenna.

Staliby się także posiadaczami bitcoin gold, bitcoin diamond, bitcoin clashic i kilku innych bitcoinów, które miały miejsce w 2017 roku. Chociaż może się to wydawać darmowymi pieniędzmi, może również potencjalnie stworzyć niepożądane zobowiązanie podatkowe.

Era Hard Fork trwa

Mając rok 2018, mamy już dziesiątki forków, które mają powstać i stworzyć dodatkowe zasoby blockchain. Czy tego chcemy, czy nie.

Niektóre forki nie mają na celu tworzenia nowej waluty, ale zamiast tego mają na celu rozwiązywanie problemów lub wdrażanie aktualizacji. Jedną z takich aktualizacji jest zbliżający się Ethereum Casper, który zmieni Ethereum z czysto dowodu pracy na dowód stawki.

Innym problemem związanym z hard forkami jest to, w jaki sposób nowo utworzone aktywa są przedmiotem roszczeń przez kogoś, kto posiadał równoważne aktywa w pierwotnym łańcuchu? Spowodowało to duże zamieszanie, a nawet spowodowało utratę aktywów, ponieważ ludzie nie rozumieli, jak zdobyć ich rozwidlone aktywa.

Na przykład niemała liczba osób została oszukana w celu uzyskania kluczy prywatnych podczas odwiedzania witryny phishingowej, która twierdziła, że ​​umożliwia im sprawdzenie salda ich złota bitcoinowego lub uzyskanie do niego dostępu..

Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby osoby, które chcą uzyskać dostęp do swoich rozwidlonych aktywów, zrobiły to w sposób zgodny z szanowanym i zalecanym przewodnikiem. Powinni również wiedzieć, że pod żadnym pozorem nie powinni podawać swoich kluczy prywatnych.

Dziedzictwo gotówki Bitcoin

Bitcoin Cash kontra Bitcoin

Sporny widełki pieniężne Bitcoin. Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Supergwiazdą 2017 roku była niewątpliwie gotówka w bitcoinach. Promowane przez Rogera Vera i Bitmaina, gotówka bitcoin zaczynała się od nieco skromnych 300-600 $, zanim wzrosła do ponad 1000 $. Po dodaniu do Coinbase, waluta bardzo krótko osiągnęła 8000 USD, zanim handel został zatrzymany.

Wydaje się, że dowody na to, że gotówka bitcoin osiągnęła 8000 $ na Coinbase, zostały usunięte.

Nagły skok ceny, który nastąpił przed pojawieniem się gotówki bitcoinowej na Coinbase, sugerował, że mogła mieć miejsce jakaś forma handlu poufnymi informacjami. Coinbase ogłosiło, że rozpocznie dochodzenie, ale jak dotąd nie przyniosło to rezultatu. Dziś gotówka bitcoin oscyluje wokół 2500 USD.

Według zwolenników rozwidlonej waluty, gotówka bitcoin reprezentuje „prawdziwą wizję Satoshi” przystępnego systemu pieniężnego peer to peer. Ci, którzy wspierają gotówkę bitcoin, twierdzą, że opłaty transakcyjne i ogólnie powolne czasy potwierdzania bitcoinów spowodowały, że nie spełnia on zamierzonego celu. Dlatego uważają, że gotówka bitcoin jest prawdziwym bitcoinem.

W zeszłym roku bitcoin cash już raz się rozwidlił, w wyniku czego ktoś przejął oryginalny łańcuch gotówki bitcoin i zmienił nazwę na bitcoin clashic. Poparcie dla pozornie satyrycznej waluty w większości spadło, a społeczność nie wydaje się w tym momencie szczególnie zainteresowana.

Celem zeszłorocznego forka gotówki bitcoin było przede wszystkim zaimplementowanie nowego algorytmu dostosowywania trudności.

Bitcoin Fork Madness

Bitcoin Cash kontra Bitcoin

Sporny widełki pieniężne Bitcoin. Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Według tego artykuł na 99bitcoins.com istnieje wiele dziesiątek zbliżających się widełek bitcoin, które albo pojawiły się pod koniec zeszłego roku, albo będą dostępne wkrótce.

Niektóre przykłady to bitcoin prywatny, ruda, lite, interest, smart, pizza, file, top, wiara, pula, świat, ropa, srebro, atom, a lista jest długa. Różnica między oryginalnym bitcoinem a wszystkimi tymi forkami polega zazwyczaj na tym, że forki będą używać różnych algorytmów konsensusu, będą miały różne limity podaży i tak dalej. Niektóre oferują dowód stawki, inne oferują kopanie procesorów, niektóre są wstępnie wydobywane, a prawie wszystkie mają rozmiar bloku większy niż 1 MB.

Aby nie zostać pominiętym w widelcu, Ethereum widzi również swój własny hard fork jako nową walutę spin-off. To się nazywa EtherZero. EtherZero zostanie wydany w stosunku jeden do jednego i będzie miał łączną podaż 116 milionów. Projekt twierdzi, że ma 20 pracowników i jest kompatybilny z Dapps. Rozwidlenie nastąpi 19 stycznia.

Wreszcie, o czym mówiliśmy we wcześniejszym artykule na CoinBureau, Zclassic, już widelec Zcash (ZEC), będzie ponownie rozwidlał się w nową hybrydę Zcash i bitcoin, do czegoś, co nazywa się bitcoin private. Celem tego projektu jest nie tylko ożywienie popytu na Zclassic, ale także wdrożenie skutecznego protokołu prywatności używanego przez Zcash, znanego jako ZK-snarks, w bardziej przyjaznym pakiecie.

Forks stają się bardziej powszechne niż nowe waluty?

Niektórzy ludzie mogą się zastanawiać, dlaczego można stworzyć nowy bitcoin i nazwać go „bitcoin”. Nie jest znakiem towarowym Bitcoin?

Odpowiedź brzmi: nie, bitcoin nie jest znakiem towarowym i hipotetycznie każdy mógłby użyć słowa bitcoin w dowolnym celu. Na przykład możesz stworzyć własną markę pączków i nazwać je „pączkami bitcoin”, chociaż nie mają one nic wspólnego z kryptowalutą.

Gdy gotówka bitcoin stała się tak skuteczna i zasadniczo miliardy dolarów zostały pozornie stworzone z powietrza, znacznie więcej osób chce wskoczyć na modę i stworzyć własne rozwidlenia, aby szybko zarobić.

Oczywiście, niektórzy ludzie stojący za tymi widelcami bitcoin są autentyczni i wierzą w swoją technologię, jednak wydaje się rozsądne, że duży procent tych, którzy stoją za tymi widłami, tworzy je tylko za szybką złotówkę.

Ponieważ kryptowaluty stają się coraz łatwiejsze do tworzenia, gwarantujemy, że będziemy nadal obserwować falę za falą forków lub nowych walut, a wiele z nich istnieje tylko po to, aby szybko zarobić..

Dlatego od doświadczonych inwestorów i posiadaczy zależy, na które widelce warto zwrócić uwagę, a które są śmieciami..

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me