4 produkty Blockchain, których faktycznie możesz dziś używać

Te codzienne produkty blockchain są praktyczne i natychmiast pożyteczne. Każdy z nich może zmienić Twoje codzienne życie… i świat, jaki znamy.

W świecie, w którym blockchain jest najbardziej znany z kryptowalut i spekulacji cenowych, łatwo zapomnieć, że jego zastosowania wykraczają daleko poza same waluty.

Nieprzerwane, niezmienne i niezależne od scentralizowanych władz – tysiące produktów blockchain są opracowywane, aby poprawić ludzkie życie.

Oto 4 produkty typu blockchain, których możesz zacząć używać już dziś, aby natychmiast poprawić swoje życie.

1. Odważna – przeglądarka, która przemyśla sieć

Brave to przeglądarka oparta na blockchain, której misją jest „naprawianie sieci”. Wyobraź sobie internet wolny od reklam, z natychmiastowym ładowaniem i pełną prywatnością. Na tym polega siła Brave.

Brave blokuje reklamy i elementy śledzące, dzięki czemu możesz przeglądać w niezrównanym bezpieczeństwie. A ponieważ przepustowość nie jest pochłaniana przez natrętne reklamy lub podejrzane śledzenie, możesz doświadczyć prędkości nawet 8-krotnie szybszej. W bezpośrednim starciu z Chrome i Firefoxem Brave nie wziął jeńców. Czasy ładowania były do ​​3 razy szybsze w przypadku popularnych witryn internetowych na komputerach i do 8 razy szybsze na urządzeniach mobilnych.

Odważne funkcje:

  • 100% prywatności: Twoje dane nie są widoczne ani przechowywane. Oznacza to, że nie można go sprzedawać stronom trzecim.
  • Pełne bezpieczeństwo: Brave Shields zapewniają 100% bezpieczeństwo przeglądania.
  • Bezpieczne aktualizacje: Brave automatycznie aktualizuje się do HTTPS, gdy czas wymaga dodatkowego poziomu bezpieczeństwa.
  • Brave Sync: Możesz szyfrować i synchronizować preferowane ustawienia i zakładki. Brave nie ma kluczy do odszyfrowania Twoich danych.

Oddaj się twórcom treści

To, co naprawdę wyróżnia Brave, to sposób, w jaki łączy użytkowników z ulubionymi witrynami.

Ekosystem Brave Browser

Przegląd Brave Ecosystem. Źródło: Odważny

Brave to znacznie więcej niż tylko przeglądarka. To ekosystem, w którym użytkownicy mogą wspierać dostawców treści, do których zwracają się każdego dnia. Dzięki Brave Payments możesz co miesiąc wybrać kwotę, którą możesz przekazać na swoje ulubione witryny (lub przeglądarka może to zrobić za Ciebie na podstawie ilości czasu spędzanego w każdej witrynie).

Oparty na uwadze system nagród wraz z szybszym i bezpieczniejszym przeglądaniem sprawiają, że Brave to przyszłość przeglądania stron internetowych bez reklam i peer-to-peer.

2. Steemit – miliardowy rywal Reddit

Steemit to pierwsza platforma mediów społecznościowych zbudowana w oparciu o blockchain, która płaci swoim użytkownikom za publikowanie treści. Steemit to żyjąca, oddychająca ekonomia społeczna, w której użytkownicy są nagradzani (w krypto) za dzielenie się swoim głosem lub prezentowanie dobrej treści społeczności.

W przeciwieństwie do większości platform mediów społecznościowych, które czerpią wartość od swoich użytkowników z korzyścią dla swoich udziałowców (zwykle poprzez reklamy lub dane osobowe), Steemit rozdziela nagrody między samych użytkowników. Cała platforma jest zbudowana na blockchainie Steem i zasilana przez token STEEM.

Statystyki Steemit

Steemit według liczb. Źródło: Steemit

Teraz możesz czytać, tworzyć i omawiać świetne treści oraz zarabiać za to!

Jak to działa?

Podobnie jak Reddit, użytkownicy mogą głosować za (lub bezlitośnie głosować przeciw) treści. Różnica polega na tym, że Steemit zapłaci Ci (w krypto) zarówno za publikowanie, jak i głosowanie / komentowanie (zwane „kuracją”). Witryna codziennie tworzy nowe tokeny i dodaje je do puli nagród. Te tokeny są następnie dystrybuowane do użytkowników na podstawie ich wkładu w ekosystem.

Możesz zdobywać tokeny poprzez:

  • Publikowanie treści: W zależności od upvotes, otrzymasz część puli nagród.
  • Wybór treści: głosowanie za treściami, zanim staną się popularne, może przynieść Ci nagrodę w postaci kuratora.
  • Kupowanie: Użytkownicy mogą kupować STEEM bezpośrednio ze swoich portfeli za pomocą BTC i innych kryptowalut.

Cały system nagród opiera się na „Steem Power”. Zasadniczo jest to Twoja wartość dla społeczności. Im więcej wnosisz, tym wyższa jest Twoja moc Steem i więcej możesz zarobić.

Oprócz nagród to wspaniały sposób na rozpoczęcie czytania świetnych wiadomości, znajdowania przydatnych artykułów i niekończącej się rozrywki bez reklam. Aha, i ty też możesz na tym zarobić!

3. Dent – Wyzwolenie światowego rynku danych mobilnych

Dent Marketplace oparty na łańcuchu bloków to 3,5 miliona użytkowników, który umożliwia użytkownikom kupowanie, sprzedawanie lub przekazywanie danych mobilnych. Zamiast płacić wygórowane ceny za dane mobilne na całym świecie lub gorzej, sprzedając swoje niewykorzystane dane pod koniec każdego miesiąca dostawcy usług telefonicznych, Dent uwalnia dane i czas antenowy w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy.

W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli biznesowych usług, Dent nie jest kontrolowany przez kilka firm w każdym kraju. Jest to niezmonopolizowane, zdecentralizowane rozwiązanie, które przekazuje władzę użytkownikom.

Aplikacja mobilna Dent

Aplikacja mobilna Dent. Źródło: Biała księga dotycząca wgnieceń

Wystarczy pobrać aplikację, kupić pakiet danych i użyć go samodzielnie lub wysłać komuś innemu. Drugi użytkownik nie musi mieć aplikacji Dent, aby korzystać z danych.

Zdolność Denta do zmieniania świata, szczególnie w krajach rozwijających się, sprawia, że ​​jest to jeden z bardziej rewolucyjnych projektów, jakie rozpoczęto w ostatnim czasie.

Co to się zmienia?

Każdego miesiąca miliardy danych mobilnych tracą ważność i wracają do kieszeni dostawców usług w celu ich odsprzedaży. Wyobraź sobie, że tankujesz bak, wracasz na stację pod koniec każdego miesiąca i jesteś zmuszony oddać nieużywany bezołowiowy zwrot za darmo. Taki jest obecny model biznesowy.

Dent to wszystko zmienia.

Dzięki Dent możesz wymienić swoje nadmiarowe dane na monety DENT na Dent Marketplace.

Teraz podczas podróży do nowego kraju możesz się zalogować i kupić pakiet danych od lokalnego użytkownika. Dostają DENT, a Ty otrzymujesz dane lokalne!

4. Publica – opowiedz swoją historię dzięki mocy Blockchain

Publica to ewolucyjna platforma wydawnicza oparta na technologii blockchain, która rewolucjonizuje sposób publikowania, dystrybucji i czytania książek w bezprecedensowy sposób.

Jako pierwsza „książka ICO” umożliwia autorom finansowanie społecznościowe ich projektów za pośrednictwem tokena platformy (PBL).

Publica Mobile Application

Aplikacja Publica na Androida. Źródło: Sklep Play

Publica umożliwia autorom aktywację i łączenie się z publicznością na wczesnym etapie procesu pisania. Autorzy ustalają cenę swoich projektów, zwolennicy biorą udział w ICO książki i przekazują autorowi fundusze potrzebne do ukończenia projektu, a po jego zakończeniu każdy, kto posiada tokeny projektu, będzie miał do niego natychmiastowy dostęp.

Globalny, zdecentralizowany rynek umożliwia autorom pominięcie głównych wydawców i bezpośrednie połączenie z ich odbiorcami. Zautomatyzowana dystrybucja, zarządzanie, a nawet odsprzedaży „tantiemy” będą teraz dostępne dla pisarzy bez granic politycznych. Jako użytkownik możesz finansować ciekawe projekty, kupować książki, a nawet czytać je bezpośrednio z poziomu aplikacji!

Wniosek

Blockchain zmienia świat na więcej sposobów niż tylko kryptowaluta. Zdecentralizowany, niezmienny i przejrzysty charakter pozwala na wiele różnych zastosowań.

Jak pokazują te 4 projekty, istnieją obecnie przypadki użycia blockchain, które aktywnie zwiększają adopcję i wprowadzają innowacje w nowych technologiach. Niezależnie od tego, czy szukasz bezpiecznego sposobu na przeglądanie sieci, opracowywanie treści czy decentralizację danych, te projekty Cię obejmują.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me