5 najlepszych krajów przyjaznych kryptowalutom do rozważenia

Podobnie jak na innych rynkach finansowych, podejście regulacyjne do kryptowalut jest bardzo różne w różnych krajach na całym świecie.

Podczas gdy niektóre narody zdecydowały się spróbować zablokować lub całkowicie kontrolować kryptowaluty, inne przyjmują znacznie bardziej liberalne podejście do najnowszych aktywów finansowych i stojącej za nimi technologii. W tym artykule przyjrzymy się pięciu najbardziej przyjaznym dla kryptowalut krajom do rozważenia.

Nic dziwnego, że rządy, które notorycznie wolno się zmieniają, miały trudności z nadążeniem za ewolucją blockchain, rozproszonej księgi i kryptowalut. Niektóre kraje próbowały uniknąć tego problemu, zakazując pewnych aspektów technologii blockchain lub próbując kontrolować rozwój rynków kryptowalut, podczas gdy inne były bardziej otwarte na zmiany na wiele sposobów.

Pięć krajów przyjaznych kryptowalutom wymienionych poniżej to tylko niektóre z krajów, które stosują technologię blockchain. Są wybierani nie tylko dlatego, że są przychylni inwestorom w kryptowaluty, ale dlatego, że pomagają tworzyć raje dla innowacji i ewolucji technologii blockchain.

Szwajcaria

Crypto Valley Szwajcaria

„Crypto Valley”

Szwajcaria od dawna jest znana zarówno jako neutralny obserwator, jak i ośrodek prywatnych usług finansowych i bankowych. Czy możesz wymyślić lepsze miejsce, aby zachęcić do rozwoju kryptowalut zorientowanych na prywatność niż centrum prywatnych usług finansowych??

W rzeczywistości Szwajcaria stawia sobie za cel stać się „krajem kryptograficznym” według ministra gospodarki tego małego alpejskiego kraju. Cel ten powstał w związku z projektem „Crypto Valley”. Zug, zlokalizowane w centralnej Szwajcarii, jest domem dla projektu „Crypto Valley”, niezależnego, wspieranego przez rząd stowarzyszenia, którego celem jest stworzenie „wiodącego na świecie ekosystemu technologii blockchain i kryptograficznych”.

Oprócz skupienia się na innowacjach i ewolucji branży blockchain, Szwajcaria stała się również znana jako jeden z najlepszych krajów pod względem udanych ICO.

Japonia

Japonia jest dobrze znana jako jeden z najbardziej akceptujących krajów, jeśli chodzi o blockchain i kryptowaluty. Jest to bardzo prawdopodobne ze względu na postęp technologiczny w Japonii i chęć społeczeństwa do akceptacji nowych technologii.

Wolumen transakcji JPY BTC

Rekordowy wolumen BTC / JPY

Według doniesień japońskich mediów, kupno i sprzedaż japońskiego jena stanowi ponad 50% światowego wolumenu bitcoinów. Jednym z powodów tego jest fakt, że Japonia oficjalnie uznała kryptowaluty za prawny środek płatniczy w 2017 roku. Pomocne jest również to, że giełdy kryptowalut w Japonii działają w bardzo liberalnym środowisku regulacyjnym..

Japonia jest dobrze znana z przyjęcia technologii i czasami dziwnych (dla mieszkańców Zachodu) mód. Japończycy z łatwością przyjęli kryptowaluty, a nawet włączyli je do innej mody – J-pop. Istnieje teraz grupa j-popowa związana z kryptowalutami, znana jako „Virtual Currency Girls” i jeśli myślisz, że to dziwne, nie jesteś sam, to dość dziwne, jeśli nie jesteś Japończykiem.

Japonia utworzyła również organ samoregulacyjny znany jako Japan Virtual Currency Exchange Association (JVCEA). Podmiot powstał w wyniku połączenia Japan Blockchain Association i Japan Cryptocurrency Business Association w kwietniu 2018 r. Połączenie miało na celu skorzystanie z ulg zawartych w ustawie o usługach płatniczych, która została przyjęta w Japonii w kwietniu 2017 r..

Ustawa ta pozwala samorządowym organom regulacyjnym na ustalanie kar za narzucone przez siebie zasady. JVCEA składa się z 16 japońskich giełd i ma na celu ocenę giełdowych papierów wartościowych i kryptowalut.

Szybkie przyjęcie technologii i proaktywne podejście do samoregulacji kryptowalut sprawia, że ​​Japonia jest jednym z najbardziej przyjaznych kryptowalutom krajów na świecie. Fakt, że technologia jest szeroko akceptowana w Japonii, jest prawie pewien, że wiele nowych rozwiązań w zakresie blockchain i kryptowalut pojawi się najpierw w Japonii..

Zjednoczone Królestwo

Być może nie spodziewałeś się, że zobaczysz Wielką Brytanię na liście krajów najbardziej przyjaznych kryptowalutom, ale prawda jest taka, że ​​organy regulacyjne w Wielkiej Brytanii do tej pory pozostawiały kryptowaluty w spokoju, co prowadzi do kwitnącej społeczności użytkowników kryptowalut, firm i deweloperzy. Ponadto Wielka Brytania ma korzyści z wysoko rozwiniętej infrastruktury i wykwalifikowanej siły roboczej oraz pozytywnej reputacji.

Wielka Brytania odnotowała podobny rozwój jak w Japonii, gdzie siedem największych firm blockchain połączyło się niedawno, aby stworzyć w Wielkiej Brytanii organizację handlową branży blockchain, znaną jako CryptoUK.

Przyjęcie kryptowalut w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania pływająca pod flagą adopcji

CryptoUK jest pierwszą samoregulującą się organizacją kryptowalutową w Wielkiej Brytanii i została stworzona jako proaktywny sposób na obejście wszelkich potencjalnych naruszeń regulacyjnych w projektach blockchain w Wielkiej Brytanii.Już opublikował Kodeks Postępowania i stara się promować najlepsze praktyki branżowe, aby Wielka Brytania bezpieczny dom dla projektów blockchain i kryptowalut.

Intencją CryptoUK jest współpraca z regulatorami rządu Wielkiej Brytanii w celu stworzenia bezpiecznego środowiska zarówno dla firm blockchain, jak i dla osób, które w nie inwestują. W tej chwili koncentrujemy się na start-upach blockchain z Wielkiej Brytanii i upewnianiu się, że ich platformy są zgodne z przepisami Poznaj swojego klienta i zapobiegającymi praniu pieniędzy.

Iqbal Gandham, prezes CryptoUK, stwierdził, że sojusz zamierza „promować najlepsze praktyki i współpracować z rządem i organami regulacyjnymi”, dodając, że organizacja może stać się „wzorem przyszłych ram regulacyjnych”.

Instytucje finansowe w Wielkiej Brytanii podlegają Financial Conduct Authority (FCA), jednak obecne przepisy nie obejmują giełd kryptowalut, brokerów ani przedsiębiorstw pod nadzorem FCA. To pozostawiło biznes związany z kryptowalutami w nieco szarej strefie, która pozostawiła im dużą swobodę w sposobie działania i prowadzenia działalności. Ta laissez-faire perspektywa sprawia, że ​​Wielka Brytania jest bardzo atrakcyjną lokalizacją dla start-upów blockchain, a nawet istniejących organizacji.

Sojusz CryptoUK chce być pozytywną siłą w ruchu kryptowalut w Wielkiej Brytanii, pomagając brytyjskiemu rządowi w tworzeniu ram regulacyjnych, które nie tylko pomogą zintegrować istniejące kryptowaluty ze społeczeństwem i rynkami finansowymi, ale także zapewnią, że Wielka Brytania pozostanie centrum innowacji i rozwoju dla społeczności blockchain.

Holandia

Holandia, a konkretnie Amsterdam, od dawna słynie z wolnego myślenia i liberalnego stylu życia. Niedawno Amsterdam stał się również domem dla ambasady Bitcoin. Ta ambasada Bitcoin jest domem dla ciężko pracującej i aktywnej społeczności entuzjastów kryptowalut, którzy pracują nad rozpowszechnianiem wiedzy na temat najstarszej kryptowaluty.

Holenderski Bitcoin Crazy

Holendrzy są Bitcoin Crazy

Być może wcześniej tego nie słyszałeś, ale Amsterdam jest również znany jako najlepsze miasto startupów technologicznych w Europie, a dzięki powszechnemu przyjęciu kryptowalut może pochwalić się najgęstszą koncentracją bankomatów Bitcoin ze wszystkich miast na świecie..

Nawet przy powszechnym przyjęciu i popularności kryptowalut w Holandii, rząd nie był szybki, aby przeforsować regulacje dotyczące nowo powstałej klasy aktywów. W rzeczywistości rząd Holandii eksperymentował nawet z własną kryptowalutą znaną jako De Nederlandsche Bank Coin lub DNBCoin. Obecnie w tym postępowym północnoeuropejskim kraju nie ma rządu ani samoregulacji.

Może się to jednak zmienić, ponieważ Holenderska Koalicja Blockchain (DBC) pracuje nad strukturą regulacyjną, która nie tylko zapewnia regulacje, ale także zapewnia, że ​​odpowiedzialny jest rozwój projektów blockchain i kryptowalut. DBC to sojusz ponad 20 różnych organizacji, a jednym z jego głównych aktualnych celów jest stworzenie metody egzekwowania tożsamości cyfrowych, która będzie dotrzymywać kroku szybko zmieniającym się przepisom Poznaj swojego klienta i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy..

Holenderski Urząd ds. Rynków Finansowych jest odpowiedzialny za regulację produktów finansowych w Holandii, ale obecnie nie reguluje wstępnych ofert monet (ICO). Zamiast tego poinformował Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych, że transgraniczny charakter tokenów crowdsales wymaga odpowiedzialnych działań na szczeblu Unii Europejskiej.

Dania

Oto kolejny rozwinięty kraj europejski, o którym możesz nie od razu myśleć, że jest krajem najbardziej przyjaznym dla kryptowalut, ale w rzeczywistości 0% podatek od kryptowalut sprawił, że jest on niezwykle atrakcyjny dla entuzjastów kryptowalut. Narodowy Bank Danii posunął się nawet do zwolnienia kryptowalut spod regulacji po orzeczeniu, że nie są one walutami prawnymi środkami płatniczymi, ponieważ nie mają centralnego emitenta.

Nie powstrzymało to duńskiego rządu przed wydaniem kilku ostrzeżeń swoim obywatelom w związku ze spekulacyjnym charakterem inwestowania w kryptowaluty. Mimo to wydaje się, że trzymają się z daleka od faktycznego regulowania kryptowalut, zamiast tego zwracają się do Unii Europejskiej o regulację. Ponieważ UE nie wprowadziła żadnych przepisów, pozostawia to kryptowaluty nieuregulowane i nieopodatkowane w Danii, stąd przyjazne dla kryptowaluty oznaczenie kraju.

Wniosek

Wszystkie wymienione powyżej kraje oferują korzyści osobom i firmom, które chcą inwestować lub rozwijać projekty oparte na kryptowalutach. Cechą wspólną tych krajów jest proaktywne formowanie się samoregulujących się podmiotów, które próbują skierować rozwijające się otoczenie regulacyjne w pozytywnym kierunku.

Tworzone koalicje i sojusze ściśle współpracują z rządami, aby pomóc w stworzeniu ram regulacyjnych, które utrzymają innowacje, które zapewnia nam technologia blockchain. Na dłuższą metę postrzegamy to jako bardzo pozytywny krok, który, miejmy nadzieję, może zapobiec blokowaniu projektów blockchain.

Chociaż są to moje najlepsze typy dla krajów przyjaznych kryptowalutom, są inne, które były bardzo przychylne dla start-upów blockchain.

Są wśród nich Portoryko, Malta, Estonia, Singapur i kilka wysp karaibskich.

Wszystkie obrazy za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me