Beluga Pay To Launch Cryptocurrency Payment Network, ICO Wkrótce

Obecnie niewiele sklepów jest w stanie lub nie chce akceptować kryptowaluty jako płatności. Ponadto, ponieważ sprzedawcy detaliczni poszukują elastyczności w opcjach płatności, rośnie zapotrzebowanie na możliwość przyjmowania płatności kartą kredytową w drodze..

Nowy projekt blockchain oparty na Ethereum o nazwie Beluga Pay ma na celu zaoferowanie rozwiązania obu tych problemów i nie tylko. Beluga Pay rozpocznie sprzedaż tokenów za około miesiąc.

Wydawanie kryptowaluty może być trudne

Jeśli posiadasz bitcoin lub inną kryptowalutę, prawdopodobnie już wiesz, że istnieje ograniczenie liczby firm, które akceptują kryptowalutę jako płatność. Chociaż liczby te rosną każdego dnia, zdecydowana większość sklepów i firm nadal nie akceptuje płatności kryptowalutowych.

Beluga Pay, firma finansowa, która obecnie ma działający produkt, przygotowuje się do uruchomienia ICO dla swoich tokenów ERC-20. Beluga Pay ma kilka głównych celów, więc przejdźmy teraz do nich.

Pierwszą główną cechą sieci jest pakiet oprogramowania dla punktów sprzedaży, który umożliwia szybkie i łatwe płatności kryptowalutą i kartą kredytową. W swoich filmach wyjaśniających firma w szczególności wykorzystuje niektóre popularne opcje, takie jak między innymi bitcoin, Litecoin, Ethereum i Dash. Pakiet oprogramowania powinien być w pełni funkcjonalny na urządzeniach mobilnych, aby umożliwić elastyczność w pobieraniu płatności.

Wydaje się, że Beluga Pay jest skierowana do różnych rozwijających się części świata, w których jedyną łatwo dostępną infrastrukturą płatniczą może być telefon komórkowy. W ten sposób daje to duże pole do rozwoju w wielu obszarach, takich jak Azja Południowo-Wschodnia, Afryka, Ameryka Łacińska i Karaiby, jak wspomniano w filmie wyjaśniającym..

Zarabiaj w krypto za płatności kartą kredytową

Struktura wynagrodzeń Beluga

Jak działa Beluga Pay – źródło obrazu: Biała księga dotycząca płatności Beluga

Druga cecha sieci dotyczy tradycyjnych płatności kartą kredytową. Zwykle, jeśli ktoś zapłacił kartą kredytową, sprzedawca otrzyma płatność dopiero po upływie kilku dni. To opóźnienie może stanowić problem, zwłaszcza dla nowych lub małych firm i sprzedawców detalicznych.

Beluga Pay oferuje rozwiązanie, w którym sprzedawca może otrzymać płatność z transakcji kartą kredytową „niemal natychmiast”. Ta funkcja opiera się na natywnych tokenach ERC-20 Beluga Pay.

Tokeny dla sieci będą oferować kilka różnych własnych funkcji, które wiążą się z natychmiastowymi płatnościami kartą kredytową. Beluga Pay opisuje używanie tokenów jako płacenie „kosztu gazu”. Sprzedawca może zdecydować się na wydanie tokenów Beluga Pay w celu natychmiastowego przetworzenia transakcji kartą kredytową i wkrótce potem otrzymać równoważną ilość kryptowaluty z powrotem.

Należy zauważyć, że nie spowodowałoby to natychmiastowego zakończenia samej transakcji kartą kredytową, ale raczej, że sprzedawca mógłby natychmiast otrzymać płatność w formie kryptowaluty.

Wreszcie właściciele tokenów Beluga Pay będą rzekomo uprawnieni do części wszystkich opłat transakcyjnych pobieranych przez sieć. Obecnie oficjalna strona podaje, że ten procent wynosi 0,5%. Wiele innych tokenów przynoszących opłatę zapewni posiadaczowi 50-100% opłat sieciowych, więc 0,5% wydaje się niezwykle niskie.

Powiązania z dużym bankiem

Karty Beluga Pay

Partnerzy biznesowi Beluga Pay – źródło obrazu: Beluga Pay

Oficjalna strona Beluga Pay podaje, że obecnie działający produkt otrzymał już aprobatę i współpracę z dużym bankiem.

Firma stwierdziła również, że co najmniej jeden z jej obecnych klientów to firma z listy Fortune 50, ale nie podają żadnych bardziej szczegółowych informacji niż to.

Wreszcie Beluga Pay twierdzi, że zostały one certyfikowane zarówno przez Visa, jak i Mastercard. Jest to jednak nieco dziwne, ponieważ Visa rozprawia się z kartami kredytowymi kryptowalutowymi.

Beluga Pay ICO już wkrótce

Beluga Pay przeprowadzi ICO za około 30 dni. Celem jest sprzedaż własnych tokenów BBI wczesnym inwestorom z premią. Niesprzedane tokeny zostaną spalone. Wydaje się, że sama sprzedaż cieszy się sporym zainteresowaniem.

Nie wiadomo, czy kupujący są przede wszystkim zainteresowani potencjalnym zyskiem na wartości tokenów, czy też chcą uzyskać część podzielonego schematu podziału opłat transakcyjnych.

Całkowita podaż tokenów wynosi 100 milionów i będą one miały stawkę 1 ETH = 288 BBI.

Czy to dobra inwestycja?

Oferta Beluga Pay z pewnością brzmi atrakcyjnie, ponieważ właściciele tokenów nie tylko mieliby szansę na wzrost wartości aktywów, ale mogliby również potencjalnie uzyskać stały zwrot dzięki funkcjom przypominającym dywidendę. Nie wiemy, jak to się faktycznie przyniosło w prawdziwym życiu.

W sumie istnieje bardzo duża ilość tokenów Beluga Pay, dlatego można sobie wyobrazić, że aby otrzymać jakąkolwiek rozsądną kwotę pieniędzy za pośrednictwem systemu dywidend, może być konieczne posiadanie tysięcy lub dziesiątek tysięcy tokenów, aby uzyskać nawet dolara lub dwa.

Nie dowiemy się, dopóki system nie zostanie uruchomiony później w tym roku. Ponieważ niesprzedane żetony zostaną spalone, spalenie dużego żetonu może znacznie wpłynąć na wypłatę każdego pojedynczego żetonu.

Strategia biznesowa Beluga Pay jest potencjalnie skierowana do grupy klientów, którzy mogą nie być zainteresowani przyjęciem tej technologii. W krajach o słabej infrastrukturze płatności elektronicznych zazwyczaj króluje gotówka. Chociaż nie oznacza to, że zmiana jest niemożliwa, może to oznaczać, że potrzeba wielu lat, zanim nowa metoda płatności zostanie powszechnie przyjęta.

Nie jest to jednak gwarantowane, jak ostatnio widzieliśmy w Chinach. Ostatnio płatności mobilne prawie nie istnieją, a stały się już blisko wymiana gotówka w wielu aspektach. Stało się to w bardzo krótkim czasie, więc jest możliwe, że coś podobnego można powtórzyć w innych częściach świata.

Z pewnością warto przyjrzeć się Beluga Pay. Jeśli chodzi o to, czy będzie to dobra inwestycja, to nie na dłuższą metę, nie dowiemy się, dopóki to się nie stanie.

Zastrzeżenie: są to opinie autorów i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjne

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Twittera @belugapay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me