Bitcoin Blockchain Explorers: 10 najlepszych odkrywców bloków

Każdy, kto zajmuje się Bitcoinem, potrzebuje dobrego eksploratora blockchain. Korzystanie z Bitcoin bez dobrego eksploratora blockchain jest jak korzystanie z internetu bez dobrej wyszukiwarki. Jasne, że jest to możliwe, ale tracisz wiele przydatnych informacji.

Blockchain to w zasadzie ogromne publiczne bazy danych i jako takie są zaprojektowane w celu ułatwienia eksploracji zawartych w nich danych. I chociaż mamy teraz szeroki wybór eksploratorów blockchain, nie zawsze tak było. Ewolucja technologii blockchain do poziomu, który osiągnęli w 2019 roku, zajęła trochę czasu.

W tym poście przedstawię przegląd niektórych z najlepszych eksploratorów bloków Bitcoin dostępnych obecnie na rynku. Podam również kilka wskazówek i wskazówek, abyś mógł w pełni wykorzystać te sprytne narzędzia.

Potrzeba eksploratora bloków Bitcoin

Tradycyjnie posiadacze bitcoinów używali eksploratorów blockchain głównie do śledzenia postępu transakcji, aby zobaczyć, ile czasu zajmie zweryfikowanie transakcji wysyłania lub odbierania. Dzisiejszy eksplorator blockchain ma tak wiele innych funkcji, które pozwalają użytkownikom odkryć dane, które w przeszłości byłyby niezwykle trudne do zlokalizowania, jeśli nie niemożliwe.

Oto kilka rzeczy, które możesz osiągnąć za pomocą dobrego eksploratora łańcucha bloków:

  • Wypisz ostatnie bloki;
  • Wyszukaj określone transakcje;
  • Uzyskaj linki do poprzednich i następnych transakcji, w tym każdego wejścia i wyjścia;
  • Wygeneruj listę wszystkich transakcji dla dowolnego adresu;
  • Sprawdź aktualne salda adresów lub historyczne salda adresów;
  • Wyszukaj określone adresy, transakcje lub bloki.

10 najlepszych odkrywców Bitcoin Blockchain

Chociaż nie ma sztywnej reguły, której można by użyć do określenia „najlepszych” eksploratorów bloków, jest wielu z nich, którzy przetrwali próbę czasu i są dobrze wspierani przez społeczność. Niektóre z nich obsługują nawet łańcuchy bloków inne niż Bitcoin.

Mając to na uwadze, przejdźmy od razu do listy najlepszych odkrywców bloków (w kolejności preferencji) ?

1. Blockchain.com

Do niedawna to najbardziej znane Eksplorator łańcucha bloków Bitcoin znajdował się na Blockchain.info. Pozostaje najpopularniejszym eksploratorem łańcuchów bloków Bitcoin, a także bardzo solidnym eksploratorem łańcuchów bloków, chociaż jego funkcje pozostają dość podstawowe według dzisiejszych standardów.

Bitcoin.com Block Explorer

Wyszukaj według adresu, identyfikatora tx lub bloku dla BTC, BCH i ETH

Mimo to daje możliwość podstawowego wyszukiwania adresów, transakcji i bloków, a interfejs użytkownika jest solidny. To także niezawodna i godna zaufania usługa. Jedną z najlepszych funkcji na Blockchain.com jest góra statystyk dostępnych dla aktywności Bitcoin w ciągu ostatnich 24 godzin. Obejmuje to informacje o cenie, hashrate, trudności, dziennych TX, średniej opłacie, niepotwierdzonych transakcjach i rozmiarze Mempool.

Możesz także udać się do ich sekcja wykresów gdzie możesz zebrać znacznie szersze dane. Obejmuje to statystyki dotyczące aktywności portfela, aktywności sieciowej i więcej szczegółów dotyczących wydobywania. Wykresy można rozszerzyć na początek łańcucha bloków Bitcoin.

Potrzeba więcej?

Dostępne są również eksploratory Ethereum i Bitcoin Cash, a także rozbudowane API dla początkującego programisty w tobie. Umożliwi to pobieranie danych z blockchain.com i używanie ich we własnych aplikacjach i witrynach internetowych.

2. Krzesełko

Chcesz znaleźć coś na blockchainie Bitcoin? Nie szukaj dalej niż Krzesło, który ma jako slogan; „Przeszukaj świat blockchain w poszukiwaniu czegokolwiek”. Jest tu mnóstwo informacji na temat łańcucha bloków Bitcoin, w tym aktualna trudność, liczba węzłów, opłaty transakcyjne, rozmiar mempool i inne. Blockchair to eksplorator blockchain, który nie spoczywa na laurach, ale wciąż wprowadza ulepszenia.

Blockchain Explorer

Możliwość wyszukiwania wielu monet

Tutaj możesz być przytłoczony liczbą zmiennych, które możesz przeszukać. Możesz nawet wyszukiwać frazy lub pojedyncze słowa, które zostały zakodowane w blokach. Pozwala to ciekawskim dowiedzieć się, czy ich ulubiony zespół lub uniwersytet został na stałe dodany do łańcucha bloków. Blockchair posiada również eksploratorów blockchain dla Ethereum, Litecoin, Dash, Dogecoin, Bitcoin Cash i Bitcoin SV.

Dla nocnych sów?: Możesz przełączyć interfejs użytkownika na jego „tryb ciemny”

Coś, co naprawdę wydało mi się przydatne, to ich „porównać” narzędzie. Pozwala to na porównanie statystyk blockchain, wydobycia i sieci dla wszystkich monet, dla których przechowują dane. Jest to przedstawione obok siebie dla łatwego porównania.

3. Tokenview

Tokenview jest jednym z nowszych odkrywców łańcucha bloków Bitcoin, który trafił na rynek. Został opracowany przez chiński zespół głównie na rynki chińskie, a sporadyczne problemy z tłumaczeniem znajdziesz, jeśli korzystasz z witryny w języku angielskim. Nadrabia swoje wady, będąc jednym z najszerszych dostępnych eksploratorów z wieloma łańcuchami.

Tokenview Blockchain Explorer

Przegląd Block Explorer i Crypto / Dapp Market

Oprócz eksploratora blockchain dla Bitcoin, znajdziesz odkrywców blockchain za 70 dodatkowych altcoinów, z nowymi monetami dodawanymi przez cały czas. Jest też potężny eksplorator dApp. Tokenview jest naprawdę jednym z najpotężniejszych i bogatych w funkcje odkrywców blockchain.

Dla górników ⛏️: Istnieje sekcja wydobywcza, która przechodzi przez najlepsze monety do wydobycia i zawiera poręczny kalkulator zwrotu wydobycia

4. Bitcoin.com

Eksplorator łańcucha bloków pod adresem Bitcoin.com to czysty i minimalistyczny projekt, który sprawia, że ​​jest łatwy w użyciu. Prezentowane są zarówno Bitcoin, jak i Bitcoin Cash, a eksplorator blockchain to tylko niewielka część zestawu narzędzi i informacji, do których będziesz mieć dostęp na tej przydatnej stronie. Spójrz na to, a może się okazać, że będziesz go zwiedzać przez kilka godzin.

5. Block Explorer

Projekt open source pod adresem Block Explorer ułatwia przeglądanie transakcji, bloków i adresów za pomocą bezpłatnego eksploratora łańcuchów bloków Bitcoin. Możesz również zobaczyć wszelkie opłaty za transakcje, ich wejścia i wyjścia oraz liczbę potwierdzeń.

Interfejs użytkownika BlockExplorer.com

Główny interfejs użytkownika Block Explorer

Oprócz eksploratora łańcuchów bloków Bitcoin, możesz również znaleźć eksplorator łańcuchów bloków Bitcoin Cash i ZCash. Oprócz tego obsługują również język niemiecki, hiszpański i japoński, a także język angielski i możesz wyświetlić cztery różne jednostki walutowe (BTC, USD, mBTC i Bity).

Wskazówka dla profesjonalistów ✔️: Jeśli korzystasz z telefonu, możesz użyć ich skanera kodów QR, aby szybko załadować dany adres

6. BlockCypher

Projekt pod adresem BlockCypher to kolejny darmowy projekt open-source do badania transakcji, bloków i adresów w łańcuchu bloków Bitcoin. Ma jeden z najczystszych interfejsów użytkownika i użytkownicy nie mają wątpliwości, jak korzystać z eksploratora bloków i jak poruszać się po witrynie. Ma kanał w czasie rzeczywistym, co jest fajne, ale ma też kilka unikalnych funkcji, które są równie fajne.

BlockCypher Scanner

BlockCypher Blockchain Scanner

Obejmują one prognozy potwierdzające, sugestie dotyczące opłat transakcyjnych i powiadomienie z adresu publicznego dla zimnych portfeli Bitcoin. Oprócz obsługi Bitcoin obsługuje również Litecoin, Dash i DogeCoin, chociaż nie obsługuje Bitcoin Cash.

Podobnie jak eksplorator blockchain.com, BlockCypher ma dość solidne API, co oznacza, że ​​możesz tworzyć aplikacje poza ich platformą. Jest też obszerny dokumentacja na temat korzystania z tego interfejsu API.

7. BTC.com

BTC.com to kolejny ze starszych odkrywców blockchain i wielu użytkowników woli go do wyświetlania bloków w czasie rzeczywistym, gdy tylko wejdziesz na stronę główną, oraz ze względu na łatwy w nawigacji interfejs użytkownika. Posiada również wbudowany poręczny kalendarz, którego można używać do lokalizowania bloków i transakcji.

Jest to witryna bogata w informacje, a oprócz podstawowych wyszukiwań można również zobaczyć takie rzeczy, jak najwyższe aktualne opłaty transakcyjne, historyczny trend opłat, lista niepotwierdzonych transakcji i interesujące bogate listy. Ponadto możesz przeglądać historyczne transakcje i salda portfela na przyjaznych dla użytkownika wykresach.

BTC.com Block Explorer

Historyczne statystyki portfela w formie wykresu na BTC.com

Jedynym unikalnym zestawem danych na BTC.com jest to, ile razy publiczny adres Bitcoin jest wymieniany w Internecie. Oprócz danych Bitcoin możesz również przeglądać Ethereum i Bitcoin Cash na BTC.com.

Czujesz zaciekawienie?: BTC.com ma adres „Bogata lista” gdzie możesz zobaczyć salda i rozkłady najbogatszych adresów Bitcoin. 

Wreszcie, dla górników, BTC.com może prawdopodobnie podwoić się jako źródło informacji o wszystkich sprawach związanych z wydobyciem. Mają wszystkie statystyki, jeśli chodzi o dystrybucję puli, hashrates sieci, trudności itp. Rzeczywiście, BTC.com samo w sobie jest ogromną pulą wydobywczą, więc ma to sens.

8. BitcoinChain

BitcoinChain to kolejny świetny eksplorator blockchain, który zapewnia widok łańcucha bloków w czasie rzeczywistym bezpośrednio na stronie głównej. Znajdziesz tu również wiele innych informacji.

Być może najlepsze jest to, że wszystko na stronie jest dobrze zorganizowane i łatwe do zlokalizowania. Podoba mi się skupienie się na basenach wydobywczych na miejscu, co powie Ci nawet, które bloki były wydobywane przez poszczególne baseny wydobywcze. Witryna śledzi również rynek Bitcoin i węzły sieciowe oraz ma własną bezpłatną usługę portfela.

Użytkownicy błyskawicy ⚡: Możesz wprowadzić identyfikator URI swojego węzła w pliku Urządzenie do śledzenia błyskawic aby otworzyć swój kanał sieciowy

9. TradeBlock

Plik TradeBlock eksplorator blockchain jest dobrze znany wśród entuzjastów kryptowalut. Jest kochany i nienawidzony za skąpe, czarne tło i niepowtarzalną prezentację. To nie znaczy, że nie jest to kompletny eksplorator blockchain. Zawiera wszystkie podstawowe informacje, a dane są ładnie sformatowane, w tym linki do skrótów poszczególnych transakcji.

TradeBlock Blockchain Explorer

Sparse UI eksploratora TradeBlock

Śledzi liczbę potwierdzeń dla każdej transakcji, a nawet rozróżnia liczbę wejść i wyjść. Entuzjaści danych uwielbiają TradeBlock, a jeśli kochasz surowe dane, to też.

Dla handlowców?: Mają schludny sekcja rynków który zawiera najnowsze statystyki handlowe, ceny, księgi zamówień i wykresy głębokości rynkowej.

Wreszcie, podobnie jak większość innych odkrywców z tej listy, TradeBlock może być również używany do śledzenia transakcji w łańcuchu blokowym Ethereum. Jednak jest tutaj znacznie mniej funkcji niż w przypadku łańcucha blokowego Bitcoin.

10. Insight.is

Plik Insight.is eksplorator blockchain to interfejs API typu blockchain o otwartym kodzie źródłowym. Insight REST API zapewnia użytkownikom wygodny, wydajny i prosty sposób odczytywania danych z sieci bitcoin i budowania za ich pomocą usług.

Zapewnia wyczerpujący zestaw danych na temat łańcucha bloków Bitcoin, w tym dane o próbach podwójnego wydania, wejściach / wyjściach i zaawansowanych szczegółach transakcji. Może również przeliczać waluty w locie, korzystając z kursów Bitstamp.

Wniosek

Oto 10 najlepszych eksploratorów bloków Bitcoin. Każdy użytkownik Bitcoin powinien zapoznać się z eksploratorami blockchain, ponieważ są one jednym z powodów, dla których Bitcoin pozostaje przejrzysty i otwarty.

Poza tym mogą być fajne do zabawy…

Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, spróbuj użyć eksploratora bloków, aby spojrzeć na plik blok genezy wydobyty przez Satoshi Nakamoto w 2009 roku. To świetna lekcja historii i dobre wprowadzenie do korzystania z jednej z potężnych funkcji zdecentralizowanego łańcucha bloków.

Ostatecznie to, który eksplorator bloków Bitcoin zdecydujesz się użyć, zależy od twoich osobistych preferencji. Jeśli jesteś zainteresowany studiowaniem innych blockchainów, możesz być zainteresowany odkrywcami z dodatkowym wsparciem monet. Alternatywnie, jeśli jesteś górnikiem lub handlowcem, możesz użyć takiego, który ma statystyki dotyczące wydobycia lub rynku.

Oczywiście te eksploratory blockchain są całkowicie darmowe, więc nic nie powstrzymuje Cię przed wybraniem kilku ulubionych z powyższej listy.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me