Bitcoin zbliża się do nowych szczytów – tylko 41 dni były wyższe

>

Jak dotąd rok 2020 był świetnym rokiem dla Bitcoina. Od początku roku wartość Bitcoin wzrosła o 90%. Oznacza to, że jeśli zainwestowałeś 10 000 $ w Bitcoin 1 stycznia tego roku, miałbyś już 19 000 $.

Twoją pierwszą myślą po usłyszeniu błyskawicznego wzrostu wartości Bitcoin w tym roku może być to, że nie mogłeś wiedzieć, że cena wzrośnie w tym roku. Oczywiście to prawda.

Wiedza o tym, kiedy kupić aktywa, jest zawsze trudną decyzją. Niezliczone „co, jeśli” krążą w naszych głowach za każdym razem, gdy podejmujemy decyzję, która może doprowadzić do utraty kapitału. Jednak historia Bitcoina stanie się bardziej interesująca, jeśli pomniejszymy ją w ciągu ostatnich 10 lat.

W ciągu ostatnich 10 lat Bitcoin doświadczył gwałtownego wzrostu. Bez działu marketingu lub scentralizowanego zespołu Bitcoin stał się najbardziej udaną technologią we współczesnej historii. Jednak inwestorzy nadal grają w grę „co by było, gdyby” i powtarzały wymówki, dlaczego inwestowanie w Bitcoin jest złym pomysłem.

Pytanie brzmi: kiedy był dobry czas na zakup Bitcoina?

Próbując ustalić, które dni byłyby dobrymi dniami na zakup Bitcoina, codziennie ocenialiśmy wysokie ceny Bitcoinów. W ciągu ostatnich 2568 dni skrupulatnie ocenialiśmy dzienne maksima, aby zobaczyć, przez ile dni opłacalne byłoby kupowanie Bitcoina, gdybyś sprzedał dzisiaj (29 października 2020 r.).

Dla zabawy przeprowadziliśmy również tę samą analizę na innych popularnych zasobach, aby zobaczyć, jak się spisują. Poniżej zamieściliśmy wyniki dla tych.

Wyniki

Ponieważ Bitcoin i inne aktywa zbliżają się do rekordowych poziomów, łatwiej jest konceptualizować te dane, podkreślając liczbę dni, w których Bitcoin miał wyższą cenę niż obecnie.

Zaczynając od Bitcoina, widzimy, że z ostatnich 2568 dni Bitcoin miał wyższą cenę dokładnie przez 41 dni. Oznacza to, że gdybyś zainwestował w Bitcoin w jeden z tych 41 dni i sprzedał Bitcoin dzisiaj, straciłbyś pieniądze.

Oznacza to również, że kupowanie Bitcoinów w którykolwiek z pozostałych 2527 dni byłby opłacalny! Zasadniczo, jeśli inwestor sprzedał dziś swój Bitcoin, który został kupiony losowo w ciągu ostatnich 2568 dni, ma 98,4% szans na osiągnięcie zysku.

Wracając do naszego podstawowego pytania: Kiedy był dobry czas na zakup Bitcoina?

Odpowiedź staje się oczywista. W przeszłości było kilka złych momentów na kupowanie Bitcoinów. Jedynymi wyjątkami były te 41 dni, w których Bitcoin miał wyższą cenę.

Nie zapominaj, że wkrótce możemy zobaczyć nowe rekordy wszech czasów. W tym momencie możemy powiedzieć, że tak nigdy zły moment na zakup Bitcoina. Wyobraź sobie, że wiedziałeś o tym w ciągu ostatnich 10 lat. Z pewnością zgarnąłbyś tyle Bitcoinów, ile mógłbyś zdobyć – nawet jeśli cena była niewygodnie wysoka.

A co z innymi kryptowalutami?

Oceniając niektóre z innych najlepszych kryptowalut, możemy zobaczyć, że procent waha się od 7,14% dla fal do 21,76% dla kosmosu. Podczas gdy większość z tych aktywów nie wykazuje jednocyfrowych wartości procentowych w odniesieniu do liczby nierentownych dni, wiele z nich w ciągu ostatniego roku zmniejszyło różnicę do 0%.

Co teraz?

Nie wiadomo, co zrobić z tymi informacjami. Chociaż może to oznaczać, że kryptowaluty zostały odmłodzone i znajdują się u progu zmieniającej świat hossy, może to również oznaczać, że jesteśmy na szczycie innego cyklu rynkowego.

Nikt nie wie.

Ostatecznie nikt nie wie, czy cena aktywów wzrośnie, czy spadnie.

Więcej dobrych lektur

Najlepszy przewodnik po botach do handlu kryptowalutami

Handel społecznościowy – skopiuj najlepszych sprzedawców kryptowalut

Co to jest #DeFi? Przewodnik po zdecentralizowanych finansach

Handel kryptowalutami – co to jest rynek spot?

Krewetki to platforma handlu społecznościowego, która pomaga zautomatyzować handel kryptowalutami. Połącz swoje konto wymiany z Shrimpy, aby zacząć zarządzać swoim portfelem jak profesjonalista.

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w Telegram & Niezgoda.

Zrzeczenie się

Treść służy wyłącznie do celów informacyjnych, nie należy interpretować takich informacji ani innych materiałów, takich jak porady prawne, podatkowe, inwestycyjne, finansowe lub inne. Żadne informacje zawarte na naszej Stronie nie stanowią namawiania, rekomendacji, poparcia lub oferty od Shrimpy lub jakiegokolwiek zewnętrznego usługodawcy do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych w tej lub w jakiejkolwiek innej jurysdykcji, w której takie namawianie lub oferta byłyby niezgodne z prawem na mocy przepisy dotyczące papierów wartościowych tej jurysdykcji.

Cała zawartość tej witryny jest informacją o charakterze ogólnym i nie dotyczy sytuacji żadnej konkretnej osoby ani podmiotu. Żadne informacje zawarte w Witrynie nie stanowią porady zawodowej i / lub finansowej, ani żadne informacje w Witrynie nie stanowią wyczerpującego ani pełnego zestawienia omawianych spraw lub przepisów z nimi związanych. Użytkownik samodzielnie przyjmuje na siebie wyłączną odpowiedzialność za ocenę zalet i ryzyka związanego z wykorzystaniem jakichkolwiek informacji lub innych Treści w Witrynie przed podjęciem jakichkolwiek decyzji na podstawie takich informacji lub innych Treści. W zamian za korzystanie z Witryny, zgadzasz się nie pociągać Shrimpy, jej podmiotów stowarzyszonych ani żadnego zewnętrznego usługodawcy do odpowiedzialności za jakiekolwiek możliwe roszczenia z tytułu szkód wynikających z jakiejkolwiek decyzji, którą podejmiesz na podstawie informacji lub innych Treści udostępnionych Ci za pośrednictwem Witryny..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me