BitConnect (BCC) – Wewnątrz obaw otaczających Cryptocoin

W społeczności kryptowalut są dwie odrębne grupy: ci, którzy wychwalają BCC, i ci, którzy nie wstydzą się nazywać BCC i związanej z nim platformy pożyczkowej wszechstronnym schematem Ponzi, który może się załamać w każdej chwili.

Rzeczywiście, między tymi dwoma namiętnymi obozami jest mało miejsca. Więc co daje?

W dzisiejszym artykule rozwiążemy więc najważniejsze obawy społeczności związane z zyskującym na popularności, ale bardzo oczernianym BCC.

O tokenie BCC

Po pierwsze, prawda?

Podobnie jak inne kryptowaluty, token BCC jest zasobem cyfrowym typu non-fiat z towarzyszącym blockchainem.

Jednak w przeciwieństwie do większości innych kryptowalut, BCC stosuje jednocześnie modele konsensusu Proof of Work (Pow) i Proof of Stake (PoS), co oznacza, że ​​BCC może być zarówno wydobywany, jak i tyczony.

Użytkownicy BCC, którzy przechowują swoje tokeny na platformie BitConnect, są nagradzani odsetkami od salda; Teoretycznie dynamika ta zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ zapobiega masowej wyprzedaży na raz.

Pierwszy blok łańcucha blokowego BCC został wydobyty 24 grudnia 2016 r. Zaskakujące jest zatem, że token przyćmił już gigantyczną kapitalizację rynkową o wartości 1 miliarda dolarów w niecały rok, a kryptowaluty znajdują się obecnie na 15. pozycji pod względem kapitalizacji rynkowej na Coincap.io.

Coinmarketcap Bitconnect

Platforma BitConnect umożliwia pożyczanie BCC w celu uzyskania odsetek od pożyczek tokenowych – tak jak bank pożyczałby fiat, a przynajmniej takie jest roszczenie.

Nie możesz jednak kupić BCC za pomocą fiat. Musisz przenieść Bitcoiny na platformę BitConnect, a następnie wymieniać BTC na tokeny BCC, aby zdobyć niektóre w ich natywnym procesie.

I to właśnie program pożyczkowy platformy – który ma system poleceń z marketingu wielopoziomowego (MLM) – wywołał wiele dyskusji w społeczności.

Na gadających szefów YouTube i promotorów platformy, rzekomy bot handlowy w programie pożyczkowym BCC zwraca się średnio 1% pożyczkodawców dziennie – a czasami nawet 2, 3, 4%.

Duże, jeśli to prawda, prawda?

Wielu twierdzi, że to nie oszustwo, wielu zdecydowanie się z tym nie zgadza

Istnieją dziesiątki wybitnych osobistości kryptowalut, takich jak YouTuber Craig Grant, którzy twierdzą, że do tej pory zarobili dużo pieniędzy dzięki BitConnect.

Ale dla każdego Craiga Granta jest Michael Gu – popularny objaśniacz kryptowalut na forum Kanał kryptograficzny Boxmining.

W niedawnym komentarzu do swoich zwolenników Gu doskonale podsumował, dlaczego tak wielu ludzi w kosmosie ma poważne wątpliwości co do prawdziwości twierdzeń BitConnect:

Gdyby boty handlowe mogły niezawodnie zarabiać 3-5% tygodniowo, każdy z nich korzystałby i nie byłoby rynku dla zwykłych handlowców. To byłoby jak drukowanie pieniędzy i każdy byłby milionerem. Tylko dlatego, że publikują informacje o wynikach, nie czyni tego prawdziwym.

Łamanie czerwonych flag

Zagłębmy się nieco w szczegóły. Sceptycy BCC zidentyfikowali wiele sygnałów ostrzegawczych związanych z projektem:

  • Liczne amatorskie błędy ortograficzne na stronie BitConnect
  • Całkowity brak przejrzystości wokół ich rzekomego bota handlowego
  • Ogólna atmosfera braku przejrzystości w firmie (lokalizacja, założyciele, pracownicy itp.)
  • System polecania dosłownie zbudowany jak piramida, w stylu Ponzi
  • Przechodzisz od zdecentralizowanego do scentralizowanego kupowania BCC z BTC
  • 4,8 miliona BCC zostało wstępnie wydobytych, a BCC stawia własne monety
  • Gwarantowane, oszałamiające zwroty, które są nie do utrzymania w dłuższej perspektywie

Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, BitConnect obiecuje pożyczkodawcom. 25% dziennych zwrotów, jeśli zainwestujesz ponad 10 000 USD, co przyniosłoby 91% rocznych zwrotów – pozornie niemożliwe.

Albo pomyśl o tym w ten sposób: jeśli zainwestowałeś 100 000 USD, po roku będziesz miał 4 miliony USD po 1% dziennych zwrotów za pośrednictwem BitConnect. Pozornie jest to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe.

Wszystko razem jest bardzo szkicowe.

Wracając do tematu, jedną z częstszych skarg wnoszonych przeciwko BitConnect jest to, że jego kopia internetowa jest zaśmiecona literówkami, a zatem jest nieprofesjonalna, co słabo odzwierciedla powagę projektu. Przygotowując ten artykuł, autor odwiedził serwis BitConnect iw ciągu 30 sekund od przeglądania znalazł dwie literówki.

Sam zobacz. Poniższy zrzut ekranu pochodzi ze strony głównej BitConnect.

Roszczenia dotyczące strony głównej Bitconnect

Powinien brzmieć „zarabianie pieniędzy” i „wszystko jest możliwe”. Jeśli nie traktują poważnie swojej kopii, czy traktują poważnie twoje inwestycje w kryptowaluty?

Twórca Ethereum Vitalik Buterin włączył się

Po tym, jak użytkownik Twittera @bccponzi wezwał Vitalika Buterina za to, że wcześniej nie wypowiadał się przeciwko BitConnect, Buterin natychmiast odpowiedział: „Właściwie nie mam pojęcia, czym jest bitconnect”.

@bccponzi wyjaśnił, że platforma oferowała pożyczkodawcom 1% dziennych zwrotów, na co Buterin nie tracił czasu na wydanie wyroku:

Buterin jest mądrzejszy niż większość ludzi w ogóle. Niewątpliwie mądrze jest też polegać na jego inteligencji.

Końcowe przemyślenia

Jeśli BitConnect naprawdę okaże się oszustwem, niezliczeni użytkownicy kryptowalut zostaną spaleni przez grę o sumie zerowej, którą założyciele BCC uruchomili.

Upadek ten prawdopodobnie na zawsze zaszkodziłby reputacji przestrzeni kryptograficznej, cofając społeczność o lata.

Miejmy nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie. Ale jeśli są oszustami, zasługują na sprawiedliwość – należy powstrzymać ich przed zrujnowaniem większej liczby istnień.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me