Budowanie funduszy indeksów kryptowalut w 2020 roku

>

Krewetki staje się domyślną aplikacją do zarządzania portfelem dla przestrzeni kryptograficznej. Alokowanie zróżnicowanego portfela na każdej większej giełdzie nigdy nie było tak łatwe. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć można teraz zautomatyzować portfel, który może śledzić rynek, realizować okresową lub progową strategię równoważenia i uprościć sposób zarządzania portfelem.

Przedstawiamy Shrimpy Index Fund Builder.

Ten konstruktor indeksów to najpotężniejszy sposób indeksowania rynku kryptowalut przy minimalnym wysiłku. Zamiast wybierać niestandardowe portfele, indeks automatycznie kupuje i sprzedaje aktywa na Twojej ulubionej giełdzie, aby skonstruować wybrany przez Ciebie indeks.

Dlaczego warto używać Shrimpy do indeksowania?

W Shrimpy nie ograniczamy Cię do kilku wybranych indeksów. Otrzymujesz nieskończone możliwości konfiguracji indeksu, który działa dla Ciebie.

  • Wybierz dowolny zakres zasobów do swojego indeksu.

  • Przydział na podstawie kapitalizacji rynkowej, kapitalizacji rynkowej z pierwiastka kwadratowego lub równej dystrybucji.

  • Ustaw maksymalny procent alokacji na zasób.

  • Ustal minimalny procent alokacji na zasób.

  • Wyklucz zasoby, które indeks powinien ignorować.

  • Uwzględnij zasoby, które Twój indeks powinien zawsze zawierać.

  • Ustaw strefę buforową zasobów, aby zapobiec częstej zamianie zasobów.

  • Wybierz okres równoważenia lub próg, który pasuje do Twojej strategii.

Aby lepiej zrozumieć, jak działa każda z tych konfiguracji, przyjrzyjmy się kilku przykładom indeksów, które można zbudować w aplikacji Shrimpy. Najpierw powinniśmy przyjrzeć się najbardziej podstawowym funduszom indeksowym – takim, który śledzi 10 największych aktywów według kapitalizacji rynkowej.

Jest to indeks dziesięciu najlepszych kryptowalut ważony kapitalizacją rynkową. USDT został wykluczony, ponieważ jest powiązany z walutą fiducjarną.

Patrząc na ten indeks, widać wyraźnie, że ogólne wyniki tego funduszu będą w dużym stopniu zależeć od wyników Bitcoina. Portfel, który w dużym stopniu zależy od wyników pojedynczego aktywa, może być ryzykownym zakładem. W rezultacie możesz zdecydować, że chcesz zmniejszyć zależność od Bitcoina, ograniczając przydział procentowy dozwolony dla dowolnego zasobu. Na potrzeby tego przykładu załóżmy, że chcemy, aby maksymalna alokacja procentowa wynosiła 20%.

Shrimpy pozwala łatwo rozwiązać ten problem, wprowadzając minimalną i maksymalną alokację procentową, aby ograniczyć procent, jaki każdy składnik aktywów może posiadać w Twoim portfelu. Zapobiegnie to utrzymywaniu docelowej alokacji większej niż maksymalna alokacja procentowa i osiągnięciu docelowej alokacji mniejszej niż minimalna alokacja procentowa.

Maksymalne i minimalne wartości procentowe, które wybrałeś, zależą wyłącznie od Ciebie.

Oprócz ustalenia minimalnej i maksymalnej wartości procentowej, udajmy, że czytasz nasz artykuł o różnorodności, a to sprawiło, że chcesz mieć bardziej zróżnicowane portfolio. Artykuł można znaleźć tutaj:

Użytkownicy kryptowalut, którzy różnicują się, osiągają lepsze wyniki [nowe badania]

Ponownie możesz to zrobić z Shrimpy. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać liczbę aktywów, które chcesz przechowywać w swoim indeksie. Jeśli potrzebujesz zasobów od 12 do 96, wprowadź od 12 do 96. Jeśli chcesz, aby 26 zasobów, po prostu wprowadź 26. To takie proste.

Dotychczasowy wynik to indeks, który ma 26 aktywów ważonych kapitalizacją rynkową i maksymalny procent alokacji wynoszący 20%. Ten indeks wyglądałby mniej więcej tak:

Jest to indeks 26 największych kryptowalut ważony kapitalizacją rynkową. Maksymalny przydział dla dowolnego zasobu jest ograniczony do 20%.

Szybko widzimy, że staje się to potężnym narzędziem do wielu zastosowań.

Po przydzieleniu tak pięknego portfela 26 aktywów, powiedzmy, że zmieniłeś zdanie. Zdecydowałeś, że chcesz zindeksować tylko 6 najlepszych kryptowalut. Dodatkowo, być może przeczytałeś nasz artykuł o optymalizacji dystrybucji aktywów i zdecydowałeś, że równomiernie alokowany portfel byłby lepszą strategią. Ten artykuł można znaleźć tutaj:

Optymalizacja dystrybucji zasobów w celu ponownego zrównoważenia kryptowaluty

Shrimpy umożliwia natychmiastową zmianę strategii i wdrożenie nowego indeksu w ciągu kilku sekund. To najłatwiejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobisz w przestrzeni kryptowalut. To na pewno łatwiejsze niż logowanie się na giełdzie, dokonywanie ręcznych transakcji i próba obliczenia wszystkich wartości procentowych. Przyjrzyjmy się, jakie przydziały byłyby uzyskane w Shrimpy.

6 największych aktywów ważonych równomiernie.

Teraz, gdy Twój portfel został przydzielony, możesz się zastanawiać, ile konserwacji wymaga.

Cóż, żaden.

Shrimpy automatycznie dodaje i usuwa zasoby z twoich przydziałów, gdy wchodzą i wychodzą z wyznaczonej rangi. Jeśli zdecydowałeś się trzymać 5 najlepszych aktywów według kapitalizacji rynkowej, zawsze będziesz mieć 5 najlepszych, nawet gdy rynek się porusza i zmieniają się rankingi.

Okres wyrównania

Wszyscy znają nas z punktu widzenia przywracania równowagi, więc możesz zadawać sobie pytanie „OK, ale czy to przywraca równowagę”.

Nie bądź głupi!

Oczywiście to przywraca równowagę. Wybierz dowolny okres lub próg równoważenia. Gdziekolwiek od 1 godziny do każdego miliona lat. Progi można ustawić w dowolnym miejscu od 1% do 100%. Masz swobodę wyboru strategii równoważenia, która najbardziej Ci odpowiada. Możesz także w dowolnym momencie natychmiast zrównoważyć, klikając przycisk „Zrównoważ teraz” na pulpicie nawigacyjnym.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z równoważeniem, możesz dowiedzieć się więcej tutaj:

Rebalancing portfela dla kryptowalut

Zacznij dziś

Na rynku nie ma aplikacji porównywalnej z Shrimpy. Zyskaj elastyczność i swobodę aplikacji premium za nic. Podczas gdy inne aplikacje ładują rękę i nogę, my robimy świat kryptograficzny Twoim placem zabaw i nie pobieramy ani grosza. Ciesz się wszystkim, co ma do zaoferowania Shrimpy rejestracja dzisiaj.

Przyszłość indeksowania

Shrimpy jest pionierem w zakresie indeksowania kryptowalut. Bez kupowania funduszu indeksowego możesz uzyskać ekspozycję na najpotężniejsze indeksy, utrzymując aktywa bazowe na Shrimpy i indeksując za pośrednictwem Shrimpy Index Fund Builder.

Nie skończyliśmy jednak indeksować. Jest więcej funkcji i możliwości, które będą dostępne dla naszych użytkowników w aplikacji Shrimpy. Badając opcje indeksowania, będziemy nadal wprowadzać nowe sposoby zarządzania Twoim portfelem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me