Ceny żetonów kinowych sięgają oszałamiających wysokości w Major Bull Run

Kin tokeny, uruchomione przez stale rozwijającą się kanadyjską usługę komunikacyjną Kik, odnotowały gwałtowny wzrost cen w ciągu ostatnich kilku dni. W przeciwieństwie do innych projektów, wzrost cen wydaje się być powiązany zarówno z BTC, jak i dolarami amerykańskimi.

Począwszy od 28 grudnia ceny tokenów wzrosły z 0,0001 $ do obecnego rekordowego poziomu 0,0014 $, co oznacza około 14-krotny wzrost wartości. Co stoi za nagłym spadkiem ceny i czy Kin wart jest inwestycji? Czytaj dalej, gdy przyjrzymy się temu potencjalnemu rywalowi o kryptowalutę w mediach społecznościowych.

Kin Tokens: A Brief Review

Wcześniej w Coinbureau sprawdziliśmy token Kin i zapowiadane odejście od Ethereum. Celem tokena jest wykorzystanie go jako niezwykle taniej i zdecentralizowanej waluty w nowym „ekosystemie” poświęconym Kik. Plan zakłada skierowanie do dzieci w wieku poniżej 13 lat do młodych dorosłych. Mają nadzieję, że wprowadzą potencjalnie miliony użytkowników do łatwo dostępnej i niedrogiej kryptowaluty. Według Forbes, firma zebrała blisko 100 milionów dolarów po sprzedaży tokenów.

Chociaż pomysł taniego lub przyjaznego tokena nie jest nowy, to, co sprawia, że ​​tokeny Kin są przekonujące, to pomysł, że każdy, kto posiada smartfon z aplikacją komunikatora Kik, która obejmuje miliony użytkowników (zwłaszcza młodych), nagle będzie miał portfel kryptowalut zainstalowany na telefonie i gotowy do użycia.

Argument ten jest dość podobny do argumentu przedstawionego przez Blu-ray w porównaniu z HD-DVD w połowie 2000 roku. W tamtych czasach wiele osób podejrzewało, że Blu-ray wystartuje po prostu dlatego, że był dołączony do każdego PlayStation 3, urządzenia do gier, które ostatecznie było własnością dziesiątek milionów ludzi..

W końcu to twierdzenie okazało się prawdziwe, przynajmniej w tym sensie, że Blu-ray wygrał wojny w formacie HD. Tak jak PlayStation 3 umieściło odtwarzacz Blu-ray w domach milionów, aplikacja Kik messenger może oddać kryptowalutę w ręce jeszcze większej liczby.

Co powoduje wzrost cen?

Czat telegramowy Lambokin Image Kin

Źródło: Kin Telegram Chat

Dochodzenie w sprawie ostatnich wydarzeń dotyczących ekosystemu Kin okazało się w dużej mierze bezowocne. Oficjalne kanały na Twitterze nie wspominają o żadnych znaczących zmianach, czat Telegram wydaje się być w większości pełen memów lambo (lub w tym przypadku „Lambokin”), a większość głównych serwisów informacyjnych nie podaje żadnych istotnych szczegółów poza faktem, że cena podniósł się tak nagle.

To, co możemy tutaj zobaczyć, to połączenie efektów, takich jak aktywność wielorybów (czyli manipulacja rynkowa), podobnie jak widzieliśmy w przypadku Dogecoin w tym miesiącu. Lub może to być wynikiem niewielkiego wzrostu cen z powodu zainteresowania po przejściu na Stellar. Może to prowadzić do dodatniej pętli sprzężenia zwrotnego, co skutkuje FOMO. To istota, Fear Of Missing Out.

Firma FOMO jest dobrze znana z dalszego wzrostu popytu. Tego rodzaju pozytywne opinie pętla jest również prawdopodobnie w dużej mierze odpowiedzialny za duży wzrost ceny, jaki Bitcoin odnotował w grudniu ubiegłego roku. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie widzą wzrost cen, więc kupują więcej, mając nadzieję, że trend się utrzyma i będą mogli osiągnąć zysk.

Dobra inwestycja długoterminowa?

Czy tokeny Kin będą dobrą inwestycją długoterminową? Opierając się wyłącznie na nagłym skoku cen, nie możemy z całą pewnością stwierdzić, czy ten trend się utrzyma. Musimy zastanowić się, jaki jest główny cel projektu i do czego służy.

Ponieważ jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z kryptowalutą, a także dla młodych ludzi, którzy generalnie nie mają dużo pieniędzy, jest mało prawdopodobne, aby z tej podstawowej bazy użytkowników szybko zobaczyliśmy ogromne napływy gotówki. Najprawdopodobniej znacząca lub szybka aktywność cenowa będzie wynikiem wielorybów lub spekulacji. Ponieważ ekosystem Kin nie został jeszcze w pełni uruchomiony, nie wiemy też, do czego będzie zdolny ani co o tym pomyśli opinia publiczna.

Jest całkowicie możliwe, że można to po prostu postrzegać jako jakiś program punktowy, a nie prawdziwą walutę. A może pewnego dnia sklepy będą akceptować mobilne płatności tokenami Kin na całym świecie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę popularną chińską aplikację do przesyłania wiadomości QQ, takie zdarzenie miało miejsce przynajmniej trochę w latach przed pojawieniem się płatności mobilnych w tym kraju. QQ oferował swoje własne waluta (link w języku chińskim) o nazwie „Monety Q” (nie kryptowaluta), a niektóre sklepy internetowe je zaakceptowały. Chodzi o to, że aplikacja do obsługi wiadomości jest akceptowana do płatności poza własną siecią, ponieważ nie jest niemożliwa.

Jeśli interesuje Cię ekosystem Kin, a nie tylko nagły wzrost cen, powinieneś zajrzeć do dokumentacji projektu i sprawdzić, czy uważasz, że ma on dobrą przyszłość. Jeśli chcesz tylko zmienić daytrading, być może już przegapiłeś tę okazję. Lepszym pomysłem może być szukanie gdzie indziej kolejnego projektu o podwyższonej intensywności.

Zastrzeżenie: są to opinie autorów i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjne.

Przedstawiony obraz Źródło

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me