Chińscy górnicy Bitcoin przygotowują się do wyjścia po plotkach o łamaniu zabezpieczeń

Członkowie aktywnej społeczności kryptowalut w Chinach nadal przerywają pracę, ponieważ krajowe organy regulacyjne rozprawiają się ze wszystkimi działaniami związanymi z kryptowalutami. We wrześniu chińskie organy regulacyjne zamknęły się w sprawie firm i osób fizycznych gromadzących fundusze poprzez sprzedaż tokenów.

Ludowy Bank Chin uznał pierwsze oferty monet (ICO) za nielegalne i wezwał do natychmiastowego zaprzestania tej praktyki. Wkrótce potem podjęto decyzję o zamknięciu giełd Bitcoin, a chińskie władze ogłosiły, że wszystkie giełdy Bitcoin w Pekinie i Szanghaju otrzymały polecenie złożenia planów zakończenia działalności do 20 września..

Eksperci zajmujący się wewnętrznym funkcjonowaniem chińskiego systemu politycznego spodziewali się, że jesienią sytuacja ulegnie zmianie, gdy Komunistyczna Partia Chin (KPCh) odbyła XIX Kongres Partii w Pekinie w dniach 18-25 października. najwyższe kierownictwo partii, a także wyznacza cele polityki krajowej.

Oczekiwano, że surowa polityka uchwalona przed kongresem zostanie zniesiona po Kongresie i zastąpiona mniej restrykcyjną polityką. Spodziewano się również, że Kongres zaowocuje wzrostem regulacji państwowych w całej branży.

To jeszcze się nie wydarzyło, a przed zmianą polityki Chiny były dominującym krajem w świecie kryptowalut. Przed wrześniem chiński juan zdominował rynki handlu bitcoinami, podobnie jak chińskie giełdy, takie jak OKCoin, Huobi Pro i BTC China. Wykluczając ICO i wymiany, władze szybko zakończyły tę dominację i wydaje się, że teraz skupiono się na wydobywaniu.

Crackdown Plotki

Chińskie represje wobec górników Bitcoin

Zdjęcie za pośrednictwem Trustnodes

Wcześniej w tym tygodniu zaczęły krążyć doniesienia, że ​​w następnej kolejności działalność górnicza zostanie usankcjonowana z powodu nadmiernego zużycia energii wodnej. Dokument rozprowadzany przez spółkę zależną State Grid Corporation z siedzibą w prowincji Syczuan ostrzegał małe elektrownie wodne, aby zaprzestały wspierania operacji wydobywczych. Było to niepokojące, ponieważ w prowincji Syczuan znajduje się wiele dużych obiektów do wydobywania bitcoinów ze względu na duże zaopatrzenie w wodę w regionie, które generuje obfitość taniej energii wodnej.

Syczuan Electric Power Company oświadczył, że chińska sieć państwowa jest bliska wprowadzenia zakazu wszelkiego wydobywania bitcoinów w prowincji Syczuan. Dokument wyprodukowany przez firmę ogłosił, że „Wydobywanie bitcoinów jest nielegalną działalnością”.

Później potwierdzono, że dokument pochodzi z krajowego oddziału Dan Ba ​​w Syczuanie, a lokalna kadra kierownicza postanowiła wyjaśnić swoje oświadczenia. Chociaż przyznają, że raport jest częściowo prawdziwy, urzędnicy krajowego oddziału w Dan Ba ​​podkreślają, że ujawnienie było dokumentem wewnętrznym, który nie miał rzeczywistego związku z żadnymi kompleksowymi regulacjami wspieranymi przez państwo, a także zawierał szereg niezweryfikowanych roszczeń..

Urzędnik Dan Ba ​​wyjaśnił sytuację chińskiej publikacji Caixin

Nasz sektor energetyczny jest tylko jednostką biznesową, a nie agencją państwową, ani nie ma uprawnień do określania, czy produkcja Bitcoin jest nielegalna, czy nie, i może być wiele niejasności w prezentacji dokumentu

Chiński serwis informacyjny CnLedger również podjął się wyjaśnienia plotek i ogłosił to

Szef tej firmy wyjaśnił, że popełnili błędy w oświadczeniu, ponieważ nie są rządowym departamentem administracyjnym i nie mają prawa do ustalania, czy wydobywanie bitcoinów jest nielegalne

Obecnie uważa się, że rząd nie ma jeszcze zamiaru zakazu wydobywania bitcoinów ani jakiejkolwiek działalności związanej z wydobyciem kryptowalut w regionie. W rzeczywistości cała sytuacja może stanowić coś w rodzaju walki o władzę między regionalnymi elektrowniami wodnymi a operacjami wydobywczymi bitcoinów.

Górnicy powodują tarcie

Mimo że wczesne doniesienia okazały się zwykłymi plotkami, cała sprawa poddała w wątpliwość zdolność kraju do utrzymania operacji wydobywczych Bitcoin. Do tej pory wielu interesariuszy korzystało z zasobów naturalnych regionu, a Sichuan Electric Power Company jest najważniejszym podmiotem w regionie..

Sichuan Electric jako krajowy dostawca w regionie Chengdu w południowo-zachodnich Chinach umożliwił lokalnym elektrowniom wodnym zarabianie pieniędzy na dostarczaniu górnikom taniej energii elektrycznej. Ta energia elektryczna często stanowiła nadwyżkę zapotrzebowania, ponieważ w porze deszczowej w regionie te dotowane przez państwo elektrownie wodne często wytwarzają nadwyżkę energii.

Jednak niektóre elektrownie podłączone do sieci zdecydowały się ominąć państwową firmę energetyczną i zamiast tego sprzedawać energię elektryczną bezpośrednio górnikom, którzy często znajdują się w pobliżu elektrowni. Około 6 z 9 stacji w regionie było podejrzanych o kierowanie energii z małych elektrowni wodnych w celu wspierania operacji wydobywczych w zakresie spełnienia wymagań umowy na energię elektryczną.

Bitmain Mining Farm w Mongolii

Obraz za pośrednictwem Bitmain

Doprowadziło to do tarcia między Sichuan Electric Power Company a niektórymi mniejszymi górnikami, którzy tymczasowo stacjonują w Syczuanie. Większe operacje wydobywcze, takie jak Bitmain zgodziły się na zakup taniej energii elektrycznej bezpośrednio z sieci państwowej i zawarły umowy z samorządami w celu zagwarantowania preferencyjnych cen rynkowych.

Istnieje również przekonanie, że w regionach o obfitych zasobach energii wodnej, takich jak Syczuan i Junnan, państwo koncentruje się na realizacji dużych projektów zapór wodnych i ograniczaniu działalności mniejszych elektrowni wodnych. W rezultacie dudnienia wyłaniające się z Syczuan Electric Power Company mogą być ściślej związane z ogólną zmianą w polityce energetycznej niż z dodatkowym tłumieniem wydobycia bitcoinów w kraju..

Plany wyjścia

Wydobywanie bitcoinów ma zwykle miejsce w regionach, które mogą zaoferować tanią siłę roboczą i tanią energię elektryczną, w wyniku czego moc hash została scentralizowana w tych regionach. Ponadto górnicy połączyli swoje zasoby w duże farmy górnicze, starając się skorzystać z przewagi konkurencyjnej. Obecnie chińscy górnicy stanowią ponad 70% całego hashpoweru Bitcoin, podczas gdy Indie, kraj na drugim miejscu, odpowiadają za zaledwie 4% mocy mieszania. Stany Zjednoczone, Islandia i Wenezuela stanowią zaledwie 5% całkowitej mocy haszyszu między nimi.

Dlatego jakikolwiek zakaz sprzedaży elektrowni wodnych górnikom lub jakakolwiek istotna zmiana w polityce regulacji mocy skutkowałaby zaprzestaniem wydobywania tanich bitcoinów w Chinach. Górnicy byliby zmuszeni do poszukiwania nowych, tanich źródeł energii, co mogłoby skutkować całkowitym przeniesieniem działalności górniczej z dala od narodu azjatyckiego.

Może to jednak okazać się korzystne dla sieci Bitcoin, ponieważ działalność wydobywcza byłaby rozproszona w wielu lokalizacjach geograficznych, ponieważ pole gry zostało skutecznie wyrównane dla górników na całym świecie.

Te najnowsze plotki tylko zwiększą motywację chińskiej społeczności górniczej do poszukiwania alternatywnych lokalizacji. Pojawiło się wrażenie, że chińscy górnicy chcieli wskoczyć na statek i ujawniono, że znaczna liczba firm wydobywczych złożyła wniosek o umieszczenie sprzęt górniczy w Rosji tylko potwierdza ten sentyment.

Niedawne zmiany regulacyjne zaowocowały przeniesieniem szeregu projektów kryptograficznych do Hongkongu i Japonii. Obecna niepewność związana z ustawodawstwem dotyczącym energii wodnej może spowodować, że główne chińskie kopalnie wydobywcze przeniosą swoją działalność za granicę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me