Civic (CVC) Review: Securing Digital Identity on The Blockchain

Civic (CVC) zapewnia bezpieczny i niedrogi dostęp na żądanie do usług weryfikacji tożsamości przy użyciu technologii Blockchain.

Wszyscy wiemy, jak uciążliwe może być ciągłe identyfikowanie się podczas interakcji z dostawcami online. Celem Civic jest wyeliminowanie tej nadmiarowości polegającej na wielokrotnym weryfikowaniu tożsamości podczas współpracy z tymi dostawcami usług.

Co więcej, Civic ma na celu zabezpieczenie Twojej tożsamości cyfrowej przed włamaniem lub ujawnieniem niepożądanym stronom za pomocą kryptografii. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę przykłady, takie jak hack Equifax w zeszłym roku.

Karta kredytowa IQ Option Trade

Kod CVC to natywny token używany w ekosystemie Civic, w którym dostawcy usług wykupią dostęp do bezpiecznych danych identyfikujących użytkownika.

W tym przeglądzie przedstawimy kompleksowy przegląd Obywatelski, jego technologię i perspektywę na token CVC. Wskakujmy!

Jak działa Civic

Podobnie jak w przypadku Bitcoin Blockchain przechowuje publiczną księgę płatności, Civic przechowuje publiczną księgę zweryfikowanych tożsamości.

Platforma kategoryzuje 3 typy uczestników – użytkowników, walidatorów i dostawców usług.

Użytkownicy

Dzięki aplikacji Civic „Secure Identity” użytkownicy wprowadzają swoje dane osobowe (imię i nazwisko, adres, NIP lub numer ubezpieczenia społecznego, numer paszportu, prawo jazdy itp.) I zabezpieczają je za pomocą biometrycznego skanowania odcisków palców. Nie jest wymagana nazwa użytkownika ani hasło.

Wszystkie dane osobowe są przechowywane na telefonie użytkownika i zaszyfrowane, więc platforma Civic nie może ich zobaczyć bezpośrednio. Zamiast tego Civic przechowuje „zaświadczenia” lub odniesienia do Twoich danych w publicznym Blockchainie.

Architektura obywatelska

Źródło: Biały papier

Walidatory

Walidatory to zewnętrzne podmioty, których zadaniem jest potwierdzanie poprawności informacji wprowadzanych przez użytkowników. Podmioty te w większości przypadków są również dostawcami usług (instytucje finansowe, rządy, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej itp.).

Te osoby / podmioty są zachęcane tokenami CVC do sprawdzania informacji o użytkownikach z danymi publicznymi i finansowymi, aby upewnić się, że są dokładne. Gdy walidatorzy zweryfikują informacje, podpiszą się na nich i mogą rozpocząć sprzedaż zaszyfrowanych wersji danych użytkowników dostawcom usług na rynku Civic.

Usługodawcy

Usługodawcy / wnioskodawcy to firmy lub instytucje (hotele, giełdy, banki itp.), Które rejestrują się w CivicApp w celu skuteczniejszej identyfikacji swoich klientów.

Tradycyjnie usługodawcy musieliby płacić miliony dolarów za korzystanie z usług weryfikacji tożsamości w celu przestrzegania prawnie wymaganych procesów KYC (poznaj swojego klienta). W 2016 roku przeciętny bank wydał 55 milionów dolarów na zgodność z KYC.

Civic pomaga dostawcom usług zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy na tych usługach, po prostu kupując „prawa dostępu” do informacji użytkowników za pomocą tokenów CVC (waluty ekosystemu CIVIC).

Im więcej usługodawców ma dostęp do zaszyfrowanych odniesień do danych użytkowników, tym łatwiej użytkownicy mogą współpracować z każdym z tych usługodawców.

Tokeny CVC wypłacane przez dostawców usług trafiają zarówno do walidatora, jak i do użytkownika. Transfer środków między jedną stroną a drugą jest inicjowany automatycznie za pośrednictwem inteligentnych kontraktów.

Sieć obywatelska

Źródło: Biały papier

Historia & Zespół

Vinny Lingham Civic

Vinny Lingham. Zdjęcie za pośrednictwem Twittera

Civic został założony przez Vinny’ego Linghama, południowoafrykańskiego przedsiębiorcę z prostą wizją, że tożsamość osoby powinna być utrzymywana przez samą osobę. Stwierdził: „Jesteś właścicielem tego, nie otrzymujesz tego od swojego rządu”.

Civic rozpoczął integrację z witrynami partnerskimi i rozwija swój pierwszy zestaw inteligentnych kontraktów w trzecim kwartale 2017 r., A ich platforma weszła w fazę alfa w czwartym kwartale, zapewniając usługi KYC, w tym weryfikację dokumentów i możliwość potwierdzania tożsamości przez weryfikatorów w celu uzyskania tokenów CVC.

W pierwszym kwartale 2018 roku CVC przeszedł do wersji Beta 1, rozszerzając możliwości transakcji tokenów CVC wśród partnerów i dostawców tożsamości.

Od dzisiaj produkt Civics jest dostępny w przeglądarce i aplikacji mobilnej. Obecnie prowadzą otwartą rejestrację dla dostawców usług i zapraszają użytkowników do przesyłania informacji, które można zweryfikować w sieci.

Wcześniej Vinny był założycielem platformy cyfrowych kart podarunkowych Gyft, która została przejęta przez First Data Corporation w 2014 r.). Wnosi ponad dziesięcioletnie doświadczenie z przestrzeni e-commerce, co pozwala mu dobrze zapoznać się z KYC i innymi procesami uwierzytelniania tożsamości.

Vinny i reszta zespołu zarządzającego mają siedzibę w San Francisco:

Jonathon Smith – Współzałożyciel i CTO

15 lat doświadczenia w doradztwie bankowym i technologicznym dla firm takich jak Deloitte i RBS.

Chris Hart – COO

20 lat doświadczenia w finansach i IT, ostatnio jako dyrektor finansowy w Guidebook, Inc. i Nextag

I CO & Wydajność tokena

Po zebraniu 33 milionów dolarów w niecały miesiąc przy niewielkim lub zerowym marketingu, Civic wyróżnia się jako odnosząca sukcesy historia ICO, która zrobiła wszystko „we właściwy sposób”.

Udało im się zdobyć wsparcie ze strony społeczności kryptograficznej, najpierw uruchamiając produkt, angażując się w czaty grupowe Telegram i publikując świetne przemyślenia na popularnych blogach technicznych, takich jak Medium.com.

Token został uruchomiony w lipcu 2017 roku w cenie 0,16 USD. Token osiągnął 2 główne szczyty od czasu premiery, raz 11 sierpnia, kiedy osiągnął 0,64 USD za token, i ponownie 3 stycznia, kiedy osiągnął 1,37 USD. Możesz kupić CVC na giełdach takich jak Kucoin i Poloniex.

Plusy

  • Civic ma na celu zapobieganie oszustwom związanym z tożsamością, które są ogromnym problemem, jak opisano w białej księdze Civic; w 2016 roku; 15,4 miliona dorosłych ofiar w USA. Straty sięgające 16 miliardów dolarów
  • Dostawcy usług mogliby zaoszczędzić miliardy dolarów rocznie na zgodności z KYC
  • Użytkownicy oszczędzają czas, nie weryfikując wielokrotnie swojej tożsamości dla każdego nowego usługodawcy, z którym wchodzą w interakcję. Użytkownicy w krajach słabo rozwiniętych skorzystają na posiadaniu tożsamości cyfrowej, dzięki której będą mogli uzyskać dostęp do podstawowych usług zdrowotnych i finansowych, a także możliwość głosowania

Cons

Niezawodność & Proces weryfikacji walidatorów

Aby zweryfikować dane osobowe użytkowników, walidatorzy muszą mieć dostęp do niezaszyfrowanej wersji tych informacji. Oczekuje się, że będą używać tych samych tradycyjnych metod weryfikacji (takich jak odsyłacze do rejestrów publicznych i innych procesów zgodnych z KYC), które aplikacja Civics ma wyeliminować..

Oznacza to, że podmioty weryfikujące będą nadal musiały pokrywać koszty uwierzytelniania tożsamości, mając nadzieję, że odzyskają swoje straty, zdobywając tokeny CVC. Jednak biała księga Civic wskazuje, że koszty weryfikacji tożsamości tradycyjnymi metodami tylko rosną. Może to stwarzać problemy w przyszłości dla walidatorów, którzy chcą skorzystać na weryfikacji tożsamości użytkownika.

Prowadzi to do kolejnego problemu, w którym zachęty mogą nie być wystarczająco silne, aby uniemożliwić złośliwym walidatorom wyciekanie danych osobowych użytkowników do stron spoza ekosystemu Civic. Jeśli te strony są skłonne zapłacić więcej, niż podmioty weryfikujące mogą zarobić na tokenach CVC, nie ma gwarancji, że źli aktorzy nie wykorzystają sytuacji.

Walidatory (z definicji) muszą mieć dostęp do danych czytelnych dla użytkowników, aby wykonywać swoją pracę. To ujawnia możliwą słabość systemu, jeśli zachęty nie są wystarczająco silne, aby utrzymać wiarygodność walidatorów.

Wyzwania marketingowe dla 3 różnych użytkowników

Potrzeby obywatelskie:

  • Dostawcy usług na pokładzie akceptują potwierdzoną identyfikację od użytkowników
  • Użytkownicy do rejestracji i podania swojej tożsamości
  • Jednostki weryfikujące do walidacji informacji dostarczanych przez użytkowników w celu sprzedaży atestów usługodawcom

Każda grupa nie może istnieć bez drugiej 2, więc jeśli Civic będzie walczył o zdobycie którejkolwiek z tych grup, cały ekosystem nie będzie działał.

Argumentem przeciwko tej kwestii jest to, że zachęta do zarabiania tokenów CVC przyciągnie zainteresowanie i udział użytkowników i walidatorów, wtedy wszyscy usługodawcy muszą się zarejestrować. Okaże się, jak bardzo platforma będzie się rozwijać z tokenami jako główną zachętą.

Krzywa uczenia się

Tożsamość jest tak delikatną kwestią dla użytkowników, że jest prawie nieuniknione, że Civic będzie musiał wyjaśnić nowym użytkownikom, jak działa Blockchain, aby zabezpieczyć ich prywatność i zapewnić bezpieczeństwo ich danych. Może to stać się przeszkodą w masowej adopcji.

Konkurencja

  • Selfkey: firma z siedzibą w Hongkongu pomagająca osobom fizycznym kontrolować i przechowywać swoją tożsamość cyfrową w Blockchain w celu wykorzystania ich do różnych połączonych usług, takich jak obywatelstwo, transakcje usług finansowych i nie tylko
  • Zdecentralizowany identyfikator: platforma, która daje użytkownikowi kontrolę nad jego identyfikatorem i danymi osobowymi, które są bezpiecznie przesyłane przez Blockchain i przechowywane wyłącznie na urządzeniu użytkownika.

Powinieneś rozważyć kod CVC?

Czy CVC jest tego warte

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Koncepcja zabezpieczenia tożsamości cyfrowej jest bardzo intrygująca i ma również fundamentalne znaczenie dla tego, co reprezentuje Blockchain – zdecentralizowanego zaufania. Uważam, że każdy token, który rozwiązuje prawdziwy problem i działa zgodnie z podstawowymi zasadami dotyczącymi tego, czym jest Blockchain i do czego powinien być używany, jest inwestycją wartą rozważenia.

W dłuższej perspektywie problemy wymienione w sekcji „Wady” Civic muszą zostać rozwiązane, aby znaleźć realne rozwiązanie, ale w perspektywie krótkoterminowej istnieje bardzo mocna argumentacja, dlaczego CVC może stać się jednym z najgorętszych tokenów na rynku :

Niektórzy spekulowali, że szczyty CVC zostały spowodowane dużym wzrostem kupowania tokenów przez wieloryby (osoby lub podmioty, które posiadają duże ilości CVC). Duże firmy, które obecnie wydają miliony dolarów rocznie na jednorazowe metody weryfikacji tożsamości, mogą teraz kupować jak najwięcej informacji o tożsamości wielokrotnego użytku, podczas gdy cena tokena CVC (waluta potrzebna do weryfikacji identyfikatorów) jest nadal niska.

Spekuluje się, że to właśnie napędza popyt na tokeny (poza ogólnym sentymentem wokół przestrzeni kryptowalut). Uważam, że ma to sens po prostu dlatego, że podmioty zainteresowane działaniem w ekosystemie Obywatelskim będą znacznie bardziej skłonne do kupowania tokenów w dużych ilościach. Im więcej kupują tokenów, tym więcej klientów mogą automatycznie zweryfikować, co drastycznie obniża koszt zgodności z KYC.

Pojedynczy użytkownik może być zainteresowany jedynie sprzedażą swoich referencji identyfikacyjnych garstce usługodawców, podczas gdy usługodawca będzie starał się pozyskać setki tysięcy tożsamości, aby zmniejszyć wszelkie tarcia między nim a klientami chcącymi kupić ich produkty / usługi.

Innym sposobem spojrzenia na to jest porównanie cen dzisiejszych usług KYC z cenami Civic. Aktualne usługi są w USD i przeważnie zawsze pozostaną stałe. Weryfikacja tożsamości w Civic jest jednak wyceniana w CVC. Będzie to nadal kosztować mniej, ponieważ kod CVC z czasem zyskuje na wartości.

To naturalnie zachęca dostawców usług, którzy są zainteresowani ekosystemem, do kupowania jak największej liczby tokenów CVC, aby mieć wczesną przewagę nad konkurentami, którzy docierają do ekosystemu późno..

Ten niewykorzystany popyt usługodawcy na tokeny CVC może oznaczać rosnącą presję na wzrost cen w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Oczywiście Civic musi trzymać się harmonogramu, aby ci dostawcy byli zainteresowani.

Wniosek

Civic zajmuje się ogromnym problemem, który naprawdę dobrze pasuje do tego, co ma do zaoferowania Blockchain.

System weryfikacji tożsamości powinien być zdecentralizowany, otwarty i zaszyfrowany, aby zapewnić maksymalną wartość wszystkim zaangażowanym stronom. Jest to szczególnie ważne w krajach słabo rozwiniętych, gdzie brak odpowiedniej identyfikacji uniemożliwia ludziom głosowanie lub dostęp do kluczowych usług zdrowotnych i finansowych.

Najlepszym podejściem dla Civic jest rozpoczęcie od małych grup docelowych, które istnieją w ich własnym ekosystemie i zapewnienie unikalnej identyfikacji dostępu do różnych części tego ekosystemu. Uniwersytety i duże firmy zatrudniające ponad 1000 pracowników są tego doskonałym przykładem.

Użytkownikami byliby studenci / pracownicy, a usługodawcami – stołówka, siłownia, akademik i sale lekcyjne. Stamtąd Civic uzyska zdrową bazę danych użytkowników, których potwierdzone tożsamości mogą zostać udostępnione usługodawcom spoza firm, dla których pracują, i szkół, do których uczęszczają.

Takie podejście powinno zapewnić bardziej organiczną formę wzrostu, umożliwiając użytkownikom wejście do ekosystemu obywatelskiego bez natychmiastowego zakłócania ich codziennych procesów weryfikacji tożsamości.

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me