Co stanie się z Twoim Bitcoinem, gdy umrzesz?

Ponieważ Bitcoin pojawił się po raz pierwszy w 2008 roku, świat kryptowalut jest nadal w powijakach.

Ze względu na dynamiczny charakter sektora większość ludzi w kosmosie zwykle nie patrzy zbyt daleko w przyszłość, woląc skupić się na problemach dnia dzisiejszego.

Jest jednak jedna rzecz w życiu, od której nie możemy uciec, i nieważne jak daleko to może być, zawsze najlepiej jest przygotować się na główną nieuchronność życia.

Problemy z pamięcią masową

Bitcoin i ogólnie kryptowaluty wykorzystują metody przechowywania, które znacznie różnią się od tradycyjnych metod przechowywania pieniędzy i aktywów, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Aktywa kryptograficzne są przechowywane w łańcuchu bloków, a użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do swoich środków za pomocą różnych portfeli.

Użytkownicy określają również własność tych zasobów za pomocą unikalnych kluczy prywatnych. Ogólna mechanika technologii blockchain i rozproszonych rejestrów kryptograficznych zaowocowała bezpiecznym i niezwykle prywatnym sposobem przechowywania wartości przez osoby fizyczne.

Kontrola kluczy prywatnych Bitcoin

Jednak ta prywatność ma swoje wady, jeśli chodzi o przekazywanie zasobów cyfrowych.

Portfele Bitcoin nie wymagają danych osobowych, takich jak imiona i nazwiska, adresy lub data urodzenia, a użytkownicy generalnie wchodzą w interakcję z portfelami za pomocą kodów PIN lub unikalnie wygenerowanych fraz początkowych.

Są one zaprojektowane tak, aby zachować je w tajemnicy, co zwiększa prywatność, jednocześnie utrudniając innej osobie poznanie zawartości portfela lub uzyskanie dostępu do portfela.

W rezultacie istnieje realna możliwość, że wszelkie środki przechowywane w popularnych portfelach udostępnianych przez portfel kryptograficzny Exodus, Jaxx, Ledger i Trezor zostaną utracone na zawsze w przypadku nagłej śmierci właściciela portfela.

W rezultacie Wielka Brytania Stowarzyszenie prawnicze podkreślił znaczenie tworzenia „testamentów cyfrowych”, które pociągają za sobą pozostawienie jasnych instrukcji dotyczących własności intelektualnej i wszelkich zasobów cyfrowych na wypadek śmierci.

W dzisiejszym świecie cyfrowe dziedzictwo jednostki w coraz większym stopniu składa się ze zdjęć, e-maili, kont w sieciach społecznościowych, kont bankowych online i walut cyfrowych. Członkowie rodziny oraz Gary Rycroft, członek Law Society Wills and Equity Committee, mogą mieć prawie niemożliwy do śledzenia szeroki wachlarz informacji składających się na cyfrową obecność danej osoby, Ostrzegł że członkowie rodziny mogą nie wiedzieć, gdzie szukać w Internecie, w związku z czym każdy musi całkowicie wyjaśnić różne szczegóły swojego cyfrowego życia.

The Law Society ogłosiło, że:

Posiadanie listy wszystkich kont online, takich jak poczta e-mail, bankowość, inwestycje i portale społecznościowe, ułatwi członkom rodziny poskładanie cyfrowego dziedzictwa, przestrzeganie życzeń i pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze

Niektóre z instrukcji, które powinniśmy zostawić, powinny zawierać listę wszystkich często używanych kont internetowych, które zawierają ważne dane osobowe, a także cenne zasoby.

W przypadku śmierci lista ta pozwoli członkom rodziny wyśledzić wszelkie fundusze przechowywane online, które mogą być nadal dostępne.

Wymiany trzymają klucz

Logo Coinbase

Coinbase może pomóc? – Zdjęcie za pośrednictwem PR Coinbase

Jak widzieliśmy, uzyskanie zasobów Bitcoinów członka rodziny może być niezwykle skomplikowane, Bitcoin jest z natury pseudo-anonimowy i zawiera wiele warstw szyfrowania i uwierzytelniania.

Dostawcy portfeli często szczycą się świadczeniem anonimowych usług i czasami przechowują niewiele danych użytkownika lub nie przechowują ich wcale.

Co więcej, wielu operatorów Bitcoin nie jest dostępnych w taki sam sposób, jak lokalny oddział banku, jest również całkowicie możliwe, że giełdy Bitcoin i dostawcy portfeli znajdują się na zupełnie innych kontynentach.

Jednakże niedawne podanie człowieka w Kolorado podkreśla rolę, jaką główne giełdy mogą odegrać w zapewnieniu, że cyfrowe fundusze mogą być bezpiecznie przekazywane członkom rodziny.

Pochodzący z Kolorado inwestował w Bitcoin od wielu lat i zostawił swoje zasoby Bitcoin w wirtualnym portfelu. Członkowie jego rodziny byli świadomi, że korzystał z Coinbase, co pozwoliło im zlokalizować miejsce przechowywania jego funduszy.

Jego rodzina mogła wówczas podejść do wymiany i przedstawić odpowiednie dokumenty, co doprowadziło do potwierdzenia portfela i ewentualnego przeniesienia jego zawartości.

Nie pozostawiając żadnych informacji dotyczących wykorzystywanych usług i odpowiednich sposobów uzyskiwania dostępu do kont, można śmiało powiedzieć, że większość środków użytkownika zostanie utracona na zawsze w przypadku przedwczesnej śmierci. Pomimo tego, że istnieją od 2008 roku, niektórzy analitycy kryptowalut już spekulują na temat ilości Bitcoinów już zagubione w portfelach na zawsze.

Plan awaryjny

Podczas gdy społeczność czeka na rozwiązanie programowe, które rozwiąże ten konkretny problem, może być konieczne zniesienie pewnej prywatności, aby zapewnić bliskim dostęp do zasobów kryptowalut w przyszłości.

Osoby, które prywatnie przechowują swoje kryptowaluty, mogą zostawić portfele sprzętowe oprócz fraz nasion w sejfach bankowych wraz z odpowiednimi instrukcjami.

Użytkownicy mogą również dokonywać ustaleń w celu powiadamiania członków rodziny o wszelkich dostępnych portfelach, aby mieć pewność, że ich fundusze będą dostępne w przyszłości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me