Co to jest Blockchain? Jak Bitcoin wykorzystuje technologię Blockchain

>

Skopiuj najlepszych na świecie handlowców kryptowalut rejestracja w Shrimpy. To najłatwiejszy sposób na handel jak profesjonalista, zarządzanie portfelem i poznanie kryptowalut.

W ostatniej dekadzie świat doświadczył rewolucji cyfrowej naznaczonej pojawieniem się wielu technologii, które są gotowe sprostać niektórym z największych wyzwań ludzkości. Od tego czasu byliśmy na krawędzi naszych miejsc, obserwując, jak innowacje nowej generacji, takie jak sztuczna inteligencja (AI), samochody bez kierowcy, rzeczywistość rozszerzona, rakiety wielokrotnego użytku, Internet rzeczy (IoT), między innymi, zaczęły przejmować praktycznie każdy aspekt naszego codziennego życia.

Wśród hałasu "niszczący" innowacje i czynniki zmieniające zasady gry, jedna konkretna technologia wywołała największy szum w ostatnich latach: technologia blockchain. Blockchain, przez wielu reklamowany jako przyszłość, stanowi podstawę internetu wartości (tj. Web 3.0).

Czy kiedykolwiek próbowałeś zapytać kogoś o technologię blockchain? Prawdopodobnie gdzieś otrzymałeś odpowiedź podobną do "Och, czy to nie Bitcoin?"

Cóż, nie jesteś sam.

Jednak fakt pozostaje faktem: Bitcoin to tylko kawałek przysłowiowego ciasta blockchain. Innowacje w przestrzeni blockchain są rozproszone w niezliczonych branżach. W pozostałej części tego artykułu dowiemy się, jakie znaczenie ma blockchain i jak ta technologia będzie nadal rewolucjonizować nasz cyfrowy świat.

Pożyczki kryptograficzne

Zdecentralizowane finansowanie to gorący bilet w 2020 roku. Jak wykorzystać wszystko, co ma do zaoferowania branża DeFi?

Jak to się wszystko zaczęło


Blockchain został stworzony w 2008 roku przez Satoshi Nakamoto, nazwisko uważane za pseudonim osoby lub podmiotu, którego tożsamość do tej pory pozostawała tajemnicą. Początkowo Nakamoto zaprojektował blockchain wyłącznie w celu: do wykorzystania jako rozproszona księga do weryfikacji i rejestrowania transakcji Bitcoin.

W tym samym roku Satoshi Nakamoto opublikował plik Oficjalny dokument dotyczący Bitcoin, „Bitcoin: elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer”, a zaledwie rok później opracował pierwszą cyfrową walutę peer-to-peer, Bitcoin. Pod tym względem Bitcoin można uznać za pierwszy projekt wdrożenia technologii blockchain.

Od czasu premiery Bitcoin technologia blockchain znacznie przerosła Bitcoin. Blockchain został dostosowany do potrzeb różnych branż, ale najbardziej udanym zastosowaniem technologii jest nadal kryptowaluta.

Bitcoin pozostaje najbardziej udaną kryptowalutą, która wdrożyła blockchain, ale obecnie istnieją tysiące projektów kryptowalut, które wykorzystują blockchain jako kręgosłup.

Technologia Blockchain i Distributed Ledger

Blockchain jest formą technologia rozproszonej księgi, być może najprostszy i najpopularniejszy przykład. Sam DLT jest bezpiecznym systemem rekordów wykorzystującym konsensus replikowanych i zsynchronizowanych danych, które są udostępniane w wielu instancjach. Mówiąc najprościej, rozproszona księga to baza danych rozproszona na różnych niezależnych komputerach, zwanych węzłami. Nie ma jednego opiekuna danych ani organu centralnego. W związku z tym wszystkie DLT polegają na węzłach, które uczestniczą w konsensusie w celu określenia stanu sieci.

Inne formy DLT obejmują Hashgraph, Skierowany graf acykliczny (DAG), i Holochain. Chociaż wszystkie DLT są pod pewnymi względami podobne, głównym zamysłem blockchain było rejestrowanie transakcji w liniowych blokach uporządkowanych w czasie. Inne DLT mogą wykorzystywać sieci, które są nieliniowe lub uporządkowane w oparciu o różne mechanizmy.

"Blok" i "Łańcuch"

Słowo „blockchain” wyraźnie składa się z dwóch słów: „blok” i „łańcuch”. Co zabawne, we wcześniejszych latach jego powstania był napisany jako „łańcuch blokowy” – ale to się zmieniło po tym, jak stał się popularny.

Aby uzyskać kontekst, najpierw podzielmy te dwa słowa indywidualnie, zanim zagłębimy się w całe znaczenie blockhain. Nauka pokazuje, że komórka jest jednostką (tj. Budulcem) życia; blok jest, z braku bardziej odpowiedniej analogii, najbardziej podstawową jednostką łańcucha bloków.

W języku kryptograficznym blok jest niezależnym zapisem nowych transakcji (począwszy od cyfrowej waluty i danych weryfikacyjnych do tożsamości po zapisy głosowań i prawie wszystko, co ma wartość). Po zweryfikowaniu bloku jest on dodawany do łańcucha, a transakcje zawarte w tym bloku są uznawane za zakończone. Każda nowa transakcja w sieci musi przejść ten sam proces, który jest ciągle powtarzany. W miarę umieszczania transakcji są one dodawane do następnego bloku, a po zweryfikowaniu bloku blok jest dodawany do łańcucha. Zasadniczo tworząc liniowy łańcuch bloków znany jako „łańcuch bloków”.

Miejmy nadzieję, że teraz jest to bardziej jasne.

Każdy blok w łańcuchu bloków odwołuje się do poprzedniego bloku za pomocą unikalnego skrótu. Ten skrót łączy wszystkie bloki razem, od bloku genezy do ostatniego ukończonego bloku. Blok Genesis to pierwszy blok utworzony na dowolnym blockchainie.

Teraz, gdy wiesz, czym jest blok, przejdźmy do właściwego łańcucha bloków.

Blockchain jako rozproszona księga

Blockchain to cyfrowa, zdecentralizowana księga publiczna, która jest rozproszona między węzły, które wspólnie działają jako „opiekun danych” w celu weryfikacji i przechowywania transakcji w blokach. Ponieważ łańcuch bloków będzie wydłużał się wraz z ukończeniem większej liczby bloków, jest on utrzymywany w rosnącym porządku chronologicznym ostatnich bloków.

Jak wspomniano powyżej, „społeczność” łańcucha bloków składa się z sieci węzłów, a każdy węzeł w sieci przechowuje kopię łańcucha bloków. Księga nie istnieje już w centralnej lokalizacji (tj. Na serwerze), ale jest raczej „rozproszona” między węzłami (tj. Komputerami równorzędnymi) w sieci. Właśnie dlatego blockchain jest u podstaw formą DLT.

Dane transakcji przechowywane w zweryfikowanych blokach są niezmienne (to znaczy, że nie można ich zmienić wstecz). Dane można kopiować, ale nie można ich zmieniać. Zamiast organu centralnego, węzły są odpowiedzialne za weryfikację transakcji w łańcuchu bloków zbiorowo lub większością głosów, w zależności od preferowanego konsensusu. Ma to na celu zapewnienie, że bloki nie mogą zostać naruszone i zachowanie integralności danych bloków.

Wiele łańcuchów bloków zaimplementowało różne algorytmy konsensusu w celu osiągnięcia konsensusu w sieci. Algorytmy konsensusu są używane głównie do osiągnięcia niezawodności w sieci obejmującej wiele rozproszonych węzłów, które zawierają te same informacje. W przestrzeni kryptowalut algorytmy konsensusu pomagają zapobiegać podwójnym wydatkom w transakcjach kryptowalutowych.

Dowód pracy (PoW) i Proof-of-Stake (PoS) reprezentują dwa najpopularniejsze algorytmy konsensusu używane w sieciach blockchain. Oprócz tych dwóch, mamy praktyczny delegowany dowód stawki (DPoS) Bizantyjska tolerancja błędów (pBFT), Proof-of-Importance (PoI), Proof-of-Authority (PoA) między innymi.

Branże najbardziej dotknięte przez Blockchain

Najwyraźniej sektor finansowy odniósł największe korzyści z przełomowych funkcji blockchain. Kilku platformom z branży fintech udało się z powodzeniem wykorzystać technologię blockchain do tworzenia cyfrowych usług finansowych. Pomogło to zredukować populację osób nie posiadających konta bankowego, umożliwiając zwykłym użytkownikom łatwe dokonywanie bezpiecznych, bez granic i tańszych transakcji z dowolnego miejsca na świecie..

Mamy nieruchomości, ubezpieczenia, opiekę zdrowotną, zarządzanie łańcuchem dostaw, energię, tożsamość cyfrową, głosowanie, reklamy, przechowywanie w chmurze, rozrywkę i zarządzanie, jako inne przykłady branż, na które łańcuch blokowy ma największy wpływ.

Przyszłość Blockchain

„Blockchain to przyszłość”.

Prawdopodobnie słyszałeś to już wiele razy, co sprawia, że ​​zastanawiasz się, jak prawdziwe jest to twierdzenie.

Na podstawie niedawnego raportu CB Insights zatytułowanego Blockchain Investment Trends 2019, roczne globalne wydatki na aplikacje blockchain prawie trzykrotnie od 2017 roku. Według CB Insights, wycena ta ma osiągnąć 16 miliardów dolarów do 2023 roku Narzędzie do określania wielkości rynku.

Rozwijające się branże, takie jak przetwarzanie w chmurze, ubezpieczenia, gry, hazard, IoT, a nawet konopie indyjskie, zaczynają dostrzegać coraz większą popularność blockchain. Blockchain pomaga tym branżom działać wydajniej i bardziej przejrzyście, co ma pożądany efekt w postaci usprawnienia operacji w całym łańcuchu wartości.

Wiele osób twierdzi, że wokół blockchain jest dużo szumu i nie jest to całkowicie fałszywe. Niezależnie od tego, zaprzeczanie jego ogromnemu wpływowi i wzrastającemu znaczeniu w ciągu ostatniej dekady byłoby prawie zbrodnią.

Może blockchain jest naprawdę przyszłością – a może to bańka i nie sprosta oczekiwaniom. Jedno jest jednak pewne: będziesz musiał poczekać, aby się przekonać.

Czym jest Defi?

Zdecentralizowane finanse to coś, o czym krypto-insektorzy namiętnie dręczyli przez wiele lat wyjaśniając Koncepcja.

Dodatkowe dobre lektury

Jak stworzyć bota handlowego Crypto za pomocą Pythona

Proste strategie handlowe z arbitrażem kryptowalut

Skrypt Bitcoin Price Live Ticker (przy użyciu Websockets)

Równoważenie progowe dla zarządzania portfelem kryptowalut

Crypto Trading 101: Wybór aktywów portfela

Nasza platforma handlu społecznościowego

Krewetki to społeczna platforma handlowa dla kryptowalut. Jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących traderów, którzy chcą dowiedzieć się o rozwijającej się branży kryptowalut. W Shrimpy użytkownicy mogą kopiować portfele i strategie handlowe innych handlowców.

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Dzięki, że wpadłeś!

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map