Co to jest DeFi? Przewodnik po zdecentralizowanych finansach

>

Zdecentralizowane finanse to coś, o czym krypto-insektorzy namiętnie dręczyli przez wiele lat wyjaśniając Koncepcja.

Więc zrobimy to za Ciebie w tym prostym przewodniku po zdecentralizowanych finansach.

Miałeś pytanie, czym są zdecentralizowane finanse? utknął w twojej głowie za każdym razem, gdy na nie patrzysz Złożony (COMP) i Celsjusz (CEL) księżyc dzień w dzień.

Rozpocznijmy ten przewodnik od jednej linijki – zdecentralizowane finanse to usługi finansowe typu peer-to-peer.

Teraz, chociaż szybkie wyjaśnienia są wygodne, nie opowiadają całej historii.

Dlatego powinieneś kontynuować czytanie poniżej, aby zrozumieć, dlaczego zdecentralizowane finanse są cenne, rewolucyjne i coś, czego nie można zignorować.

Co to jest ETH?

Ethereum można podsumować jako skalowalną platformę blockchain z inteligentne kontrakty.

Zdecentralizowane finanse są otwarte, globalne finanse dla Wszyscy

Obecny system finansowy jest dość ekskluzywny, to znaczy; na przykład między Tobą a otrzymaniem pożyczki jest dużo biurokracji.

Aby rozpocząć, potrzebujesz konta bankowego, korzystnej historii kredytowej i całej masy danych osobowych, w tym kontroli zatrudnienia, celu pożyczki – lista jest długa.

Jeśli przejdziesz przez te wymagania jeden po drugim i porównasz je z próbną populacją wybraną losowo z całego świata, otrzymasz bardzo mało którzy kwalifikują się do podstawowych usług finansowych.

Dziś są prawie 2 miliardy osób dorosłych na całym świecie, które nie mają dostępu do konta.

To jedna czwarta populacji Ziemi bez dostępu do podstawowego konta bankowego.

Jeśli istnieje miara, która może właściwie zilustrować, jak bardzo zepsuty jest scentralizowany system finansowy, to są to 2 miliardy osób dorosłych bez banków.

W przeciwieństwie do tego zdecentralizowany system finansowy nakazuje każdemu wejść na pokład, świadczyć sobie usługi i znaleźć miejsce w globalnej gospodarce.

Internet przeszedł długą drogę w budowaniu ram dla prawdziwie globalnej gospodarki, ale brakowało warstwy finansowej, dopóki inżynierowie blockchain nie poszli naprzód i nie zbudowali jej (dzięki, Satoshi Nakamoto).

Co wyróżnia zdecentralizowane finanse??

Brak sprawdzania zdolności kredytowej. Brak kontroli zatrudnienia. Żadne dane osobowe nie są wymagane. Mając jedynie smartfon i połączenie internetowe, każdy może korzystać z aplikacji usług finansowych opartych na łańcuchu bloków, aby:

 • wysyłaj + otrzymuj pieniądze natychmiast po niskich opłatach lub bez nich

 • otwierać rachunki oszczędnościowe o wysokim zysku

 • otrzymać natychmiastowe pożyczki gotówkowe

 • handlować czymkolwiek

Co więcej, ruch #DeFi dopiero się zaczyna.

Korzyści ze zdecentralizowanego finansowania

Prawdopodobnie nie zrobisz czegoś, chyba że przyniesie ci to korzyści, prawda?

Jesteśmy tacy sami. W końcu po co zmieniać, jeśli nie ma widocznych korzyści?

Ale jeśli chodzi o zdecentralizowane finanse, jest to zdecydowanie korzystne.

Przezroczystość – Tradycyjne warunki finansowe i operacje odbywają się na zasadzie konieczności znajomości, ale jeśli nie jesteś po stronie banku, nie musisz wiedzieć. DeFi dzieli kurtynę za pomocą inteligentnych kontraktów opartych na łańcuchu bloków, stawiając obie strony w porozumieniu finansowym na równych zasadach.

Bezpieczeństwo – Korzystanie z usług finansowych wiąże się z dużą wartością. Twoje dane osobowe – nie wspominając o pieniądzach – trafiają w ręce scentralizowanych organizacji, które mogą zostać zhakowane, okradzione lub oszukane przez osoby dobrze umiejscowione, działające złośliwie. Te rzeczy będą stopniowo stawały się coraz mniej możliwe w świecie DeFi, ponieważ wszystko działa przy użyciu wysoce bezpiecznych, wolnych od ludzi inteligentne kontrakty.

Bezpośredni – Dlaczego pożyczki są tak kosztowne dla pożyczkobiorców, a rachunki oszczędnościowe są tak mało dochodowe? Koszty ogólne i chciwość to dwa główne elementy składowe każdej pośredniczącej instytucji finansowej stojącej między kontrahentami. Zdecentralizowane finansowanie odcina stronę trzecią, organizując bezpośrednie porozumienie peer-to-peer między stronami, które jest zabezpieczone za pomocą inteligentnych kontraktów opartych na blockchain.

Przypadek użycia zdecentralizowanego finansowania nr 1 – pożyczki kryptowalutowe

Co zdecentralizowane usługi finansowe mogą Ci zaoferować właśnie tutaj i teraz?

Natychmiastowa pożyczka gotówkowa zatwierdzona na miejscu bez jakichkolwiek czeków.

Jeśli to brzmi dziwnie i nieoczekiwanie (co ma wspólnego pożyczka gotówkowa z kryptowalutą?), To dlatego, że tak jest i na tym polega geniusz.

Krótko mówiąc, uzyskanie pożyczki gotówkowej za pomocą kryptowaluty działa w ten sposób.

 1. Własna kryptowaluta (najlepsze są główne aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin).

 2. Przejdź do zdecentralizowanej platformy finansowej, takiej jak Złożony.

 3. Utwórz ofertę pożyczki jako pożyczkobiorca, która zawiera szczegółowe informacje na temat warunków pożyczki i kwoty gotówki.

 4. Poczekaj, aż pożyczkodawca lub grupa pożyczkodawców ugryzie.

 5. Zabezpiecz pożyczkę swoją kryptowalutą od kroku 1.

 6. Voila, zatwierdzono pożyczkę!

Istnieją również częściowo zdecentralizowane platformy pożyczek kryptograficznych, takie jak Celsius Network, Nexo i BlockFi które używają łańcuchów bloków do przejrzystości, nie wymagają kontroli, ale centralizują pewne procesy.

Korzystając z jednej z tych częściowo scentralizowanych platform pożyczek kryptowalutowych, proces uzyskiwania pożyczki gotówkowej zabezpieczonej zasobami kryptowalut jest jeszcze szybszy.

 1. Utwórz konto pod adresem Nexo, Celsjusz, BlockFi, lub wybrana zdecentralizowana platforma finansowa.

 2. Wpłać kryptowalutę do bezpiecznego portfela kryptograficznego opartego na platformie.

 3. Złóż wniosek o pożyczkę w Współczynnik LTV który Ci odpowiada (większość platform ma 50% maksymalny współczynnik LTV).

 4. Natychmiastowe zatwierdzenie i wpłata gotówki na Twoje konto bankowe lub kartę gotówkową w ciągu kilku minut.

Bezproblemowość otrzymywania pożyczki kryptowalutowej jest głównym powodem nie tylko sukcesu platform DeFi, ale także powszechnej pochwały wobec nich.

Przypadek użycia zdecentralizowanego finansowania 2 – konta oszczędnościowe w kryptowalutach

Co oznaczają dla Ciebie słowa „rachunek oszczędnościowy o wysokiej wydajności”??

Według tradycyjnego guru finansowego Nerdwallet, rachunek oszczędnościowy o wysokim dochodzie oznacza 1% RRSO max. Poczekaj sekundę, 1%?

Czyści okulary

Tak, marny 1% po wysokiej stronie.

Zdecentralizowane platformy finansowe wysadzają tradycyjne rachunki oszczędnościowe z wody, oferując rachunki oszczędnościowe w kryptowalutach ze zwrotem RRSO między 5% a 11% w zależności od:

 1. Typ zdeponowanego zasobu cyfrowego

 2. Kwota zdeponowanych zasobów cyfrowych

Ogólnie rzecz biorąc, platformy DeFi zapewniają lepszą RRSO, gdy wpłacasz stablecoiny.

Szybko na bok, jest stablecoin kryptowaluta, która jest zabezpieczona 1: 1 innym aktywem – zwykle walutą fiducjarną, taką jak USD.

Depozyty Stablecoin na kryptowalutowych kontach oszczędnościowych zwykle wynoszą około 10% RRSO, co zapewnia prawdziwie wysokodochodowe doświadczenie, które faktycznie nagradza Cię za trzymanie inwestycji w jednym miejscu.

Rachunki oszczędnościowe Bitcoin zarabiają nieco mniej niż stablecoiny, ale średnio 8% RRSO, aby nie robić nic poza parkowaniem BTC, które i tak trzymasz, 8% jest z pewnością hojne.

Aby uzyskać głębsze spojrzenie na to, jak zarabiać na swoich kryptowalutach, wraz z najlepszymi platformami DeFi do tego, sprawdź ten przydatny przewodnik.

Przykład zastosowania zdecentralizowanych finansów nr 3 – Zostań pożyczkodawcą

Co jeśli nie musisz pożyczać gotówki i rachunków oszczędnościowych kryptowalut, nie trafiasz w sedno dzięki uniwersalnym opcjom oszczędnościowym?

Wtedy stajesz się w pełni niestandardowy i zarabiasz odsetki od swojej kryptowaluty, stając się pożyczkodawcą.

Zobacz, w tradycyjnej branży finansowej pożyczkodawcami są banki i główne instytucje. Wraz z łagodnym wzrostem liczby mikropożyczek na początku XXI wieku mieliśmy podgląd tego, jak może wyglądać coś zbliżającego się do pożyczek P2P, ale branża nie do końca się rozwinęła.

Jednak dopiero wynalezienie technologii blockchain umożliwiło prawdziwie bezpieczne pożyczki p2p.

Inteligentne kontrakty to lekkie programy, które działają w łańcuchach bloków z zestawem instrukcji wykonywalnych. Po uruchomieniu inteligentne kontrakty wykonują swoje obowiązki na zasadzie „jeśli / to”, zgodnie z instrukcjami protokołu i nowymi danymi, które napływają.

Korzystanie z platformy DeFi, takiej jak Compound, w celu zaoferowania pożyczki kryptograficznej na własnych warunkach, staje się wówczas kwestią pozwolenia inteligentnej umowie na obsługę technicznych aspektów pożyczki.

Kiedy i jeśli pożyczkobiorca nie dokona płatności na czas lub gdy jego zabezpieczenie straci na wartości z powodu zmienności rynku, inteligentny kontrakt wkracza do akcji. Może zaalarmować pożyczkobiorcę, aby zdeponował większe zabezpieczenie, zainicjował wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego w celu zabezpieczenia środków lub nałożenie kary za zwłokę.

To oczywiście wszystko, co robili ludzie w biurach ze scentralizowanymi systemami, ale wraz z pojawieniem się Inteligentne kontrakty Ethereum, ludzie mogą w bezpieczny sposób świadczyć sobie wzajemnie usługi finansowe za pośrednictwem pośredników.

Przykład zastosowania finansowania zdecentralizowanego #? – Tokenizuj i handluj wszystkim

Najgłębszym wpływem ruchu DeFi jest możliwość, że za pośrednictwem platform i aplikacji opartych na łańcuchu bloków wszystko, co może być reprezentowane, będzie tokenizowane i sprzedawane.

Mówimy o globalnej płynności w skali, która dziś wydaje się niemożliwa, ale za kilka lat będzie nieunikniona.

W tym miejscu wiodą dzisiejsze giełdy kryptowalut – obecnie umożliwiają one handel tysiącami aktywów kryptowalutowych, które są natywne dla systemów blockchain.

Co się dzieje, gdy blockchain jest ustandaryzowany nie tylko w zakresie technologii pionierskich, ale w każdym sektorze, w tym w segmentach tak różnych, jak nieruchomości i rolnictwo ekologiczne?

W tym momencie zobaczymy, jak kontrakty terminowe na ziarno czarnego ryżu są wymieniane razem z S będącymi w posiadaniu kolektywu&Zasoby cyfrowe P 500 – wszystko dzieje się bez udziału stron trzecich lub stwarzania zagrożeń dla bezpieczeństwa.

Możliwości branży #DeFi są nieograniczone, co sprawia, że ​​ważne jest, aby pozostać w zgodzie z tym szybko rozwijającym się i niezbędnym wkładem w łańcuch bloków.

Dodatkowe dobre lektury

Jak stworzyć bota handlowego Crypto za pomocą Pythona

Jak pobrać dane świecowe kryptowaluty z giełd

Skrypty arbitrażowe dla botów do handlu kryptowalutami

Skrypt Bitcoin Price Live Ticker (przy użyciu Websockets)

Nasza platforma handlu społecznościowego

Krewetki to społeczna platforma handlowa dla kryptowalut. Jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących handlowców, aby dowiedzieć się o rozwijającej się branży kryptograficznej. W Shrimpy użytkownicy mogą kopiować portfele i strategie handlowe innych handlowców.

W mniej niż kilka minut możesz połączyć się z wiodącymi traderami na świecie. Podążanie za wieloma liderami jednocześnie zapewnia każdemu użytkownikowi możliwość zarządzania zróżnicowanym portfolio strategii i kryptowalut.

Shrimpy obsługuje 16 wiodących giełd kryptowalut, zautomatyzowane strategie portfolio i narzędzia do śledzenia rynku. Dowiedz się więcej o wszystkim, co oferuje Shrimpy, korzystając z tych linków:

funkcje

Studia

Poradniki

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Dzięki, że wpadłeś!

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me