Co to jest uprawa plonów? Wyjaśnienie podstaw DeFi

>

Jeśli zapytasz, co to jest uprawa plonów, większość handlowców uwierzy, że przez ostatni rok mieszkałeś pod kamieniem. Uprawa plonów jest główną siłą życiową DeFi, która doprowadziła ją do nowych i niesamowitych szczytów w 2020 r. Jest to podstawowa cecha, o której każdy powinien wiedzieć, dlatego napisaliśmy przewodnik dla początkujących, który wyjaśnia podstawy uprawy plonów..

Zdecentralizowane finanse lub DeFi, ostatnio przyciągnął mnóstwo uwagi inwestorów, zarówno dużych, jak i małych. W zeszłym tygodniu Mark Cuban, słynny miliarder-właściciel Dallas Mavericks, napisał na Twitterze o swoim wsparciu dla DeFi i cytowana uprawa plonów jako alternatywa dla tradycyjnych finansów.

Przy tak dużym zamieszaniu wokół DeFi, a rolnictwo plonów jest reklamowane jako przyszłość finansów, możesz chcieć dowiedzieć się, czym jest rolnictwo plonów w pierwszej kolejności..

Ten przewodnik po rolnictwie dochodowym nauczy Cię podstaw zarabiania hojnych zysków z aktywów kryptowalutowych, takich jak Bitcoin, Ethereum, stablecoiny i nie tylko.

Ucząc się, jak uprawiać farmę za pomocą tego samouczka, powinieneś pozostawić nasz Słownik DeFi otwarty w innej karcie na wypadek, gdybyś napotkał nieznane terminy i wyrażenia.

Co to jest hodowla plonów?

Mówiąc najprościej, hodowla plonów to sposób na wykorzystanie kryptowalut, aby zarobić więcej kryptowalut. Czasami nazywane wydobywanie płynności, farmerzy plonów wykorzystują swoje aktywa kryptograficzne, aby zdobywać nagrody.

Zwykle ludzie myślą, że kluczem do posiadania kryptowalut jako inwestycji jest po prostu pozostawienie ich w chłodni. Uprawa plonów zmieniła ten sposób myślenia.

Dzięki DeFi jest to teraz jasne Twoja kryptowaluta powinna zostać uruchomiona do generować większą wartość. To jest istota uprawy plonów.

Jak możesz stworzyć więcej kryptowalut za pomocą zasobów cyfrowych, które już masz pod ręką? Pożyczając je! Jednak tutaj pojawia się kilka platform i protokołów DeFi.

Platformy DeFi, takie jak Compound, Curve Finance, Aave i Badger DAO, działają, pozwalając użytkownikom zdeponować kryptowaluty, pożyczać je pożyczkobiorcom wraz z odsetkami za pośrednictwem inteligentnych kontraktów, a następnie wypłacać zyski z odsetek z powrotem do pożyczkodawców.

Kiedy dokonujesz wpłaty do puli płynności protokołu DeFi jako pożyczkodawca, zazwyczaj zarabiasz więcej ze zdeponowanego tokena i tokena nagrody (zwykle natywny zasób platformy, z której korzystasz). Tak więc, jeśli pożyczysz na Compound, zdobędziesz COMP lub jeśli wpłacisz do puli SushiSwap, zarobisz SUSHI – masz pomysł.

Jeśli znasz już koncepcję obstawiania i zdobywania nagród, z przyjemnością dowiesz się, że uprawianie plonów to mniej więcej to samo. Jedyna istotna różnica polega na tym, że wszyscy rolnicy zajmujący się uprawami są związani z zapewnianiem i pożyczaniem płynności.

Rzeczy stają się naprawdę interesujące, gdy zdajesz sobie sprawę, że możesz wdrożyć skomplikowane strategie uprawy plonów, aby zmaksymalizować zyski. Zwykle wiąże się to z deponowaniem, pożyczaniem i hodowaniem aktywów w kilku pulach DeFi, ale przejdziemy do tego tematu na późniejszym etapie.

Jak działa hodowla plonów

Aby wyjaśnić, jak działa hodowla plonów, pomocne jest użycie Uniswap, na przykład protokół wymiany DeFi.

Chociaż Uniswap jest powszechnie określany jako zdecentralizowana giełda, w rzeczywistości jest zautomatyzowanym animatorem rynku (AMM). AMM to po prostu fantazyjny sposób opisania tej wymiany gromadzi swoją płynność.

Dlaczego ktoś miałby chcieć zapewnić płynność Uniswap? Odpowiedź jest dość prosta – oczywiście po to, by zdobyć zachęty! Uniswap zachęca dostawców płynności do deponowania w swoich pulach, wypłacając nagrody z transakcji wykorzystujących te pule.

Tak więc, podczas gdy scentralizowana giełda, taka jak Coinbase, zarabia pieniądze, utrzymując opłaty za wymianę jako zysk, Uniswap i inne protokoły DeFi wypłacają te opłaty użytkownikom jako nagrody.

Teraz, gdy rozumiesz, jak to działa w przypadku zdecentralizowanej wymiany, takiej jak Uniswap, możesz również dowiedzieć się, jak ogólnie działa rolnictwo w przypadku innych protokołów DeFi. Wykorzystajmy tę nową wiedzę, myśląc o uprawie plonów przy użyciu finansowania złożonego.

Związek nie jest wymianą, jak Uniswap. Zamiast tego jest to zdecentralizowana platforma pożyczkowa do pożyczania aktywów kryptowalutowych przy użyciu kryptowalut jako zabezpieczenia.

To, co łączy Compound i Uniswap, to to, że oba polegają na pulach płynności jako źródle funduszy dla swoich odpowiednich protokołów. Uniswap potrzebuje dostawców płynności do zdeponowania aktywów wymienianych przez użytkowników, a Compound potrzebuje dostawców płynności do zdeponowania aktywów pożyczanych przez użytkowników.

Uniswap zachęca dostawców płynności, dzieląc opłaty transakcyjne między LP, podczas gdy Compound zachęca dostawców płynności, płacąc pożyczkodawcom zmienną roczną stopę zwrotu (RRSO).

jednak, tutaj się różnią: pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy zarabiają tokeny COMP podczas korzystania z Compound. Jako pożyczkodawca złożony, zarabiasz zarówno tokeny APY, jak i farmy COMP, nie robiąc nic poza dostarczaniem protokołu do swoich aktywów kryptowalutowych.

Obecnie istnieje mnóstwo protokołów DeFi, a wiele z nich (jeśli nie większość) oferuje jakąś formę nagród z rolnictwa. Co więcej, wiele z tych protokołów działa jeden na drugim, co jest cechą znaną w DeFi jako komponowalność. Wykorzystanie możliwości komponowania między protokołami pomaga układać i pomnażać plony przy użyciu innowacyjnych strategii uprawy.

Jak rozpocząć hodowlę plonów

Podsumujmy dwa kluczowe punkty dotychczasowej uprawy plonów:

 • Uprawa plonów = uruchamianie kryptowaluty w celu uzyskania odsetek i nagród

 • Plon rolników = każdy, kto dostarcza płynność do pul płynności generujących odsetki / nagrody

Aby zostać farmerem plonów, wszystko, co musisz zrobić, to zdeponować odsetki lub aktywa kryptowalut generujące nagrodę w protokole DeFi. Brzmi łatwo, prawda? To jest, jeśli wiesz, co robisz.

Przede wszystkim musisz najpierw zdobyć jakąś kryptowalutę – ale nie byle jaka. Niektóre kryptowaluty są szerzej akceptowane niż inne i nie wszystkie aktywa generują takie same wysokie zyski jak inne.

KOPIUJ NAJLEPSZYCH HANDLOWCÓW NA ŚWIECIE

Aby uprościć sprawę, oto przewodnik krok po kroku, jak rozpocząć uprawę na właściwej stopie.

 1. Kup BTC, ETH, USDT, USDC lub DAI. Są to najbardziej powszechnie akceptowane kryptowaluty do generowania zysków w większości protokołów DeFi. Pamiętaj, że będziesz musiał kupić trochę ETH bez względu na to, czego użyć jako gazu, co wyjaśnimy później.

 2. Pobierz portfel MetaMask rozszerzenie przeglądarki. Po zainstalowaniu utwórz portfel i bezpiecznie wykonaj kopię zapasową kluczy i frazy seed.

 3. Portfele MetaMask przechowują tokeny ERC-20 – tokeny wydane na łańcuchu blokowym Ethereum. Tak się składa, że ​​większość platform DeFi jest również zbudowana na Ethereum. Więc nie powinieneś mieć problemu z wysłaniem walut z kroku pierwszego do swojej MetaMask, z wyjątkiem Bitcoin. Jeśli chcesz używać Bitcoin na łańcuchu blokowym Ethereum i trzymać go w swojej MetaMasce, musisz najpierw owinąć go za pomocą Ren Bridge stworzyć wBTC lub kupić wBTC na giełdzie.

 4. Gdy twoje tokeny ERC-20 znajdą się bezpiecznie w portfelu MetaMask, możesz rozpocząć interakcję z platformami DeFi i rozpocząć niekończącą się zabawę z uprawą plonów.

 5. Ze względu na prostotę zalecamy naukę używania metody uprawy plonów Finanse złożone. Compound zapoczątkował szał uprawy plonów i jest pod wieloma względami najbardziej przyjazną dla początkujących platformą DeFi. Udaj się do Compound, a następnie kliknij przycisk aplikacji w prawym górnym rogu.

 6. Po kliknięciu aplikacji zostaniesz poproszony o połączenie portfela. Kliknij opcję MetaMask, a następnie zaloguj się do swojej MetaMask.

 7. Wybierz zasób, który chcesz dostarczyć, ze strony Podaż na stronie docelowej. Wybierz kwotę, którą chcesz przekazać, a następnie kliknij opcję dostawy. Należy zwrócić uwagę, że pokazane są dwie wartości RRSO – RRSO dostaw i RRSO dystrybucji. Pierwsza z nich jest płatna w naturze (tak samo jak zdeponowane aktywa), druga jest opłacana w COMP. Oznacza to, że zarabiasz dwie formy RRSO za jeden depozyt.

 8. MetaMask wyskoczy z prośbą o potwierdzenie dwóch transakcji. Pierwsza to interakcja z inteligentnym kontraktem Compound, druga to potwierdzenie transakcji. Oba będą kosztować gaz zapłacony w ETH, dlatego w pierwszym kroku zauważyliśmy, że ETH pozostaje w portfelu niezależnie od wybranego zasobu zasilającego.

 9. Po potwierdzeniu transakcji aplikacja Compound powiadomi Cię, że wszystko jest w porządku, a kolumna salda zostanie wypełniona podaną kwotą. Po lewej stronie salda znajduje się kolumna RRSO / Zarobione, która wyświetla zarówno stawkę RRSO, jak i zarobioną kwotę.

 10. U góry strony Złożone znajduje się wskaźnik RRSO netto, który pomaga w śledzeniu całkowitej RRSO zarobionej między stawkami RRSO dostaw i dystrybucji..

 11. Aby zwiększyć potencjał swojej farmy plonów, możesz teraz pożyczać od dostarczonych aktywów, aby zarobić jeszcze więcej dystrybucyjnej RRSO (płatne w COMP), jednocześnie pożyczając te aktywa z powrotem Compound lub innej platformie DeFi, takiej jak Aave, Yearn Finance lub Curve Finance.

Jeśli jesteś nowy w DeFi i chcesz dowiedzieć się więcej o uprawie plonów, Compound jest bezpieczną opcją dla początkujących. Po opanowaniu rzeczy za pomocą aplikacji Compound możesz zacząć rozgałęziać się na inne protokoły DeFi.

Plonowe platformy DeFi uporządkowane według trudności

W dzisiejszych czasach jest tak wiele platform DeFi z opcjami dla rolników, że wybór może być trudny. Co więcej, nie wszystkie platformy DeFi są sobie równe pod względem trudności użytkowania.

Poniżej stworzyliśmy ściągawkę, aby zrozumieć poziom trudności związany z używaniem różnych głównych platform DeFi.

Tryb łatwy

 • Finanse złożone

 • Maker DAO

 • Aave

Pośredni

 • Uniswap

 • SushiSwap

 • Synthetix

 • Curve Finance

 • Yearn Finance

 • Badger DAO

 • Cream Finance

 • Harvest Finance

 • Stabilizator

Tryb ekspercki

 • Alpha Homora

 • Protokół lustrzany

 • Metastabilny

 • Loopring

 • dYdX

Narzędzia i zasoby do uprawy DeFi

Gdy zaczniesz uprawiać plony, nie ma powrotu. Przekonasz się, że gdy będziesz zbierać coraz więcej żetonów, będziesz potrzebować lepszych narzędzi do ich śledzenia i organizowania.

Wraz z rozwojem branży DeFi i coraz powszechniejszym uprawą roli, pojawiają się również niesamowite narzędzia do zarządzania portfelem i odkrywania nowych farm plonów. Co więcej, mniej ludzi będzie się zastanawiać, czym jest uprawa roli.

Oto kilka narzędzi, których warto użyć, aby uprościć życie rolników.

DeFi Pulse jest jak CoinMarketCap dla DeFi. Wszystkie istotne dane dotyczące kapitalizacji rynkowej, TVL i rankingów, jakich możesz chcieć lub potrzebować, można łatwo znaleźć w DeFi Pulse.

Zapper to sprytny pulpit nawigacyjny DeFi, który utrzymuje wszystkie Twoje inwestycje, farmy i dochody z plonów w jednym miejscu. Możesz również użyć Zappera, aby znaleźć aktualne informacje o RRSO na różnych platformach.

Instadapp to menedżer DeFi, który pomaga zarządzać płynnością za pośrednictwem protokołów takich jak Uniswap i Aave. Funkcja konta inteligentnego pomaga automatycznie optymalizować plony.

Debank to kompleksowa potęga DeFi z menedżerem portfela, wymianą tokenów, DeFi Market, listą projektów DeFi i stroną rankingową wyświetlającą DeFi TVL.

Zerion pomaga inwestować w projekty DeFi i uzyskiwać przychody z prostoty jednego miejsca. Aplikacja Zerion śledzi również Twoje portfolio DeFi w podróży.

Krewetki to platforma handlu społecznościowego, która umożliwia tworzenie strategii handlowych wokół aktywów DeFi. Pomnóż swoje zarobki, automatyzując transakcje kryptograficzne.

Z tymi narzędziami, ściągawką i naszym prostym przewodnikiem po rolnictwie, powinieneś być gotowy. A teraz ruszaj w drogę i zbieraj soczyste plony, które DeFi ma do zaoferowania!

Krewetki to społeczna platforma handlowa dla kryptowalut. Jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących traderów, którzy chcą dowiedzieć się o rozwijającej się branży kryptowalut. W Shrimpy użytkownicy mogą kopiować portfele i strategie handlowe innych handlowców.

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me