Co to jest USDC? Kompletny przewodnik dla początkujących po USD Stablecoin

Ostatnio pojawiło się sporo prasy w związku z wprowadzeniem na rynek monety USD, która jest stablecoinem będącym współpracą między Circle i Coinbase.

Rynek stablecoinów jest obecnie jednym z najciekawszych ekosystemów w przestrzeni kryptowalut. Było wiele innych projektów stablecoin, które wypuściły własne monety, w tym TrueUSD, Paxos Standard i Gemini Dollar.

Większość z tych projektów stara się wykorzystać nieufność, która jest obecnie obecna w stablecoinie Tether (USDT). Wszystkie mają podobny cel w utrzymaniu kursu 1: 1 do dolara amerykańskiego, ale podchodzą do tego w nieco inny sposób.

Przyjrzyjmy się bliżej USD Coin i temu, co oznacza dla rynku stablecoinów.

Przegląd monet USD

23 października 2018 r. Ogromna amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła wsparcie dla monety USD (USDC), która jest stablecoinem stworzonym we współpracy z Circle Internet Financial. Circle jest właścicielem konkurencyjnej giełdy kryptowalut Poloniex i jest jedną z najlepiej finansowanych firm kryptowalutowych, wartą ponad 3 miliardy dolarów i posiadającą inwestorów, do których należą Goldman Sachs i Baidu.

Moneta USD została opracowana przez Konsorcjum Centrum, współpraca między Coinbase i Circle, jednak Circle wyda USDC. Każdy wyemitowany USDC jest zabezpieczony fiducjarnym dolarem amerykańskim przechowywanym na rezerwowych rachunkach bankowych, a całkowita podaż wynosi nieco ponad 190 miliardów USD.

Współpraca z USDC Coin Collaberation

Źródło obrazu: Blog Coinbase

Z każdym USDC wspieranym przez dolara amerykańskiego, nie oznacza to znacznego spadku wartości dolara amerykańskiego, co oznacza, że ​​inwestorzy zawsze mogą kupować i sprzedawać USDC za 1 USD.

USDC został stworzony na blockchainie Ethereum i jest kompatybilny z ERC-20. Zrobiono to w celu obsługi szybkich transferów USDC w sieci Ethereum. Wykorzystuje również bezpieczeństwo łańcucha blokowego Ethereum i sprawia, że ​​USDC jest łatwy do przechowywania i wymiany. Współzałożyciele Circle Jeremy Allaire i Sean Neville powiedzieli:

Coinbase i Circle mają wspólną wizję otwartego globalnego systemu finansowego opartego na szynach kryptograficznych i infrastrukturze blockchain, a realizacja tej wizji wymaga od liderów branży współpracy przy tworzeniu interoperacyjnych protokołów i standardów

USDC jest wyjątkowy, ponieważ jest pierwszym stablecoinem obsługiwanym przez Coinbase. Chociaż Circle po raz pierwszy wyemitował monetę we wrześniu, nie zyskała na popularności aż do notowania Coinbase i od tego czasu szybko wspięła się na jedną z cenniejszych kryptowalut. Od 12 grudnia 2018 r. Zajmuje 26 miejsce na Coinmarketcap.com pod względem kapitalizacji rynkowej.

USDC zostanie wydany przez Circle, Coinbase będzie platformą, do której użytkownicy będą mieli dostęp, aby dokonywać wpłat, konwertować walutę fiducjarną na tokeny USDC, a także ułatwi transakcje USDC, zapewniając jednocześnie możliwość przechodzenia między walutami fiat a kryptowalutami.

Coinbase & Współpraca w kręgu

Coinbase, wyceniane na około 8 miliardów dolarów i Circle, z wyceną na 3 miliardy dolarów, to dwie z największych firm blockchainowych, a uruchomienie stablecoina USDC pokazuje, że chociaż Bitcoin nadal spadał przez cały 2018 rok, są one zaangażowane w długoterminową termin przyszłość krypto-ekonomii.

Moneta USD to tylko jeden z tych zakładów i jak dotąd wydaje się, że był to udany zakład. Oczywiście z pewnością pomogło wsparcie największej amerykańskiej giełdy kryptowalut. Coinbase nazywa stablecoin „zasadniczo odmiennym” od innych wymienionych kryptowalut. Jest to również drugi z wymienionych tokenów ERC-20, a drugim jest ostatnio wymieniony token 0x (ZRX).

Od prawie 20000 USD na zamknięciu 2017 roku cena Bitcoina konsekwentnie spada, ale nawet zanim stała się bardzo niestabilna. To samo dotyczy altcoinów lub kryptowalut innych niż Bitcoin. Ta zmienność sprawia, że ​​kryptowaluty nie nadają się jako metody płatności.

Stablecoin eliminuje zmienność, będąc powiązanym z wartością dolara amerykańskiego w stosunku 1: 1. Ta reprezentacja 1: 1 zapewnia stabilność monety i sprawia, że ​​nadaje się ona do transakcji płatniczych. Użytkownicy nie muszą już martwić się szybkimi, ogromnymi zmianami wartości wpływającymi na ich płatności lub zarobki. Każdy USDC jest zabezpieczony odpowiadającym mu dolarem amerykańskim na rachunkach bankowych i podlega regularnym audytom. Pozwala to na zaufanie, że wartość stablecoina pozostanie 1 dolar.

Wspierane przez dolara amerykańskiego

Jak powiedziałem, moneta USD jest w 100% zabezpieczona faktycznymi dolarami amerykańskimi. Te dolary amerykańskie są przechowywane na kontach rezerwowych i są regularnie kontrolowane w celu upewnienia się, że rezerwa odpowiada emisji USDC.

Na konferencji Money 20/20 w Las Vegas, prezes i dyrektor operacyjny Coinbase Asiff Hirji powiedział:

„Wydajemy stablecoiny zabezpieczone 1: 1 dolarem amerykańskim, całkowicie kontrolowane, całkowicie przejrzyste. Uważamy, że jest to kluczowy krok w kierunku uwolnienia innowacji w kryptowalutach ”.

Stablecoin pozostaje zabezpieczony fizyczną walutą fiducjarną i jest zaprojektowany z myślą o minimalnej zmienności cen.

Na początku tego roku pierwsza i najbardziej popularna stabilna moneta Tether złamała swój kołek do dolara amerykańskiego, ponieważ została otoczona przez kolejne kontrowersje. Tether spadł do zaledwie 0,91 USD, ponieważ podobno giełda Bitfinex, która ma bliskie powiązania z Tether, była w obliczu niewypłacalności.

Lina łamie kołek

Więź zostaje uwolniona. Zdjęcie za pośrednictwem Coinmarketcap

Tether zawsze był kontrowersyjny ze względu na brak przejrzystości, powiązania z giełdą Bitfinex i Bitmain, a także pytania dotyczące faktycznej ilości dolarów amerykańskich przechowywanych w rezerwie przez Tether.

Po tej ostatniej kontrowersji miliarder, ewangelista Bitcoin, Michael Novogratz powiedział, że Tether powinien być bardziej przejrzysty w zakresie swoich operacji. Dodał, że uważa, że ​​„Tether nie spisał się zbyt dobrze pod względem tworzenia przejrzystości”, ale zauważył również, że „koncepcja stablecoinów ma sens”.

Podstawy monet USD

Klienci Coinbase ze wszystkich regionów świata mogą kupować i sprzedawać USDC na Coinbase Pro i Coinbase Prime. Jak dotąd zwykła platforma Coinbase udostępniła USDC tylko tym, którzy mają konta w USA, z wyjątkiem mieszkańców Nowego Jorku.

Stablecoin można kupować i sprzedawać za pośrednictwem aplikacji internetowej Coinbase oraz aplikacji mobilnych na Androida i iOS. Po zakupie tokeny USDC są wyświetlane jako dostępne aktywa w portfelu Coinbase klientów.

Klienci, którzy kupią USDC za USD z konta bankowego lub portfela Coinbase, zostaną zwolnieni z wszelkich opłat, jednak zakupy kartą kredytową i debetową nadal podlegają standardowej opłacie transakcyjnej.

Użytkownicy, którzy kupią USDC poza Coinbase, mogą wysyłać te tokeny do Coinbase, ale tylko do portfela USDC na swoim koncie Coinbase. Jeśli tokeny zostaną wysłane na zły adres, Coinbase nie będzie w stanie ich odzyskać. Jest to standard w przypadku kryptowalut. Zawsze potrójnie sprawdź adresy przed wysłaniem jakichkolwiek monet.

Moneta USDC jest ostatnio notowana również na wielu innych giełdach. Obecnie są notowani na 36 innych giełdach, ponieważ chcą zdywersyfikować swoje stablecoiny. USDC niedawno wylądował na Binance Exchange, co bez wątpienia będzie miało duży wpływ na adopcję.

Przypadki użycia USDC

Pierwszym oczywistym przypadkiem użycia jest to, że ponieważ jest to token ERC-20, dwa portfele Ethereum będą w stanie wysyłać lub odbierać dowolną ilość USDC o każdej porze dnia i nocy, w dowolnym miejscu na świecie, niemal natychmiast..

Dzięki temu zarówno małe płatności e-commerce, jak i płatności związane z dużymi firmami są równie łatwe i szybkie. A ze względu na funkcję stablecoina, konsumenci są w stanie trzymać i używać USDC bez obawy o szybko zmieniające się wartości.

Wraz z rozwojem ekosystemu blockchain wzrośnie użyteczność kompatybilnego z ERC-20 USDC. Istnieje już duża liczba giełd, aplikacji i gier opartych na technologii blockchain, ale te liczby przygotowują się do eksplozji w nadchodzących latach.

Portfele zgodne z USDC

Lista portfeli, które będą obsługiwać USDC. Wizerunek Źródło

Ten token oparty na ERC-20 może być używany z dowolną aplikacją korzystającą ze standardu Ethereum. Będzie to niezwykle przydatne w miarę wzrostu liczby aplikacji i gier opartych na Ethereum.

Firmy i programiści fintech również korzystają ze stablecoina, takiego jak USDC, ponieważ ułatwia programowanie. Dzięki stablecoinowi, który utrzymuje prawie stałą wartość, każdą aplikację można zaprogramować tak, aby łatwo wysyłać i odbierać USDC za pośrednictwem inteligentnych kontraktów.

Moneta USD nie została utworzona jako zamiennik dolara amerykańskiego i innych walut fiducjarnych. Zamiast tego jest to sposób na włączenie walut fiducjarnych do ekosystemu kryptowalut. Zwolennicy tego twierdzą, że połączenie walut fiducjarnych i kryptowalut będzie szybsze i lepsze od istniejących szyn płatniczych.

Wniosek

Wraz z dramatem związanym ze stablecoinem Tether nie było zaskakujące, że pojawiły się nowe stablecoiny. Dzięki wsparciu Coinbase i Circle, USD Coin powinien być jedną z najlepszych ofert stablecoin.

Biorąc pod uwagę zasięg tych dwóch firm, USDC może pewnego dnia zastąpić Tether jako najpopularniejszy stablecoin, chociaż oczywiście zajmie to trochę czasu, biorąc pod uwagę połączenie między Tether, Bitfinex i Bitmain. Im dłużej Tether odmawia ujawnienia swoich banków lub nie zgadza się na audyt, tym bardziej stabilne monety, takie jak USDC, przejmują pozycję czołowego stablecoina.

Podczas gdy kryptowaluty zostały stworzone, aby zastąpić walutę fiducjarną, zmienność, którą się z nimi wiąże, uniemożliwiła ich użycie w codziennym handlu. Stablecoiny są zasadniczo różne, a ich stworzenie może być prawdziwym początkiem rewolucji, która usuwa fizyczną walutę fiducjarną z obiegu i zastępuje ją cyfrowym odpowiednikiem.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem centre.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me