Coinbase vs Kraken – Która giełda jest najlepsza do kupowania Bitcoinów w 2020 roku?

>

Od szczytu rynku kryptowalut minęło kilka długich lat. Podczas gdy niektórzy inwestorzy kapitulują, inni przygotowują się na moment, w którym będą mogli wskoczyć z powrotem obiema stopami, złapać swoje ulubione kryptowaluty po niskich cenach i zapiąć pasy do następnej fali.

Jako nowy użytkownik kryptowalut można się wiele nauczyć. Jedno z najważniejszych pytań brzmi: „Gdzie powinienem kupić Bitcoin?”

Jak mówimy, trwa epicka bitwa. To jest bitwa pomiędzy Kraken i Coinbase udział w rynku transakcji fiat-to-crypto. Obie te giełdy dominują na rynku amerykańskim, jeśli chodzi o wchodzenie na rampę do kryptowaluty.

Ze względu na złożone i kosztowne wymagania regulacyjne dotyczące zostania giełdą w USA, te dwie firmy mają prawie wyłączną kontrolę nad sposobem, w jaki klienci z USA uzyskują dostęp do rynku kryptowalut.

W tym artykule odpowiemy na pytanie „która giełda jest najlepsza do zakupu Bitcoinów”, a także inne ważne pytania dotyczące tych dwóch popularnych giełd. To postawi Cię na drodze do zdobycia swojej pierwszej kryptowaluty.

Gdy już masz kryptowalutę, automatyzacja portfela jest łatwa. Dołącz do naszej społeczności traderów kopiować strategie najlepszych inwestorów na świecie i poznawać aktywa cyfrowe.

Kraken Review – Czy został zhakowany?

Recenzja Coinbase Pro – czy opłaty są za wysokie?

Opłaty Fiat-to-Crypto

Spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nie lubi płacić opłat. Dzisiejsze firmy uwielbiają brać udział we wszystkim, co robimy. Sięgają do twojego portfela, kiedy najmniej go podejrzewasz, i wyciągają kilka dodatkowych dolarów. Szukają wszystkiego, na co mogą dostać palce. To spowodowało, że stawaliśmy się coraz bardziej niechętni firmom, które żłobią klientów nieracjonalnymi opłatami.

Na świecie jest wystarczająco dużo Ticket Masterów, więc chcemy polecić firmy, które naprawdę sprawiają, że czujesz się dobrze z zakupem.

Kraken

W przeciwieństwie do wielu giełd, które upodobały sobie opłaty procentowe za zakupy aktywów cyfrowych z walut fiducjarnych, Kraken odszedł od normy, oferując zryczałtowane opłaty za zakupy kryptowalut.

To ekscytujące dla osób, które chcą dokonać dużych depozytów na rynku, ponieważ stała opłata może przełożyć się na stosunkowo niski procent całej kwoty zakupu.

Standardowa opłata za depozyt w przypadku Krakena wynosi 5 USD. Wynosi to tylko 1% opłaty, jeśli wpłacisz 500 $.

Spodziewamy się, że ta decyzja została podjęta strategicznie, aby zwrócić uwagę większych graczy instytucjonalnych. W końcu, jeśli wszystkie instytucje używają Twojej giełdy do zakupu kryptowaluty, prawdopodobnie będą również używać Twojej giełdy do handlu. Działalność handlowa po zakupie może nadrobić niską opłatę za zakup początkowy.

Coinbase

W przeciwieństwie do Krakena, Coinbase utknął przy opłacie procentowej, która zaczyna się od 1,49% za przelewy bankowe. Korzystanie z karty debetowej lub kredytowej drastycznie podniesie opłatę do 3,99%.

Podczas gdy większość konsumentów byłaby skłonna uiścić opłatę procentową ze względu na wygodę wejścia na pokład z Coinbase, wiele instytucji może się wahać. Wysokie opłaty procentowe mogą szybko wpłynąć na wyniki Twojego portfela.

Chociaż prawdopodobnie istnieje dobry powód, aby mieć tak wysoką opłatę za zakupy kartą debetową / kredytową, nadal boli wyobrażenie sobie płacenia tych opłat.

Kto ma lepsze opłaty?

Coinbase jest lepszą opcją tylko wtedy, gdy dokonuje się małych zakupów kryptowalut. Korzystając z konta bankowego, zakupy musiałyby wynosić mniej niż 335 USD, aby mieć lepsze opłaty niż Kraken.

Jeśli korzystasz z karty kredytowej lub debetowej, kwota ta drastycznie spada do 125 USD. Oznacza to, że zakup powyżej 125 USD na Coinbase byłby lepszy, gdyby został zakupiony na Kraken.

Osoby, które chcą płacić najniższe opłaty i maksymalizować wartość swoich zasobów kryptowalut, powinny używać Krakena. Chociaż istnieje małe okno, w którym Coinbase ma lepsze opłaty, zdecydowana większość ludzi uzyska lepsze stawki, korzystając z Krakena.

Z drugiej strony, jeśli zależy ci wyłącznie na dokonywaniu niewielkich wpłat, może lepiej będzie skorzystać z Coinbase. Na przykład, jeśli planujesz wpłacać 50 USD raz w tygodniu w ciągu następnego roku, Coinbase będzie odpowiednim miejscem do zrobienia tego.

Interfejs użytkownika

Niezależnie od tego, czy jesteś instytucją globalną, czy też osobą fizyczną, która po raz pierwszy paruje się kryptowalutą, interfejs użytkownika jest ważny, ponieważ zapewnia poczucie bezpieczeństwa, przejrzystości i komfortu.

Kiedy masz do czynienia z pieniędzmi, nigdy nie jest to przyjemny czas, jeśli nie wiesz, co robisz. Panika, że ​​myślisz, że zrobiłeś coś źle, może wywołać niepożądany niepokój w zarządzaniu portfelem kryptowalut.

Te dwie giełdy są liderami na rynku, jeśli chodzi o wygodę użytkowników. Każda funkcja została dokładnie przetestowana i oceniona, aby zapewnić jak najprzyjemniejsze wrażenia. Jednak chociaż obie te giełdy są przejrzyście zaprojektowane, obie są skierowane do nieco innych grup osób.

Kraken

Rejestracja w Kraken przebiega sprawnie. Ostrożnie poprowadzą Cię przez proces, abyś nigdy się nie zgubił. Na każdym etapie zawierają pomocne informacje, jak wykonać krok bez żadnych problemów.

Po zakończeniu procesu rejestracji zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do giełdy. Kroki związane z zakupem i handlem Bitcoinami na Kraken są nieco mniej proste. Wymagają zrozumienia, jak działa handel, co nie jest powszechną umiejętnością.

Chociaż jest to mniej wygodne z punktu widzenia konsumenta, może być pożądane dla instytucji, które chcą od razu przystąpić do działania bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności w celu przekazania środków.

Coinbase

Proces rejestracji w Coinbase jest również bardzo prosty. Podobnie jak Kraken, opanowali obsługę nowych użytkowników. Każdy krok jest jasno określony, wyartykułowany i prowadzony przez cały proces. Trudno się zgubić, więc zawsze wiesz, co musisz zrobić.

Główną różnicą między Coinbase a Krakenem jest portfel. Coinbase ma całkowicie oddzielne usługi wymiany i portfeli. Oznacza to, że rejestrując się w Coinbase, nie musisz rozumieć handlu. Kroki do zakupu pierwszego Bitcoina są prostsze.

Instytucje mogą mieć mieszane uczucia co do sposobu, w jaki Coinbase oddzielił usługi wymiany i portfela. Przesyłanie środków między portfelami a giełdą jest trochę niewygodne. Zapewnia jednak wyraźne oddzielenie funduszy, które chcesz posiadać, od tych, którymi chciałbyś handlować.

Kto ma lepsze wrażenia użytkownika?

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem na rynku kryptowalut, Coinbase ma najłatwiejszą obsługę ze wszystkich giełd. Ułatwiają rozpoczęcie pracy, edukują Cię na każdym etapie procesu i nie komplikują zbytnio Twojego życia funkcjami handlowymi.

Z drugiej strony Kraken może być wygodniejszy dla doświadczonych handlowców i instytucji. Pobieranie środków bezpośrednio na giełdę może wydawać się bardziej naturalne dla tych użytkowników. Dzięki temu będą mogli szybko rozpocząć handel bez konieczności migracji i zarządzania wszystkim w ramach portfela i usług giełdowych.

Biorąc wszystko pod uwagę, uważamy, że Coinbase zapewnia najlepsze wrażenia użytkownika w przestrzeni kryptograficznej. Poza tymi dwoma giełdami nie widzimy ŻADNEJ giełdy kryptowalut, która ma lepszy interfejs użytkownika niż Coinbase.

Bezpieczeństwo

Ostatecznie nie ma znaczenia, ile kryptowaluty posiadamy, jeśli zostanie zhakowana. Niezależnie od tego, czy mamy 1 BTC, czy 100 BTC, musimy upewnić się, że korzystamy z najbezpieczniejszych produktów i usług, aby upewnić się, że środki nie zostaną utracone.

Na szczęście zarówno Kraken, jak i Coinbase mają imponujące osiągnięcia w zakresie bezpieczeństwa. Żadna z tych giełd nie miała żadnych poważnych naruszeń bezpieczeństwa. W branży nękanej hackami jest to przekonujące.

Kraken

Kraken jest powszechnie znany ze skupienia się na bezpieczeństwie. W rzeczywistości, po sprawdzeniu przez Audyt bezpieczeństwa giełdy ICORating zostały sklasyfikowane jako najbezpieczniejsza giełda kryptowalut nr 1.

Podobnie jak wiele innych najbezpieczniejszych giełd, Kraken przechowuje 95% swoich aktywów w chłodni z izolacją powietrzną. Wdrożyli również ścisły nadzór na swojej platformie wymiany, aby zapewnić monitorowanie każdej transakcji, wpłaty i wypłaty.

Po stronie użytkownika lista funkcji bezpieczeństwa jest imponująca. Każdy użytkownik ma dostęp do 2FA, potwierdzeń e-mailowych wypłat, precyzyjnej kontroli uprawnień do klucza API, szyfrowania SSL i wiele więcej.

Jako użytkownik ważne jest, aby w pełni wykorzystać każdą z tych funkcji bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że nigdy nie narażamy naszych funduszy. Za bezpieczeństwo odpowiada nie tylko giełda, ale także nasza. Nigdy nie dawaj nikomu dostępu do swojego konta, haseł ani kodów.

Coinbase

Coinbase jest nie mniej imponujące niż Kraken. 98% aktywów cyfrowych posiadanych przez Coinbase znajduje się w chłodni z izolacją powietrzną. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia podzielenie danych i zabezpieczenie ich za pomocą szyfrowania AES-256 przed skopiowaniem na papier i kopie zapasowe FIPS-140. Te kopie zapasowe są następnie rozmieszczane geograficznie na całym świecie.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, bezpieczeństwo użytkowników ma również kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia naszych funduszy. Z tego powodu wszyscy użytkownicy muszą włączyć 2FA. Ponadto aktywa, które nie są przechowywane w chłodni przez Coinbase, są ubezpieczone prywatnie. Polityka obejmuje szereg incydentów, które dodatkowo pomagają zapewnić bezpieczeństwo funduszy.

Wreszcie, Coinbase był również w stanie zapewnić ubezpieczenie wspierane przez FDIC dla sald w USD do 250 000 USD.

Kto ma lepsze bezpieczeństwo?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, te wymiany idą łeb w łeb. Chociaż obie te giełdy mają nieco inne funkcje bezpieczeństwa, obie są wyjątkowe same w sobie.

Ponieważ po ponad 7 latach działalności nie słyszeliśmy o żadnych większych hackach atakujących te giełdy, uważamy, że jest to dowód na to, że kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo. Czujemy się komfortowo polecając obie te giełdy ze względu na ich doświadczenie w zabezpieczaniu środków użytkowników.

Coinbase i Kraken zapewniają wyjątkowe bezpieczeństwo, więc musimy rozstrzygnąć remis.

Płynność handlowa

Aby handlować kryptowalutą, wielu użytkowników decyduje się na wykorzystanie rynków spotowych zapewnianych przez te dwie giełdy. Ponieważ wielu użytkowników dostrzeże korzyści wynikające z możliwości szybkiego dostosowania swojego portfela za pomocą funkcji handlowych, chcieliśmy zbadać płynność rynków na tych dwóch giełdach.

Płynność księgi zleceń jest ważna dla handlowców, ponieważ zapewnia im możliwość szybkiego wchodzenia i wychodzenia z pozycji po bieżących kursach rynkowych.

Jako jeden ze sposobów oceny płynności tych giełd zebraliśmy dane dotyczące transakcji „tick po tick” dla obu tych giełd. Wykorzystamy te dane do skonstruowania małego badania na temat różnic w płynności między tymi dwoma giełdami.

Kraken

Nasz zespół przeanalizował 105,913 transakcji dla pary handlowej XBT / USD (Bitcoin / USD) na Kraken. Zbieranie danych rozpoczęło się 25 listopada 2019 r. I zakończyło 1 grudnia 2019 r.

Każda z tych indywidualnych transakcji została następnie pogrupowana w zamówienia, które prawdopodobnie zostały złożone. Zostało to ustalone na podstawie sygnatury czasowej, kiedy transakcje zostały wykonane.

Niektóre statystyki:

  • Złożono 41 984 zamówienia.

  • Maksymalny rozmiar zamówienia to 140,4293 BTC.

  • Maksymalny poślizg wyniósł 0,69% przy zamówieniu 73,3767 BTC.

  • 7,169 zamówień doświadczyło poślizgu o ponad 0,01%.

  • 17,08% zamówień spadło.

Coinbase

Na parze handlowej Coinbase Pro BTC / USD (Bitcoin / dolar amerykański) przeanalizowaliśmy 108.824 transakcje od 25 listopada 2019 do 26 listopada 2019.

Korzystając z tej samej strategii grupowania do określania zamówień, określiliśmy następujące statystyki.

  • Złożono 42,485 zamówień.

  • Maksymalny rozmiar zamówienia to 75,0995 BTC.

  • Maksymalny poślizg wyniósł 0,41% przy zamówieniu 40,2591 BTC.

  • 7,489 zamówień doświadczyło poślizgu o ponad 0,01%.

  • 17,63% zamówień spadło.

Kto ma lepszą płynność?

Wyniki sugerują, że obie giełdy mają dużą płynność. W normalnych warunkach większość traderów wykonywanych na każdej platformie generowała minimalne lub żadne poślizgi. Dopiero podczas transakcji o dużym wolumenie zaczęliśmy dostrzegać oznaki dużego poślizgu.

Chociaż Kraken doświadczył większego poślizgu szczytowego, było to wynikiem zamówienia, które było znacznie większe niż cokolwiek złożonego w Coinbase Pro. Ponadto, patrząc na odsetek zleceń, które spadały, wartości są prawie identyczne.

Nie możemy znaleźć żadnych głębokich różnic między płynnością tych dwóch giełd. Jeśli chodzi o płynność, trudno byłoby wybrać jedną z tych giełd zamiast drugiej. Jest zbyt blisko, aby zadeklarować, że jedna wymiana jest bardziej płynna niż druga.

Opłaty handlowe

Teraz, gdy mamy już pojęcie o płynności na tych dwóch giełdach, czas oszacować opłaty transakcyjne.

Uwaga: opłaty transakcyjne nie są tym samym, co opłaty, o których wcześniej rozmawialiśmy, za zakup kryptowaluty z walutą fiducjarną, taką jak dolary amerykańskie.

Za każdym razem, gdy dokonywana jest transakcja między aktywami, naliczana jest opłata. W przypadku obu tych dwóch giełd opłata, którą płacisz, zależy od wolumenu transakcji, który wykonałeś w ciągu ostatnich 30 dni.

Kraken

Kraken tradycyjnie prowadził listę poziomów opłat transakcyjnych, która jest dobrze dopasowana do innych giełd na rynku amerykańskim. Podczas gdy giełdy poza Stanami Zjednoczonymi czasami oferują znacznie niższe opłaty transakcyjne, generalnie spodziewamy się opłat w wysokości od 0,2% do 0,3% dla giełd amerykańskich.

Opłaty handlowe dla Krakena zaczynają się od 0,26% dla zamówień przyjmujących i 0,16% dla zamówień producenta. Zarówno opłaty producenta, jak i takera maleją wraz ze wzrostem 30-dniowego wolumenu obrotu. Na najniższych poziomach użytkownicy Kraken mogą umieszczać handlarzy free maker i transakcje taker 0,10%, jeśli ich 30-dniowy wolumen przekracza 10000000 USD.

Coinbase Pro

Coinbase Pro ostatnio drastycznie podniósł swoje opłaty. Przy niższych obrotach, opłaty zaczynają się od 0,50% zarówno dla wykonawcy, jak i biorcy. Jest to niezwykle kosztowne w porównaniu z innymi giełdami na rynku.

Podobnie jak w przypadku Kraken, opłaty handlowe za Coinbase Pro spadają wraz ze wzrostem 30-dniowego wolumenu obrotu. Handel poniżej 10 000 USD w okresie 30 dni oznacza, że ​​poniesiesz opłaty w wysokości 0,50% od każdej transakcji. Gdy osiągniesz 1 mld USD lub więcej, opłaty te zostaną obniżone do 0,04% dla takera i 0,00% dla producenta.

Kto ma lepsze opłaty handlowe?

Zwycięzcą jest oczywiście Kraken, jeśli chodzi o opłaty handlowe. Opłaty transakcyjne w wysokości 0,5% od Coinbase Pro są skandalicznie wysokie. Chociaż opłaty spadają, gdy wykonujesz większy wolumen, tylko garstka osób kiedykolwiek zobaczy te obniżone stawki.

99,99% handlowców doświadczy niższych opłat za korzystanie z Krakena.

Koronowanie króla

Po ocenie każdego z tych kluczowych aspektów zarówno dla Coinbase Pro, jak i Kraken, oczywiste jest, że obie te giełdy są wyjątkowe na swój sposób. Chociaż mogą być skierowani do nieco innych odbiorców, nie oszczędzili na bezpieczeństwie, płynności ani wrażeniach użytkowników.

Nasza analiza sugeruje, że Kraken byłby lepszy dla inwestorów instytucjonalnych. Kraken ma opłaty, które lepiej nadają się do dużych zakupów, ich proces wdrażania kieruje Cię bezpośrednio do akcji i masz wszystkie opcje finansowania, jakich możesz kiedykolwiek chcieć.

Z drugiej strony Coinbase jest idealny dla konsumentów. Każdy, kto chce po prostu kupić kryptowaluty i trzymać je bez martwienia się o zawiłości handlu, jest w domu na Coinbase. Ich doświadczenie jest proste i idealne dla większości przeciętnych ludzi.

Punkt zwrotny przyszedł dla nas po przejrzeniu opłat. Ze względu na podobieństwo w każdej innej kategorii, największa rozbieżność wystąpiła w kategorii opłat.

W normalnych warunkach Coinbase ma znacznie wyższe opłaty. Niezależnie od tego, czy handlujesz, czy kupujesz swój pierwszy Bitcoin, Coinbase zabierze więcej twoich ciężko zarobionych pieniędzy.

A więc… Zaszczyt zdobycia tytułu „Króla Giełd w USA” idzie również…

Kraken!

Kraken wykazał wyjątkowy wzrost w ciągu ostatnich kilku lat. Doświadczenie użytkownika stało się eleganckie i przyjazne. Starannie wybrali swoje opłaty, a płynność jest na najwyższym poziomie.

Z tych wszystkich powodów i nie tylko, stawiamy Krakena na pierwszym miejscu dla giełd amerykańskich, które można wykorzystać do zakupu Bitcoinów.

Słowa końcowe

Niezależnie od tego, czy ostatecznie użyjesz Krakena, czy Coinbase, nie będzie to miało większego znaczenia. Są to wyjątkowe wymiany i powinieneś czuć się komfortowo ze swoją decyzją.

Każda osoba będzie miała własne preferencje, różne rozumienie kryptowalut i różne umiejętności handlowe. Nieco bardziej zaawansowani użytkownicy mogą preferować Kraken, podczas gdy początkujący użytkownicy mogą preferować Coinbase.

Nie widzimy złej odpowiedzi. Ostatecznie polecamy obie wymiany. Od lat są kamieniem węgielnym rynku amerykańskiego i spodziewamy się, że obie te giełdy będą dominować w nadchodzącej dekadzie.

Dodatkowe czytanie

Binance – najlepszy do handlu kryptowalutami?

Bittrex – czy to najlepsza amerykańska giełda kryptowalut?

Jak stworzyć bota handlowego Crypto za pomocą Pythona

Boty do handlu kryptowalutami – kompletny przewodnik

Krewetki to bot handlowy, który upraszcza zarządzanie portfelem kryptowalut. Połączenie twojego konta giełdowego z Shrimpy odblokowuje wygodne funkcje handlowe, które mogą pomóc zautomatyzować twoją strategię kryptograficzną. Wypróbuj już dziś!

Shrimpy’s Universal Crypto Exchange APIs to jedyne ujednolicone interfejsy API do wymiany kryptowalut, które zostały zaprojektowane specjalnie dla twórców aplikacji. Zbieraj dane z ksiąg handlowych lub zamówień w czasie rzeczywistym, zarządzaj kontami wymiany użytkowników, realizuj strategie handlowe i upraszczaj sposób łączenia się z każdą giełdą.

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me