Crypto API do inteligentnego routingu zamówień

>

W ciągu ostatnich 6 miesięcy zespół Shrimpy zrewolucjonizował scenę handlu kryptowalutami, wydając pierwsze API Universal Crypto Exchange Trading przeznaczone dla twórców aplikacji. Obsługując 16 giełd, naszą misją jest integracja wszystkich głównych giełd w celu zapewnienia najbardziej kompletnego zestawu interfejsów API ujednoliconej wymiany. Setki programistów już teraz tworzy nową generację usług handlowych przy użyciu tych interfejsów API. Zapisz się dzisiaj i dołącz do naszego programista Telegram aby zacząć odkrywać, w jaki sposób Shrimpy może uprościć proces tworzenia.

Chociaż nasze interfejsy API już zmieniają sposób, w jaki programiści tworzą aplikacje kryptograficzne, nie skończyliśmy jeszcze wprowadzać innowacji. Zespół Shrimpy z radością ogłasza, że ​​wprowadzimy zaawansowane typy zamówień do każdej z naszych obsługiwanych giełd. To przedsięwzięcie zaczyna się wraz z wydaniem naszego Inteligentne kierowanie zamówień (SOR) punkty końcowe handlu. Dostępne dla każdego programisty do natychmiastowej integracji już teraz, zachęcamy do wypróbowania go już dziś!

Shrimpy | Crypto Trading API dla programistów

Inteligentne kierowanie zamówień to proces automatycznego wykorzystywania najlepszej dostępnej ceny dla wielu par rynkowych w celu optymalizacji wyniku zlecenia. Pierwsza iteracja naszego SOR oceni możliwości handlowe dla każdej dostępnej pary rynkowej na indywidualnej giełdzie, aby zrealizować tę strategię. Przyszłe wersje naszego SOR będą obejmować wiele giełd i pul płynności, aby jeszcze bardziej rozszerzyć naszą wizję SOR Shrimpy.

Shrimpy API pozwala teraz programistom na dodanie obsługi SOR bez pracy nóg potrzebnej do opracowania tak złożonej funkcji. Punkt końcowy SOR automatycznie ocenia każdy rynek, który łączy Twoje obecne i docelowe aktywa. Shrimpy będzie następnie inteligentnie kierować transakcjami, kontrolując spread, poślizg, czas realizacji, optymalne wzorce handlowe i limity handlowe. Każda wykonywana przez nas transakcja to precyzyjnie złożone zlecenie z limitem, które ma na celu maksymalizację wyniku procesu routingu.

Przykład koncepcyjny

Inteligentne kierowanie zamówień to złożona ocena rynku w czasie rzeczywistym w celu wykonania najbardziej optymalnych transakcji. Wyobraź sobie, że chcemy przenieść naszą pozycję LTC do XMR. Na giełdzie, której używamy w tym przykładzie, powiedzmy, że istnieją 4 różne waluty kwotowane, które łączą te dwa aktywa: ETH, XRP, USDT i BTC. Shrimpy oceni każdą z tych tras, aby znaleźć najlepszą ścieżkę. Zaprojektowaliśmy nawet Shrimpy, aby inteligentnie kierować części funduszy różnymi drogami w zależności od zmian na rynku, rozrzutu i poślizgu. Rezultatem może być wiele transakcji w każdej z tych walut kwotowanych, aby pomyślnie dotrzeć do aktywów docelowych.

Przykład oprogramowania

Chociaż ta koncepcja jest złożona, programiści nie muszą się martwić. Punkty końcowe do wykonywania tej złożonej sieci transakcji to jedna z najłatwiejszych rzeczy, które będziesz robić przez cały dzień.

Tworzenie handlu

Zacznijmy od oceny, jak skonstruować transakcję SOR, którą wyślemy do Shrimpy w celu realizacji. W tym przykładzie wymienimy 20 KCS na BTC.

Kliknij tutaj, aby przejść do dokumentacji

Żądanie

POST https://dev-api.shrimpy.io/v1/users//accounts//trades

Treść żądania

{

"fromSymbol": "KCS",

"toSymbol": "BTC",

"ilość": "20",

"smartRouting": prawdziwe,

}

Odpowiedź:

{

"ID": "72dff099-54c0-4a32-b046-5c19d4f55758"}

Otóż ​​to! Dostęp do całego naszego silnika wykonawczego SOR można uzyskać, wysyłając pojedyncze żądanie z kilkoma parametrami. W „treści żądania” znajdujemy cztery parametry wymagane do wykonania żądania SOR.

fromSymbol

„FromSymbol” to aktywa, które chcemy sprzedać.

toSymbol

„ToSymbol” jest aktywem, który chcemy kupić.

ilość

„Kwota” to ilość „fromSymbol”, którą chcemy sprzedać, wyrażona w jednostkach „fromSymbol”.

smartRouting

„SmartRouting” jest wartością logiczną określającą, czy chcemy korzystać z funkcji SOR.

Uzyskaj status handlu

Teraz, gdy zawarliśmy transakcję z SOR, możemy zebrać informacje o wykonanych transakcjach, uzyskując status transakcji. Po raz kolejny Shrimpy to ułatwia.

Przeczytaj więcej w dokumentacji dla programistów

Żądanie

POBIERZ https://dev-api.shrimpy.io/v1/users//accounts//trades/72dff099-54c0-4a32-b046-5c19d4f55758

Odpowiedź:

{

"handel": {

"ID": "72dff099-54c0-4a32-b046-5c19d4f55758",

"fromSymbol": "KCS",

"toSymbol": "BTC",

"ilość": "20",

"status": "zakończony",

"sukces": prawdziwe,

"Kod błędu": 0,

"Komunikat o błędzie": "",

"exchangeApiErrors": [],

"smartRouting": prawdziwe,

"maxSpreadPercent": "10",

"maxSlippagePercent": "10",

"triggeredMaxSpread": fałszywy,

"triggeredMaxSlippage": fałszywy

},

"zmiany": [

{

"symbol": "KCS",

"nativeValue": "-20",

"btcValue": -0,0028169,

"usdValue": -20,05604616757

},

{

"symbol": "BTC",

"nativeValue": "0,0028134",

"btcValue": 0,0028169,

"usdValue": 20.05604616757

}

],

"wypełnia": [

{

"Podstawowa kwota": "20",

"baseSymbol": "KCS",

"btcValue": 0,0028169,

"Cena £": "0.00014067",

"quoteAmount": "0,0028134",

"quoteSymbol": "BTC",

"bok": "SPRZEDAĆ",

"usdValue": 20.05604616757

}

]

}

To dużo informacji, więc przyjrzyjmy się bliżej, jak odczytać wyniki tej transakcji.

handel

Zawiera status zamówienia i szczegóły żądania. Wszelkie błędy, jakie napotkamy w trakcie realizacji zamówienia, zostaną umieszczone w tej sekcji.

zmiany

W tej sekcji przedstawiono zmiany w bilansie aktywów. W tym przypadku, ponieważ wymieniliśmy 20 KCS na BTC, widzimy, że nasze saldo dla KCS zostało zmniejszone o 20 (dlatego jest pokazane jako „-20”), a saldo dla BTC zostało zwiększone o 0,0028134 (w związku z tym pokazane jako „0,0028134”).

wypełnia

Ostatnia sekcja zawiera listę transakcji, które Shrimpy wykonał, aby zrealizować żądane zamówienie. Lista „wypełnień” może zawierać pojedynczą transakcję, która zrealizowała całe saldo lub lista mogłaby zawierać setki złożonych transakcji, które zostały strategicznie rozmieszczone w celu inteligentnego kierowania zlecenia przez alternatywne pary handlowe. Liczba wypełnień może się drastycznie różnić w zależności od warunków rynkowych, które aktywa są kupowane lub sprzedawane oraz wielkości funduszy.

Integracja

Punkty końcowe SOR są dostępne do natychmiastowej integracji dla każdego z naszych programistów aplikacji. Natychmiastowe zapewnienie dostępu do realizacji strategii Smart Order Routing na 16 giełdach. Nie ma różnicy między integracją SOR dla Binance, Bittrex, Kraken, Poloniex, KuCoin lub którejkolwiek z innych obsługiwanych przez nas giełd. Shrimpy upraszcza integrację do pojedynczego zestawu interfejsów API, które łączą każdą główną giełdę.

Przepływ żądań do integracji API Shrimpy z twoją aplikacją.

Integracja z Shrimpy oznacza przerwę w Twojej infrastrukturze. Zamiast zapychać serwery milionami żądań, wszyscy Twoi użytkownicy mogą bezpośrednio łączyć się z Shrimpy, aby wykonywać zamówienia, zbierać dane i zarządzać swoimi kontami wymiany.

Shrimpy bezpośrednio zarządza kontami Twoich użytkowników. Komunikujemy się z każdym użytkownikiem, aby zarządzać jego kontami, zbierać dane i wykonywać transakcje.

Serwery Shrimpy zajmą się łączeniem z każdą wymianą dla twoich użytkowników, działając zasadniczo jako kompletne rozwiązanie do zarządzania użytkownikami. Shrimpy skaluje się w miarę skalowania aplikacji. Zamiast utrzymywać farmę setek serwerów w celu skalowania do dziesiątek tysięcy klientów, Shrimpy skaluje się natychmiast wraz z Twoją firmą. Nasz zespół obsługuje całą infrastrukturę czasu rzeczywistego i sieci wymagane dla najbardziej niezawodnych aplikacji handlowych.

Zaczynaj!

Interfejsy API Shrimpy umożliwiają każdemu deweloperowi dostęp do narzędzi handlowych klasy instytucjonalnej. Skorzystaj z tych przełomowych funkcji, integrując Shrimpy ze swoją infrastrukturą już dziś. Uprość programowanie i nie martw się, ponieważ zajmujemy się dla Ciebie złożonością integracji giełdy.

Shrimpy | Crypto Trading API dla programistów

O Shrimpy

Krewetki to zautomatyzowany handel kryptowalutami & narzędzie do zarządzania portfelem, które pozwala użytkownikom zautomatyzować portfel kryptowalut za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Shrimpy obsługuje również najbardziej zaawansowane API handlowe dla twórców aplikacji.

Shrimpy’s Crypto Trading API został stworzony jako rozwiązanie oparte na chmurze, aby rozwiązać kilka przeszkód dla programistów kryptowalut, w tym handel giełdowy, skalowalność produktu i zarządzanie użytkownikami.

~ Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me