Człowiek chce mieć własną kryptowalutę za 5 USD na Upwork – ICO Laziness

Jeśli chodzi o skróty w tworzeniu kryptowalut i białej księgi, widzieliśmy to wszystko. Od kopiowania wielu kodów po przeredagowywanie oficjalnych dokumentów, start-upy kryptowalutowe w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej leniwe.

Istnieje jednak konkretna oferta pracy, która jest crème de la crème wysokich oczekiwań. Zgodnie z pracą wymienianie kolejno dla kogoś w Kanadzie chcieliby, aby programista stworzył dla niego kryptowalutę opartą na łańcuchu blokowym Ethereum.

O jaką cenę pytasz? Może 1 milion dolarów? Nie mniej niż 500 000 USD?

W rzeczywistości oferta pracy ma cenę wywoławczą do licytowania tylko 5 USD. Według osoby, która zamieściła ofertę pracy, powstała wyjątkowo niska oferta balowa, ponieważ „Chciałbym zebrać propozycje”. Cóż, być może nie dziwi fakt, że propozycje są niezwykle krótkie.

Brak ofert

Można wybaczyć, myśląc, że to zwykła anomalia. Niestety wydaje się, że na Upwork jest sporo osób, które uważają, że kryptowalutę można stworzyć za zwykłe orzeszki ziemne.

Na przykład był ktoś w USA, który szukał dewelopera, który byłby skłonny wyprodukować dla niego token ERC20. Przynajmniej cieszymy się, że wiedział, że deweloper powinien znać Solidity. Niestety, jego wiedza na tym się skończyła, kiedy opisał typ projektu jako „Nie jestem pewien”.

Być może nawet bardziej zaskakujący niż lista jest fakt, że jest wielu programistów, którzy wydają się wyrażać zainteresowanie projektem i teraz prowadzą rozmowy kwalifikacyjne na to stanowisko.

Udało nam się również znaleźć plik wymienianie kolejno to pochodziło z Wielkiej Brytanii, która była jeszcze bardziej skąpe w szczegółach. Budżet projektu był wymieniony tylko jako „$$$”, a opis projektu był zwykłym „Wsparciem z innowacyjnym ICO”.

Oficjalne dokumenty dotyczące outsourcingu

Wydaje się, że rzeczywiście istnieje trend, ponieważ leniwi założyciele są bardziej zainteresowani pozyskiwaniem funduszy niż ukończeniem prac wymaganych do opracowania świetnego projektu. Chociaż mogą mieć pomysł, który jest dobry na papierze, tak naprawdę nie mogą zawracać sobie głowy samodzielnym opracowaniem tego papieru.

Przykładem może być duża liczba freelancerów na Fiverr.com, którzy są bardziej niż chętni do oferowania swoich usług w formie białej księgi zawierającej „okazyjne ceny”.

Istnieje wiele przykładów, a samo wyszukanie na Fiverr „białej księgi ICO” przyniesie mnóstwo wyników. Na przykład jest to sprzedawca, który oferuje swoje podstawowe białe papiery za jedyne 80 dolarów. Wydaje się, że przeniosła się z pisania życiorysów ludzi do białej księgi ICO.

Możesz również zobaczyć liczbę recenzji, które otrzymała od zadowolonych klientów. Oto wyciąg od jednego z klientów.

Ten sprzedawca był niesamowity! Daliśmy jej informacje, które posiadaliśmy, a ona dała nam fantastyczną białą księgę. Była bardzo szybka w swoich odpowiedziach i odpowiedziała na wszystkie nasze pytania. Zdecydowanie polecam jej usługi!

Chociaż nie jesteśmy kimś, kto ocenia freelancera, który zarabia na życie pisząc białe księgi, jest coś naprawdę niepokojącego w zespole próbującym zebrać miliony dolarów na podstawie białej księgi zleconej na koncert za 80 USD..

Degradacja ICO

Bez wątpienia w białej księdze ICO istnieje duże odejście od niezwykle technicznych i kompleksowych przykładów z niektórych bardziej uznanych kryptowalut. Oryginalny Oficjalny dokument dotyczący Bitcoin, na przykład była wspaniałą ekspozycją w prawdziwym naukowym piśmie.

Wraz z rozwojem ICO i mniej technicznymi osobami inwestującymi w kryptowaluty, zostało znacznie obniżone. Chociaż nie ma nic złego w uczynieniu białej księgi łatwiejszą do zrozumienia, lenistwo nie wchodzi w grę.

Staje się to jeszcze bardziej niepokojące, gdy ludzie próbują opracować całą kryptowalutę za kilkaset dolarów. Bez wątpienia mogą to być oszustwa ICO, takie jak Coinfido, które są opracowywane tylko po to, aby oszukać niczego niepodejrzewających inwestorów.

Lekcje należytej staranności

Z tych list jasno wynika, że ​​istnieje wiele ICO, które mają mniej niż pożądane projekty.

Kiedy rozważasz inwestycję, upewnij się, że przeprowadzasz odpowiednią analizę ICO. Jeśli biała księga wydaje się być ogólna lub źle napisana, najprawdopodobniej zlecono ją firmie zewnętrznej.

Istnieją setki dobrej jakości ICO, które będą zbierać fundusze w tym roku. Nie pozwól, aby Twoje emocje i FOMO (Fear of Missing Out) przesłaniały Ci osąd. Skoncentruj się na małych szczegółach, a wyłoni się większy obraz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me