Czy Puerto Rico to idealny dom dla The Crypto Hodler?

W ostatnich miesiącach wyspa Puerto Rico stała się centralnym punktem społeczności Crypto.

Inwestorzy, firmy i zamożni spekulanci przybywają na wyspę, która przedstawia się jako raj podatkowy, dla którego mogą zbudować Crypto Utopię lub „Puertopię”.

Ta relacja nie jest jednostronna, ponieważ Puerto Rico utworzyło już radę doradczą, aby ułatwić rozwój nowych biznesów Blockchain na wyspie.

Karta kredytowa IQ Option Trade

Dlaczego Puerto Rico? Cóż, wyspa oferuje wiele korzyści, z których może skorzystać społeczność kryptowalut.

Kodeks podatkowy

Po pierwsze, Puerto Rico stało się korzystną lokalizacją dla nowych firm; przyjazne podatkowo rozszerzenie Stanów Zjednoczonych.

Jako wspólnota Stanów Zjednoczonych Puerto Rico jest uważane za część Stanów Zjednoczonych, ale nadal jest nieco niezależne. Ich system podatkowy łączy zatem elementy amerykańskiego kodeksu podatkowego z ich własnym.

W 2012 roku ustawa (Akt 22 lub ustawa o inwestorach indywidualnych), która zasadniczo zapewnia zwolnienia podatkowe uprawnionym osobom zamieszkałym w Portoryko. Aby otrzymać te świadczenia, osoba musi zostać rezydentem Portoryko i złożyć wniosek o zwolnienie z podatku.

Portoryko podatki Bitcoin

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Korzyści obejmują podatek dochodowy w wysokości tylko 4%, a także zerowy podatek od dywidend i zysków kapitałowych.

To wszystko może brzmieć idealnie, ale zastrzeżenie polega na tym, że zostanie mieszkańcem Puerto Rico oznacza, że ​​musisz się tam przenieść.

Wiele osób decydujących się na przeprowadzkę do Puerto Rico podejmuje pełne zobowiązanie, sprzedając swój dom, przenosząc rodzinę i anulując członkostwo w lokalnych klubach lub siłowniach, a wszystko to po to, aby wysłać jasny komunikat do IRS, że chociaż nadal posiadają paszporty USA, są obecnie mieszkańcy Puerto Rico i beneficjenci ich przepisów podatkowych.

Ponadto kandydaci nie mogą być mieszkańcami Puerto Rico w ciągu ostatnich 15 lat, muszą tam mieszkać przez 183 dni w roku i muszą zakończyć proces składania wniosków do grudnia 2035 r..

Portoryko stworzyło te nowe korzyści podatkowe, aby skłonić firmy do zakładania działalności na wyspie, ale to nie pierwszy raz, kiedy próbują przyciągnąć nową firmę, oferując ulgę podatkową.

Gospodarka na upadku

Przepisy podatkowe zawsze odgrywały znaczącą rolę w dobrobycie gospodarczym Puerto Rico.

W latach czterdziestych i pięćdziesiątych głównym sektorem gospodarczym Wysp było rolnictwo, a większość trzciny cukrowej eksportowano do Stanów Zjednoczonych. Sektor ten zatrudniał 43% pracowników Portoryko.

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych największym sektorem gospodarczym Puerto Rico stała się produkcja. „Operacja Bootstrap” otworzyła kraj na przyjmowanie inwestycji zewnętrznych, jednocześnie zwiększając lokalną siłę roboczą. Następnie sekcja 936 amerykańskiego kodu podatkowego udzielił ulg podatkowych firmom amerykańskim prowadzącym działalność w Puerto Rico. Te ulgi podatkowe były odpowiedzialne za zatrudnienie ponad 100 000 osób i pomogły utrzymać gospodarkę wyspy przez wiele dziesięcioleci.

Jednak w 1993 roku Prezydent Clinton opracował plan powolnego cięcia sekcji 936 i zastąpienia go sekcją 30A do 2006 roku. Artykuł 30A był bardziej umiarkowaną formą ulgi podatkowej, która pozwalała firmom ubiegać się o 60% wynagrodzenia i inwestycji kapitałowych jako niepodlegające opodatkowaniu. dochód.

Zastępując system podatkowy oparty na zyskach systemem płac i inwestycji, wiele firm działających w Portoryko straciło początkowo obiecane im korzyści i zdecydowało się zamknąć sklep, powodując utratę połowy wszystkich miejsc pracy w przemyśle do 2014 r..

Obecna stopa bezrobocia w Puerto Rico wynosi 11%, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w Stanach Zjednoczonych, na których gospodarka wyspy jest obecnie bardziej niż kiedykolwiek uzależniona. Turystyka pozostaje najbardziej stabilnym krajem przyczyniającym się do jej PKB, ale negatywnie wpłynęły na nią również ostatnie huragany.

Hurrican Irma i Maria

We wrześniu 2017 r. Huragan Irma i Maria zniszczyły dużą część infrastruktury na Wyspach, odcinając moc 1,5 miliona ludzi i powodując szkody o wartości 100 miliardów dolarów.

Niezadowalające wysiłki pomocowe podjęte przez Stany Zjednoczone tylko podsyciły potrzebę przyciągnięcia większej liczby firm do inwestowania i pomocy wyspie w uzyskaniu pozorów niezależności.

Los chciał, że właśnie w tym niszczycielskim czasie cena kryptowalut zaczęła rosnąć, stwarzając szansę dla nowo zamożnych osób na gromadzenie się na wyspie i rozpoczęcie odbudowy zgodnie z ich wizją.

Nowości

Garstka znanych przedsiębiorców zajmujących się kryptowalutami dokonała pierwszej migracji, kupując nieruchomość, odbudowując niektóre uszkodzone nieruchomości, a nawet negocjując z rządem Portoryko w celu otwarcia banku kryptowalutowego.

Kilka z tych osób to:

  • Brock Pierce, były aktor dziecięcy, obecnie prezes fundacji Bitcoin i doradca Block.one.
  • Halsey Minor, założycielka firmy Blockchain Videocoin, która nazywa możliwość zamieszkania w Puerto Rico „darem niebios” ze względu na doskonałe wyczucie burzy
  • Matt Clemenson, współzałożyciel lottery.com, który wykorzystuje Blockchain w loteriach
  • Bryan Larkin – CTO w Blockchain Industries, spółce giełdowej z siedzibą w Puerto Rico

Tym, co połączyło tych ludzi, była ich zdolność dostrzegania potencjału Blockchain i kryptowalut przed większością społeczności technologicznej. Naturalnie tacy ludzie są zazwyczaj libertariańskimi idealistami, którzy fantazjują o życiu w społeczeństwach samorządnych i najczystszej formie indywidualnej wolności..

Mimo że ich bogactwo zostało stworzone podczas życia w USA, pewne działania doprowadziły społeczność kryptowalut do przekonania, że ​​Stany Zjednoczone nie są idealnym miejscem dla pionierów zdecentralizowanej rewolucji, w których mogliby się rozwijać..

Wyzwania

Pomimo pozornych zalet, krypto Hodlers osiedlające się w Puerto Rico staną przed szeregiem wyzwań.

Łatwości prowadzenia działalności gospodarczej

Według Grupy Banku Światowego Portoryko zajmuje 64. miejsce na 190 gospodarek pod względem łatwości prowadzenia działalności.

Łatwość prowadzenia działalności gospodarczej Portoryko

Wizerunek Źródło.

Odległość od granicy (która reprezentuje najlepsze wyniki zaobserwowane dla każdego ze wskaźników we wszystkich gospodarkach w próbie Doing Business od 2005 r.) Portoryko ma wynik 68,85, co oznacza 10 punktów powyżej średniej regionalnej (Ameryka Łacińska & Karaiby)

Brak infrastruktury

Niedawny huragan miał nie tylko poważny wpływ na energię elektryczną, ale także na łączność z Internetem. Według Wyroczni Blog Internet Intelligence, Liczba zapytań DNS (które dokładnie mierzą wykorzystanie Internetu) z wyspy to wciąż tylko ułamek tego, co było w dniu 19 września 2017 r..

Firmy blockchain będą musiały dużo zainwestować w naprawę tego obszaru, aby uniknąć ogromnej niekorzystnej sytuacji na globalnej scenie.

Akceptacja przez mieszkańców

Miejscowi byli rozdarci tym, czego mogą się spodziewać po przybyszach, niektórzy postrzegają to jako potencjalny impuls dla gospodarki, który stworzy nowe miejsca pracy, a inni postrzegają to jako kolejną formę wyzysku bogatych, których działalność wydobywcza może być obciążeniem na ograniczonym zasilaniu Puerto Rico.

Ostatecznie sprowadza się to do oczekiwań i rzeczywistości. Rzeczywistość tej sytuacji jest taka, że ​​społeczność Crypto nie wybiera Portoryko, ponieważ chce podjąć humanitarny wysiłek, aby uratować mieszkańców wysp. Nie ma też na celu stworzenia sytuacji, która celowo pogorszy ich sytuację.

Crypto Hodlers służą przede wszystkim zachętom podatkowym, a urzędnicy rządowi Puerto Rico powinni wykorzystywać potrzeby tych przedsiębiorców technologicznych w sposób korzystny dla ich mieszkańców.

Ta sytuacja (podobnie jak wiele innych, gdy zamożni inwestorzy starają się „odbudować” zubożałe obszary) jest procesem negocjacyjnym między dwiema stronami o przeciwnych programach, ale zbyt często jest fałszywie przedstawiana jako wspólny wysiłek humanitarny.

Niefortunna rzeczywistość polega na tym, że w sytuacji katastrofy samorządy często źle negocjują z napływającymi firmami, aby uzyskać większość korzyści, jakie te firmy przynoszą dla siebie, pozostawiając swoim ludziom puste obietnice.

Gospodarka stanu Portoryko

Wizerunek Źródło

Na przykład obietnica wzrostu zatrudnienia w wysoce wyspecjalizowanej branży Blockchain po prostu nie ma sensu dla większości Portorykańczyków pracujących w produkcji. W najlepszym przypadku społeczność kryptowalut może zaoferować bodziec pracownikom w branży usługowej, ale tylko nieliczni miejscowi będą w stanie wnieść coś wartościowego, jeśli chodzi o „kapitał techniczny”, do firm Blockchain na wyspie.

Jeśli rząd naprawdę chce stworzyć plan, który znacznie przyczyniłby się do dodania wartości na poziomie lokalnym, powinien dotować koszty lokalnych mieszkańców uczących się kodowania i zostania ekspertami w dziedzinie deweloperów Blockchain w ciągu najbliższych 10 lat, a następnie wyeksportować te umiejętności do przychodzących i lokalnych firm Blockchain.

Taki plan zająłby trochę czasu, ale przynajmniej pokazałby, że przywódcy wysp myślą długoterminowo o sposobach podniesienia ekonomii swoich mieszkańców, zmniejszenia zależności od pomocy USA i wsparcia firm Blockchain poszukujących dostępu do tańszych programistów.

Zabicie 2 ptaków jednym kamieniem

Największą zaletą technologii Blockchain jest jej potencjał do poprawy zubożałych społeczności poprzez tworzenie ekosystemów opartych na tokenach, które dostosowują zachęty ludzi do wykonywania każdego rodzaju zadań wymaganych do zdobycia tych tokenów.

Zgodnie z tą myślą, największym atutem, jaki przedsiębiorcy kryptograficzni mogą wnieść do Puerto Rico, jest ich wiedza na temat budowania platformy Blockchain, która wykorzystywałaby tokeny do płacenia lokalnym mieszkańcom (a także osobom fizycznym lub podmiotom mieszkającym poza Wspólnotą) za naprawę ziemi odbudować swoją infrastrukturę.

Mogliby to nazwać „Tokenizowanym programem pomocy w przypadku katastrof”.

Obecni pionierzy kryptowalut mogliby współpracować z lokalnym rządem Portoryko w celu opracowania i uruchomienia aplikacji, uzyskania tokenów „TDRP” nasłuchiwania na giełdach publicznych i umożliwienia milionom ludzi odbudowy wyspy. Wszystko to przy jednoczesnym uniknięciu wysokich obciążeń podatkowych na kontynencie amerykańskim.

To rozwiązanie mogłoby być szczególnie przydatne dla cytowanych wcześniej 11% bezrobotnych mieszkańców Puerto Rico. Ponadto tokeny TDRP mogą mieć swoją wartość powiązaną z PKB Wysp, tworząc jeszcze większą długoterminową zachętę do ich kupowania lub zarabiania na nich, przyczyniając się do pomocy na wyspach w przypadku katastrof i odbudowy infrastruktury.

Nie ma powodu, dla którego technologia, która może zrewolucjonizować wszystkie branże i stanie się kolejnym Internetem, nie powinna być również wykorzystywana do rozwiązywania odwiecznych problemów związanych z pomocą w przypadku katastrof i przebudową infrastruktury.

Co więcej, prawdopodobnie nie ma bardziej odpowiedniego sposobu na wprowadzenie lokalnej populacji w to, jak powinna faktycznie funkcjonować Crypto Utopia.

Wniosek

Puerto Rico Bitcoin

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Odpowiedź na pytanie, czy Puerto Rico jest idealnym domem dla Crypto Hodler, zależy od tego, co każda osoba chce osiągnąć.

Jeśli obniżenie podatku jest głównym celem, to ścisłe przestrzeganie zasad zawartych w ustawie 22 kodeksu podatkowego (co oznacza przeniesienie się do Puerto Rico i zamieszkanie na wyspie przez 183 dni w roku) zapewni ci sukces.

Ale jeśli Twoim celem jest ustanowienie Crypto Utopii, zastanów się najpierw, jaką rolę w tej Utopii ma do odegrania lokalna ludność.

Czy są zaproszeni do udziału i doświadczania korzyści płynących ze stokenizowanego modelu gospodarczego, który stwarza zachęty pieniężne do odbudowy ich wyspy? A może Puerto Rico to nic innego jak naczynie dla nowej klasy elity Blockchain do tworzenia zamkniętych społeczności pod pozorem wolnomyślicieli wolnościowych ideałów??

Jeśli to ostatnie jest prawdą, proponuję przyjąć sposób myślenia Hodlera, ponieważ będziesz musiał stawić czoła wielu wyzwaniom, od słabej infrastruktury skutkującej gorszą łącznością internetową, po opór niektórych lokalnych mieszkańców, którzy będą krzyczeć „precz z kryptokolonializmem!”

Wszystkie te problemy będziesz mógł rozwiązać samodzielnie, o ile lokalna ludność pozostanie ignorowana i wykluczona z korzyści, jakie technologia Blockchain może mieć na ich życie.

Dopiero okaże się, w jaki sposób napływ bogatych w kryptowaluty wesprze tych na dnie społeczeństwa Puerto Rico i czy wczesne ptaki tej rewolucyjnej technologii mogą zebrać przewidywania, aby zastosować ją do pomocy w przypadku katastrof i problemów infrastrukturalnych, z którymi obecnie boryka się wyspa.

Jedno jest pewne; niewiele jest w stanie powstrzymać obecnego lub aspirującego milionera kryptowalut z dala od weekendowej wycieczki do słonecznego raju podatkowego, jakim jest Puerto Rico.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me