Czy Qtum jest żywotnym konkurentem, czy też zgubi się w morzu klonów Ethereum?

Może się zdarzyć, że kolejna wielka fala trendów w technologii blockchain obejmuje tworzenie projektów, które od początku są zaprojektowane tak, aby spodobały się dużym firmom.

Podczas gdy obecnie wydaje się, że wiele projektów jest tworzonych przez ludzi, którzy chcą uwolnić się od scentralizowanych biznesów, monopoli i wielkich rządów, inni zdecydowali się obrać zupełnie inną drogę, aby się wyróżnić..

Qtum to projekt blockchain z siedzibą w Singapurze, który jest skierowany bezpośrednio do dużych firm. Czytaj dalej, omawiając niektóre podstawy Qtum, czym jest i czym stara się być.

Qtum, blockchain dla firm?

Qtum Business Blockchain

Zdjęcie za pośrednictwem Forbes.com

Niektóre firmy mają ogólnie negatywną opinię na temat kryptowalut. Może to wynikać z wielu powodów, ale jedną z największych narzekań jest to, że uważają, że ich zdecentralizowany i niekontrolowany charakter sprawia, że ​​są niewiarygodne i nieprzewidywalne.

Niektóre firmy mogą nawet fałszywie kojarzyć wszystkie kryptowaluty z działalnością przestępczą lub nawet z tendencjami antyrządowymi.

Qtum to projekt kryptowaluty, który oferuje inteligentne kontrakty i ma na celu zapewnienie interoperacyjności cross-blockchain. Qtum wydaje się być albo widelcem Ethereum, albo czymś w rodzaju klonu. Podczas gdy obecnie Ethereum nadal działa wyłącznie w oparciu o kopanie typu proof-of-work, Qtum jest już na weryfikacji stawki i planuje pozostać w ten sposób.

Ponieważ Qtum jest skierowane do firm, pojawiło się kilka postów w Internecie wskazujących, że Qtum zawarło już umowy biznesowe z dwoma dużymi firmami. Pierwszym z nich jest konglomerat kawowy, Starbucks, chociaż nie podano żadnych szczegółów na temat tego, na czym polegałoby to partnerstwo.

Drugi z nich dotyczył chińskiej firmy znanej jako 360 Finance który dostarcza oprogramowanie antywirusowe i zaporę ogniową, a także uruchamia wyszukiwarkę w języku chińskim. Chociaż 360 nie ma tak bliskiego udziału w rynku, jak przez do, podobno stanowi do 10% chińskiego rynku wyszukiwania, co czyni go dość cennym.

Żetony Qtum

Qtum miał nieco dziwny początek na początku tego roku. Początkowo seria tokenów Qtum została wydana jako Tokeny ERC-20. Te tokeny nie miały jednak być ostateczną kryptowalutą Qtum.

Zamiast tego zostały stworzone z zamiarem ostatecznej zamiany na to, co później stało się głównymi tokenami sieci Qtum. Dziś zamiana dla większości ludzi już się skończyło i niewiele z oryginalnych tokenów ERC-20 pozostało.

Niestety, takie zamiany powodują wiele zamieszania, zwłaszcza wśród tych, którzy niekoniecznie rozumieją różnicę między tokenem ERC-20 a tokenem innym niż ERC-20. Można sobie wyobrazić, że niektórzy ludzie mogli przypadkowo wysłać nowe tokeny Qtum do portfela Ethereum zgodnego z ERC-20, a nie do właściwego głównego portfela sieciowego Qtum.

Huobi QTUM

Zarejestruj się w Huobi i kup tokeny QTUM

Tokeny Qtum odnotowały stały wzrost w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale ich cena za bitcoin odnotowała pewne gwałtowne wahania w górę iw dół. Obecnie jeden token Qtum kosztuje około 38 USD za sztukę. Oznacza to, że ci, którzy wcześnie dostali się na Qtum, osiągnęli przynajmniej pewien stopień zysku.

Ponadto, ponieważ Qtum jest modelem potwierdzającym stawkę, wcześni kupujący prawdopodobnie będą w stanie przeprowadzić obstawianie znacznie łatwiej niż spóźnieni, którzy muszą zapłacić wyższe opłaty za wejście.

Konkurent Ethereum?

Wygląda na to, że największa różnica między Qtum i Ethereum jest oparta głównie na marketingu, a Qtum już działa zgodnie z konsensusem. Niestety dla Qtum Ethereum ma już ogromną przewagę i obejmuje już setki różnych projektów, a wiele dużych korporacji, takich jak Microsoft, otrzymuje zaangażowany.

Nie oznacza to jednak, że cała nadzieja dla Qtum jest stracona, ponieważ ich oferty są na tyle różne, że mogą być w stanie przyciągnąć wystarczającą liczbę biznesów, aby być opłacalnymi. Należy również zauważyć, że Qtum nie jest jedyną platformą smart kontraktów skierowaną do dużych firm.

NEM również stosuje podobną taktykę i koncentruje się na dużych firmach jako głównym centrum rozwoju. NEM istnieje już od kilku lat i również odnotowuje stały wzrost. Porównując wyceny dwóch walut na coinmarketcap.com, widzimy, że Qtum jest cenny na 2,7 miliarda dolarów, gdzie NEM ma ogólny wycena 6,5 miliarda dolarów.

Pojedyncze jednostki NEM kosztują zwykle mniej niż dolara, ponieważ całkowita podaż wynosi prawie 9 miliardów sztuk, podczas gdy Qtum ma podaż około 100 milionów..

Kto stoi za Qtum?

Zespół Qtum

Zespół Qtum. Źródło: Qtum.org

Qtum jest prowadzone przez fundację Qtum, na czele której stoi Patrick Dai. Dai pochodzi z chińskiego konglomeratu Alibaba i ukończył Uniwersytet Draper w Dolinie Krzemowej. Draper University wydaje się być uczelnią techniczną nastawioną na zysk. Dai też pojawiło się w chińskich mediach państwowych, aby porozmawiać ostatnio o Qtum.

Inny członków zespołu ma doświadczenie w administrowaniu biznesem, tworzeniu oprogramowania, tworzeniu stron internetowych, programowaniu mobilnym i kilku innych projektach. Sam zespół składa się z ludzi pochodzących głównie z Chin kontynentalnych i kilku innych osób z całego świata.

Na stronie internetowej firmy Roger Ver jest również wymieniony jako „wspierający”. Dla tych, którzy nie wiedzą, Roger jest niesławny w społeczności bitcoin. Często wypowiada ekstremalnie pro-bitcoinowe środki pieniężne i przeciwdziałające bitcoinom. Chociaż ma wielu zwolenników, jest co najmniej osobą kontrowersyjną.

Czy Qtum ma szansę?

Chociaż wydaje się, że na rynku nagle pojawia się dość duża liczba klonów Ethereum, z których wszyscy chcą oferować inteligentne kontrakty i inne rozwiązania zorientowane na biznes, z pewnością na rynku będzie wystarczająco dużo miejsca dla więcej niż jednego gracza..

Ważnym czynnikiem decydującym będzie to, jak te projekty mogą się od siebie różnić. Ponieważ Ethereum jako pierwszy wprowadził na rynek, stał się już złotym standardem platform inteligentnych kontraktów.

W podobny sposób bitcoin stał się złotym standardem kryptowaluty. Qtum ma dość sporą konkurencję, w tym znany projekt NEO, który również pochodzi z Chin.

Qtum ma kilka interesujących funkcji, takich jak model weryfikacji stawki i skupienie się na obsłudze mobilnej. Czy to wystarczy, aby odnieść sukces? A może po prostu realny gracz kilka lat później? Jedyne, co możemy powiedzieć, to to, że nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak się sprawy potoczą.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Qtum.org

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me