Czy rząd USA zakazuje portfeli kryptograficznych? Krótka odpowiedź: to skomplikowane

>

Tak jak Bitcoin prowadził rynki kryptowalut w niebo, ponownie dążąc do wysokiej wyceny wszech czasów, ceny spadły bez ostrzeżenia.

Czekaj – było ostrzeżenie?

W tweecie z czymś, co niektórzy uważali za podejrzane, dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, ujawnił alarmującą plotkę. Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych, z sekretarzem Mnuchinem na czele, jest gotowy zakazać korzystania z anonimowych portfeli kryptowalutowych, które nie są zabezpieczone przed końcem roku.

class = “sqs-block-image-link

„href =” https://twitter.com/brian_armstrong/status/1331745659989360640 “

>

Co to jest portfel kryptowalutowy, który nie jest zabezpieczony przed przechowywaniem? Prosty – każdy portfel kryptowalutowy, który jest hostowany na własnym serwerze (tj. Posiadasz i przechowujesz klucze prywatne) pasuje do opisu.

Tak więc, jeśli obecnie korzystasz z portfela do przechowywania w chłodni, takiego jak Ledger Nano S lub portfela oprogramowania, takiego jak MetaMask, wkrótce możesz mieć problem z nowymi przepisami.

Chociaż to wszystko wydaje się dość złe dla Bitcoin, biorąc pod uwagę samą liczbę osób korzystających z niechronionego przechowywania portfela kryptowalutowego, jest kilka srebrnych podszewek, które warto rozważyć.

Co to jest portfel?

W tym artykule omówimy, w jaki sposób eksperci wybierają portfele kryptowalut i jakie typy portfeli istnieją.

Zbieranie danych z portfeli kryptowalut nie zadziała

U podstaw plotkowanych przepisów jest to, co wydaje się być naciskiem na banki, aby zmusić wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników kryptowalut do korzystania z platform pośredniczących.

Oznacza to dla Ciebie, że jeśli plotki są prawdziwe, będziesz musiał udostępnić informacje KYC (dane identyfikacyjne) giełdom, z których korzystasz, przed wypłaceniem lub wpłatą z własnego portfela. Ten push sprawi, że Twój obecnie anonimowy portfel kryptograficzny będzie nierozerwalnie powiązany z Twoją rzeczywistą tożsamością.

OK – więc idą portfele kryptograficzne, prawda? Równie dobrze możesz usunąć swój portfel Exodus, zamknąć MetaMask i przekazać wszystko czekającym bankierom.

Źle. Choć próbują, jest po prostu nie ma mowy wymuszenie gromadzenia danych dotyczących korzystania z portfeli niepolegających na ochronie. Takie przepisy wydają się bardziej symboliczne niż cokolwiek innego – mogą odstraszyć początkujących, którzy chcą dyskretnie wejść na rynek, ale każdy, kto rozumie, jak działa przechowywanie kryptowalut, zwłaszcza w przypadku korzystania z portfeli sprzętowych, wie, że istnieją opcje poza scentralizowanymi giełdami.

Rozważmy scenariusz, w którym Departament Skarbu USA spełnia swoje zagrożenie wymuszeniem gromadzenia danych z portfeli kryptowalut. Teraz Coinbase wymaga, abyś KYC swojego portfela pozwolił Ci wypłacić świeżo zakupiony BTC. Jakie masz opcje?

Po pierwsze, możesz używać zdecentralizowanej giełdy do handlu kryptowalutami. Uniswap już przekroczył Coinbase pod względem wolumenu obrotu – jeśli w grę wejdą przepisy dotyczące portfeli kryptowalut, spodziewaj się, że Uniswap uzyska znacznie więcej akcji.

Co więcej, wraz z dążeniem do DeFi w branży kryptowalut, wraz z niekończącymi się opcjami wymiany płynności, prawdopodobieństwo, że scentralizowane giełdy pozostaną aktualne, maleje każdego dnia.

Prywatność użytkowników jest najważniejsza w kryptografii

Satoshi Nakamoto nigdy nie wyobrażał sobie kryptowaluty jako sposobu na zbieranie przez rządy prywatnych danych. Właśnie dlatego blockchainy są budowane, aby umożliwić dostęp do finansowania bez cenzury.

Jak zauważył CoinDesk w niedawnej analizie sytuacji, istnieje wyraźna różnica w języku używanym w odniesieniu do portfeli kryptowalutowych przez organy regulacyjne i inwestorów kryptowalutowych.

Regulatorzy nazywają portfele kryptowalut portfelami niehostowanymi, podczas gdy inwestorzy nazywają je portfelami hostowanymi samodzielnie. Różnica polega tutaj na prywatności – użytkownicy kryptowalut wierzą w niezależność finansową, wolność od nadzoru i autonomię zasobów cyfrowych.

Z drugiej strony portfel niehostowany wskazuje na pogląd, że w takich portfelach brakuje hostingu – sytuacja, której należy zaradzić regulacjami i współpracą scentralizowanych instytucji.

Ta pozornie niewielka różnica w języku rzeczywiście wskazuje na duży podział w tym, jak każda ze stron postrzega cel przechowywania aktywów kryptograficznych.

Czy rząd zakazuje portfeli kryptograficznych? Nie całkiem

Jak zauważył Armstrong w swoim oryginalnym wątku na Twitterze, branża kryptowalut przygotowywała się na taką ewentualność od co najmniej kilku miesięcy. W rzeczywistości wiedzieli wystarczająco długo, aby utworzyć lobby i odpowiedzieli na plotki, wysyłając do Departamentu Skarbu USA prośbę o pozostawienie kryptowalut w spokoju.

Regulacja ma wejść w życie jeszcze przed końcem roku, głównie ze względu na wyniki wyborów w USA i zbliżającą się zmianę warty. W związku z tym Mnuchin zaczyna się spieszyć, aby przeforsować przepisy, zanim upłynie czas.

Czy gromadzenie danych na samodzielnie hostowanych portfelach kryptograficznych oznacza, że ​​rząd USA ogłasza zakaz używania portfeli kryptowalut, które znamy?

Nie całkiem.

Co więcej, czy rząd może egzekwować te przepisy i wpychać ludzi na scentralizowane platformy, aby uniknąć zdecentralizowanych łańcuchów bloków?

Odpowiedź jest jaśniejsza: zdecydowanie nie.

Strategie pasywnego inwestowania w kryptowaluty

Każda z tych strategii jest łatwa do wdrożenia, nawet dla początkujących inwestorów, ale to nie znaczy, że nie są one używane przez profesje.

Dodatkowe dobre lektury

Jak stworzyć bota handlowego Crypto za pomocą Pythona

Co to jest DeFi? Przewodnik po zdecentralizowanych finansach

Proste strategie handlowe z arbitrażem kryptowalut

Równoważenie progowe dla zarządzania portfelem kryptowalut

Nasza platforma handlu społecznościowego

Krewetki to społeczna platforma handlowa dla kryptowalut. Jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących traderów, którzy chcą dowiedzieć się o rozwijającej się branży kryptowalut. W Shrimpy użytkownicy mogą kopiować portfele i strategie handlowe innych handlowców.

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w Telegram & Niezgoda.

Dzięki, że wpadłeś!

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me