DeepOnion: przegląd najnowszej monety prywatności zintegrowanej z Tor

Dla użytkowników, którzy są szczególnie zaniepokojeni prywatnością w Internecie, tradycyjne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, zyskują zbyt wiele uwagi.

DeepOnion jest jedną z wielu kryptowalut świadomych prywatności, której celem jest wzmocnienie pozycji użytkowników, którzy nie chcą, aby ich transakcje były monitorowane. DeepOnion jest zintegrowany z siecią TOR, która wykorzystuje router Onion do szyfrowania ruchu.

Dla użytkowników, którzy słyszeli o DeepOnion, mógł to być jeden z ich licznych zrzutów lotniczych. W przeciwieństwie do większości innych kryptowalut, nie ukończyły ICO i pozwoliły na rozproszenie części z 18 milionów wstępnie wydobytych tokenów za pośrednictwem tych zrzutów.

Problem z Bitcoinem

Logo DeepOnion

Źródło obrazu: DeepOnion.org

Dla większości tych, którzy są nowicjuszami w ekosystemie Bitcoin, uważają go za anonimową kryptowalutę, w której ich użycie jest z dala od wścibskich agencji wywiadowczych, firm i hakerów. Niestety, jest to dalekie od prawdy, jak pokazano w Deep Onion biały papier.

Kiedy tworzysz konto na dużej giełdzie kryptowalut, prawo wymaga, aby ta giełda przeprowadzała na tobie procedury KYC (Know Your Customer). Oznacza to, że będą wymagać Twojego pełnego imienia i nazwiska oraz adresu. Będą wymagać danych osobowych.

Kiedy zechcesz skorzystać z tej giełdy, utworzą portfel, który jest bezpośrednio powiązany z Tobą. Co więcej, biorąc pod uwagę niezmienną naturę łańcucha bloków, wszystkie transakcje są śledzone, a wszelkie fundusze, które są ostatecznie wymieniane na Fiat, mogą połączyć Cię z Bitcoinem, który wprowadził Twój adres.

Handluj kryptowalutami IQ Option już teraz

Dlatego nawet jeśli nie robisz nic nielegalnego z funduszami, w momencie, gdy giełda otrzyma pełny audyt, Twoja historia handlu zostanie upubliczniona. Istnieje również szansa, że ​​hakerzy mogą skompromitować giełdę i tym samym przypisać Twoje dane osobowe do dużych zasobów Bitcoin. Może to uczynić Cię podatnym na ataki socjotechniczne.

Drugi problem, który został zilustrowany, dotyczy technologii, która stanowi podstawę protokołu Bitcoin. Biorąc pod uwagę, że Bitcoin opiera się na algorytmach mieszających SHA 256, prędkości transakcji stały się naprawdę niskie.

Omówienie protokołu DeepOnion

Sieć Tor DeepOnion

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

DeepOnion został opracowany z myślą o wszystkich tych kwestiach. Użyli protokołu TOR, aby wszystkie informacje o transakcjach były bezpieczne i anonimowe.

Będą również korzystać z technologii, która została zaimplementowana w wielu innych monetach związanych z prywatnością, takich jak Zcash. Transakcja będzie opierać się na technologii o zerowej wiedzy, aby ułatwić transakcje i zachować poufność wszystkich informacji z nimi związanych.

Coś, co jest raczej unikalne dla DeepOnion, to technologia DeepSend, która działa podobnie jak system z wieloma podpisami. Chcą również współpracować z wieloma innymi usługami, których podstawową funkcją jest prywatność. Należą do nich takie operacje, jak zdecentralizowana giełda Bisq P2P, a także bezpieczne rynki internetowe.

DeepOnion właśnie wydał również protokoły Meek i OBFS4, które pomagają przezwyciężyć problem krajów blokujących dostęp do Tora.

Innym interesującym dodatkiem do projektu jest coś, co nazywa się „Deep Vault”. Zasadniczo jest to system notarialny plików, który będzie korzystał z łańcucha bloków do weryfikacji dokumentów przy użyciu technologii DeepOnion.

Wydobywanie na DeepOnion

Aby przezwyciężyć zaległości transakcyjne obecne w łańcuchu bloków Bitcoin, DeepOnion połączyło zarówno wydobywanie Proof-of-Work (PoW), jak i Proof-of-Stake (PoS).

PoW użyje algorytmu x13, który będzie miał czas blokowania około 240 sekund. Płatności za rozwiązanie bloku będą wynosić 8 CEBUL na blok i będzie to korygowane o połowę każdego roku, aż osiągnie minimum jedną CEBULĘ, na której pozostanie.

Jeśli chodzi o PoS, będzie sześćdziesięciosekundowy cel blokowy ze zmienną stopą procentową. W pierwszym roku będzie to 10%, które w drugim roku spadnie do 5%. Potem będzie spadać każdego roku. Będzie również obowiązywał minimalny czas przechowywania 24 godzin na generowanie PoS, a także maksymalny skumulowany wiek monety wynoszący 30 dni.

W przeciwieństwie do Bitcoina, który ma limit rozmiaru bloku 1 MB, DeepOnion ma limit 1,5 MB. To, w połączeniu z dodaniem wydobywania PoS, oznacza, że ​​średnia szybkość blokowania wynosi około 47 sekund. Podczas poprzednich faz testów wydobycia stwierdzono, że DeepOnion wyczyścił około 1825 bloków w ciągu 24 godzin.

Przy takiej przepustowości oznacza to, że DeepOnion ma około 10 razy większą szybkość, z jaką można tworzyć bloki Ethereum. Może się to ostatecznie zmienić, ponieważ Ethereum zamierza wdrożyć protokół PoS o nazwie Casper.

Przyszły rozwój

Istnieje wiele funkcji, które ostatecznie zostaną wydane w DeepOnion, w tym VoteCentral. Będzie to system głosowania zorientowany na społeczność, który umożliwi członkom głosowanie nad decyzjami dotyczącymi rozwoju. Nie różni się to niczym od systemu już działającego z Dash.

DeepOnion planuje również wypuszczenie wersji swoich portfeli na Androida, która bez wątpienia będzie pomocna w obsłudze użytkowników.

Nie ma pewności, czy DeepOnion będzie oferować legalną alternatywę dla Monero i innych monet zapewniających prywatność, takich jak Verge. Jednak wykorzystanie przez nich najnowszej technologii TOR do szyfrowania ruchu i ukrywania adresów IP użytkowników jest rzeczywiście dość wyjątkowe.

Jak zdobyć tokeny cebuli

Jak wspomniano, tokeny DeepOnion nie będą dystrybuowane w ramach pierwszej oferty monet ani sprzedaży zbiorowej. Będą wypuszczać tokeny w ramach serii „Airdrops”. Są to w zasadzie tylko prezenty tokenów dla użytkowników.

Obecnie wykonali łącznie 30 zrzutów, a kolejne są w drodze. Następna partia zrzutów będzie składać się z 300 000 żetonów ONION, które wzrosną do 350 000 z 40 zrzutów i więcej. Jeśli jesteś członkiem społeczności, która bierze udział w forach, otrzymasz dodatkowe 10% zrzutów.

Po otrzymaniu tych żetonów istnieje kilka giełd, na których możesz je wymienić. Obecnie tokeny ONION można handlować na Cryptopia, Bisq, TradeSatoshi i KUCoin wśród innych.

Jeśli więc jesteś zainteresowany monetą zorientowaną na bezpieczeństwo i chciałbyś skorzystać z bezpłatnego zrzutu, pobierz portfele już dziś i zacznij brać udział w społeczności DeepOnion.

Zastrzeżenie: są to opinie autorów i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjne

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia & DeepOnion

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me