E-Coin: Pump and Dump Scam Coin czy Misunderstood Gem?

Stosunkowo nieznana kryptowaluta o nazwie E-Coin niedawno doświadczyła ogromnego wydarzenia typu pump and dump. Według coinmarketcap.com, ceny w dniu 6 lutego wynosiły około 6 USD za sztukę, a po osiągnięciu szczytu pompy cena wzrosła do 280 USD w ciągu około dwóch godzin, po czym ponownie spadła do 3 USD.

Po krótkim, dwudniowym okresie bez zmian, E-Coin wydaje się ponownie poruszać w górę i obecnie kosztuje około 60 USD za sztukę, 10 razy więcej niż normalna wartość. Więc co to jest E-Coin i co próbują zrobić?

Co to jest e-moneta?

Wygląda na to, że po zakończeniu procesu pump and dump witryna E-Coin przestała działać. Najnowsze dostępne utworzyć kopię zapasową na archive.org jest od początku stycznia tego roku.

Według tej strony archive.org, E-Coin wydaje się być kryptowalutą skoncentrowaną na biznesie, która koncentruje się na HR, produkcji, rekrutacji i finansach. Witryna nie wydaje się zawierać żadnych bardzo szczegółowych informacji, a zamiast tego wydaje się, że są to głównie frazesy i inne bardzo niejasne informacje ogólne.

Ponadto treść strony internetowej wydaje się być bardzo uboga i zawiera dużą liczbę błędów typograficznych. Na przykład istnieje wiele błędów gramatycznych, kilka błędów ortograficznych i wiele słów w środku zdań, które są pisane wielkimi literami bez powodu.

Na przykład pierwsza linia opisu projektu brzmi dokładnie tak:

„E-moneta to kompulsywny i szeroko zakrojony projekt Blockchain, zaplanowany w celu uzyskania sposobu na ulepszenie przyszłych transakcji finansowych dla branży HR / produkcji / rekrutacji / finansów itp., W podobny sposób, jak BTC dokonał ewolucji.”

Aby uczynić rzeczy jeszcze bardziej zabawnymi, w jednym z głównych punktów na stronie internetowej wymieniono „nieulotne tokeny”, które „chronią użytkowników przed zmiennością cen na rynku kryptowalut. Zapewni stabilną cenę. ” Najwyraźniej oni nie udało się w tym.

Chociaż nie jest jasne, czy to prawda, czy nie, główna strona twierdzi, że sprzedaż zbiorowa przyniosła grupie 2000 bitcoinów, 10000 litecoinów, około 7000 Ethereum i 48 milionów Dogecoin. Mogłoby to oczywiście być całkowicie fałszywe, ale w tej chwili nie mamy możliwości sprawdzenia. Witryna twierdzi, że cena E-monety była powiązana z bitcoinem, przy jednym bitcoinie równym 1000 E-Coin. Oznaczałoby to, że dzisiaj 1 E-Coin jest warta około 8,50 USD wyłącznie na podstawie wyceny ICO.

A co z biznesplanem? Oficjalna witryna zawiera to jako część tego, co nazywa „E-Moneta poziom 1”:

„Pierwszym krokiem naszego projektu jest stworzenie zaplecza finansowego E-monety poprzez opublikowanie ICO dla rynku publicznego poprzez rozdawanie tokenów E-monety: E-monety są powiązane z przeciętnymi firmami Opłaty za transakcje i są wspierane przez firmy.

Transakcje są niezbędne dla wszystkich firm, a zyski z nich to prawdziwa siła do tworzenia kopii zapasowych E-monety. Jest to zasób najbardziej zbywalny w gospodarce realnej ”.

Czy byłeś w stanie się z tym zgodzić? Z pewnością nie.

Podsumowując, czym jest e-moneta? Mówiąc prościej, nie możemy zrobić z tego głowy ani ogona. Naprawdę wygląda to jak garść źle napisanych modnych frazesów i niezwykle niejasnych ogólników na temat biznesu i łańcucha bloków.

Czy E-Coin to oszustwo?

Chociaż jest całkiem jasne, że witryna E-Coin jest wysoce nieprofesjonalna (a przynajmniej jedyna istniejąca wersja ze stycznia jest), nie jest do końca jasne, czy jest to oszustwo. Całkiem możliwe, że ten projekt był swego rodzaju pułapką, która miała przyłapać tych, którzy nie mają silnej znajomości języka angielskiego, na bardzo dziecinny i kiepski styl pisania. Jeśli zastąpisz cały tekst tekstem zastępczym i poprosisz kogoś o ocenę tylko projektu, może bardzo dobrze powiedzieć, że wygląda na wiarygodny.

Możliwe jest również, że jest to uczciwy projekt, który był po prostu dość kiepsko zarządzany i błędny.

Podczas wyszukiwania informacji o zespole, który jest wymieniony jako prowadzący E-Coin, wyszukiwanie na LinkedIn nie przyniosło żadnych wyników. Wydaje się, że zarówno rzekomy konsultant, menedżer i doradca ds. Strategii blockchain nie istnieje.

Chociaż istnieją ludzie o tym samym nazwisku, żaden z nich nie wydaje się mieć żadnego związku z technologią blockchain, a nawet z branżą technologiczną. Jest to bez wątpienia wysoce podejrzane, ale nie rozstrzygające, ponieważ nie wszyscy korzystają z LinkedIn.

Końcowe przemyślenia

Jeśli obecnie inwestujesz w e-monety, prawdopodobnie najlepiej będzie rozważyć wycofanie się z inwestycji teraz, gdy ceny są nadal nieco podwyższone. Ten projekt istnieje już od prawie roku i jak dotąd wydaje się, że nie osiągnął zbyt wiele.

Teraz, gdy witryna przestała działać i jest jasne, że rzekomy zespół stojący za projektem nie istnieje, wszystko wskazuje na jasnoczerwony migający znak wyjścia dla każdego, kto zwraca uwagę.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me