Electroneum: przegląd kryptowaluty opracowanej na urządzenia mobilne

Electroneum była pierwszą kryptowalutą opracowaną wyłącznie do użytku w telefonach komórkowych. To rzeczywiście ogromny, niewykorzystany rynek, ponieważ obecnie na świecie jest ponad 2 miliardy telefonów komórkowych.

Wielu też może wiedzieć Electroneum ze względu na bardzo udane ICO, które odbyło się w zeszłym roku między wrześniem a październikiem. Byli w stanie osiągnąć swój sztywny limit 40 milionów dolarów przy ponad 120 000 współautorów projektu. Te tokeny Electroneum trafiły teraz na otwarty rynek i są otwarte do handlu.

Czym jest Electroneum i czy warto rozważyć inwestycję?

Koncepcja jest naprawdę dość prosta, dlatego wielu z nich jest dość optymistycznych, jeśli chodzi o perspektywy monety. Chcą, aby ktoś, kto nigdy nie korzystał z kryptowalut, był tak prosty, jak to tylko możliwe, aby nie tylko kupować, sprzedawać i wysyłać monety na swoim urządzeniu mobilnym, ale także używać telefonów do ich wydobywania.

Przyjrzyjmy się bliżej projektowi.

Prosta moneta przyjazna dla telefonów komórkowych

Kryptowaluty mogą nadal być zastraszającą inwestycją dla tych, którzy nigdy wcześniej ich nie używali. Ludzie muszą przyzwyczaić się do pojęć, które rzadko są używane w ich codziennym życiu. Dlatego nadal istnieje pewna bariera w adopcji.

Wymagania techniczne i umiejętności wymagane do wydobywania kryptowaluty są o wiele bardziej zaawansowane. Użytkownicy nie tylko muszą wiedzieć, aby skonfigurować i utrzymywać platformę wydobywczą, ale także wydać sporo pieniędzy na najlepszy sprzęt.

Jednak w przypadku Electroneum zwykły smartfon to wszystko, czego potrzebuje użytkownik.

Ideą Electroneum jest po prostu pobranie ich aplikacji mobilnej, która zapewni natychmiastowy dostęp do sieci Electroneum. Korzystając z aplikacji klienckiej w telefonie, możesz następnie wydobywać kryptowalutę za pomocą procesora telefonu.

Ta prostota wynika z dużej początkowej podaży monet połączonej z zastosowaniem do dwóch miejsc po przecinku.

Specyfika Electroneum

Electroneum Mobile Phone App

Zrzut ekranu aplikacji Electroneum

W przypadku kryptowalut podaż monet jest określana od początku i jest albo wstępnie wydobywana, albo wydobywana w czasie. Na przykład całkowita podaż Bitcoinów, które będą istnieć, to 21 milionów monet.

Oznacza to, że gdy zbliżamy się do całkowitego limitu podaży, cena Bitcoina prawdopodobnie znacznie wzrośnie, ponieważ popyt przewyższy podaż. Co więcej, Bitcoin będzie nadal denominowany na mniejsze frakcje, aby ułatwić handel i płatności.

Podobnie, aby ograniczyć podaż monet, protokół techniczny dostosuje trudność wydobycia, aby upewnić się, że żadni górnicy nie będą mogli produkować monet. Ta regulacja odbywa się na bieżąco i dlatego do wydobywania monet wymagana jest znacznie większa moc obliczeniowa.

W przypadku Electroneum będzie duży limit podaży wynoszący ponad 21 miliardów monet. Oznacza to, że będzie duża ilość monet do wydobycia, zanim osiągną limit podaży.

Użyli również specjalnego protokołu, którego nie można łatwo wykorzystać w układach scalonych ASIC (układy scalone specyficzne dla aplikacji). Są to zasadniczo sprzęt wydobywczy, który został opracowany specjalnie do wydobywania i opanował cały rynek Bitcoin.

Korzystanie z protokołu CryptoNote

Coś, co zrobiło Electroneum, co czyni je raczej wyjątkowymi, to fakt, że zbudowali własny łańcuch bloków. Większość innych ICO zbudowała swoje aplikacje przy użyciu inteligentnych kontraktów Ethereum.

Jeśli chodzi o protokół, który zdecydowali się użyć w swoim łańcuchu blokowym, programiści zdecydowali się na ustalony protokół cryptonote. Jest to ten sam protokół, który jest używany przez popularne monety zapewniające prywatność, takie jak Monero XMR i Bytecoin.

Oprócz tego, że kopanie Electroneum jest odporne na jakiekolwiek układy ASIC, protokół CrypoNote jest również wyjątkowo bezpieczny. Wykorzystując jedną z najbardziej zaawansowanych technologii w kryptografii klucza publicznego, protokół CryptoNote jest w stanie ukryć transakcje przed widokiem publicznym.

Istnieje również wiele innych, bardziej technicznych zalet, które ma protokół CryptoNote, takich jak adaptacyjne limity bloków i płynna emisja. Nie będziemy ich tutaj omawiać, ale możesz przeczytać wszystko o tym, jak to działa w oficjalnej wersji stronie internetowej.

Scentralizowane mobilne wydobycie

Pomysł, aby użytkownicy mogli wydobywać własne Electroneum za pomocą telefonu komórkowego, nie jest całkowicie nowy. Były inne kryptowaluty, które próbowały wydobywać na urządzeniach mobilnych za pomocą standardowych algorytmów, które mają zastosowanie do tych monet.

Jednak miały one zwykle pewne skutki uboczne w telefonie. Wydajność telefonu ma tendencję do spadku i szybko wyczerpuje baterię. W niektórych przypadkach telefon mógł się również przegrzać w wyniku intensywnych operacji, które zajmowały procesor.

Dlatego, gdy usłyszeliśmy o mobilnym wydobywaniu Electroneum, byliśmy zainteresowani, aby dowiedzieć się, jak udało im się dostosować protokoły, aby uniknąć tych problemów..

Spójrz na opracowanie techniczne można dokładnie zobaczyć, jak podchodzą do mobilnego wydobywania. Wykorzystują scentralizowany system do nagradzania górników zamiast tradycyjnego zdecentralizowanego systemu opartego na technologii blockchain. Przyjęli taki pogląd

pozytywne korzyści płynące ze scentralizowanej aplikacji i mobilnego algorytmu wyszukiwania przeważają nad wszelkimi negatywnymi aspektami.

Fakt, że proces wydobywania jest scentralizowany, może zaalarmować wielu purystów w przestrzeni kryptowalut, ponieważ postrzegają oni zdecentralizowanych kopaczy lub węzły jako jedyny sposób, aby system był całkowicie uczciwy. W tym przypadku nagrody za wydobycie nie są kontrolowane przez protokół, ale przez Electroneum.

Należy jednak zauważyć, że Electroneum twierdzi, że jest to jedyna część systemu, która jest scentralizowana. Scentralizowany system daje też inne korzyści, a mianowicie szybkość transakcji, które mogą być przetwarzane.

Ponadto istnieje wiele innych wysoce scentralizowanych monet, takich jak Ripple XRP, które mają świetne zastosowania w branży bankowej. Inwestorzy odłożyli te obawy na bok i pomogli w osiągnięciu przez Ripple rekordowych rekordów.

Dlatego to do użytkownika należy rozważenie zalet / wad posiadania scentralizowanego systemu wydobywczego nad w pełni zdecentralizowanym. Cena monety prawdopodobnie zareaguje na wzrost popularności użytkowników.

Mocne wyniki ICO

Electroneum było w stanie podnieść maksymalny cel (44 mln USD) swoich prognoz ICO. Od tego czasu nastąpił wzrost liczby Bitcoin i Ethereum, zwiększając ten fundusz. Oznacza to, że będą mieli dużą siłę ognia, jeśli chodzi o budżet rozwojowy na najbliższe miesiące / lata.

Zespół stojący za projektem jest również dość silny i ma wiele różnych środowisk. Na przykład dyrektor generalny to człowiek o imieniu Richard Ells, który ma udaną historię budowania wielu cyfrowych biznesów.

Logo Electroneum

Członkowie zespołu Electroneum

Istnieje również wiele przypadków użycia, do których Electroneum można zastosować jako token użytkowy. Oprócz tego, że jest używany jako prosta metoda wymiany dla osób fizycznych i firm, może być również używany w większym stopniu w grach mobilnych.

Na przykład, jeśli ktoś chciałby grać na swoim telefonie komórkowym, mógłby to zrobić poprzez wydobywanie tokenów Electroneum i używanie ich do obstawiania zakładów. Następnie mogli gromadzić tokeny i łatwo wymieniać je na walutę Fiat na giełdzie kryptowalut.

Perspektywy tokena ETN

Obecnie token Electroneum (ETN) jest dostępny tylko na jednej giełdzie. To jest Kryptopia która jest giełdą z siedzibą w Nowej Zelandii. Pomimo ograniczonych możliwości handlu, ETN zyskał ponad 100% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Electroneum ETN Rally Coinmarketcap

ETN Token Rally – Źródło obrazu: Coinmarketcap.com

Zespół stara się, aby moneta była notowana na wielu innych giełdach, takich jak Bitfinex, Bittrex i HitBTC, aby wymienić tylko kilka. Jest wielu, którzy uważają, że większy wolumen obrotu, który te witryny zapewnią, prawdopodobnie znacznie podbije monetę.

Obecnie nie ma żadnych aktualizacji z tych giełd dotyczących harmonogramu wydania, niestety. Dlatego będziesz musiał założyć konto w Cryptopia, jeśli chcesz kupić ETN.

Powinieneś zainwestować?

Nie udzielamy porad inwestycyjnych w Biurze Monet, ale mamy nadzieję, że przekazaliśmy Ci informacje, których możesz potrzebować, aby stworzyć świadomą opinię na temat jakiejkolwiek inwestycji.

Zastrzeżenie: są to opinie autorów i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjne.

Obrazy za pośrednictwem electroneum.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me