Ethereum Classic Mining: przewodnik dla początkujących krok po kroku

W tym poście damy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o wydobywaniu Ethereum Classic jako początkujący.

Chociaż Ethereum Classic (ETC) jest uważane za stosunkowo łatwą do wydobycia monetę, jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, zanim zaczniesz haszować dla niektórych ETC.

Należą do nich takie czynniki, jak rodzaj sprzętu, który kupujesz do instalowanego oprogramowania wydobywczego i konfiguracja tego oprogramowania. Istnieje wiele optymalizacji, które można zrobić, aby zwiększyć zyski z wydobycia.

Mając to na uwadze, przejdźmy od razu do naszego przewodnika krok po kroku po klasycznym wydobywaniu Ethereum.

Przegląd Ethereum Classic

Dla tych, którzy nie wiedzą, Ethereum classic jest w rzeczywistości oryginalnym blockchainem Ethereum. Obecny blockchain Etheruem jest w rzeczywistości rozwidleniem klasycznego Ethereum.

Omówiliśmy to obszernie w naszym poście na temat Etheruem classic kontra Ethereum, ale sam rozłam doprowadził do nieporozumienia w społeczności Ethereum. W czerwcu 2015 roku miało miejsce słynne wydarzenie zwane hackowaniem DAO. Wtedy haker był w stanie wykorzystać kod projektu, aby wyprowadzić miliony ETH.

Byli programiści, którzy opowiadali się za twardym rozwidleniem kodu (obecni twórcy Ethereum), ale byli też inni, którzy postrzegali to jako złamanie maksymy „kod jest prawem”. Dlatego programiści Ethereum rozwidlili kod, aby uratować użytkowników, którym skradziono ETH podczas włamania.

Deweloperzy klasycznego Ethereum odrzucili i kontynuowali obsługę istniejącego łańcucha blokowego Etheruem. To jest teraz klasyczny Ethereum, który mamy dzisiaj.

Czy możemy kopać Ethereum Classic?

Tak jak Ethereum jest kryptowalutą Proof of Work, tak też Ethereum Classic jest kryptowalutą Proof of Work. Oznacza to, że można go wydobywać, a dobrą wiadomością jest to, że trudność sieciowa dla Ethereum Classic jest znacznie niższa niż w przypadku Ethereum, dzięki czemu jest bardziej odpowiednia dla górników korzystających z procesorów graficznych, a nie dla platform ASIC..

Jednym z najlepszych miejsc, na które można spojrzeć, aby zorientować się w opłacalności wydobycia różnych monet, jest whattomine. Klasyczny Ethereum często jest uznawany za jedną z najbardziej dochodowych monet do wydobywania. Poniżej znajduje się zrzut ekranu z kalkulatora wydobycia ETC.

ETC Zysk z tego, co kopać

Ethereum Classic Rentowność na WhattoMine

Jak widać, wymagany hashrate, aby osiągnąć rentowność dla twojego wydobycia, wynosi tylko 56 Mh / s w momencie pisania tego posta. To prawie połowa tego, jak moc mieszania wymagana do osiągnięcia rentowności na Ethereum. Biorąc pod uwagę, że oba są wydobywane za pomocą algorytmu wydobywczego Etash, nie ma wątpliwości, że zmienisz moc haszowania na.

Co jest potrzebne do kopania Ethereum Classic

Wydobywanie Ethereum Classic jest podobne do każdej innej monety Proof of Work i potrzebujesz prawie tego samego sprzętu i oprogramowania. Na początek potrzebujesz portfela, w którym można przechowywać Ethereum Classic. Chociaż istnieje wiele portfeli do przechowywania Ethereum, jest mniej takich, które mogą pomieścić Ethereum Classic, więc upewnij się, że masz portfel ETC, a nie portfel ETH. Na potrzeby tego samouczka będę używał portfela Exodus, ale możesz też użyć między innymi Coinomi lub jednego z portfeli sprzętowych.

Oczywiście będziesz potrzebować sprzętu do wydobywania, a lepszym wyborem są karty graficzne Nvidia wyższej klasy, takie jak 1080 i 1080i. Możesz także kopać za pomocą procesorów graficznych AMD, ale okazało się, że są one mniej wydajne w przypadku wydobywania Ethereum Classic. Kolejnym wymaganiem jest co najmniej 4 GB pamięci RAM, dedykowanej pamięci wideo RAM lub systemowej pamięci RAM. Jeśli masz skłonność techniczną, najlepszą konfiguracją jest taka, która obejmuje wiele procesorów graficznych, aż 6 można połączyć w jedną platformę górniczą.

Karty górnicze ETC GPU

Karty graficzne Nvidia i AMD używane w ETC Mining

Będziesz także potrzebować oprogramowania do wydobywania i masz kilka możliwości. Najpopularniejszy i ten, którego będę używać w tym samouczku, to Claymore Dual Ethereum górnik dostępny na forach Bitcointalk. Ta koparka może być używana zarówno z procesorami graficznymi Nvidia, jak i AMD i ma wersje dla systemu Windows i Linux. Obsługuje również podwójne wydobywanie, więc gdy staniesz się bardziej doświadczony, możesz podwójnie wydobywać między innymi Ethereum Classic i Siacoin lub Decred.

Inną opcją jest Ethminer, który można pobrać z Github, a także obsługuje karty AMD i Nvidia, a także Windows i Linux.

Ci, którzy zdecydują, że nie chcą zajmować się wszystkimi technicznymi aspektami wydobycia, mogą rozważyć użycie MinerGate, który zapewnia graficzny interfejs użytkownika i nie ma żadnych wymagań konfiguracyjnych poza pobraniem aplikacji i poinformowaniem MinerGate o adresie ETC, na który ma wysłać monety. To najłatwiejsze rozwiązanie, ale daje też najniższe zyski.

Ostatnią kwestią jest to, czy zamierzasz kopać solo, czy też chcesz dołączyć do puli wydobywczej. Zrezygnujesz z niewielkiego procentu swoich zysków z wydobycia (zwykle około 1% dla większości pul wydobywczych), ale łącząc swoją moc mieszania z innymi górnikami, możesz uzyskać bardziej regularne wypłaty. Dwie popularne baseny wydobywcze Ethereum Classic to Nanopool i Ethermine

Przejdźmy teraz do instrukcji krok po kroku dotyczących wydobywania Ethereum Classic.

Wydobywanie Ethereum Classic w łatwy sposób

Mam zamiar używać Nanopool jako mojej puli wydobywczej Ethereum Classic, ponieważ bardzo łatwo było zacząć, tworząc aplikację szybkiego startu, dzięki której pobranie i skonfigurowanie oprogramowania do wydobywania jest dziecinnie proste.

Plus Nanopool to jedna z najpopularniejszych pul wydobywczych, z globalnymi serwerami i wystarczającą historią, aby wiedzieć, że są godne zaufania. Tam jest 1% opłaty za pulę wydobywczą, ale jest to dość standardowe w przypadku korzystania z basenu górniczego.

Najpierw udaj się do Nanopool.org i kliknij przycisk Szybki start pod Ethereum Classic.

Ethereum Classic Selection Nanopool

Wybieranie tego, co kopać w Nanopool

Zostanie wyświetlony zestaw pięciu prostych instrukcji. Pierwsza z nich zawiera instrukcje wyboru karty graficznej Nvidia lub AMD. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku zostaniesz przeniesiony do GitHub w celu pobrania oprogramowania do wydobywania. Pobierz je jako archiwum .zip, a następnie rozpakuj archiwum do folderu na komputerze.

Zwróć uwagę, że wybór Nvidii przenosi cię do oprogramowania FinMiner, podczas gdy wybór AMD przenosi cię do koparki Claymore Dual Ethereum, która może być faktycznie używana zarówno dla kart AMD, jak i Nvidia i była preferowanym wyborem dla górników Ethereum Classic.

Przyjrzymy się wydobywaniu zarówno Finminerem, jak i Claymore, chociaż ten drugi jest preferowany.

Korzystanie z Claymore Miner

Po pobraniu plików Claymore i rozpakowaniu ich, musisz wygenerować plik konfiguracyjny, aby go uruchomić. Istnieje wiele narzędzi online, które pomogą Ci to zrobić, chociaż Nanopool też je ma.

Możesz teraz wrócić do menu Szybki start Nanopool i kliknąć przycisk w kroku 3, aby wygenerować plik konfiguracyjny. Jest to plik, który uruchamia górnika i określa różne parametry, takie jak serwer, z którym należy się połączyć, oraz adres Ethereum Classic, na który mają być wysyłane zarobki, oraz adres, na który mają być wysyłane dodatkowe zarobki (Siacoin lub PascalCoin).

Konfiguracja Ethereum Classic Claymore

Konfiguracja Ethereum Classic Claymore

Pamiętaj, że pole dodatkowego portfela jest obowiązkowe, więc musisz wybrać SiaCoin lub PascalCoin i wygenerować adres portfela. Może to oznaczać, że musisz pobrać i zainstalować portfel SiaCoin lub PascalCoin.

Kliknij “Generować”.

Po kliknięciu przycisku Generuj zostanie utworzony kolejny plik .zip. Musisz pobrać ten plik .zip, a następnie wyodrębnić jego zawartość (dpools.txt, epools.txt i start.bat) do tego samego folderu, w którym wyodrębniono koparkę w pierwszym kroku. Zostaniesz zapytany, czy chcesz zastąpić pliki o tej samej nazwie, kliknij Tak.

Umieszczanie plików konfiguracyjnych Claymore

Umieść pliki konfiguracyjne Claymore w folderze wyszukiwania

A teraz wydobyć kilka monet!

Przejdź do folderu, w którym wszystko zostało rozpakowane, i kliknij dwukrotnie plik „start.bat”.

Claymore Miner działa w tle

Górnik Claymore haszujący dla ETC w linii poleceń. Wizerunek Źródło

Górnik przejdzie przez kilka kroków weryfikujących parametry, a następnie uruchomi oprogramowanie do wydobywania. Jeśli wszystko działa poprawnie, zobaczysz, że oprogramowanie zaczyna znajdować udostępnienia.

Korzystanie z FinMiner

Jeśli zdecydujesz się użyć FinMinera, klikając opcję Nvidia, będziesz musiał wprowadzić dodatkowe zmiany.

Podobnie jak w przypadku Claymore, musisz pobrać plik .zip z Repozytorium Github dla FinMiner. Po pobraniu plików i ich rozpakowaniu musisz skonfigurować koparkę do działania.

Następnie otwórz config.ini plik za pomocą Notatnika lub podobnego i wstaw w wierszu „Adres, na który środki mają być wysyłane”, zastępując wiersz „wallet =”:

portfel = TWÓJ_ETH_ADDRESS

algorytm = Ethash

moneta = ETH

rigName = YOUR_WORKER

email = YOUR_EMAIL

pool1 = eth-eu1.nanopool.org:9999

pool2 = eth-eu2.nanopool.org:9999

pool3 = eth-us-east1.nanopool.org:9999

pool4 = eth-us-west1.nanopool.org:9999

pool5 = eth-asia1.nanopool.org:9999

Pamiętaj, że musisz wymienić YOUR_ETH_ADDRESS z Twoim rzeczywistym adresem portfela Ethereum Classic i możesz go wymienić YOUR_WORKER i TWÓJ EMAIL rzeczywistymi wartościami, ale nie jest to bezwzględnie konieczne. Zapisz i zamknij plik.

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić plik Finminer.exe, który uruchomi się w wierszu poleceń i rozpocznie wydobycie, tak jak w powyższym przykładzie Claymore.

Wniosek

Dzięki narzędziu konfiguracyjnemu Nanopool wydobycie Ethereum Classic jest prostym zadaniem, którego skonfigurowanie i uruchomienie nie powinno zająć więcej niż 20 minut, nawet jeśli po raz pierwszy wydobywa się kryptowalutę. A jeśli to zbyt długo, po prostu udaj się do MinerGate, gdzie możesz pobrać klienta GUO i rozpocząć wydobywanie w ciągu 5 minut lub mniej, w zależności od szybkości połączenia internetowego.

Inną wspaniałą rzeczą w wydobywaniu Ethereum Classic jest to, że moc mieszania wymagana, aby przynosić zyski, jest nadal dość niska, ponieważ trudność sieciowa monety pozostaje niska. Silny komputer do gier prawie na pewno byłby opłacalnym wydobyciem ETC po obecnych cenach.

Aby uczynić rzeczy jeszcze słodszymi, możesz nawet podwójnie wydobywać SiaCoin lub PascalCoin podczas wydobywania Ethereum Classic, uzyskując więcej za swoje pieniądze, że tak powiem. Chociaż nie wzbogacisz się na tych monetach, ponieważ będziesz kopać za pomocą procesora, to wciąż jest niezła wisienka na torcie.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me