Fetch.AI Review: Oparta na sztucznej inteligencji gospodarka maszyn autonomicznych

Fetch.ai (FET) to projekt oparty na sztucznej inteligencji oparty na łańcuchu bloków, który obecnie znajduje się na etapie zakończenia sprzedaży zbiorowej ICO.

Mówiąc dokładniej, Fetch próbuje zautomatyzować wiele różnych rynków, które obecnie działają tylko przy ogromnej pracy ręcznej. Ostatnio cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ są dopiero drugim projektem, który zakończył swoje podbicie ICO na Binance Exchange Launchpad.

Jednak jest to uzasadnione i należy to rozważyć?

W tym przeglądzie Fetch (FET) damy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o projekcie, dokładniej przyglądając się ich technologii, członkom zespołu i planowi działania. Przeanalizujemy również długoterminowy potencjał adopcyjny tokenów FET.

Co to jest Fetch.ai?

Fetch.AI ma wizję świata, w którym działalność gospodarcza może odbywać się bez ingerencji człowieka. Tworzą zdecentralizowaną sieć złożoną z różnych autonomicznych agentów, którzy mogą reprezentować siebie, inne osoby lub urządzenia i usługi.

Co to jest Fetch.ai

Omówienie ekosystemu Fetch.ai

Agenci ci uczą się i ewoluują dzięki algorytmom sztucznej inteligencji i są w stanie pracować niezależnie lub z innymi agentami, aby zapewnić rozwiązania złożonych problemów.

Jest to system bez uprawnień, a zespół Fetch.AI planuje umożliwić samouczącej się sieci wykonywanie milionów transakcji na sekundę, co pozwoli na globalne użycie i niezliczone przypadki użycia.

Pobierz technologię

Technologia Fetch.AI składa się z trzech głównych części: Autonomous Economic Agents (AEA), Open Economic Framework (OEF) i Fetch Smart Ledgers. Wszystko to opiera się na modelu konsensusu Useful Proof of Work oraz uczeniu maszynowym sztucznej inteligencji stosowanym przez Fetch Blockchain.

Autonomiczni agenci gospodarczy zostali stworzeni jako cyfrowi obywatele. Są w pełni zdolni do działania w imieniu osób, organizacji i urządzeń. AEA zostały sparowane ze źródłami danych i systemami sprzętowymi, co pozwala im poruszać się po ekosystemie Fetch i wydobywać wartość z jego predykcyjnej natury i funkcji wykrywania danych.

Dzięki temu AEA mogą korzystać ze szczegółowych danych i modeli prognostycznych w celu znalezienia najlepszego rozwiązania rzeczywistych problemów. Mogą również uczyć się na błędach, które popełniają, co z czasem poprawia ich wydajność.

Otwarte ramy ekonomiczne to adaptacyjna symulacja, która zapewnia AEA maksymalne połączenia i możliwości interakcji. OEF przechowuje informacje i wykorzystuje sztuczną inteligencję do optymalizacji wykorzystania tych informacji do prognozowania i wspierania AEA. AEA mogą zbierać informacje od śladu środowiskowego organizacji, a operatorzy węzłów otrzymają symboliczne nagrody za dostarczanie wiarygodnych i spójnych informacji i usług.

Technologia Fetch.ai

Kluczowe warstwy technologii Fetch.ai. Źródło: Biały papier

Fetch Smart Ledgers to unikalna struktura sieciowa łącząca blockchain z elementami technologii ukierunkowanego grafu acyklicznego (DAG). Fetch gromadzi transakcje w schemacie dzielenia na fragmenty i przetwarza je w łańcuchy. W przeciwieństwie do tradycyjnych transakcji dzielenia na fragmenty w Fetch można przypisać kilka ścieżek transakcji jednocześnie.

Zdolność transakcyjna systemu Fetch rośnie w czasie dzięki rozwidlaniu łańcucha. Kiedy następuje rozwidlenie, do każdego starego pasa odnoszą się dwa nowe pasy, a pierwsze transakcje na tych nowych pasach będą odnosić się do ostatniej transakcji na starym pasie. Dzięki temu łańcuch blokowy Fetch może śledzić pochodzenie nowych łańcuchów.

Model konsensusu pobierania

Fetch Smart Ledgers to monitory w systemie, które obsługują, oceniają i śledzą interakcje między AEA. Aby to zrobić, Fetch używa unikalnego Przydatny dowód pracy (uPoW) protokół konsensusu.

Zespół Fetch uważa, że ​​ten mechanizm konsensusu ma kilka zalet w porównaniu z tradycyjnym mechanizmem PoW. W tradycyjnych węzłach PoW muszą pobierać każdy blok i sekwencyjnie dodawać je do łańcucha. Jest to bardzo czasochłonne i energochłonne. Systemy PoW mogą również prowadzić do centralizacji minerałów.

System DAG uzna każdą transakcję za ważną po jej potwierdzeniu przez dwa węzły, pozostawiając wolne zasoby obliczeniowe do szkolenia AI. W węzłach uPoW z mniejszą mocą nadal można zdobywać nagrody, weryfikując transakcje o niskiej wartości. Jest to bardziej wydajny system, który dobrze się skaluje i zachęca węzły do ​​większego rozproszenia.

Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja

Fetch obejmuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję we wszystkich trzech warstwach protokołu. Służą do dostarczania informacji o zaufaniu w czterech różnych warstwach:

  • Zaufaj, jak normalna jest dana transakcja
  • Zaufaj informacjom otrzymanym od innych węzłów w sieci
  • Zaufaj zaangażowanym stronom na podstawie ich historii
  • Ewoluujący rynek i analiza danych

Do implementacji każdej z powyższych warstw wykorzystywane są metody głębokiego uczenia. Fetch wykorzystuje eksplorację procesów, pamięć krótkotrwałą i cykliczne sieci neuronowe. Zastosowanie tych metod głębokiego uczenia się w przetwarzaniu języka naturalnego umożliwia Fetch przewidywanie przyszłej autentyczności poprzez ocenę przeszłego zachowania AEA w systemie.

Zespół Fetch.AI

Zespół Fetch.AI jest kierowany przez trzech współzałożycieli i ich czterech dodatkowych szefów działów. Humayun Sheikh jest dyrektorem generalnym Fetch.ai i ma długą historię związaną ze sztuczną inteligencją, będąc wczesnym inwestorem w spółkę DeepMind zajmującą się sztuczną inteligencją, która została później przejęta przez Google. Jego wcześniejsze doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości obejmuje start-up sztucznej inteligencji itzMe i firmę dronową uVue.

Członkowie zespołu Fetch.ai

Niektórzy członkowie zespołu Fetch.ai

CTO w Fetch.AI jest Toby Simpson, który przychodzi do firmy z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na stanowisku CTO w innych firmach technologicznych. Był również zaangażowany w DeepMind, gdzie służył jako Head of Software Design.

Trzecim współzałożycielem i dyrektorem ds. Naukowych Fetch.AI jest Thomas Hain. Posiada tytuł doktora Uniwersytetu Cambridge i jest specjalistą w dziedzinie uczenia maszynowego. Oprócz swojej roli w Fetch.AI zajmuje również stanowisko profesora na Uniwersytecie w Sheffield.

Oprócz współzałożycieli w skład zespołu kierowniczego wchodzą również Jonathan Ward (szef działu badań), Troels F. Rønnow (dyrektor ds. Inżynierii oprogramowania), Maria Minaricova (dyrektor ds. Rozwoju biznesu) i Arthur Meadows (dyrektor ds. Relacji inwestorskich) . Reszta zespołu Fetch.AI składa się z 10 programistów, 11 badaczy i 5 pracowników administracyjnych.

Społeczność Fetch.AI

Zespół Fetch najbardziej koncentruje się na technicznych aspektach projektu i pozwala swojej społeczności na organiczny rozwój. Doprowadziło to do powstania mniejszej, ale bardziej pełnej pasji społeczności kibiców. Oczekuje się, że wraz ze zbliżającą się sprzedażą tokenów na Binance społeczności społeczne otaczające Fetch mogą się rozrosnąć.

Zdecydowanie największą grupą społeczną jest grupa użytkowników Telegram, która liczy obecnie ponad 10 000 użytkowników. W przeciwnym razie Fetch widzi znikome zaangażowanie na platformach społecznościowych. Ich Konto Twitter ma zaledwie 3850 obserwujących, zarówno Facebook, jak i średni mają tylko 56 obserwujących, chociaż było ich więcej aktywny na Medium niedawno.

Plik Kanał Youtube ma 477 subskrybentów i 27 filmów wideo opublikowanych w ciągu ostatniego roku. Reddit, który jest zwykle bardzo ważnym kanałem mediów społecznościowych dla projektów blockchain, ma zaledwie 67 czytelników i prawie cała jego aktywność miała miejsce w ciągu ostatnich 7 dni, prawdopodobnie w wyniku szumu wokół ICO.

Rozwój i mapa drogowa

Biorąc pod uwagę ilość kontroli, jaką poddawane są obecnie ICO, bardzo ważne jest, aby zespół miał jasny plan działania zawierający cele rozwojowe i działania.

Jednym z najlepszych miejsc, aby zorientować się, ile pracy jest wykonywany nad projektem, jest zajrzenie do ich repozytoriów GitHub. Daje to bezpośrednie wskazanie ilości kodu, który jest wypychany, a tym samym prac rozwojowych.

Plik Fetch.ai GitHub ma cztery repozytoria publiczne, które są dość rzadkie pod względem ich ostatnich zatwierdzeń. Jednak zgodnie z tym Binance raport badawczy, ilość pracy wykonywanej w ich prywatnych repozytoriach znacznie przekracza tę. Na przykład poniżej znajdują się cztery z najbardziej aktywnych prywatnych repozytoriów:

Fetch.ai GitHub Commits

GitHub zatwierdza prywatne repozytoria. Źródło: Binance Research

Rzeczywiście, jeśli spojrzysz na ich stronę internetową, zobaczysz, że twierdzą, że przekazali 100 tys. Linii kodu C ++. Jest to rzeczywiście imponujące w przypadku projektu, który dopiero kończy swoje publiczne ICO. Dla porównania, istnieje wiele projektów, które zakończyły ICO w zeszłym roku i nadal mają rzadkie GitHuby praktycznie bez aktywności kodu.

Jeśli chodzi o to, czego możemy się spodziewać po projekcie w 2019 r., Przedstawili swój plan działania na swojej stronie internetowej. Poniżej znajdują się niektóre z najważniejszych kamieni milowych rozwoju w ujęciu kwartalnym w 2019 roku:

  • Wersja rozwojowa (Q1): Użytkownicy zostaną zaproszeni do sieci testowej. Dostępna będzie również wersja beta aplikacji do udziału w sieci i portfelach.
  • Konsensus, aukcje, Synergetic Computing (Q2): Nacisk zostanie położony na konsensus łańcuchowy wraz z ulepszonymi otwartymi ramami gospodarczymi. Mają również nadzieję, że obejmą aukcje wielozależnościowe i ulepszone zdecentralizowane obliczanie księgi.
  • Alfa & Wersja beta podczas testu (Q3): Zespół ma nadzieję, że do trzeciego kwartału zostanie wydana wersja alfa sieci, która będzie zawierała wszystkie funkcje. W tej wersji alfa będzie to okazja do zwiększenia wydajności. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinni wypuścić wersję Beta, która będzie zawierać wszystkie funkcje działające normalnie. W sieci zostaną przeprowadzone testy operacyjne na pełną skalę.
  • Wydanie Main-net (Q4): Zakładając, że w fazie testów alfa / beta nie było żadnych przeszkód, zespół wyda główną sieć w czwartym kwartale. Będzie to zasilane przez natywny token FET.

Wydaje się, że jest to rozsądny harmonogram i nie jest zbyt szczegółowy. Pozwala zespołowi rozwijać technologię w stosunkowo elastyczny sposób i dostosowywać się w przypadku konieczności wprowadzenia zmian. Jeśli chcesz być na bieżąco z ogłoszeniami o rozwoju, powinieneś monitorować ich średni blog.

Token FET & Crowdsale

Token FET jest środkiem wymiany w sieci Fetch, umożliwiającym AEA dokonywanie między sobą transakcji, wymianę tokenów FET na usługi i dane lub inne towary. Umożliwia to bezproblemowe transakcje typu maszyna-maszyna.

Początkowo token FET będzie tokenem ERC-20, ale później zespół planuje stworzyć token natywny. Po wydaniu tego natywnego tokena tokeny ERC-20 zostaną wymienione po ustalonym współczynniku konwersji na tokeny natywne, a tokeny ERC-20 zostaną spalone. Ponieważ główna sieć ma zaplanowaną premierę w 4. kwartale 2019 r., Natywne tokeny zostaną uruchomione w tym samym czasie, chociaż wydaje się to agresywne ramy czasowe.

Pierwsza oferta monet FET planowana jest na 25 lutego 2019 r. O godzinie 14:00 UTC i będzie to drugie ICO, które odbędzie się na Binance Platforma Launchpad. Pierwszą z nich była początkowa oferta monet BitTorrent (BTT), która wyprzedała się w zaledwie 15 minut i spowodowała, że ​​token BTT utrzymał swoją wartość dość dobrze pomimo trwającej bessy na rynkach kryptowalut.

Ekonomika sprzedaży tokenów FET

Ekonomika sprzedaży tokenów FET. Źródło: Binance Launchpad

Podczas ICO prywatni inwestorzy będą mogli kupować tokeny FET przy użyciu natywnego tokena Binance BNB. Oczekuje się, że głośne uruchomienie tokena na Launchpad i późniejsze notowanie na Binance przyniesie tokenowi natychmiastową wartość. Ponadto Fetch.AI był wymieniany w tak znanych publikacjach informacyjnych, jak Forbes, Tech Crunch, Business Weekly i Opiekun. Taka ekspozycja może pomóc podnieść cenę tokena FET po jego uwolnieniu.

Token FET będzie sprzedawany po cenie 0,0867 USD za token, przy minimalnym zakupie 20 USD. Zespół Fetch ustalił również maksymalny limit zakupów osobistych w wysokości 3000 USD, aby nikt nie został zablokowany przy zakupie tokena FET, jeśli tego chce. To był problem z tokenem BTT, więc zespół Fetch powinien ustawić maksymalny limit zakupów.

Token został stworzony tak, aby był nieskończenie podzielny, co pozwala na łatwość użycia nawet w najmniejszych mikrotransakcjach. Będzie to niezwykle pomocne w działaniu AEA, a także pozwoli projektowi na utrzymanie niskiej podaży monet w razie potrzeby.

Wniosek

Fetch.AI to jeden z bardziej ambitnych projektów blockchain, który również próbuje zintegrować sztuczną inteligencję. Istnieje wielka nadzieja na sukces, ponieważ wydaje się, że zespół posiada umiejętności, wiedzę i doświadczenie branżowe, aby stworzyć coś, co może rozwiązać wiele rzeczywistych problemów w różnych branżach, od łańcucha dostaw po energię i wiele innych..

Mimo to nadal istnieje bardzo realne ryzyko, że projekt nie będzie w stanie urzeczywistnić ich wizji. Oczekuje się, że opracowanie będzie długim procesem, a także kosztownym. ICO pomoże pokryć te koszty, ale byłoby dobrze, gdyby Fetch mógł zapewnić silne partnerstwo korporacyjne, aby wesprzeć wysiłki zespołu w przyszłości.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​projekt stał się bardziej otwarty i przejrzysty. W przeszłości byli krytycy, którzy twierdzili, że projekt był prawdopodobnie oszustwem z powodu braku informacji upublicznionych. Zmieniło się to w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a ta dodatkowa przejrzystość sprawia, że ​​Fetch jest znacznie bardziej obiecującym projektem.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me