Gekko Trading Bot: kompletny przewodnik po tym bezpłatnym narzędziu kryptograficznym

Więc szukałeś w Internecie darmowych botów do handlu kryptowalutami i natknąłeś się na bota handlowego Gekko.

Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej pomocnych botów open source do handlu kryptowalutami na rynku. Nie ma potrzeby płacenia opłat abonamentowych za niektóre programy do oszukańczego handlu z wątpliwymi zwrotami. Kryptowaluta ma być przedsięwzięciem typu open source. Nasze boty do handlu kryptowalutami powinny być takie same.

Bot handlowy Gekko jest otwarty dla każdego, kto chce zainwestować trochę czasu w jego konfigurację. Ponadto pozwala na liczne rozszerzenia i wtyczki, których możesz użyć do ulepszenia bota, jeśli potrzebujesz.

W tym poście przeprowadzimy Cię przez bota Gekko Trading. Pokażemy Ci również, jak skonfigurować go na serwerze w chmurze, abyś mógł bez przerwy analizować rynki.

Chociaż chcielibyśmy myśleć, że jest to stosunkowo proste, te instrukcje wymagają podstawowej znajomości wiersza poleceń systemu Linux, a także serwerów VPS.

Po usunięciu tego zastrzeżenia, do dzieła.

Czym jest bot handlowy Gekko?

Plik Bot handlowy Gekko jest prostym botem do handlu kryptowalutami i narzędziem do testowania wstecznego. Został opracowany przez Mike’a Van Rossuma i został wydany jako oprogramowanie typu open source. Bot handlowy Gekko może łączyć do 18 różnych giełd Bitcoin

Gekko zostało opracowane w Node.js, a cały kod dla Gekko został wydany Github. To repozytorium jest również regularnie aktualizowane, co jest dobrym znakiem, że programiści są nadal aktywni.

Gekko może służyć do trzech różnych celów:

 • Testowanie historyczne: Możesz testować wstecz dowolną strategię, którą posiadałeś w pewnym okresie w przeszłości. Jest to pomocne przy określaniu skuteczności, jaką miałaby strategia.
 • Paper Trader: Możesz przetestować strategię w czasie rzeczywistym na podstawie aktualnych danych, ale tylko po to, aby dokonywać „fantomowych transakcji” za pomocą fałszywych pieniędzy.
 • Bot handlowy: Tutaj możesz uruchomić bota z prawdziwymi środkami na koncie z opracowanymi strategiami.

Gekko nie jest botem handlowym o wysokiej częstotliwości ani botem arbitrażowym. Kończy analizę techniczną rynków kryptowalut i zawiera kilka transakcji dziennie. Pozwala na stworzenie własnej strategii na podstawie własnych wskaźników.

Interfejs Gekko Trading Bot

Interfejs Gekko Trading Bot

Możesz sterować botem za pomocą interfejsu użytkownika w przeglądarce, tak jak na każdej innej platformie. Jeśli masz bota działającego na serwerze w chmurze, będzie on analizował rynki 24/7.

Należy zauważyć, że chociaż bot Gekko ma graficzny interfejs użytkownika, wymaga trochę kodowania, aby go skonfigurować. Wymaga również zainstalowania kilku programów i zależności, aby działał wydajnie

Pobieranie serwera VPS

Zanim przejdę dalej, pomyślałem, że ważne byłoby stwierdzenie, że bot handlowy Gekko może działać w środowisku lokalnym na twoim domowym komputerze. Istnieje wiele instrukcji, jak to zrobić.

Okazało się jednak, że jest to mniej wydajne niż korzystanie z VPS, który działa nieprzerwanie w centrum danych. Serwery lepiej nadają się do oprogramowania do automatycznego handlu i nie znaleźliśmy wyjątku w przypadku bota handlowego Gekko.

Dlatego musisz kupić sobie VPS. Można je kupić u wielu dostawców hostingu, ale okazało się, że najtańsze są VPS-y do wynajęcia Hostwinds. Możesz dostać VPS za jedyne 5 $ miesięcznie.

Zamierzamy kupić podstawowy serwer. Będziemy również chcieli zamówić niezarządzany serwer, ponieważ sami chcemy zainstalować wszystkie pakiety. Gdy otrzymasz opcję systemu operacyjnego, zdecyduj się na zbudowanie maszyny z Ubuntu 18:04.

Wymagane minimalne statystyki serwera VPS

Wymagane minimalne statystyki serwera VPS

Po zapłaceniu za serwer wdrożenie powinno nastąpić w ciągu najbliższych 30 minut. Otrzymasz wiadomość e-mail zawierającą dane logowania do serwera i hasło „root”. Otrzymasz również adres IP swojego serwera.

Teraz, gdy masz serwer, będziesz chciał uzyskać nazwę domeny, aby móc łatwo uzyskać dostęp do interfejsu użytkownika Gekko przez bezpieczne połączenie SSL.

Konfiguracja domeny

Możesz łatwo uzyskać domenę od rejestratora, na przykład taniej nazwy, za mniej niż 2 USD. Będziesz musiał odnowić domenę tylko w ciągu 1 roku, jeśli nadal chcesz z niej korzystać.

Po zakupie domeny będziesz musiał zmienić serwery nazw na podany adres IP. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać rekord A i wskazać go serwerowi, na którym będzie hostowany Gekko. To prosta zmiana, którą można dokonać w sekcji serwera nazw Twojej domeny. Poniżej znajduje się zrzut ekranu konfiguracji serwera nazw w mojej domenie.

Ustawienia nazwy domeny Gekko Bot

Ustawienia nazwy domeny w sekcji Serwer nazw

Zwykle rozpowszechnienie zmian w rekordach domeny A nie powinno zająć więcej niż godzinę. Teraz, gdy Twoja domena jest skonfigurowana, możesz rozpocząć konfigurację serwera do uruchamiania bota handlowego Gekko.

Konfiguracja serwera

Aby uruchomić Gekko na swoim VPS, musisz uzyskać certyfikat SSL, a także przesłać go przez serwer WWW. Te instrukcje krok po kroku pokażą Ci dokładnie, jak to zrobić.

Aby dokonać jakichkolwiek zmian w VPS, musisz uzyskać do niego dostęp przez SSH. Jeśli próbujesz skonfigurować Gekko z komputera Mac, możesz uzyskać do niego dostęp przez terminal. Jeśli korzystasz z systemu Windows, będziesz musiał pobrać klienta SSH, takiego jak Kit.

W wiadomości e-mail wysłanej przez dostawcę usług hostingowych będziesz mieć adres IP serwera oraz dane logowania. Po zalogowaniu się do serwera możesz rozpocząć konfigurację ustawień. Zanim zaczniesz, możesz chcieć zaktualizować swoje repozytoria. Wszystko, co musisz wpisać, to

$ apt-get update

Po pierwsze, będziesz potrzebować serwera internetowego, przez który będzie obsługiwany interfejs użytkownika Gekko. Zdecydowaliśmy się skorzystać z serwera Linux Nginx. To może, ale nie musi, być wstępnie zainstalowane na Twoim VPS (w zależności od sposobu wysyłki). Aby szybko zainstalować repozytoria nginx, wpisz następujące polecenie:

$ apt-get install nginx

Postępuj zgodnie z instrukcjami i zaakceptuj zmiany. Po zainstalowaniu serwera można go uruchomić i sprawdzić, czy domena jest poprawnie propagowana, a serwer jest w pełni funkcjonalny. Uruchom serwer za pomocą następującego polecenia:

$ service nginx start

Teraz możesz odwiedzić twojadomena.com i zobaczyć, czy zostanie wyświetlony ekran powitalny nginx. W takim przypadku możemy przejść do konfiguracji serwera. Zatrzymaj proces wcześniej za pomocą następującego polecenia:

$ service nginx stop

Teraz będziesz musiał przejść do pliku konfiguracyjnego nginx i wprowadzić kilka zmian. Aby edytować nasz plik konfiguracyjny, będziesz musiał użyć edytora tekstu. Będziemy używać nano. Wpisz następujące polecenie:

$ nano / etc / nginx / sites-enabled / default

Teraz zostanie wyświetlony plik konfiguracyjny, który możesz edytować w Nano. Będziesz edytować pierwszą sekcję z następującymi:

słuchać 80;

słuchaj [::]: 80;

return 301 https: // $ nazwa_serwera $ request_uri;

Wtedy będziesz chciał zmienić nazwę swojego serwera. Przewiń plik w dół do wiersza z napisem nazwa_serwera i wstaw swoją domenę, jak poniżej

nazwa_serwera twoja_domena.com;

Na koniec warto ustawić serwer jako bezpieczny zwrotny serwer proxy. Przejdź do końca pliku i wstaw następujące wiersze:

upstream websocket {

localhost serwera: 3000;

}

serwer {

słuchać 443 ssl;

słuchaj [::]: 443 ssl;

root / var / www / html;

ssl_certificate /etc/nginx/ssl/nginx.crt;

ssl_certificate_key /etc/nginx/ssl/nginx.key;

Lokalizacja / {

proxy_buffers 8 32k;

proxy_buffer_size 64k;

proxy_pass http: // websocket;

proxy_set_header X-Real-IP $ remote_addr;

proxy_set_header Host $ http_host;

proxy_set_header X-Forwarded-For $ proxy_add_x_forwarded_for;

proxy_set_header X-NginX-Proxy true;

proxy_http_version 1.1;

proxy_set_header Aktualizacja $ http_upgrade;

proxy_set_header Połączenie "Aktualizacja";

proxy_read_timeout 86400s;

proxy_send_timeout 86400s;

auth_basic "Ograniczone treści";

auth_basic_user_file /etc/nginx/.htpasswd;

}

}

Teraz możesz zamknąć edytor Nano. Robisz to, wpisując „CTRL X” i wtedy “Y”, Aby zapisać plik, który już istnieje.

Serwer powinien być odpowiednio skonfigurowany. Wrócimy jeszcze raz, gdy skończymy uzyskiwać nasze certyfikaty SSL.

Pobieranie certyfikatów SSL

Bezpieczny dostęp do Gekko przez połączenie https jest bardzo ważny. Jest to szczególnie ważne, jeśli zdecydujesz się wstawić klucze API giełdy do automatycznego handlu. Dlatego, aby ustanowić bezpieczne połączenie, będziesz musiał uzyskać certyfikat SSL.

Najpierw będziesz chciał pobrać openssl, aby podpisać swoje certyfikaty. Wpisz następujące polecenie:

$ sudo apt-get install openssl

Spowoduje to zainstalowanie zestawu narzędzi SSL typu open source. Po zainstalowaniu tego na VPS możesz kontynuować i utworzyć nowy klucz SSL.

$ sudo mkdir / etc / nginx / ssl

$ sudo openssl req -x509 -nodes -days 365 -newkey rsa: 2048 -keyout /etc/nginx/ssl/nginx.key -out /etc/nginx/ssl/nginx.crt

Podczas tego procesu zadadzą Ci kilka pytań, takich jak adres e-mail, nazwa firmy i adres. Nie musisz ich wypełniać i wystarczy nacisnąć klawisz Enter, aby pominąć pytania.

Teraz będziesz chciał uzyskać bezpłatny podpisany certyfikat Let’s Encrypt dla domeny. Będziesz potrzebować klienta zainstalowanego na serwerze, który może uzyskać te podpisane certyfikaty. Certbot jest zalecanym programem i możesz go zainstalować za pomocą następującego polecenia.

$ sudo apt-get install certbot

Zaakceptuj żądanie instalacji i zaczekaj na zakończenie pobierania i instalowania produktu. Następnie zechcesz uruchomić następujące polecenie, zastępując „twojadomena.com” rzeczywistą domeną

$ certbot certonly –standalone -d twoja_domena.com

Wykonaj kroki i zaakceptuj warunki letsencrypt. Jeśli podczas uzyskiwania certyfikatu wystąpią jakiekolwiek błędy, może to oznaczać, że serwer nginx jest nadal aktywny. Upewnij się, że został wyłączony zgodnie z instrukcjami po zmianie konfiguracji.

Ostatnim krokiem na tym etapie instalacji jest zmodyfikowanie pliku konfiguracyjnego nginx w celu poinformowania go o miejscu zablokowania certyfikatu i jego klucza. Chcemy również dodać instrukcję sterującą nagłówkiem. Otwórz plik ponownie za pomocą tego samego polecenia:

$ nano / etc / nginx / sites-enabled / default

Po otwarciu przejdź do instrukcji konfiguracji SSL na serwerze, a zobaczysz następujące dwa wiersze:

ssl_certificate /etc/nginx/ssl/nginx.crt;

ssl_certificate_key /etc/nginx/ssl/nginx.key;

Zastąp go następującym (pamiętaj, aby zmienić „twojadomena” na rzeczywistą domenę):

ssl_certificate /etc/letsencrypt/live/yourdomain.com/fullchain.pem;

ssl_certificate_key /etc/letsencrypt/live/yourdomain.com/privkey.pem;

add_header Strict-Transport-Security "maksymalny wiek = 31536000";

Teraz Twój serwer został odpowiednio skonfigurowany jako bezpieczny zwrotny serwer proxy. Ostatnim krokiem jest utworzenie hasła, które zapewni, że jesteś jedyną osobą, która może uzyskać dostęp do twojego bota handlującego gekko. Wpisz następujące polecenie w oknie poleceń, zastępując „nazwę użytkownika” żądaną nazwą użytkownika.

$ printf "nazwa użytkownika: `openssl passwd -apr1` \ n" >> /etc/nginx/.htpasswd

Naciśnij Enter i wprowadź wybrane hasło po wyświetleniu monitu. Teraz możesz ponownie włączyć serwer, aby upewnić się, że środowisko jest poprawnie skonfigurowane do uruchamiania bota Gekko.

$ service nginx start

Jeśli chcesz sprawdzić, czy konfiguracja się powiodła, możesz odwiedzić swoją domenę pod adresem twojadomena.com. Zalecamy korzystanie z przeglądarki Chrome, ponieważ wystąpiły problemy z przeglądarkami, takimi jak Firefox.

Powinien zostać wyświetlony monit o podanie danych logowania. Jeśli wstawiony poprawnie, powinien prowadzić do strony błędu 502 Gateway z bezpiecznym połączeniem SSL (zielona kłódka SSL w przeglądarce).

Oznacza to, że konfiguracja została wykonana poprawnie i wszyscy jesteście gotowi do pobrania i skonfigurowania bota handlowego Gekko.

Instalowanie Nodejs & NPM

Bot Gekko jest zakodowany w nodejs, implementacji JavaScript po stronie serwera. Oznacza to, że będziesz musiał pobrać i zainstalować nodejs na swoim serwerze. Ubuntu 18:04 zawiera wersję węzła w swoich domyślnych repozytoriach. Aby go zainstalować wystarczy wpisać:

$ sudo apt install nodejs

Chcemy również zainstalować Node Package Manager (NPM). Jest to używane w celu pobrania niektórych zależności bota Gekko. Uruchom następujące polecenie:

$ sudo apt install npm

W zależności od używanej wersji systemu Linux może być konieczne zaktualizowanie domyślnej wersji pobranego pliku Node.js. W przypadku Ubuntu 18:04 domyślna wersja instalowana z repozytoriów to 8.10.0. Jest to nieco przestarzałe i nie będzie w stanie uruchomić Gekko Bot, ponieważ wymaga co najmniej wersji 8.11.2. Możesz sprawdzić, którą wersję masz zainstalowaną.

$ nodejs -v

Jeśli jest niższa niż wersja 8.11.2, będziesz musiał ją zaktualizować. Aby zaktualizować węzeł, będziemy musieli użyć PPA. Wpisz następujące polecenie.

$ cd ~

$ curl -sL https://deb.nodesource.com/setup_8.x -o nodesource_setup.sh

Następnie będziesz musiał uruchomić skrypt powłoki, który właśnie pobrałeś. Wpisz następujące polecenie:

$ sudo bash nodesource_setup.sh

Po zakończeniu działania skryptu możesz teraz zainstalować najnowszą wersję Node.

$ sudo apt install nodejs

W chwili pisania tego tekstu powinna to być wersja 8.11.3. To wystarczy, aby uruchomić Gekko z. Teraz, gdy mamy zainstalowaną poprawną wersję Node, możemy pobrać Gekko Bot.

Instalowanie Gekko Bot

Ostatnią rzeczą, którą będziesz musiał zainstalować, jest sama średnia maszyna. Będziesz musiał pobrać wszystkie pliki Gekko z github projektu, a także zależności wymagane do jego uruchomienia. Wróć do folderu głównego i wpisz następujące polecenie.

$ git clone git: //github.com/askmike/gekko.git -b stabilny

$ cd gekko

Teraz pobrałeś wszystkie pliki ze strony github Gekko i możesz rozpocząć pobieranie wszystkich zależności wymaganych przez Gekko. Zrób to za pomocą następującego kodu npm:

$ npm install –only = production

Będziesz także musiał pobrać zależności dla funkcji brokera Gekko. Będziesz musiał przejść do folderu wymiany, a następnie je pobrać.

$ wymiana cd

$ npm install –only = production

Teraz twój bot handlowy Gekko jest gotowy do uruchomienia. Wystarczy edytować plik UIconfig, aby obsługiwać interfejs użytkownika w środowisku bezgłowym przez port 443. Konkretny plik można znaleźć w gekko / web / vue / dist / UIconfig.js. Przejdź do pliku i otwórz go za pomocą edytora tekstu nano. Zastąpić KONFIG z następującymi:

const CONFIG = {

bez głowy: prawda,

api: {

host: „127.0.0.1”,

port: 3000,

},

ui: {

ssl: prawda,

host: „gekko.example.com”,

port: 443,

path: „/” // zmień to, jeśli obsługujesz z czegoś takiego jak „example.com / gekko”

},

adapter: ‘sqlite’

}

Jak zawsze, nie zapomnij zastąpić „twojadomena.com” powyżej kupioną domeną. Zamknij edytor i zapisz zmiany.

Uruchamianie bota handlowego Gekko

Po zainstalowaniu Gekko i skonfigurowaniu go tak, aby działał na serwerze w środowisku bezgłowym, możesz go uruchomić. Przejdź do folderu Gekko i wprowadź następujące polecenie:

$ node gekko –ui

To powinno uruchomić Gekko i powiedzieć, że działa w Twojej domenie. Powinieneś otrzymać następujące dane wyjściowe.

Wyjście Gekko podczas pracy

Wyjście, gdy Gekko działa poprawnie

Teraz możesz sprawdzić, czy Gekko działa poprawnie. Przejdź do swojej domeny i wprowadź hasło. Zauważysz, że serwer odpowiada na twoje żądania w linii poleceń. Wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło i uruchom bestię.

Interfejs Gekko Bot

Interfejs użytkownika Gekko Bot w przeglądarce

Gekko powinno być w pełni funkcjonalne i powinieneś móc go używać zgodnie z przeznaczeniem. Jest jednak jeden ostatni krok, który należy wykonać, jeśli chcesz uruchomić Gekko 24/7 nawet po zamknięciu sesji SSH.

Zatrzymajmy skrypt Gekko, wpisując „CTRL-C” i zajmijmy się „ekranem”.

Ciągłe uruchamianie zdalnego skryptu Gekko

Być może zauważyłeś, że jeśli opuścisz sesję SSH, skrypt Gekko również zostanie zamknięty. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja Gekko jest powiązana z twoją sesją SSH. Aby uruchomić go nawet po wyjściu, będziesz musiał użyć narzędzia do emulacji terminala. Istnieją na wiele sposobów aby to zrobić, ale uważam, że najskuteczniejszym sposobem jest użycie ekran narzędzie. To jest instalowane z Linuksem.

Jeśli screen nie jest zainstalowany na twoim komputerze, możesz to zrobić za pomocą standardowego polecenia instalacji.

Ekran instalacyjny $ sudo apt-get

Po zakończeniu wszystko, co musisz zrobić, to rozpocząć sesję screen za pomocą tego polecenia:

$ screen

Teraz masz uruchomioną sesję screeningu. To właśnie w tej sesji ekranu możesz rozpocząć proces Gekko. Wciśnij enter, a następnie wstaw to samo polecenie, którego użyłeś już do uruchomienia Gekko, a mianowicie:

$ node gekko –ui

Teraz możesz wyjść z tej konkretnej sesji ekranu, wpisując „CTRL-A” śledzony przez “re”. Powinieneś otrzymać dane wyjściowe, takie jak następujące:

[odłączony od 23904.pts-0.hwsrv-295577]

Teraz możesz bezpiecznie wylogować się z terminala SSH, a skrypt Gekko nadal działa. Możesz to sprawdzić, odwiedzając domenę po raz ostatni. Oznacza to, że dopóki nie zatrzymasz procesu lub jeśli serwer nie uruchomi się ponownie, Gekko będzie działać.

Ponowne podłączenie się do uruchomionej sesji jest dość proste, wpisując następujące polecenie:

$ screen -r

Tutaj możesz obserwować, co robi Gekko lub zatrzymać proces. To drugie można zrobić na wypadek, gdyby były jakieś zmiany, które chciałeś wprowadzić, a których nie mogłeś zrobić, gdy był uruchomiony. Zawsze możesz ponownie uruchomić skrypt, otwierając ten sam ekran. Możesz przeczytać więcej o wszystkich poleceniach na ekranie tutaj.

Korzystanie z Gekko Bot

Teraz, gdy Gekko został zainstalowany na twoim serwerze i działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, możesz uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca i tworzyć swoje strategie za pomocą narzędzi. Chociaż ten samouczek nie przeprowadzi Cię przez wszystkie narzędzia i funkcje, przedstawimy Ci podstawowy przegląd działania bota handlowego Gekko.

Jak wspomniano, Gekko wykorzystuje analizę techniczną do przeprowadzania testów wstecznych i zawierania transakcji. Będzie korzystał z szeregu standardowych wskaźników analizy technicznej, które zdefiniujesz w celu realizacji zamówień. Poniżej znajduje się lista standardowych wskaźników.

 • EMA: Wykładnicza średnia krocząca
 • PPO: Oscylator ceny procentowej
 • CCI: Indeks kanałów towarowych
 • DEMA: Podwójna wykładnicza średnia krocząca
 • LRC: Kanał regresji liniowej
 • MACD: Ruchoma średnia dywergencja konwergencji
 • RSI: Wskaźnik siły względnej
 • TSI: Wskaźnik prawdziwej siły
 • TSI: Ultimate Oscillator

Są to standardowe sygnały, których możesz używać do zawierania transakcji. Możesz także skorzystać z innych bibliotek analizy technicznej typu open source, aby jeszcze bardziej rozszerzyć swoje opcje podczas pisania własnych strategii. Możesz skorzystać z Wskaźniki Talibów tak dobrze jak Biblioteka tulipanów.

Zanim faktycznie zaczniesz używać bota Gekko do zawierania transakcji w sposób zautomatyzowany, będziesz chciał przetestować strategie za pomocą testów wstecznych. Aby to zrobić, musisz zaimportować dane.

Importowanie danych Gekko

Import danych lokalnych do Gekko

Możesz pobrać dane z 7 różnych giełd i przetestować swoje strategie w teście historycznym. Należą do nich Kraken, Binance, Bitfinex i Poloniex. Jeśli działają dla Ciebie, możesz rozpocząć testowanie tych strategii w module handlu na żywo. Można to rozpocząć w zakładce „Live Gekko”. Tutaj możesz ustawić parametry, które działały podczas testowania wstecznego i zaimplementować je.

Pozwoli ci to określić, czy Twoja strategia rzeczywiście może działać w środowisku na żywo. Możesz również dostosować swoją strategię na podstawie tego, co obserwujesz z wyników handlu papierami.

Jeśli okaże się, że handel papierami działa dobrze, możesz wdrożyć te same strategie w trybie handlu na żywo za pomocą opcji „tradebot”W„ Live Gekkos ”. Zanim to zrobisz, upewnij się, że wprowadziłeś swoje klucze API i masz dostęp do zapisu na tych kluczach API.

Rozszerzenia, wtyczki i oprogramowanie niestandardowe

Chociaż standardowa funkcjonalność Gekko będzie wystarczająca dla większości ludzi, istnieje wiele sposobów, w jakie można ją ulepszyć dzięki licznym rozszerzeniom, które można wbudować.

Chociaż jest to bez wątpienia ekscytujące, ważne jest, aby pamiętać, że wymaga to niestandardowego kodowania w plikach Gekko, co czyni go dość technicznym. Powinieneś to zrobić tylko wtedy, gdy dobrze rozumiesz nodejs.

Jeśli zobaczysz, że to robisz, możesz naprawdę odblokować moc bota Gekko. Na przykład możesz rozszerzyć funkcjonalność Exchange, dodając nowe giełdy. Zakładając, że Exchange ma interfejs API, możesz podłączyć go do Gekko i używać strategii do handlu wieloma różnymi parami.

Możesz również dodać wtyczkę, która istnieje w gekko / plugins teczka. Istnieje już kilka, które mogą być korzystne dla Twojego handlu. Możesz zobaczyć listę tych wtyczek poniżej. Powinieneś przeczytać dokumentację, jeśli chcesz uzyskać instrukcje dotyczące aktywacji wtyczek.

Wtyczki dostępne dla Gekko

Dostępne wtyczki Gekko. Źródło: Dokumentacja Gekko

Wreszcie, biorąc pod uwagę, że Gekko może uruchomić proces, który ujawnia API, istnieje szereg opcji do zbudowania na Gekko. Było wiele osób, które już to zrobiły. Na przykład jest ta wtyczka który prześle wszystkie Twoje transakcje do arkuszy Google w celu łatwego śledzenia.

Istnieją również bardziej zaawansowane strategie handlowe, które wykorzystują algorytmy genetyczne & ewolucja bayesowska. Nazywa Japonicus, ta wtyczka jest zakodowana w Pythonie, co pokazuje rozszerzalność podstawowego oprogramowania Gekko.

Wniosek

Jeśli chodzi o darmowe zautomatyzowane oprogramowanie, bot handlowy Gekko bez wątpienia stworzył dla siebie nazwę. Wspaniale jest widzieć, że programiści w przestrzeni kryptowalut pozostają wierni inicjatywie open source.

Podczas gdy bot handlowy Gekko może być postrzegany jako „prosty” przez większość twórców algorytmów, to właśnie ta prostota jest świetnym budulcem dla bardziej zaawansowanych funkcji. Jest to również świetny sposób dla nowych twórców botów na wycięcie zębów w terenie.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że bot Gekko nie jest magiczną formułą, która przyniesie ci pieniądze. Musisz zdać sobie sprawę, że handel tak zmiennymi aktywami, jak kryptowaluta, może być ryzykowny nawet dla najbardziej zaawansowanych botów.

Gekko to fajne narzędzie, którego możesz użyć, aby jak najlepiej opracować strategię, która daje pozytywne zwroty. Nie jest to jednak gwarantowane i zawsze należy stosować odpowiednie zarządzanie ryzykiem.

Mając to na uwadze, bot Gekko to świetna inicjatywa i deweloper zasługuje na naszą zbiorową wdzięczność. Pokaż mu, że masz to na myśli, dodając do jego tipjara BTC: 13r1jyivitShUiv9FJvjLH7Nh1ZZptumwW

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia & Gekko Bot

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me