Inteligentne kontrakty i zdecentralizowane giełdy handlowe

W ostatnich latach tematy związane z blockchain były zgłaszane praktycznie bez przerwy i nie bez powodu. Obecnie setki nowych firm pracuje nad rozwojem zarówno produktów, jak i usług skoncentrowanych na zdecentralizowanych technologiach.

Przy ogromnej ilości prasy, jaką otrzymały organizacje blockchain, wiele z nich nie zwróciło uwagi na jeden z najbardziej użytecznych składników tej technologii, którym byłby inteligentny kontrakt.

Przegląd inteligentnych kontraktów

Głównym celem tworzenia inteligentnych kontraktów jest umożliwienie osobom fizycznym handlu i przeprowadzania transakcji biznesowych z nieznajomymi, zazwyczaj przez Internet, bez jakiejkolwiek potrzeby, aby jakakolwiek scentralizowana witryna internetowa organu działała jako pośrednik.

Jest to istotne, ponieważ kluczową kwestią związaną z zakupem produktów lub usług online, zatrudnianiem pracowników korzystających z Internetu i prowadzeniem wszelkiego rodzaju działalności z zupełnie obcymi osobami w sieci jest kwestia zaufania. Rozwiązując ten problem bez pośrednictwa, inteligentne kontrakty mogą obniżyć wydatki biznesowe, zminimalizować koszty konsumenckie i zwiększyć naszą niezależność podczas przeprowadzania własnych transakcji biznesowych..

Wśród najpopularniejszych platform tworzonych do innowacyjnych zastosowań blockchain i inteligentnych kontraktów jest Ethereum. Ethereum to przedsięwzięcie typu open source, które oferuje zdecentralizowaną platformę dla twórców stron internetowych i właścicieli firm do generowania i dystrybucji aplikacji wykorzystujących technologie blockchain w celu ułatwienia korzystania z inteligentnych kontraktów zamiast tradycyjnych dokumentów biznesowych.

Witryna Ethereum zwraca uwagę na fakt, że platforma może być wykorzystywana do handlu praktycznie wszystkim. Łącząc prawo, technologię komputerową i finanse w niespotykany sposób, technologia inteligentnych kontraktów oferuje potencjał do wykonywania wielu funkcji biznesowych z podwyższoną przejrzystością.

Aplikacje do zdecentralizowanego handlu

Zdecentralizowane platformy wymiany typu open source mogą oferować zarówno płynność, jaką zapewniłaby scentralizowana giełda, w połączeniu ze środkami bezpieczeństwa, jak i otwartością obecnych zdecentralizowanych giełd. Przez lata znaczna liczba scentralizowanych giełd była zagrożona, co doprowadziło do utraty około 925 000 BTC, czyli nieco ponad 2 miliardy USD. Mimo to scentralizowane giełdy odgrywają ważną rolę w środowisku kryptowalut, ponieważ łączą konwencjonalne usługi finansowe i waluty ze środowiskiem blockchain.

Niedawno inteligentne kontrakty zaczęły być wykorzystywane jako podstawa, a nie funkcja. Większość systemów opartych na blockchain obecnie z nich korzysta, ale jako zasoby zamiast celu ich usług. Niedawne zmiany w szeregu stanowych organów ustawodawczych, wraz z mniej utrudnioną dostępnością, mogą doprowadzić do znacznego wzrostu ogólnego wykorzystania usług opartych na inteligentnych umowach.

Ethereum Powered BlockchainWiele firm już rozpoczęło prace nad alternatywami, które dostarczają inteligentne kontrakty firmom, które w rzeczywistości nie działają na blockchain. Firma start-upowa, Jincor, która planuje wydać ICO w przyszłym miesiącu, opracowała platformę, która zapewnia inteligentne kontrakty między przedsiębiorstwami, które mogą być realizowane w bitcoinie, a także w różnych innych kryptowalutach. Krytycznym elementem ich usług jest to, że firmy nie są zmuszane do prowadzenia działalności w łańcuchu, ale zamiast tego używają platformy do tworzenia możliwych do wyegzekwowania, automatycznych inteligentnych kontraktów..

Funkcje platformy Jincor obejmują liczne bloki koncepcyjne, takie jak komunikator do bezpiecznej i zatwierdzonej komunikacji biznesowej, szablony inteligentnych umów do obsługi obiegu dokumentów elektronicznych oraz transakcje kryptowalutowe. Proces renderowania smart kontraktu na fundamencie systemu Jincor wymaga jedynie wypełnienia formularza rejestracyjnego.

System zawiera również rozwiązanie arbitrażowe, które pozwala firmom negocjować konflikty na poziomie zdecentralizowanym, a także szereg dodatkowych instrumentów finansowych, które znacznie usprawniają proces połączeń między przedsiębiorstwami.

Kryptowaluta otwiera szerokie spektrum różnych zastosowań dla inteligentnych kontraktów, które w innym przypadku nie byłyby możliwe. Jednym z przykładów jest system używany przez BurstCoin, który ma możliwość przeprowadzania aukcji, które automatycznie określają najlepszego oferenta w określonym czasie i zwracają wszystkim pozostałym, natychmiastowo przekazują nieaktywne środki lub prowadzą zdecentralizowaną loterię. Innym modelem byłyby aktywa trwałe Bitshares, które polegają na umieszczeniu zabezpieczenia w kontrakcie, który ma zdolność do sprzedaży tego zabezpieczenia, gdyby rynek wykonał niepożądany ruch przeciwko właścicielowi.

Inteligentna gospodarka kontraktowa

Przy wsparciu jasnej i trwałej umowy, wraz z jaśniejszymi metodami negocjacji i zautomatyzowanymi transakcjami, inteligentne kontrakty zapewniają nowe, potężne zasoby dla start-upów. Współcześni przedsiębiorcy mogą bardzo dobrze stworzyć lepsze, bardziej przejrzyste środowisko w wielu branżach. Od bankowości biznesowej, inwestycji, a nawet transakcji B2B, inteligentne kontrakty są ważną innowacją, która może prowadzić do bardziej ogólnej akceptacji łańcucha bloków.

Obrazy za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me