Jak handlować kryptowalutą na Binance

>

Binance jest powszechnie uważane za najpopularniejszą giełdę kryptowalut na świecie. Przy 24-godzinnym wolumenie obrotu, o którym wiadomo, że przekracza 10 miliardów dolarów, nic dziwnego, że Binance przyciągnęło międzynarodową uwagę.

Płynny interfejs, szybki silnik realizacji zleceń i bogaty wybór aktywów sprawiają, że jest to atrakcyjna platforma handlowa dla każdego handlowca kryptowalutowego.

Jeśli jesteś jednym z wielu traderów, którzy zostali przekonani do dołączenia do Binance, ale nie wiesz, od czego zacząć, ten artykuł pomoże Ci zacząć. Zagłębimy się w chwasty, jak zdeponować środki na Binance, zrealizować pierwszą transakcję i wypłacić kryptowalutę z giełdy.

Nie zapomnij zarejestruj się w Shrimpy aby zmaksymalizować potencjał Twojego portfolio.

Recenzja Binance

Kusi mnie, żeby to powiedzieć Binance nie trzeba przedstawiać, ale z drugiej strony nie zaszkodzi odświeżyć się…

Czytelnicy, którzy już handlują z Binance, zarejestruj się na Konto Shrimpy aby rozpocząć automatyzację strategii handlowej. Konfiguracja zajmuje tylko 5 minut i może zwiększyć zwroty z prostej strategii kup i trzymaj o ponad 305%!

Zarejestrować

Rysunek 1: Zarejestruj się w Binance.

Zanim będziemy mogli zagłębić się w niekończące się możliwości handlowe, które czekają nas na Binance, musimy najpierw założyć konto na giełdzie.

Zarejestruj się w Binance

Binance ma usprawnione doświadczenie, które zapewnia handlowcom możliwość szybkiego zarejestrowania się i rozpoczęcia handlu w ciągu kilku minut.

Większość inwestorów spoza Stanów Zjednoczonych będzie mogła zarejestrować się, sfinansować konto i wykonać swoją pierwszą transakcję w mniej niż 15 minut.

Niestety dla klientów ze Stanów Zjednoczonych główna witryna binance.com nie przyjmuje już klientów ze Stanów Zjednoczonych. Zamiast tego klienci z USA powinni korzystać z nowego binance.us stronie internetowej.

Binance.us jest powiązany z podstawową giełdą Binance, ale oferuje mniej aktywów i funkcji handlowych, które są zgodne z prawem Stanów Zjednoczonych.

Wpisz kod weryfikacyjny e-mail

Rysunek 2: Wprowadź kod weryfikacyjny, który Binance wyśle ​​na Twoje konto e-mail.

Po wprowadzeniu informacji o koncie Binance wyśle ​​nam wiadomość e-mail z jednorazowym kodem weryfikacyjnym konta. Aby dostać się na nasze konto po raz pierwszy, musimy wpisać ten kod w pola, które są prezentowane na stronie.

W tym samouczku nie omówimy, jak skonfigurować urządzenie do uwierzytelniania wieloskładnikowego, ale zdecydowanie zalecamy każdemu, kto tworzy konto, natychmiastowe skonfigurowanie usługi MFA na swoim koncie, aby dodatkowo zabezpieczyć swoje środki.

Wybierz, aby zdeponować krypto

Rysunek 3: Wybierz, aby zdeponować kryptowalutę na koncie wymiany.

Na potrzeby tego przewodnika załóżmy, że posiadamy już kryptowalutę, którą można zdeponować na giełdzie. W takim przypadku możemy wybrać opcję „Wpłać krypto”.

Gdyby to był nasz pierwszy zakup kryptowaluty, musielibyśmy skorzystać z opcji „Wpłać gotówkę”. To przeprowadziłoby nas przez proces wysyłania pieniędzy na giełdę. Za pieniądze, które zdeponujemy, Binance umożliwi nam handel z walut fiducjarnych na kryptowaluty. Binance oferuje obecnie szeroką gamę opcji finansowania fiducjarnego, w tym kartę kredytową, kartę debetową i przelew.

Wpłać środki

Rysunek 4: Wybierz kryptowalutę, aby zdeponować i wysłać środki na konto wymiany.

Po wybraniu kryptowaluty, którą chcielibyśmy zdeponować w rozwijanym menu „Moneta” po lewej stronie ekranu, zobaczymy kod QR i adres pod nagłówkiem „Sieć depozytów”.

Korzystanie z mobilnego portfela kryptowalut i zeskanowanie kodu QR spowoduje przesłanie środków na nasze konto w taki sam sposób, jak wpisanie adresu wpłaty do portfela sprzętowego lub stacjonarnego. Do wpłaty środków na nasze konto wymiany Binance można użyć dowolnej z tych dwóch opcji.

Decydując się jednak na wysłanie środków, musimy pamiętać o dwukrotnym i potrójnym sprawdzeniu adresu podczas przesyłania środków. Adres wpłaty powinien być zgodny z kryptowalutą, którą wpłacamy, a każda litera lub cyfra musi być dokładnie poprawna. Jeśli popełnimy błąd, środki mogą zostać utracone na zawsze.

Przypomnienie: adres wpłaty jest specyficzny dla każdego konta wymiany. Wprowadzenie adresu wpłaty na konto wymiany innej osoby spowoduje wysłanie środków na konto tej osoby. Ponieważ transakcje w łańcuchu bloków są nieodwracalne, nie byłoby możliwości ich cofnięcia.

Zobacz salda

Rysunek 5: Zobacz nasze salda.

Po zdeponowaniu naszych środków możemy wybrać portfel „Spot” na lewym pasku nawigacji, aby zobaczyć wpłacone środki.

W każdej chwili możemy też przejść do tej strony, wybierając menu „Portfel” na górnym pasku nawigacyjnym i wybierając „Portfel dodatkowy”.

Zwróć uwagę, że może minąć trochę czasu, zanim środki pojawią się w portfelu typu spot na giełdzie. Każdy blockchain ma różne prędkości transakcji, więc może minąć nawet 10 minut, zanim środki pojawią się na giełdzie po ich wysłaniu.

Zlecenie z limitem

Rysunek 6: Złożenie zlecenia z limitem na określoną cenę i kwotę.

Teraz, gdy środki zostały bezpiecznie przelane na nasze konto wymiany, możemy rozpocząć handel! Tu zaczyna się podniecenie.

Aby zrealizować nasze pierwsze zamówienie, przejdź do menu „Handel” w nagłówku i wybierz „Klasyczny”. Klasyczny widok to najpopularniejszy sposób handlu kryptowalutą na Binance.

Na giełdzie Binance istnieje kilka różnych opcji typów zleceń, które możemy złożyć na giełdzie. Najpopularniejsze dwa typy zleceń to zlecenia limitowane i zlecenia rynkowe.

Rodzaje zamówień

Zlecenia limitowane i zlecenia rynkowe to najczęściej występujące zlecenia obecne na giełdach kryptowalut. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tych typach zamówień z tego pełnego przewodnika.

Zlecenie z limitem składa się z dwóch części: ceny i kwoty. Cena mówi giełdzie, po jakiej cenie (lub lepszej) jesteś skłonny kupić lub sprzedać kryptowalutę. Kwota wskaże giełdzie, jaką część środków chcesz wydać na zakup lub sprzedaż kryptowaluty.

Wykonując transakcję, najpierw powinniśmy upewnić się, że widzimy prawidłową parę handlową kryptowalut. Binance obsługuje setki różnych par handlowych, które można wykorzystać do handlu kryptowalutami. Aby znaleźć parę handlową, której chcemy użyć, wybierz jedną z walut kwotowanych w prawym górnym rogu, gdzie jest napisane „BTC”, „ALTS” i „USDT”. Gdy już to zrobimy, możemy przeglądać i wybierać różne pary handlowe w polu przewijania poniżej tych wyborów.

W tym przykładzie zdeponowaliśmy nasze Bitcoiny na giełdzie, więc skupimy się na parach handlowych Bitcoin. W szczególności, jeśli chcieliśmy handlować z Bitcoin na USDT, wybierzemy parę handlową BTC / USDT.

Po wybraniu odpowiedniej pary handlowej Bitcoin możemy wprowadzić nasze informacje do transakcji i złożyć zamówienie, wybierając opcję „Sprzedaj BTC”.

Porządek rynkowy

Rysunek 7: Złożenie zlecenia rynkowego na określoną kwotę.

W przeciwieństwie do zleceń z limitem, zlecenia rynkowe wymagają tylko kwoty. Dzieje się tak, ponieważ zlecenie rynkowe zostanie automatycznie wykonane na giełdzie po aktualnie najlepszej dostępnej cenie. Najlepsza cena jest określana na podstawie otwartych zleceń, które zostały umieszczone w arkuszu zleceń przez innych handlowców.

Istnieją pewne niuanse w sposobie wykonywania zleceń rynkowych, dlatego zalecamy przeczytanie pełnego artykułu edukacyjnego na temat rozpoczynania korzystania z rynków spotowych kryptowalut.

Rynki spot

Rynek spot to miejsce, w którym kupujący i sprzedający spotykają się, aby wymienić kryptowalutę…

Na potrzeby tego samouczka będziemy używać funkcji zleceń rynkowych do sprzedaży środków, które zdeponowaliśmy na giełdzie.

Sprzedaj aktywa

Rysunek 8: Push „Sell BTC”.

Czas dokonać naszej pierwszej sprzedaży!

Po dokładnym wybraniu kwoty, którą chcemy sprzedać, wprowadź wartość w polu „Kwota” i kliknij „Sprzedaj XXX”. W tym przypadku sprzedajemy Bitcoiny, ale interfejs będzie wyglądał tak samo bez względu na to, jaką kryptowalutę kupujemy lub sprzedajemy.

Każda para handlu aktywami na giełdzie będzie miała swój własny wykres, dane księgi zleceń i historię transakcji. Dostarczone dane mogą pomóc nam zdecydować, kiedy należy kupić lub sprzedać składnik aktywów.

Wybierz opcję „Sprzedaj BTC”, kiedy będziesz gotowy i poczuj przypływ natychmiastowego handlu środkami na nowe aktywa.

Wypłata środków

Rysunek 9: Wypłać swoje środki.

Gdy już od jakiegoś czasu handlujemy i zdecydujemy się przenieść nasze środki z giełdy, możemy zastosować podobny proces, jak w przypadku wpłaty środków na giełdę..

Aby wypłacić środki, zacznij od przejścia do menu „Portfel” i wybierz „Portfel dodatkowy”. Spowoduje to załadowanie aktualnych sald, które masz dla każdego zasobu na koncie wymiany.

Na rysunku 9 widać, że sprzedaliśmy wszystko na USDT, więc na naszym koncie mamy tylko USDT.

Wycofajmy te środki!

Podaj adres

Rysunek 10: Wypłać środki z giełdy, wprowadzając adres wypłaty.

Po wybraniu środka, który chcemy wycofać, musimy podać adres środka, na który chcielibyśmy dokonać wypłaty. W takim przypadku, ponieważ wycofujemy USDT, będziemy chcieli użyć adresu USDT.

Podobnie jak w przypadku wpłaty środków na giełdę, dwukrotnie i trzykrotnie sprawdź adres. Błędne wpisanie adresu może spowodować trwałą utratę środków. Nie ma zwrotów ani transakcji cofania.

Uwaga: USDT jest dostępny w różnych sieciach. Sprawdź dwukrotnie, aby upewnić się, że jest poprawny sieć transferowa jest wybierany przy wypłacie USDT.

Wnioski

Otóż ​​to!

Powyższe kroki to wszystko, czego potrzebujemy, aby rozpocząć handel na Binance. Wpłacanie środków i dokonywanie pierwszej transakcji może być momentem zmieniającym życie.

Po tym, jak przyzwyczaimy się do pomysłu handlu na giełdzie kryptowalut, możemy przejść do handlu botami i innymi narzędziami do zarządzania portfelem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me