Jak przeprowadzić własne badania (DYOR)

>

Jako najczęściej powtarzane i szanowane wyrażenie na świecie kryptowaluty, wykonaj własne badania, często w skrócie DYOR, jest najbliższą rzeczą, jaką kryptowaluta ma do złotej zasady.

Krótko mówiąc, filozofia DYOR ma na celu stworzenie jak największej liczby świadomych i dobrze wykształconych inwestorów kryptowalutowych.

Jednak pomimo wydawania się jasnym przykazaniem, może nie być oczywiste, co naprawdę oznacza DYOR i jak to zrobić..

Ten artykuł wyjaśni ci proces DYOR, aby następnym razem Redditor krzyczał DYOR !!! – będziesz dokładnie wiedział, co robić.

Pochodzenie samodzielnych badań

Kiedy Bitcoin w końcu wyłonił się z cienia Mt. Gox Bitcoin Exchange hack i następujący po nim krach na rynku kryptowalut, zainteresowanie rodzącym się zasobem cyfrowym zaczęło rosnąć. Fora Reddit, BitcoinTalk i Twitter zaczęły widzieć wiele nowych twarzy omawiających Bitcoin, Ethereum i Ripple.

Gdy szał ICO zaczął się rozwijać, podobnie jak ogromna liczba osób poszukujących prognoz cen kryptowalut i porad inwestycyjnych dotyczących Bitcoin. Oczywiście wielu użytkowników było pod ręką, którzy przekonywali argumenty, dlaczego warto kupić X kryptowaluta.

Ale szybko stało się jasne, że wielu z tych, którzy udzielali porad, robiło to, aby pompować własne torby (zwiększać wartość swoich inwestycji, przekonując innych do zakupu tego samego tokena).

W efekcie jeden Redditor zapytałby o wartość lub powody, dla których token OMG (lub jakikolwiek inny token) był potencjalnie wart kupienia, zanim dziesiątki zgadną z analizami, dlaczego ceny tokenów miały wzrosnąć w dowolnym momencie.

Czasami te prognozy cen kryptowalut się sprawdziły, podczas gdy wiele razy użytkownicy, którzy zainwestowali w tokeny kryptowalut wyłącznie na podstawie rad innych, stracili pieniądze.

Nieodpowiedzialność podejmowania decyzji inwestycyjnych w oparciu o rady samolubnych innych zrodziła przekonanie, że jedynym sposobem podjęcia decyzji o sposobie inwestowania w kryptowalutę jest zrób własne badania.

Jednak inwestorzy kryptowalut nie montują DYOR. Naukowcy, teoretycy spiskowi i ci, którzy są zbyt leniwi, aby wyjaśnić innym swoje uzasadnienie, od dawna zachęcają innych do przeprowadzenia własnych badań. Jednak inwestorzy kryptowalut są pierwszymi, którzy zamieniają to zdanie w pryncypialną mantrę.

Jak przeprowadzić własne badania (DYOR)

Najważniejszym powodem, dla którego powinieneś przeprowadzić własne badania, jest to ostatecznie, nie możesz ufać radom innych jeśli chodzi o inwestowanie w kryptowalutę lub cokolwiek innego w tym zakresie.

Ostatecznie to Twoje pieniądze do wygrania – ale także do Twoich pieniędzy do stracenia. To ostatnie jest oczywiście czymś, nad czym powinieneś pracować za wszelką cenę, a robienie tego zaczyna się od zdobycia wiedzy o potencjalnej inwestycji.

Tak więc, jeśli chcesz zainwestować w Bitcoin lub jakąkolwiek inną kryptowalutę, aktywa cyfrowe lub platformę blockchain, powinieneś zacząć od przeprowadzenia własnych badań. Oto jak DYOR.

Zidentyfikuj potencjalne inwestycje

Czy wiesz, które tokeny kryptowalut i aktywa cyfrowe najbardziej Ci się podobają? Utwórz dużą listę potencjalnych inwestycji, których później użyjesz do utworzenia krótkiej listy.

Decydując, które kryptowaluty znajdą się na liście, a które nie, najpierw zastanów się, czy możesz znaleźć odpowiednią ilość przejrzystych informacji o projekcie. Im więcej informacji o danym zasobie cyfrowym można znaleźć, zwłaszcza z niezależnych źródeł, tym lepiej.

Jeśli z drugiej strony większość znalezionych informacji znajduje się w samej witrynie projektu lub pochodzi z niepewnych źródeł, które wydają się podejrzanie optymistyczne co do perspektyw projektu, należy postępować w przeciwnym kierunku.

Utwórz listę celów inwestycyjnych

Następnie utwórz listę celów inwestycyjnych. Czy kierujesz reklamy na długi, średni lub krótki okres ramy czasowe dla Twojej inwestycji? Jaki jest Twój apetyt na ryzyko? To są podstawowe pytania do przemyślenia.

Jeśli szukasz inwestycji krótkoterminowych, skorzystanie z wykresów cen kryptowalut będzie bardziej pomocne niż czytanie literatury projektowej. Jednak inwestycje krótkoterminowe są na twojej liście rzeczy do zrobienia, więc upewnij się, że twoje umiejętności jako day-tradera są odpowiednie do tego zadania.

Transakcje średnio- i długoterminowe zwykle wiążą się z mniejszym ryzykiem i są lepsze dla osób o bardziej konserwatywnych celach inwestycyjnych. Podczas gdy inwestorzy kryptowalut uwielbiają rozmawiać o wyprawie na Księżyc, rzeczywistość jest taka, że ​​osiąganie dużych zysków jest rzadkie, niemożliwe do przewidzenia i najlepiej pozostawić je graczom.

Dlatego powinieneś stworzyć listę celów, która pomoże ci zawęzić twoją długą listę potencjalnych klientów do krótszej, eliminując ryzykowne projekty kryptograficzne, które nie są zgodne z twoimi wartościami.

Zdecyduj, ile możesz stracić

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale w zasadzie zdecyduj ile pieniędzy możesz stracić. Innym sposobem spojrzenia na to jest to, że utrata pieniędzy zawsze kłuje, czy strata spowoduje lub pogorszy jakość życia?

Nie inwestuj pieniędzy z czynszu, pieniędzy ze sklepów spożywczych ani czesnego za studia. W efekcie podejdź do swojej inwestycji w kryptowalutę z nastawieniem, że możesz stracić wszystko – pomoże ci to zredukować ją do inteligentnej kwoty, która w przypadku utraty nie zaszkodzi bardziej niż powinna.

Nawet światowej klasy inwestorzy i handlowcy rzadko przenoszą więcej niż 1% swojego całkowitego portfela na nową pozycję inwestycyjną, więc działaj odpowiednio. Unikanie nadmiernego inwestowania pomoże ci również zachować jasną głowę przy dokonywaniu wyborów inwestycyjnych, ponieważ zmniejsza to twoje zaangażowanie emocjonalne.

Analiza techniczna

Analiza techniczna jest formą badań najbardziej korzystną dla osób wchodzących na krótsze ramy czasowe, ale może również wyjaśnić i zapewnić wsparcie dla długich pozycji.

Generalnie, kiedy myślisz o przeprowadzeniu badań, oznacza to przyjrzenie się zespołowi projektowemu kryptowaluty, planowi działania, finansowaniu i dotychczasowym osiągnięciom. Jednak analiza techniczna w ogóle o to nie dba.

Zamiast tego TA polega na czytaniu wykresów cen kryptowalut na żywo, aby zbierać informacje o trendach i wywnioskować, dokąd zmierzają rynki. TA to forma przeprowadzania własnych badań, która jest hardkorowo analityczna i daleka od obiektywności, ponieważ wszystko sprowadza się do tego, jak używasz narzędzi do tworzenia wykresów do interpretowania tego, co próbują wskazać trendy cenowe.

Nauka korzystania z analizy technicznej jest niezwykle czasochłonna, ale równie satysfakcjonująca, gdy jest wykonywana prawidłowo. Jeśli chcesz pozostać w przestrzeni handlu kryptowalutami na dłuższą metę, to nauka przynajmniej najbardziej podstawowych umiejętności analizy technicznej przyniesie Ci ogromne korzyści.

Analiza fundamentalna

Yin do analizy technicznej „yang jest” analiza fundamentalna. FA jest znacznie bliższa temu, do czego przywykł każdy, kto kiedykolwiek napisał pracę naukową w szkole.

Najpierw identyfikujesz temat, następnie zbierasz źródła na ten temat i badasz je, a następnie tworzysz wniosek na ten temat, który jest kierowany przez monit.

Analiza fundamentalna działa w podobny sposób, z wyjątkiem tego, że zamiast otrzymać ocenę, możesz otrzymać przystojną nagrodę pieniężną za dobrze wykonane badania.

Podejmij świadomą decyzję

Po spędzeniu znacznej ilości czasu na badaniu opcji inwestycyjnych w kryptowalutach nadszedł czas, aby podjąć decyzje i odjąć je od krótkiej listy.

Pamiętaj, że jeśli projekt ma się sprawdzić, będą potrzebować wszystkich odpowiednich składników. Gwiezdny i zdolny zespół, potężne zasoby i możliwy do osiągnięcia plan to wymagania, aby projekt zakończył się sukcesem. Istnieją dodatkowe czynniki, takie jak dowód słuszności koncepcji lub doradcy od początku, które również mogą znacznie przyczynić się do sukcesu projektu.

Jeśli w trakcie badań okaże się, że projekt spełnia te kryteria, najprawdopodobniej przełoży się to na solidną inwestycję. Jednak w handlu kryptowalutami nic nie jest pewne, a nawet najlepsze projekty często giną.

Zasoby do wykonywania własnych badań

Do tej pory prawdopodobnie jesteś gotowy, aby rozpocząć własne badania. Gdzie zacząć? Oto kilka zasobów do badania inwestycji w kryptowaluty, które na dobry początek.

  • Akademia Binance – Niesamowite narzędzie do nauki wszystkiego o blockchain

  • Coursera – Kursy Blockchain i kryptowalut dla początkujących

  • CoinDesk – Najnowsze wiadomości o kryptowalutach i aktualne ceny Bitcoinów

  • ICO Drops – Historyczne dane cenowe dla ICO kryptowalut

  • Blok – Dogłębny dziennik kryptowalut bogaty w analizy

  • TradingView – Sieć społecznościowa do śledzenia cen rynkowych kryptowalut i widoków wykresów

Mając te zasoby w ręku i stary dobry Google, zdziwisz się, ile informacji możesz wchłonąć bez konieczności lądowania na kanale podrzędnym Reddit lub Telegram.

Od teraz to ty będziesz głośno pisać na innych DYOR.

Dodatkowe dobre lektury

Studium przypadku: wykorzystanie uczenia maszynowego do zarządzania portfelem

Boty do handlu kryptowalutami – kompletny przewodnik

Równoważenie progowe dla zarządzania portfelem kryptowalut

Skrypty Python dla botów do handlu kryptowalutami

Skrypt Bitcoin Price Live Ticker (przy użyciu Websockets)

Nasza platforma handlu społecznościowego

Krewetki to społeczna platforma handlowa dla kryptowalut. Jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących handlowców, aby dowiedzieć się o rozwijającej się branży kryptograficznej. W Shrimpy użytkownicy mogą kopiować portfele i strategie handlowe innych handlowców.

W mniej niż kilka minut możesz połączyć się z wiodącymi traderami na świecie. Podążanie za wieloma liderami jednocześnie zapewnia każdemu użytkownikowi możliwość zarządzania zróżnicowanym portfolio strategii i kryptowalut.

Shrimpy obsługuje 16 wiodących giełd kryptowalut, zautomatyzowane strategie portfolio i narzędzia do śledzenia rynku. Dowiedz się więcej o wszystkim, co oferuje Shrimpy, korzystając z tych linków:

funkcje

Studia

Poradniki

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Dzięki, że wpadłeś!

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me