Jak stworzyć zróżnicowane portfolio kryptowalut za pomocą Coinbase Pro

>

Coinbase od kilku lat jest wiodącą giełdą w dziedzinie kryptowalut. Nie tylko zapewniają najbardziej niezawodną platformę fiat na wejściu do kryptowalut, ale mają również szybko rozwijającą się wymianę kryptowalut na kryptowaluty – Coinbase Pro.

Coinbase Pro | Wymiana zasobów cyfrowych

Coinbase Pro oferuje zróżnicowany wybór najlepszych zasobów dostępnych na rynku kryptowalut. Aby wykorzystać zalety tej szybko rozwijającej się branży dla Twojego portfela, przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy budowy Twojego pierwszego portfela kryptowalut. Po skonfigurowaniu będziesz mieć łatwy sposób zarządzania swoim portfelem w czasie.

Zarejestruj się w Coinbase

Aby kupić kryptowalutę, najpierw musimy założyć Konto Coinbase. To tutaj kupimy naszą pierwszą kryptowalutę, a później przeniesiemy ją do Wymiana Coinbase Pro.

Krok 1: Przejdź do Coinbase

Nasza podróż do kryptowalut rozpocznie się od przejścia do https://www.coinbase.com/. Na stronie, która się załaduje, w prawym górnym rogu zobaczysz przycisk z napisem „Rozpocznij” lub „Zarejestruj się”. Śmiało i kliknij ten przycisk, aby zarejestrować swoje konto Coinbase. Proces rejestracji będzie obejmował szereg czynności weryfikacyjnych, których ukończenie może zająć trochę czasu.

Krok 2: Zaloguj się

Po zakończeniu rejestracji nadszedł czas, aby zalogować się po raz pierwszy! Zostaniesz przeniesiony do pulpitu nawigacyjnego w Coinbase, który wyświetla niektóre z popularnych zasobów na ich platformie. W tym samouczku będziemy kupować USDC, aby uzyskać opłacalny sposób dostępu do kryptowalut (ponieważ Coinbase nie pobiera żadnych opłat za zakup USDC).

Krok 3: Wpłać środki

Przejdź do strony „Kup / Sprzedaj”. Na tej stronie będziesz mógł połączyć metodę płatności i kupić swoje pierwsze krypto. Wybierz „Monetę USD” z menu rozwijanego, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz wpłacić. Po wybraniu kwoty kliknij przycisk „Kup monetę USD”.

Przetworzenie wpłaty może zająć trochę czasu. Widzisz, że moje konto zajmie 5 dni, zanim będę mógł wysłać USDC z Coinbase.

Czekając, załóżmy nasze konto Coinbase Pro!

Konfiguracja Coinbase Pro

Zanim zaczniemy przesyłać nasze środki z Coinbase do Coinbase Pro, będziemy musieli utworzyć konto Coinbase Pro. Ponieważ właśnie zakończyliśmy proces otwierania konta Coinbase w tym samouczku, utworzenie konta Coinbase Pro jest łatwe. Możesz użyć tego samego adresu e-mail logowania i hasła z konta Coinbase dla swojego konta Coinbase Pro.

Aby utworzyć konto, przejdź do https://pro.coinbase.com/ i kliknij „Zaloguj się”. Jeśli byłeś już zalogowany na coinbase.com, zostaniesz poproszony o zaakceptowanie Warunków użytkownika Coinbase Pro i możesz zostać poproszony o podanie dodatkowych informacji.

Transfer środków

Świetny! Nasze konta Coinbase i Coinbase Pro są w końcu skonfigurowane, więc możemy przelać nasze środki, aby skorzystać z funkcji handlowych dostępnych w Coinbase Pro.

Krok 1: Przejdź do Coinbase Pro

Przejdź do zakładki „Moje portfele”. Ta zakładka pokaże Twoje aktualne salda dla każdego środka dostępnego na giełdzie. Możesz wpłacić środki do dowolnego z tych portfeli, wybierając przycisk „Wpłać”, który jest widoczny po lewej stronie strony, tuż pod wyświetlaczem dziennych limitów. W tym przykładzie zdeponujemy środki na USDC, ponieważ jest to zasób, który kupujemy na Coinbase.

Krok 2: Skopiuj adres wpłaty dla USDC

Wybierz zasób, który chcesz zdeponować na swoim koncie Coinbase Pro. W tym przykładzie używamy USDC. Po wybraniu środka do zdeponowania pojawi się ekran podobny do powyższego. Tutaj możesz zobaczyć swój adres portfela i kod QR, który może zostać użyty do wpłaty swojego USDC. Skopiuj adres, abyśmy mogli go wkleić do Coinbase w następnym kroku.

Krok 3: Przelej środki z Coinbase

Przesyłanie środków między kontami Coinbase i Coinbase Pro jest łatwe w przestrzeni kryptograficznej. Po ponownym zalogowaniu się na swoje konto Coinbase przejdź do „Konta” i wybierz „Wyślij” w „Portfelu USDC”. Po prostu wklej adres portfela skopiowany w poprzednim kroku w polu „Odbiorca” i wybierz kwotę, którą chcesz wysłać.

Otóż ​​to! Twoje środki zostały przeniesione do Coinbase Pro. Jesteś prawie gotowy!

Tworzenie kluczy API

Teraz, gdy założyliśmy nasze konto Coinbase Pro i przelaliśmy nasze środki na giełdę. Jesteśmy gotowi do handlu. Nadszedł czas, aby stworzyć nasze klucze API, abyśmy mogli handlować przez API. Interfejsy API umożliwiają wygodniejsze aplikacje do zarządzania obrotem na koncie Coinbase Pro i upraszczają proces zarządzania portfelem.

Krok 1: Zaloguj się do Coinbase Pro

Zaloguj się na swoje konto Coinbase Pro. Po zalogowaniu się zobaczysz stronę, która wygląda podobnie do pokazanej powyżej. Możesz przejść do swoich kluczy API, wybierając menu rozwijane obok swojej nazwy, a następnie wybierając „API”.

Krok 2: Utwórz nowe klucze API

Po przejściu do strony ustawień API w Coinbase Pro, kliknij „Nowy klucz API”.

Krok 3: Skonfiguruj klucze API

Tworząc klucze, należy pamiętać, że aplikacje handlowe wymagają dostępu do interfejsów API w celu handlu i gromadzenia danych na koncie. Na powyższym obrazku możesz zobaczyć wszystkie ustawienia, które powinny być włączone w twoich kluczach API Coinbase Pro. Należą do nich: „Widok” i „Handel”. Aplikacje handlowe nie powinny wymagać „Transferu”. Ta opcja powinna być wyłączona.

Uwaga: zanim przejdziesz dalej, Coinbase Pro ma dodatkowy komponent do swoich kluczy API. To jest „hasło”. To hasło należy skopiować do bezpiecznej lokalizacji, aby można było wprowadzić je do aplikacji handlowej w następujących krokach. Widać, że „Hasło” znajduje się na tym ekranie. Poświęć chwilę, aby skopiować tę wartość.

Gdy wszystkie zostaną włączone, utwórz klucze API, klikając „Utwórz klucz API”.

Krok 4: zapisz swój tajny klucz API

Po wygenerowaniu kluczy należy przejść do następnej strony. Ta strona pokazuje „API Secret”. Ta wartość powinna zostać skopiowana i przechowywana w bezpiecznym miejscu wraz z „Hasłem”. Ten ekran nie zostanie ponownie wyświetlony, więc po zamknięciu tego ekranu nie ma możliwości odzyskania tego sekretu.

Krok 5: zapisz swój klucz publiczny API

Ostatnim składnikiem kluczy API jest klucz publiczny. Ten klucz znajduje się na stronie pokazanej powyżej. Ta ostatnia wartość powinna zostać skopiowana, aby można ją było wprowadzić do aplikacji handlowej i połączyć te dwa konta.

Automatyzacja Twojego portfela

Pozostała tylko jedna rzecz, aby zakończyć proces tworzenia zróżnicowanego portfela i automatyzacji transakcji na koncie wymiany Coinbase Pro. Ostatnim krokiem jest wprowadzenie tych kluczy na konto Shrimpy!

Shrimpy to aplikacja do zarządzania portfelem, która upraszcza sposób, w jaki zarządzamy naszymi funduszami. Pozwala nam szybko alokować portfele, konstruować indeksy, automatyzować transakcje i wiele więcej.

Krok 1: Zarejestruj się w Shrimpy

Wejdź na https://www.shrimpy.io/ i kliknij „Zarejestruj się”, aby przejść przez proces tworzenia konta Shrimpy.

Krok 2: Zaloguj się do Shrimpy

Logując się do Shrimpy po raz pierwszy, zobaczymy tę stronę po przejrzeniu kilku slajdów wyjaśniających aplikację. Z menu „Exchange” wybierz „Coinbase Pro”. Po wybraniu Coinbase Pro zobaczysz 3 pola, które należy wypełnić. Są to „Klucz API”, „Klucz API” i „Hasło”. Te 3 różne komponenty zostały skopiowane i zapisane w poprzednich krokach powyżej. Wprowadź te wartości w tych 3 polach i wybierz „Wymiana linków”.

W tym momencie zobaczysz dane wypełniające pulpit nawigacyjny konta.

Krok 3: Wybierz portfolio

Stworzymy nasze pierwsze portfolio, przechodząc do zakładki „Portfolio” i klikając „Utwórz nowe portfolio”. Pojawi się powyższy ekran. Tutaj wybierzesz swoje zasoby.

Krok 4: Dodaj aktywa do swojego portfela

Kliknięcie przycisku „Dodaj zasób” spowoduje wyświetlenie wyskakującego okienka z zasobami, które możesz wybrać do uwzględnienia w swoim portfelu. Wybierz aktywa, które chcesz mieć w swoim portfelu.

Krok 5: Wybierz alokacje portfela

Po wybraniu zasobów nadszedł czas, aby wybrać przydziały procentowe, które chcesz zachować dla każdego zasobu. Zasadniczo wybierz, ile każdego zasobu chcesz zachować w swoim portfelu. Oprócz alokacji zasobów nie zapomnij wybrać „Okresu ponownego zbilansowania” po prawej stronie. Po wybraniu alokacji zasobów zapisz swój portfel i okres ponownego zbilansowania.

Uwaga: wybór okresu równoważenia nie jest obowiązkowy. Nadal możesz alokować swój portfel, pozostawiając okres równoważenia jako „ręczny” i przechodząc do następnego kroku.

Krok 6: przydziel swój portfel

Przycisk „Zbalansuj teraz” to sposób, w jaki informujesz Shrimpy, że chcesz natychmiast wykonać transakcje. Po naciśnięciu tego przycisku wykona wszystkie niezbędne transakcje, aby osiągnąć alokacje portfela, które zostały określone w Twoim portfelu w ostatnim kroku. Jeśli Twój portfel został już utworzony i jest bliski przydziałów docelowych, po prostu dostosuje alokacje do alokacji docelowych.

Gratulacje! Z powodzeniem założyłeś swój pierwszy portfel kryptowalut! Aby zarządzać swoją kryptowalutą, wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się do Shrimpy i dostosować swoje portfolio, kiedy tylko potrzebujesz.

Dodatkowe czytanie

10 wskazówek dotyczących tworzenia portfela kryptowalut Killer

Użytkownicy kryptowalut, którzy się dywersyfikują, osiągają lepsze wyniki

Shrimpy dodaje portfele społecznościowe dla Crypto

O Shrimpy

Krewetki to zautomatyzowany handel kryptowalutami & narzędzie do zarządzania portfelem, które pozwala użytkownikom zautomatyzować portfel kryptowalut za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Shrimpy obsługuje również najbardziej zaawansowane API handlowe dla twórców aplikacji.

Shrimpy’s Crypto Trading API został stworzony jako rozwiązanie oparte na chmurze, aby rozwiązać kilka przeszkód dla programistów kryptowalut, w tym handel giełdowy, skalowalność produktu i zarządzanie użytkownikami.

~ Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me