Jak zautomatyzować portfel kryptowalut na KuCoin, Binance i Kraken

>

Kiedy rynek kryptowalut zaczyna wpadać w szał, nowi handlowcy napływają na rynek. Inwestorzy ci szybko odkrywają, że całodobowa natura kryptowalut sprawia, że ​​nadążanie za nimi jest prawie niemożliwe.

Chociaż kilka pierwszych tygodni będzie ekscytujących, wkrótce traderzy będą wyrywać włosy, próbując nie zasnąć przed wielkim wybuchem. Wtedy wielu traderów zwraca się do Google z pytaniami takimi jak:

  • Jak zautomatyzować mój handel?

  • Co to jest bot do handlu kryptowalutami?

  • Kiedy Binance będzie w trakcie konserwacji, żebym w końcu mógł spać?

To są wszystkie ważne pytania, które omówimy w tym przewodniku. Zacznijmy od omówienia różnych sposobów automatyzacji handlu.

Boty do handlu kryptowalutami

Chociaż może to nie być jedyna opcja, boty handlowe są często pierwszą opcją, do której zwracają się handlowcy, próbując zautomatyzować swój handel.

Mówiąc najprościej, boty handlowe to programy, które są używane do automatycznego wykonywania transakcji na podstawie warunków ustawionych w bocie.

Przykładem może być, jeśli chcesz wykonać transakcję sprzedaży Bitcoin za dolary amerykańskie, gdy 7-dniowa „Prosta średnia krocząca” spadnie poniżej 30-dniowej „prostej średniej kroczącej”, można to zaprogramować w bocie handlowym.

Bot stale monitorowałby stan rynku i automatycznie wykonywałby transakcję z Bitcoin na dolary amerykańskie, gdy spełnione są warunki strategii.

Rynek kryptowalut obsługuje szeroką gamę usług automatyzujących strategie. Wszystko, od wysoce technicznych rozwiązań, takich jak HaasOnline do prostych aplikacji do automatyzacji portfolio, takich jak Shrimpy. Jeśli jesteś zainteresowany pisaniem własnych botów, istnieją nawet interfejsy Universal Developer API, które są dostępne do łączenia się z giełdami.

Handel botami

Bot handlujący kryptowalutami to program, który automatycznie handluje na giełdach.

Śledź Trading

Chociaż boty handlowe są najpopularniejszym sposobem automatyzacji strategii portfela, ostatnie zmiany w handlu społecznościowym spowodowały powstanie nowej branży wokół automatyzacji portfeli poprzez podążanie za innymi traderami.

Koncepcja działania handlu społecznościowego jest prosta. Wybitny trader opublikuje swoje transakcje na platformie używanej przez innych inwestorów. Inni handlowcy na platformie mogą wtedy dokonywać takich samych transakcji, jak wiodący trader.

Chociaż niektóre grupy handlu społecznościowego wymagają od każdego tradera ręcznego składania zleceń na giełdzie po otrzymaniu sygnału od wiodącego tradera, inne platformy są zautomatyzowane.

Jednym z przykładów zautomatyzowanej platformy jest Shrimpy. Na Shrimpy, gdy handlowiec podąża za liderem, transakcje wykonywane przez lidera są automatycznie wysyłane do obserwujących. Rezultatem jest zautomatyzowany sposób, dzięki któremu handlowcy mogą śledzić jednych z najlepszych traderów na rynku.

Handel społecznościowy

Bez względu na to, jak chcesz uczestniczyć w rynku kryptowalut, kanały społecznościowe mogą odgrywać rolę w ocenie rynku, podejmowaniu decyzji i zarządzaniu portfelem.

Fundusze kryptograficzne

Jeśli szukasz rozwiązania, które jest jeszcze bardziej bezproblemowe niż handel botami lub handel społecznościowy, opcją mogą być fundusze kryptograficzne lub indeksy!

Chociaż są to zazwyczaj opcje niższego ryzyka i niższej nagrody niż inne opcje omówione powyżej, pozwolą ci w końcu się wyspać.

Fundusze indeksowe Crypto oferują prosty sposób dywersyfikacji portfela, automatycznego równoważenia w czasie i utrzymywania zdrowej pozycji na rynku bez żadnego wysiłku.

Fundusze indeksowe mają różne formy. Istnieją fundusze instytucjonalne, takie jak Bitowo 10. Indeks ten ma minimalną inwestycję w wysokości 25 000 USD, 12-miesięczny okres wykupu i 2,5% wskaźnik wydatków.

Bitwise 10 to ważna opcja dla inwestorów instytucjonalnych, którzy po raz pierwszy wchodzą na rynek kryptowalut. Dla wszystkich innych, Krewetki może być lepszą opcją.

Shrimpy to najlepszy dostępny na rynku kreator funduszy indeksowych. Handlowcy kryptowalut z portfelem o dowolnej wielkości mogą skonfigurować pełną strategię indeksowania i rozpocząć automatyzację swojego portfela w ciągu kilku sekund. Strategie te pozwalają traderom inwestować długoterminowo i nie martwić się o codzienne wahania rynku.

Fundusze indeksowe

Zasil swój portfel najbardziej zaawansowanym narzędziem do tworzenia funduszy indeksowych na rynku kryptowalut.

HODL

Pod koniec dnia możesz zdecydować, że automatyzacja handlu to po prostu zbyt dużo pracy dla Ciebie. W porządku! Zawsze możesz wrócić do najprostszej ze wszystkich strategii handlowych – w ogóle nie handlować.

Zgadza się, kup zasoby, które chcesz posiadać przez kilka następnych lat, a potem zrelaksuj się. Zapomnij o wspólnym handlowaniu, inwestując trochę czasu na projekty badawcze i dokonując dobrych wyborów.

Gdy masz już wybrane zasoby, wrzuć je do pliku Księga główna lub inny wybrany przez Ciebie portfel sprzętowy, zamknij je w sejfie i wróć do swojego portfela za kilka lat. W idealnej sytuacji rynek będzie się rozwijał przez kilka następnych lat, przynosząc Twojemu portfelowi zdrowy zwrot.

HODLing zawsze będzie solidną strategią dla ludzi, którzy są zbyt zajęci, aby martwić się o nadążanie za swoimi zasobami.

Wnioski

Te różne sposoby automatyzacji portfela są niezbędne, aby przywrócić zdrowy rozsądek w życiu handlowców kryptowalut. Przejrzyj różne dostępne opcje automatyzacji i wybierz tę, która najbardziej pasuje do sposobu, w jaki chcesz zarządzać swoim portfelem.

Po skonfigurowaniu automatycznej strategii czas trochę odpocząć. Jesteś teraz wolny od łańcuchów rynku kryptowalut 24/7.

Dodatkowe dobre lektury

Handlowcy kryptowalut, którzy się dywersyfikują, osiągają lepsze wyniki

Równoważenie progowe dla zarządzania portfelem kryptowalut

Skrypty Python dla botów do handlu kryptowalutami

Skrypt Bitcoin Price Live Ticker (przy użyciu Websockets)

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Dzięki, że wpadłeś!

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me