Jak zmiażdżyć konkurencję bez pieniędzy

>

Niespodzianka! Masz konkurencję.

Ci konkurenci zgromadzili więcej funduszy, zatrudniali większe zespoły lub byli w pobliżu dłużej niż ty. Twoi konkurenci mogą być reklamowani jako standard branżowy lub zaufać im miliony.

Jednak nadal chcesz się z nimi zmierzyć. Poszukujesz wielkiej ryby. Nie musisz zadowalać się resztkami, grasz tylko o wszystkie kulki.

Jak zacząć miażdżyć konkurencję?

Jeśli należysz do wszystkich, którzy mają konkurencję, masz szczęście! Dam ci sekrety, jak zmiażdżyć twoją konkurencję. Więc wyciągnij długopis i kartkę, życie stanie się dla ciebie proste (ale nie łatwe).

Produkt Obsesja

Przede wszystkim potrzebujesz obsesji na punkcie swojego produktu. Do rzeczy to obrzydliwe.

Nie możesz przestać o tym myśleć. Jesz, śpisz i oddychasz produktem. To jest smutne.

Te chwile, w których odpoczywasz w środku rozmowy, ponieważ myślisz o nowych funkcjach, to nie przekleństwo, to błogosławieństwo.

Twoje długie bezsenne noce nie są daremne. Napędzają Twoją pasję i napędzają Twój sukces.

Ludzie uważają to za irytujące, ale nic na to nie poradzisz.

Takie zachowanie może nie być zdrowe, ale wy jesteście konkurentami, nie będziecie mieli tej samej obsesji. Chociaż woleliby dobrze spać w nocy i mieć zdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, zrezygnowałeś z tego przez cały dzień, w którym założyłeś firmę.

To nie był wybór, Twój produkt Cię teraz pochłania. Zjada cię dzień w dzień. Kiedy myślisz, że nie możesz iść dalej, robisz kolejny krok.

Twoja konkurencja ustanie, gdy się zmęczy lub gdy zrobi się ciężko. Musisz trzymać się kursu i unikać ich.

Lekcja konkurencji 1: Jeśli chcesz pokonać konkurencję, potrzebujesz niezdrowej obsesji na punkcie swojego produktu.

Praca zespołowa

Dobre ćwiczenie budujące zespół. Najlepiej działa, jeśli wyobrażasz sobie ryż mochi jako konkurencję.

Musisz znać swój zespół od wewnątrz i na zewnątrz. Przewaga przypada zespołowi, który potrafi wymienić mocne i słabe strony każdej osoby. To nie powinien być pierwszy wspólny projekt produktów.

Pytanie nie powinno wymagać e-maila, powinno to być bezpośrednie połączenie telefoniczne z Twoim współzałożycielem. Zmniejsza to czas komunikacji z godzin lub nawet dni do sekund.

Mocny zespół to podstawa każdej firmy. Słaby zespół może zamienić genialny pomysł w kupę śmieci. Silny zespół może zbudować wspaniały biznes ze sterty śmieci.

Oto jak to robimy

Większość z nas pracuje razem od prawie 10 lat. Nie tylko znamy się od prawie dekady, ale nadal żyjemy razem. My jemy razem. Pracujemy w tym samym małym pomieszczeniu w domu.

Zgadza się, każdy z nas pracuje w naszym małym biurze (nie, nie z mitycznego garażu) w naszym małym domu.

Nasze komputery są od siebie oddalone, więc każdy problem jest rozwiązany natychmiast. Rzadko zdarzają się problemy, których rozwiązanie trwa dłużej niż 10 minut, chyba że śpimy.

Nawet wtedy jesteśmy całkiem dobrzy w kodowaniu snu.

Eksponat A.

Twoi konkurenci nie będą mieli takiej samej struktury zespołu jak Ty. Napięty zespół to twoja zaleta, więc wykorzystaj ją.

Konkurent, który ma kilkunastu pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy rozsianych po całym świecie, nie jest twoim zmartwieniem, to czterech facetów w pokoju, którzy wspólnie niszczą kod do wczesnych godzin nocnych.

Zespół jest mały, ale decyzje są szybkie i celowe. Twoi konkurenci często zmieniają problemy, które powinny zostać rozwiązane w ciągu kilku sekund, w problemy, które zostaną rozwiązane następnego dnia lub nawet w następnym tygodniu.

To załamanie się komunikacji powoduje wysokie koszty ogólne, co spowalnia postęp.

Nie wpadaj w te same pułapki, co Twoi konkurenci. Utrzymuj ogólne oświetlenie komunikacyjne, szybko rozwiązuj problemy i przedstaw prosty schemat wykonywania pracy.

Lekcja konkurencji 2: Jeśli chcesz pokonać konkurencję, zbuduj zespół, który będzie lepiej współpracował.

Finansowanie

Czy to złe?

Finansowanie nic nie znaczy, jeśli nie wiesz, co z nimi zrobić.

Niektórzy z twoich konkurentów mają fundusze w wysokości milionów dolarów. Rzucają wszystko, co mają, w swoje problemy, mając nadzieję, że coś się przyczepi.

Zamiast metodycznie realizować swoją wizję i wprowadzać iteracje, zmuszają się do wejścia na rynek za pomocą na wpół wypalonego rozwiązania, którego większość ludzi nie chce.

Problem po raz kolejny wynika z produktu. Bez przekonania do swojego pomysłu konkurenci nie będą mieli wizji świata, który jest lepszy niż obecnie.

Korzystanie z ich produktu prowadzi do szeregu pytań „dlaczego” wprawiających użytkownika w zakłopotanie. Nigdy nie poświęcali czasu, aby zrozumieć, na czym naprawdę zależy użytkownikowi lub co chcą móc robić.

Możesz uzyskać więcej dzięki finansowaniu w wysokości 0 USD niż wiele zespołów z ponad 1 mln USD. Sposób, w jaki to osiągniesz, jest prosty. Wytnij każdą uncję puchu. Musisz znaleźć niesamowitych ludzi, którzy wierzą w Twoją wizję, znaleźć bezpłatne możliwości marketingowe i opracować własne oprogramowanie we własnym zespole.

Lekcja konkurencji 3: Jeśli chcesz pokonać konkurencję, rozwiąż swoje problemy pomysłowością, a nie pieniędzmi.

Koncentracja na użytkowniku

„To nie moja praca!” Cóż, przynajmniej już nie.

Użytkownicy nie przejmują się Twoimi problemami.

Taka jest ostra prawda.

Nie masz swobody używania słów „naprawimy to później”. Napraw to teraz.

Kiedy twój produkt nie działa, pracujesz. Po rozwiązaniu problemu możesz zrobić sobie przerwę, ale nie wcześniej.

Aby poprawić swoje połączenie z użytkownikami, musi istnieć ciągły dialog. Otwórz jak najwięcej kanałów, aby użytkownicy mogli się z Tobą połączyć.

Upewnij się, że łączysz się z każdą grupą w spójny sposób.

Zamiast 2 lub 3 rozmów z użytkownikami każdego dnia, powinieneś prowadzić od 10 do 20. Zanurz się w ich perspektywach i całkowicie zrozum, skąd pochodzą.

Te rozmowy poprowadzą Cię przez trudne decyzje, którymi należy kierować się na co dzień.

Jeśli kiedykolwiek masz wątpliwości, dlaczego konkurencja może Cię zmiażdżyć, nie szukaj dalej niż swoje nastawienie podczas komunikacji z użytkownikami.

Lekcja konkurencji 4: Jeśli chcesz pokonać konkurencję, zostań niewolnikiem swoich użytkowników.

Zakończyć

Jeśli chcesz pokonać swoją konkurencję:

  1. potrzebujesz niezdrowej obsesji na punkcie swojego produktu.

  2. zbudować zespół, który lepiej współpracuje ze sobą.

  3. rozwiąż swoje problemy pomysłowością, a nie pieniędzmi.

  4. zostań niewolnikiem swoich użytkowników.

Możesz patrzeć na tę listę sekretów i myśleć w stylu „to brzmi nieszczęśliwie” i „Nie zarejestrowałem się, aby być niewolnikiem naszych użytkowników”. Albo: „Czekaj, mam mieszkać ze swoim zespołem?”

Szczerze mówiąc, masz rację. Byłoby nieszczęśliwe, gdybyś nie kochał tego, co robisz.

Zostanie sługą dla swoich użytkowników nie dzieje się z powodu chęci, dzieje się to naturalnie, gdy stawiasz na pierwszym miejscu wrażenia użytkownika ponad wszystko inne.

Nie musisz robić tych rzeczy!

Nie możesz robić żadnego z powyższych. Możesz po prostu pozwolić swoim konkurentom rzucić się w wir, ponieważ mają większe fundusze, doświadczenie lub jakąkolwiek inną wymówkę.

Lub możesz przygotować się do bitwy. Możesz zamienić swoje słabości w mocne strony. Możesz robić rzeczy, których inni po prostu nie są w stanie, nie chcą lub zbytnio się boją.

Kiedy wróg jest u twoich bram, czy będziesz żałować, że nie zrobiłeś więcej? A może śmiało wkroczysz do bitwy, wiedząc, że to, co wydaje się być ich zaletami, w rzeczywistości czyni ich miękkimi, powolnymi i zadowolonymi.

Pieniądze nie mówią, dobry produkt tak.

Nie potrzebujesz pieniędzy, aby zacząć budować swoją wizję przyszłości. Bez pieniędzy możesz osiągnąć więcej, niż wielu konkurentów może osiągnąć z milionami dolarów.

Klucz jest intensywny i obsesyjny skupiać. Koncentracja na produkcie i użytkownikach. Wszystko inne jest drugorzędne. Marketing jest drugorzędny, partnerstwa drugorzędne, a pieniądze drugorzędne. Stwórz niesamowity produkt.

_ _ _

Nie zapomnij odwiedzić strony Shrimpy, śledź nas dalej Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me