John McAfee: Kiedy myślisz, że nic nie może być dziwniejsze…

Zaczyna się od postaci, wszystko, co mogę zrobić, to kłusować za nim, próbując odłożyć to, co mówi i robi ”. – William Faulkner,

Każdy przyzwoity pisarz powie ci, że jeśli chcesz wymyślić dobrą historię, będziesz potrzebować atrakcyjnych postaci, które ją poprowadzą. Mocna fabuła jest dobra i dobra, ale to bohaterowie mogą ją usunąć ze strony.

W ciągu ostatnich kilku dekad świat technologii obdarzył nas wieloma fascynującymi osobowościami. Od stalowych maniaków, takich jak Bill Gates i Mark Zuckerberg, po pulsujące super-ego w formie Steve’a Jobsa i Elona Muska. Podziwiamy i brzydzimy się takimi ludźmi w niemal równym stopniu, przyklaskując ich osiągnięciom, a jednocześnie zazdroszcząc im bogactwa i sławy. Są tak samo wszechobecne, jak marki, z których słyną, i prawie tak samo trudne do uniknięcia.

John McAfee Smoke

Po prostu kolejny dzień w rezydencji McAfee. Zdjęcie za pośrednictwem cnet

Jednak ci faceci bledną do szarości w porównaniu z jednym mężczyzną. Człowiek, który jest nie tylko najbardziej niezwykłą postacią w świecie technologii, ale ma też silne pretensje do bycia jednym z najbardziej kolorowych, znanych i wręcz niedorzecznych ludzi na tej planecie.

Historia Johna McAfee jest tak dziwaczna, że ​​często trudno w nią uwierzyć. Obejmuje pieniądze, narkotyki – wiele z nich – broń, kobiety, bitcoiny, wielokrotne zaklęcia w więzieniu i dwie próby zostania prezydentem. O postaciach większych niż życie często mówi się, że gdyby nie istniały, ktoś musiałby je wymyślić. Gdyby ktoś próbował wymyślić Johna McAfee, wyśmianoby go poza miastem.

Więcej niż imię

Łączenie samego mężczyzny z produktem, który uczynił go bogatym, jest trudne. Po spędzeniu wczesnej kariery na wielu stanowiskach technicznych w całej Ameryce, McAfee znalazł sławę i fortunę dzięki oprogramowaniu antywirusowemu, które nadal nosi jego imię..

Logo McAfee

Nazwę gospodarstwa domowego. Zdjęcie za pośrednictwem Mcafee.com

W porównaniu z wieloma innymi produktami z Doliny Krzemowej, oprogramowanie McAfee raczej nie przyspieszy krwi. Brakuje mu eleganckiego seksownego iPhone’a lub najnowocześniejszego fajnego Tesli. Aaron Sorkin raczej nie napisze scenariusza filmu o jego powstaniu. Działa w tle, zapewnia bezpieczeństwo naszych komputerów i co kilka miesięcy przypomina nam o odnowieniu subskrypcji. Wszystko to jest w sprzeczności z człowiekiem, który to wymyślił.

Wczesne lata

McAfee urodził się w Anglii w 1945 roku, gdzie jego amerykański ojciec stacjonował w bazie armii amerykańskiej. Rodzina przeniosła się do Wirginii, gdy John był jeszcze młody i ostatecznie ukończył Roanoake College z tytułem licencjata z matematyki.

Kluczowe wydarzenie we wczesnym życiu McAfee miało miejsce, gdy miał 15 lat. Jego ojciec, brutalny alkoholik, który wyładował swoją frustrację i nieszczęście na żonie i synu, zastrzelił się. W Wywiad z Wired 2013, McAfee przyznał, że „codziennie się z nim budzę”.

Rząd McAfee

Szczery typ. Zdjęcie za pośrednictwem Świergot

Pomimo zamiłowania ojca do alkoholu, McAfee rozpoczął studia doktoranckie z matematyki w Luizjanie, po czym został wyrzucony za spanie z studentem. Nauczył się kodować, dryfując przez różne zawody, ostatecznie opracowując system trasowania pociągów podczas pracy dla Missouri Pacific Railroad. Pracując tam, rozwinął również zamiłowanie do LSD i innych halucynogenów.

W latach 70. był już w Dolinie Krzemowej, skacząc od pracy do pracy, cały czas pijąc narkotyki i alkohol. W 1983 roku rzucił pracę w Omex, gdzie na co dzień zajmował się kokainą, Quaaludes i butelką szkockiej, i znalazł się sam i rozważał samobójstwo. Za pośrednictwem terapeuty w końcu trafił do AA i wytrzeźwiał.

Staje się popularne w sieci

W 1986 roku dwóch braci z Pakistanu opracowało pierwszy na świecie wirus zorientowany na komputery PC – aczkolwiek bez złych zamiarów. W tym czasie McAfee pracował dla Lockheed i był przekonany, że to nowe zagrożenie może spowodować niewypowiedziane szkody.

Założył McAfee Associates w swoim domu i zaczął tworzyć oprogramowanie do zwalczania tych wirusów komputerowych. Jego sukcesy w tej dziedzinie przewyższały jedynie jego umiejętności jako marketera i proroka zagłady. Był tak biegły w podnoszeniu zagrożeń stwarzanych przez wirusy, że pod koniec dekady McAfee Associates zarabiał prawie 5 milionów dolarów rocznie, a jego oprogramowanie było używane przez niektóre z największych firm w Stanach Zjednoczonych..

McAfee Book

Tom McAfee z 1989 roku. Zdjęcie za pośrednictwem Youtube

Jego książka z 1989 r. Wirusy komputerowe, robaki, dezerterów danych, zabójcze programy i inne zagrożenia dla twojego systemu szczegółowo przedstawiała jego rzekome obawy dotyczące zagrożeń, na jakie narażeni są użytkownicy komputerów korporacyjnych i indywidualnych..

W 1992 roku na scenie pojawił się nowy wirus komputerowy o nazwie Michelangelo, o którym McAfee ostrzegł, że może zainfekować miliony komputerów na całym świecie. Sprzedaż jego oprogramowania poszybowała w górę, a firma McAfee Associates mogła wejść na giełdę. Wirus Michelangelo nie spełnił wymagań McAfee i zainfekował tylko kilka tysięcy komputerów, ale pomógł mu uczynić go bogatym.

Rzeczy się rozpadają

McAfee opuścił firmę, którą założył w 1994 roku, zanim dwa lata później zrealizował swoje opcje na akcje za około 100 milionów dolarów. W następstwie swojej rezygnacji wydawał się prowadzić stosunkowo spokojne życie. Doradzał start-upom, wykładał w Graduate School of Business w Stanford i rozpoczął szereg innych przedsięwzięć, w tym Tribal Voice (twórcy komunikatora PowWow). Założył ośrodek jogi w swoim domu w Kolorado, napisał książki o duchowości i przekazał komputery szkołom. Wydawało się, że wkroczył na pełną gracji emeryturę.

Potem nastąpił krach finansowy w 2008 roku. Majątek McAfee został rzekomo obcięty do 4 milionów dolarów i był zmuszony sprzedać wiele swoich aktywów. Wydaje się, że jest to punkt, w którym jego życie przybrało dziwny obrót. Do 2010 roku sprzedał się i przeniósł się do Belize, małej enklawy na wybrzeżu Karaibów, gdzie kupił działkę i zaczął ją zagospodarowywać. Założył firmę produkującą cygara, firmę dystrybuującą kawę, a po spotkaniu w pobliskim kurorcie amerykańską mikrobiolog Allison Adonizio, firmę farmaceutyczną Quorumex.

Awaria McAfee

Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Była nadzieja, że ​​Quorumex będzie w stanie opracować nową klasę antybiotyków w oparciu o badania Adonizio, które McAfee finansował i promował na całym świecie. Ale życie McAfee w Belize stawało się coraz bardziej chaotyczne. Zaczął bywać w barze w pobliskim mieście i mieszać się z miejscowymi pijakami i prostytutkami.

Porzucił swoją dziewczynę od 12 lat i związał się z 16-latkiem, który później prawie go zabił, gdy spał. Jego styl życia obejmował coraz większą ilość broni, dziewcząt i narkotyków. Przez chwilę jego ekscesy zostały przeoczone, prawdopodobnie w wyniku darowizn broni i sprzętu, które przekazał lokalnej policji i straży przybrzeżnej.

Jednak jego styl życia przyciągał uwagę iw 2012 roku McAfee został aresztowany przez jednostki policji w Belize i oskarżony o produkcję metamfetaminy i posiadanie nielegalnej broni. Chociaż ostatecznie zarzuty zostały wycofane, gorsza była sytuacja.

Później w tym samym roku policja Belizean ponownie szukała McAfee w związku ze śmiercią jego sąsiada, Grega Faulla, który został znaleziony zastrzelony i najwyraźniej stracony w jego domu dalej na plaży. McAfee i Faull rzekomo wypadli z powodu psów McAfee, które później znaleziono zatrute, i innych „nieobliczalnych zachowań”.

McAfee Gringo

McAfee i jego świta w Belize. Zdjęcie za pośrednictwem Przewodowy

McAfee udało się uniknąć aresztowania i uciec do Gwatemali, jednocześnie zaprzeczając jakiejkolwiek roli w śmierci Faulla. Rozumował, że ucieka przed policją, ponieważ wierzył, że chcą go zabić, i zasugerował, że ktokolwiek zabił Faulla, mógł zamiast tego celować w niego.

W 2016 roku ukazało się Gringo: The Dangerous Life of John McAfee nakładem Showtime. W kinematografia, w reżyserii Nanette Burstein postawiono mu liczne zarzuty dotyczące jego pobytu w Belize, z których wiele McAfee zdawał się zaprzeczać. Do poważniejszych należą twierdzenia, że ​​osobiście zatrudnił zbirów do torturowania i zabijania Faulla, podczas gdy Adonizio uważa, że ​​podał jej narkotyki, a następnie wykorzystał ją seksualnie, zanim zdążyła uciec z jego kompleksu..

Wysłane opakowanie

McAfee został ostatecznie aresztowany przez policję w Gwatemali Magazyn Vice nieumyślnie wydrukował jego zdjęcie, na którym nadal były osadzone metadane GPS. Po tym, jak cierpiał na problemy z sercem w areszcie, McAfee zdołał uniknąć ekstradycji do Belize i zamiast tego został deportowany z powrotem do Stanów Zjednoczonych.

Każdy pomysł, że powrót do Stanów może złagodzić szaleństwo istnienia McAfee, nie trwał długo. Od dawna głośno wyrażał swoją pogardę dla oprogramowania antywirusowego, które wynalazł, i firmy, która nadal działała pod jego nazwiskiem. W 2013 opublikował wideo do YouTube pod tytułem „Jak odinstalować program McAfee Antivirus”, w którym pokazał, jak bawi się skąpo odzianymi kobietami, wymachuje bronią i parkuje sole do kąpieli.

Sole do kąpieli McAfee

Tak, to faktycznie się wydarzyło. Zrzut ekranu za pośrednictwem Youtube

Nastąpiły dalsze aresztowania za posiadanie broni palnej pod wpływem alkoholu, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i podejrzenie posiadania broni dużego kalibru i amunicji. Ten ostatni zarzut spowodował czterodniowy pobyt go i jego świty w dominikańskim więzieniu. Tymczasem podejrzenie, że był zamieszany w śmierć Grega Faulla, odmówiło zniknięcia, ponieważ sąd na Florydzie podtrzymał pozew o bezprawną śmierć skierowany przeciwko niemu i poinstruował go, aby zapłacił rodzinie Faulla 25 milionów dolarów odszkodowania.

W obliczu tych wszystkich kontrowersji McAfee zrobił kolejny naturalny krok dla każdego zamożnego Amerykanina cieszącego się reputacją nieuczciwości: postanowił spróbować polityki.

McAfee na prezydenta?

Wspólną cechą wielu zamożnych Amerykanów (w tym ich obecnego prezydenta) jest silna niechęć do płacenia podatków, a McAfee nie jest wyjątkiem. To był jeden z głównych powodów, dla których szukał Partii Libertariańskiej nominację prezydencką w 2016 roku. Stwierdził również, że jedną z jego głównych polityk będzie szerokie wprowadzenie kryptowalut, czym coraz bardziej interesował się.

Prezydent McAfee

Może nie materiał z Białego Domu. Zdjęcie za pośrednictwem Business Insider

Być może przeczuwając, że jej reputacja niekoniecznie zwiększy się znacznie, wystawiając kandydata tak niespokojnego jak McAfee, wyborcy partii umieścili go na trzecim miejscu w wyścigu. Kusi mnie myśl, że mógł mieć więcej szczęścia z Republikanami, którzy nie widzieli nic złego w nominowaniu kogoś, kto najwyraźniej sam miał mnóstwo problemów.

McAfee ponownie próbował zapewnić sobie nominację Libertarianina na początku tego roku, ale w końcu przechylił się, by zdobyć skinienie głową wiceprezydenta, ponownie zajmując trzecie miejsce. Może to dowód, że libertarianie nie są aż tak szaleni, jak im się wydaje.

McAfee i krypto

Nic dziwnego, że ktoś z niechęcią McAfee do IRS i ogólnie do idei opodatkowania jest podekscytowany kryptowalutami. Jego wsparcie dla technologii było tak samo pełne i nieregularne, jak w każdym innym aspekcie jego życia.

Weźmy na przykład jego uparte twierdzenie z 2017 roku, że Bitcoin osiągnie 500 000 dolarów do grudnia 2020 roku, a gdyby tak się nie stało, „zjadłby mojego kutasa w krajowej telewizji”. być na poziomie 1 000 000 USD. Jego kutas najwyraźniej nadal jest bardzo mocno na stole, że tak powiem.

McAfee Dick Eat

Zakład na wyrostek. Zdjęcie za pośrednictwem Świergot

Ponieważ Bitcoin jest wyraźnie mało prawdopodobny, aby zbliżyć się do żadnej z liczb, nie jest tak zaskakujące, że on niedawno zdystansowany siebie z tych roszczeń.

Jednak Bitcoin nie był jedynym odbiorcą uwagi McAfee. W ciągu ostatnich kilku lat promował szereg projektów kryptograficznych, choć obecnie jest oskarżany przez SEC o brak ujawnienia jego zainteresowania nimi. Był zaangażowany w rozwój i promocję ekosystemu Ghost, który obejmował monetę prywatności i wymianę, ale opuścił go na początku tego roku. Na rozstaniu nazwał prezesa Ghost Josha Case’a „idiotą”. Aż do wczoraj, kiedy ogłosił na Twitterze – z hiszpańskiej celi więziennej – że jego „feud z kierownictwem dobiegł końca” i wrócił na pokład.

Ujawniono również w zeszłym roku, że naliczył 105 000 USD za tweet promujący produkty kryptograficzne, chociaż wielu, którzy zapłacili za jego usługi, zadeklarowało się nieszczęśliwi z wynikami. MGT Capital, jego koncern wydobywający bitcoiny, jest również podejrzewany o prowadzenie programu pompowania i składowania, w wyniku którego monety były mocno promowane i sprzedawane, gdy w rezultacie ceny wzrosły. Działania SEC od tamtego czasu posłużyły złagodzeniu swobodnej promocji McAfee wszystkiego, co przyniesie opłatę za (wątpliwy) przywilej.

Aresztowanie i uwięzienie

Ostatni zwrot akcji pojawił się na początku tego miesiąca, kiedy McAfee został aresztowany w Hiszpanii podczas próby wejścia na pokład samolotu z Barcelony do Turcji. Jest tam przetrzymywany w więzieniu w oczekiwaniu na ekstradycję do USA pod zarzutem uchylania się od płacenia podatków, ukrywania majątku i niezłożenia zeznań podatkowych. Zostanie również postawiony w obliczu zarzutów wniesionych przez SEC.

Aresztowanie McAfee

McAfee podczas jednego ze swoich wcześniejszych pobytów w dużym domu. Zdjęcie za pośrednictwem cnet

Jeśli zostanie skazany za wszystkie zarzuty, grozi mu do 30 lat więzienia – nie jest to całkowicie optymistyczna perspektywa dla 75-latka. Nadal aktywnie działa w mediach społecznościowych, publikując ciągłe aktualizacje ze swojej komórki w oczekiwaniu na ekstradycję. Porównuje się do Juliana Assange’a, szykuje się przeciwko rządowi USA i rozmyśla o perypetiach życia za kratkami.

Utrzymanie Johna McAfee w ciszy będzie wymagało czegoś więcej niż tylko więzienia i bez wątpienia pozostało jeszcze kilka rozdziałów jego niezwykłej historii do napisania. Tylko pamiętaj, aby dać mu szerokie miejsce, jeśli kiedykolwiek zobaczysz, jak schodzi ulicą.

Wniosek: tylko w Ameryce

Patrząc wstecz na dotychczasową historię McAfee, wydaje się niewiarygodne, że przez lata udało mu się tyle ujść na sucho. Po jego ucieczce z Belize i oskarżeniach o morderstwo, które wciąż nad nim wiszą, oszałamiające jest to, jak był w stanie wrócić do Stanów Zjednoczonych i po prostu dalej żyć na oczach opinii publicznej.

Jego kandydaturę na prezydenta należy postrzegać w jakimś kontekście: w końcu nigdy nie był skłonny zapewnić nominacji partii, którą wielu postrzega jako niewiele lepszą niż obłąkana skrajność. Ale to wciąż trzeźwiąca uwaga dotycząca tego, jak bogaci, wątpliwi moralnie ludzie o niejasnej przeszłości wciąż mogą aspirować do roli rzekomego przywódcy wolnego świata. I w przypadku Donalda Trumpa faktycznie się to udało.

Dla wielu miliona obserwujących McAfee na Twitterze jest bohaterem, który jest karany za walkę o władzę. Jest to niezwykle podobne do tego, jak wielu uważa Trumpa, ignorując jego ponury opis nieprawidłowości seksualnych, uchylania się od płacenia podatków i wiele więcej..

Obaj mężczyźni są przykładami tego, jak sianie strachu, niepewności i wątpliwości może otworzyć drogę do bogactwa i władzy. McAfee zrobił to, aby sprzedać oprogramowanie, Trump pokłada w nim nadzieję, że pozostanie w Białym Domu. Miejmy nadzieję, że to nie wszystko, czego potrzeba, aby odnieść sukces na tym świecie.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Netflix

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me