Karty Visa do kryptowalut: spojrzenie na aktualne opcje

Projekty Blockchain często mieszczą się w określonych kategoriach, takich jak komputery rozproszone, rynki prognoz lub dostarczanie inteligentnych kontraktów. Start-upy zajmujące się kryptowalutami mają tendencję do gromadzenia się w poszczególnych sektorach i walczą o dominację, gdy taki sektor obejmuje dostarczanie kart debetowych kryptowalut.

Dobrze prosperujący sektor

Ostatnio wiele start-upów zapuściło się w ten obszar i próbowało wywrzeć presję na już uznanych dostawców kart. W tym roku, TenX, Monako, i Centra wszyscy wrzucili swoje kapelusze do pierścienia, który był już zamieszkany przez firmy takie jak Bitpay, Xapo i Wirex. Ponadto dostawcy usług bankowych opartych na technologii blockchain, tacy jak Change, Worldcore i Bankera, również pracują nad udostępnieniem swoim klientom opcji kart debetowych w kryptowalutach.

Jest to wyraźnie kwitnący sektor, a usługi bankowe stanowią obszar, który w naturalny sposób odpowiada zakłóceniom powodowanym przez firmy oparte na blockchain. Potencjał szybkich zysków musi być również trudny do oparcia, ponieważ trio TenX, Monaco i Centra zorganizowało lukratywne ICO na początku tego roku. TenX zebrał ponad 83 mln USD podczas czerwcowego ICO, a ich token PAY wzrósł z 0,80 USD w czasie ICO do około 1,70 USD.

Monako było w stanie zebrać nieco ponad 25 mln USD podczas czerwcowego ICO i sprzedało swój token MCO inwestorom po cenie 2,84 USD. Obecnie MCO kosztuje około 5,80 USD, co przełożyło się na potencjalny zwrot z inwestycji w wysokości ponad 200% dla inwestorów. Centra przyciągnęła nieco poniżej 50 milionów dolarów podczas wrześniowej sprzedaży, jednak ich zespół radził sobie słabo, co spowodowało, że token Centry spadł z 0,70 do 0,40 USD..

Pomimo mieszanych fortun Centry, karty debetowe w kryptowalutach są jednym z bardziej udanych obszarów związanych z przedsiębiorstwami opartymi na technologii blockchain. Korzystają również z dużej ilości wsparcia społeczności i dobrej woli, ponieważ entuzjaści kryptowalut słusznie identyfikują kryptograficzne karty debetowe jako kluczowy element do osiągnięcia masowej adopcji.

Karty debetowe kryptowalut pozwalają na bezproblemową integrację kryptowalut z uznanym światem fiat i sprawiają, że wydawanie kryptowalut jest o wiele bardziej wydajne. Pozwalają również mniej obeznanym technicznie zaangażować się w kryptowaluty bez konieczności rozumienia, na przykład, całego tła działania Bitcoin lub Ethereum..

Wzloty i upadki

Jak można się spodziewać, sektor jest podatny na wzloty i upadki, a dostawcy kryptograficznych kart debetowych otrzymali ogromny wzrost, gdy Visa Inc. ogłosiła że zatwierdziła przedpłaconą kartę wspieraną przez kryptowalutę Monaco, gdy zapuszcza się w cyfrowe waluty.

Karta przedpłacona Monaco została zatwierdzona do wydawania mieszkańcom Singapuru, a Visa przyznała się, że jest zszokowana wysokim popytem na karty, ponieważ ponad 17 000 kart zostało zarezerwowanych wyłącznie na podstawie ustnych ust..

Kris Marszalek, dyrektor generalny Monako, dodał: „To ważny krok w kierunku wizji Monako, aby wprowadzić kryptowaluty na rynek masowy”.

Karty zabezpieczone wizą Monaco

Wizerunek Źródło

Visa korzysta z sieci płatności obejmującej około 44 miliony sprzedawców, a każda karta debetowa podłączona do tej sieci jest więcej niż krok bliżej uzyskania masowej adopcji. Oprócz zatwierdzenia Monako, Visa zatwierdziła również programy dla BitPay i Shift Card, które pozwalają konsumentom konwertować kryptowaluty na fiat i wpłacać te środki na konto bankowe połączone z kartą debetową lub przedpłaconą Visa.

Ta dobra wiadomość pojawiła się wcześniej rozczarowujące wydanie przez TenX, który ujawnił, że ich wystawca kart debetowych, Wave Crest Holdings, przestał wydawać karty poza Europą. TenX napotkał problemy z regulatorami, ponieważ wydawało się, że prowadzą bank bez licencji. W rezultacie TenX nie może wydawać kart Visa na większości terytoriów, jednak są w stanie to zrobić w Europie, ponieważ Wave Crest ma niezbędną licencję bankową.

Od 16 października Wiza TenX; które mogą konwertować Bitcoin, Ethereum i DASH na waluty fiducjarne, będą działać tylko w Europie i wielu innych krajach, takich jak Izrael i Turcja. TenX będzie niedostępny dla mieszkańców obu Ameryk, Azji, Afryki, Australii i Pacyfiku. Dopóki TenX nie znajdzie innego wydawcy karty, osoby mieszkające w tych regionach nie będą mogły korzystać z ich usług.

Ta wiadomość powinna spowodować, że dostawcy usług kryptograficznych kart debetowych poświęcą więcej czasu i energii na badanie ustawodawstwa bankowego i wdrażanie strategii, które najlepiej odpowiadają ich konkretnym celom.

Patrząc w przyszłość

Pomimo tych początkowych niepowodzeń, przyszłość kryptowalutowych kart debetowych wydaje się jasna, a to tylko kwestia czasu, zanim zostaną one szerzej akceptowane, a zatem bardziej widoczne. Połączenie kryptowalut z tradycyjnymi systemami bankowymi za pośrednictwem sieci płatności kartami debetowymi będzie kluczowym krokiem naprzód w wyścigu do masowej adopcji.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me