Kompletny przegląd Cex.io – Odpowiednia wymiana dla Ciebie?

Cex.io to jedna z najstarszych giełd kryptowalut na świecie. Zaczęło się jako skoncentrowana na Wielkiej Brytanii ekskluzywna giełda bitcoinów i dostawca eksploracji chmur. W pewnym momencie oferował również bardzo udany basen górniczy.

Dziś jest to wyłącznie giełda kryptowalut, która, podobnie jak Coinbase, oferuje bramę fiducjarną, która nie obejmuje kart kredytowych, kart debetowych i przelewów bankowych. ma jednak swoje wady i omówimy je również w dzisiejszej obszernej recenzji Cex.io.

Podstawy Cex.io

Logo Cex.io

Zdjęcie za pośrednictwem Google Play

Cex.io twierdzi, że oferuje zasięg na całym świecie, obejmujący 99% wszystkich krajów dostępnych do obsługi. Witryna określa również, że obecnie obsługiwane są tylko 24 stany w USA. Zgodnie z tym artykułem są to następujące stany Nieobsługiwany przez Cex.io:

Alabama, Alaska, Arizona, Arkansas, Kolorado, Floryda, Georgia, Guam, Idaho, Iowa, Kansas, Luizjana, Maryland, Michigan, Mississippi, Nebraska, New Hampshire, New Jersey, Karolina Północna, Dakota Północna, Ohio, Oregon, Tennessee, Teksas, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Vermont, Wirginia i Waszyngton.

O dziwo, kilka krajów, z których strona nie zezwala na zakupy kartą kredytową, to Islandia i Wietnam, które są stosunkowo dużymi rynkami kryptowalut..

Gdzie znajduje się Cex.io i kto go prowadzi? Witryna zawiera zarejestrowany adres w Londynie, ale sama witryna nie zawiera szczegółowych informacji o zespole. Adres może być również zwykłą skrzynką pocztową, a nie faktycznym biurem.

Szybki Szukaj na LinkedIn ujawnia łącznie 41 członków zespołu Cex.io, w tym CEO Oleksandr Lutskevych.

Profil Lutskevycha mówi, że jest absolwentem Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Tarasa Szewczenki i ma ponad 15-letnie doświadczenie w IT, w tym w tworzeniu oprogramowania, konsultingu i inwestycjach.

Zespół Cex.io ma pracowników, którzy są zlokalizowani głównie w Europie, ale kilku w USA, a większość pracowników wydaje się być obecnie zlokalizowana na Ukrainie.

Opłaty Cex.io – jedne z najwyższych w branży

Internetowe recenzje Cex.io często narzekały na notorycznie wysokie i nie zawsze przejrzyste opłaty. Wydaje się, że zmieniło się to w ostatnich miesiącach, przynajmniej w zakresie przejrzystości opłat. Opłaty nadal należą jednak do najwyższych na świecie.

Opłaty wynoszą zwykle około 3,5% plus 0,25 USD prowizji. Te wysokie opłaty spowodowały, że wielu byłych klientów Cex.io unikało ich w poszukiwaniu bardziej ekonomicznego wyboru.

Jeśli chodzi o opłaty transakcyjne, są one nieco bardziej zgodne z innymi głównymi giełdami. Dla tych, którzy mają rachunki, które zawierają mniej niż pięć bitcoinów miesięcznie, opłaty za wymianę wynoszą około 0,25%.

Chociaż ten kurs nie jest tak niezwykły, nadal jest na wysokim poziomie, a większość głównych chińskich giełd, takich jak Kucoin i Binance, pobiera znacznie niższe opłaty i zasadniczo nie ma ograniczeń dotyczących narodowości lub miejsca zamieszkania (ale często brakuje im wsparcia fiducjarnego)..

Cex.io – wróg numer jeden?

Recenzja Cex.io na temat Trust Pilot

Zdjęcie za pośrednictwem Trustpilot.com

Według Cex.io przejrzeć napisane na 99bitcoins.com na początku zeszłego roku, Cex.io jest często celem wielu bardzo krytycznych i negatywnych recenzji w całym Internecie. Wiele z tych negatywnych recenzji to znaleziony na stronie trustpilot.com

Wiele skarg przeciwko Cex.io daje firmie ocenę 3,9 na 10 z ponad 1543 recenzjami

Skargi obejmują bardzo powolne odpowiedzi na prośby o wsparcie, poważne problemy z wypłacaniem i wpłacaniem środków, blokowanie kont bez wyraźnego powodu, weryfikację klienta trwającą miesiące, a także kilka zarzutów, że Cex.io jest jawnym oszustwem..

Chociaż żadna z tych recenzji Cex.io w rzeczywistości nie twierdzi, że jest nieuczciwą firmą, tego rodzaju odpowiedzi sugerują obecność bardzo sfrustrowanych i niezadowolonych klientów.

Chociaż liczba negatywnych komentarzy znacznie przewyższa pozytywne, należy się tego spodziewać. Dzieje się tak, ponieważ ludzie zwykle nie zostawiają recenzji usług, które lubią. Zwykle tylko wtedy, gdy ludzie się złoszczą lub czują, że brakuje im możliwości odwołania się, zostawiają takie recenzje.

Jednak sama liczba negatywnych recenzji sugeruje, że w rzeczywistości jest wielu niezadowolonych klientów, którzy regularnie korzystają z Cex.io.

Cex.io – Nie dla Amerykanów

Recenzja Cex.io, która pojawiła się na 99bitcoins.com, sugeruje, że tylko osoby mieszkające w krajach SEPA (w zasadzie oznacza to Europę) powinny używać Cex.io. Wynika to z wielu problemów związanych z wpłatami i wypłatami dolarów amerykańskich z innych krajów.

Najwyraźniej Cex.io próbuje podporządkować się niezwykle surowym europejskim przepisom finansowym. W rezultacie radzenie sobie z dolarami amerykańskimi przychodzącymi lub wychodzącymi poza Europę jest bardzo kłopotliwa i podatna na błędy.

Artykuł sugeruje nawet, że od stycznia tego roku bezpośrednie wypłaty dolara amerykańskiego nie są już obsługiwane. Mieliśmy jednak problemy z weryfikacją tych informacji i może to być tylko tymczasowa okoliczność. Ponownie nie byliśmy w stanie tego zweryfikować.

Dla kogo jest odpowiedni Cex.io?

Ogólnie rzecz biorąc, Cex.io może być akceptowalną alternatywą dla coinbase jako waluty fiducjarnej dla bramy kryptowalutowej. Cex.io może być akceptowalną opcją dla osób mieszkających w Unii Europejskiej, ponieważ korzystanie z ich systemu skoncentrowanego na Europie ma pewne zalety.

Dla osób w większości Stanów Zjednoczonych i wielu innych krajach korzystanie z Cex.io prawdopodobnie nie jest warte wysiłku. Bardziej prawdopodobne jest, że inny wybór byłby prawdopodobnie bardziej odpowiedni.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Steemit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me