Kompletny przewodnik dla początkujących dotyczący korzystania z metamaski

Jeśli interesujesz się kryptowalutami od dłuższego czasu, prawdopodobnie natkniesz się na kilka różnych sposobów przechowywania swoich monet, w tym portfele sprzętowe, portfele stacjonarne, portfele mobilne, a nawet portfele papierowe.

Dzisiaj chcę porozmawiać o czymś nieco innym, a jeśli chcesz przechowywać i zarządzać dowolnymi tokenami Ethereum lub ERC-20, zechcesz o tym wiedzieć.

Nie tylko pomoże Ci przechowywać i zarządzać wszystkimi tymi tokenami ERC-20 (których jest ich setki), ale także umożliwia interakcję ze wszystkimi fajnymi zdecentralizowanymi aplikacjami (Dapps), które są wypuszczane na wolność.

Karta kredytowa IQ Option Trade

To jest MetaMask i jeśli jeszcze o niej nie słyszałeś, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś dzisiaj. A nawet jeśli o tym słyszałeś, w tym artykule znajdziesz podstawowe informacje, których potrzebujesz, aby zacząć go używać już dziś.

Co to jest MetaMask?

MetaMask to portfel Ethereum z różnicą.

Zamiast być instalowaną aplikacją lub urządzeniem sprzętowym, jest to prosta wtyczka do przeglądarki internetowej, którą można dodać do przeglądarki Firefox, Google Chrome, Opera lub nowej przeglądarki Brave. Jest instalowana w taki sam sposób, jak każda inna wtyczka, a jej skonfigurowanie zajmuje nie więcej niż kilka minut. Ale na zawsze zmieni sposób interakcji z łańcuchem blokowym Ethereum.

Omówienie metamask

Źródło obrazu: metamask.io

Został stworzony w celu udostępnienia wszystkim blockchain Ethereum. Wygląda na to, że technologia blockchain i Dapps budowane w celu wykorzystania zdecentralizowanego łańcucha blokowego nie są tak intuicyjne ani przyjazne dla użytkownika. To tam zespół stojący za MetaMask postanowił wkroczyć i stworzyć interfejs, który ułatwi interakcję z łańcuchem bloków Ethereum.

MetaMask to nie tylko w pełni funkcjonalny portfel Ethereum, działający bezpośrednio w Twojej przeglądarce, ale także obsługuje wszystkie tokeny ERC-20, a nawet możesz dodawać niestandardowe tokeny. Jednak tym, co sprawia, że ​​MetaMask jest naprawdę wyjątkowy, jest to, że można go używać do interakcji z Ethereum Dapps i działa również w sieciach testowych Ethereum, dzięki czemu jest bardzo przydatny jako narzędzie programistyczne. Wreszcie możesz połączyć go bezpośrednio z MyEtherWallet.

Konfiguracja MetaMask

Korzystanie z Metmask

Jeśli chcesz dodać wtyczkę MetaMask, okaże się, że jest to dość szybki i prosty proces.

Najpierw skieruj swoją przeglądarkę na metamask.io i wybierz rozszerzenie dla dowolnej przeglądarki, której używasz. Następnie kliknij rozszerzenie, aby utworzyć adres portfela i DEN (Twój chroniony skarbiec).

Po skonfigurowaniu MetaMask będziesz mógł przeglądać swoje poprzednie transakcje, a także wysyłać i odbierać z portfela. A co najważniejsze, będziesz mógł odwiedzić dowolną z witryn Dapp, o których będziemy mówić w dalszej części tego artykułu, i wejść w interakcję z blockchain.

MetaMask jest dość prosta, jeśli chodzi o aplikacje portfela, a wszystkie zawarte w niej funkcje są nie więcej niż kliknięcie lub dwa.

Za każdym razem, gdy odwiedzasz witrynę Dapp i chcesz wejść w interakcję w przeglądarce, MetaMask wyświetli potwierdzenie adresu i wszelkich informacji o transakcji. Wystarczy postępować zgodnie z prostymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a wkrótce będziesz wchodzić w interakcję z łańcuchem bloków Ethereum bezpośrednio z przeglądarki internetowej.

Interakcja MetaMask z MyEtherWallet

Jeśli masz zainstalowaną wtyczkę MetaMask, możesz łączyć się i bezpośrednio wymieniać informacje z MyEtherWallet. Możesz nawet skorzystać z logowania jednym kliknięciem, o ile Twoje konto MetaMask jest również odblokowane.

Nie uzyskasz pełnej funkcjonalności dostępnej w MyEtherWallet, więc w przypadku niektórych zadań musisz przejść bezpośrednio do portfela, ale MetaMask zapewnia wystarczającą funkcjonalność, aby była niezwykle użyteczna. A przełączanie się między nimi jest bardzo proste.

Konfiguracja MetaMask

Oprócz działania jako portfel Ethereum, MetaMask umożliwia również zarządzanie więcej niż jedną tożsamością.

Możesz zalogować się do jednego Dapp za pomocą jednego adresu, a następnie możesz udać się do innego Dapp, gdzie logujesz się przy użyciu zupełnie innego adresu. Korzystanie z MetaMask może zapewnić prywatność Twojej tożsamości, a Twoje dane zostaną odłączone od jednego Dapp do drugiego.

MetaMask i Dapps

Jeśli wcześniej ich nie spotkałeś, Dapp to zdecentralizowana aplikacja, która przynajmniej częściowo istnieje w łańcuchu bloków. Dapps może istnieć w wielu różnych łańcuchach bloków, ale na potrzeby tego artykułu skupimy się na Dappsach opartych na Ethereum, ponieważ MetaMask jest obecnie przeznaczony do interakcji z Dappsami opartymi na Ethereum.

Chociaż Dapps to całkiem nowa rzecz, istnieje już kilka firm, które wydały Dapps na żywo w sieci głównej Ethereum, podczas gdy inne mają Dapps w fazie rozwoju w różnych sieciach testowych, które są nadal dostępne publicznie.

Dappy są interesujące, ponieważ pod pewnymi względami są podobne do witryn internetowych, ale o wiele bardziej wydajne. Dapp może mieć bardzo szczegółowy interfejs graficzny, który często jest dość przyjazny dla użytkownika. Główną różnicą jest to, że Dapp współdziała z łańcuchem bloków na swoim zapleczu, podczas gdy strona internetowa współdziała z serwerem WWW. To interakcja blockchain sprawia, że ​​Dapps jest zdecentralizowany.

MetaMask umożliwia użytkownikom interakcję z tymi Dappami, które mają interfejsy oparte na przeglądarce. Aby lepiej zrozumieć, jak to działa, przyjrzę się niektórym Dappsom opartym na przeglądarce, aby zobaczyć, jak MetaMask pasuje do szerszego obrazu.

Zostań pożyczkodawcą dzięki MetaMask

Jeśli masz ochotę zostać bankiem, możesz zacząć od ETHLend, Dapp opartego na inteligentnych kontraktach, który działa w sieci Ethereum i umożliwia użytkownikom pożyczanie i pożyczanie Ethereum. Działa poprzez łączenie Ethereum w inteligentną pożyczkę kontraktową, która jest pokryta zabezpieczeniem z różnych tokenów ERC-20. Pożyczki są spłacane wraz z odsetkami pożyczkodawcy, a jeżeli pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki, pożyczkodawca jest w stanie pobrać całość zabezpieczenia, które zostało wniesione w związku z pożyczką. Coś jak bank przejmujący twój samochód lub łódź.

Fundusze nigdy nie są przechowywane bezpośrednio przez ETHLend, ponieważ opierają się na inteligentnych kontraktach, które działają jako rodzaj systemu escrow w celu zapewnienia spłaty. W obecnym stanie platforma jest Dapp, która wymaga otwarcia MetaMask. Próba otwarcia Dapp z zainstalowaną i włączoną MetaMaską spowoduje wyświetlenie ekranu błędu.

Biorąc pod uwagę duży nacisk na transakcje finansowe w świecie blockchain, ETHLend jest prawdopodobnie pierwszą z wielu podobnych platform pożyczkowych lub bankowych opartych na Dapp.

Gry z MetaMask i Dapps

Gry to kolejny bardzo interesujący przypadek użycia Ethereum Dapps i prawie na pewno słyszałeś już o najbardziej udanym Dapp do gier – CryptoKitties.

Gra CryptoKitties pozwala użytkownikom hodować, hodować, kupować, handlować i sprzedawać cyfrowe koty i od czasu jej debiutu w listopadzie 2017 r. Odniosła ogromny sukces. W rzeczywistości była tak popularna w pierwszych miesiącach istnienia, że ​​spowolniła sieć Ethereum. do czołgania się.

Gry Cryptokitties

Źródło: cryptokitties.co

Wiele osób uważa, że ​​ujawnił problem skalowania z siecią Ethereum, ponieważ przed debiutem gry sieć Ethereum wydawała się więcej niż zdolna do obsługi dużych ilości ruchu sieciowego..

Gra CryptoKitties jest całkowicie zasilana przez Ether, a MetaMask jest wymagana, aby umożliwić Dapp komunikację z łańcuchem bloków. Niektóre z najpopularniejszych cyfrowych kotów osiągnęły niezwykle wysokie ceny, a sukces CryptoKitties zachęcił innych programistów do tworzenia nowych Dappsów w przestrzeni przedmiotów kolekcjonerskich, takich jak CryptoFighters i CryptoCelebrities, a także rynki z kolekcjami cyfrowych przestrzeni blokowej, takie jak Otwarte morze i Rzadkie bity.

Dapps pojawił się również w przestrzeni hazardowej, a niektórzy Dapps oferują użytkownikom możliwość obstawiania i otrzymywania wypłat za granie w różne gry kasynowe. Jednym z wiodących Dappsów jest FunFair, który jest obecnie dostępny tylko w sieci testowej Ethereum. MetaMask umożliwia połączenie się z siecią testową, a jeśli to zrobisz, możesz zaprezentować aplikację FunFair Dapp.

Po połączeniu FunFair wyśle ​​Ci oba tokeny FUN i przetestuje ETH sieci, aby rozpocząć. Kiedy już to zrobisz, możesz grać w automaty, ruletkę, blackjacka, kości i różne gry w pokera, tak jak w prawdziwym kasynie. Wszystko jest uczciwe i zapisane w łańcuchu bloków, co eliminuje możliwość oszustwa lub oszustwa ze strony kasyna.

Czy metamaska ​​jest bezpieczna w użyciu?

Czy MetaMask jest bezpieczna?

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

MetaMask nie widział dotychczas udanych prób włamań i jest uważany za dość bezpieczny. Wszystkie używane klucze lokalne są zaszyfrowane przez zastrzeżony system bezpieczeństwa znany jako Den, a exploity i szkodliwe Dapps nie mogą uzyskać dostępu do kluczy.

Mając to na uwadze, pojawiły się wcześniej obawy, że w portfelach przeglądarek użytkownicy są narażeni na naruszenie prywatności. Jednak te potencjalne exploity nie dotyczyły żadnych informacji z portfela, a jedynie tego, kto korzystał z portfela online.

Niezależnie od bezpieczeństwa portfela, podczas korzystania z MetaMask nie istnieje nieodłączna ochrona przed atakami phishingowymi, która pozostaje w gestii użytkownika. Zawsze, zawsze unikaj podawania komukolwiek swoich kluczy prywatnych i zachowaj taką samą ostrożność, jak w przypadku każdego innego portfela kryptowalutowego, gdy używasz MetaMask.

Plany na przyszłość dla MetaMask

Mając na celu uczynienie Ethereum tak łatwym w użyciu, jak to tylko możliwe, przyszłość MetaMask prawdopodobnie będzie koncentrować się na zmianach interfejsu, które jeszcze bardziej ułatwią łączenie i używanie Dapps. Jednak MetaMask nie jest jedynym portfelem Ethereum opartym na przeglądarce i punktem dostępu Dapp.

Jest inny projekt o nazwie Zamglenie, który był rozwijany od jakiegoś czasu i obecnie znajduje się w fazie testów beta. Oczywiście, ponieważ Mist jest w toku, nie jest to przydatne dla początkujących, a MetaMask pozostaje najlepszą opcją dla dostępu do Dapp za pomocą przeglądarki internetowej. A ponieważ MetaMask ma całkiem solidną przewagę jako pierwszy gracz, każdy nowy projekt będzie miał dużo do nadrobienia.

Na zakończenie

Jeśli masz jakieś tokeny Ethereum lub ERC-20 i myślisz, że możesz chcieć przechowywać aktywa związane z Ethereum, to MetaMask jest dla Ciebie. Stał się niezwykle przydatny w przestrzeni przedmiotów kolekcjonerskich i prawdopodobnie tylko wzrośnie.

Jest również elastyczny i bezpieczny i nie ma ryzyka, że ​​Twoje monety oparte na Ethereum zaginą. Oczywiście, jeśli planujesz używać któregokolwiek z Dappsów opartych na Ethereum, takich jak CryptoKitties i ETHLend, to naprawdę jedyny sposób na połączenie.

W obliczu zbliżającej się konkurencji MetaMask będzie musiał nadal się rozwijać, aby pozostać na szczycie. To dobrze dla nas. Oznacza to, że ta niezwykle przydatna wtyczka do przeglądarki internetowej będzie nadal rozwijana i ulepszana.

Chociaż jest to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie, wszyscy wiemy, jak szybko rzeczy zmieniają się w świecie blockchain, a to, co jest dzisiaj, może łatwo zniknąć jutro.

Dzięki funkcjonalności MetaMask i mnóstwu Dappów na horyzoncie, myślę, że jest to coś, co będzie trwać i warto spróbować.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia & Metamask

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me