Koreański zakaz handlu bitcoinami: tylko plotki czy coś więcej?

Odkąd Chiny zakazały wstępnych ofert monet (ICO) i giełd kryptowalut kilka tygodni temu, inwestorzy kryptowalut na całym świecie byli nieco paranoikami.

Wszyscy się zastanawiamy: czy następny zakaz regulacyjny dotyczący czarnych łabędzi może zostać zniesiony w dowolnym momencie? A jeśli tak, to w jakim kraju?

Oczywiście z perspektywy inwestycyjnej wszyscy możemy zakazać żołądka w mniejszych krajach, które mają niewielki wolumen kupowanych bitcoinów. Na przykład Portugalia. Bardziej niepokojąca obawa jest to, że kraj mający wielkie konsekwencje dla globalnego wolumenu BTC, taki jak Korea Południowa, może zrezygnować z młota banowego, jak to było..

I to z pewnością byłby druzgocący cios dla rynku kryptowalut, ponieważ Korea Południowa napędza tytaniczną, ponadwymiarową część globalnego wolumenu zakupów BTC w ostatnich tygodniach (co z kolei pomogło podnieść cenę).

Więc szepty narastały, a FUD („strach, niepewność, wątpliwość”) rozprzestrzenia się. Czy następna może być Korea Południowa??

Zatem dzisiaj przedstawimy Ci podsumowanie tego, jak bardzo powinieneś się martwić (lub nie martwić).

Koreańskie organy regulacyjne powołują nową grupę zadaniową ds. Regulacji

Zaledwie kilka dni temu zaczęło się wiele rozmów, gdy administratorzy Korei Południowej zadeklarowali utworzenie „grupy zadaniowej ds. Zwalczania wirtualnej waluty”.

Słowo „coutnermeasure” nie wzbudziło zaufania inwestorów z Korei Południowej, jak można sobie wyobrazić.

Ale okazuje się, że grupa zadaniowa jest bardziej ochronna niż cokolwiek innego, przynajmniej zgodnie z „drobnym drukiem”. Według ministra finansów Korei Południowej:

„Stworzymy przepisy chroniące inwestorów, a nie przepisy dotyczące wirtualnej wymiany walut”.

Więc teraz powód do utraty zmysłów.

Handel kontraktami terminowymi na Bitcoin jest teraz zakazany w tym kraju

Kolejny istotny rozwój nastąpił właśnie wtedy, gdy południowokoreańskie organy regulacyjne ogłosił że kontrakty terminowe typu futures na bitcoiny nie będą mogły być legalnie sprzedawane ani emitowane w kraju.

Mimo to nie jest to nawet bezpośrednio związane z faktycznym „zakazem Bitcoina”, ponieważ kontrakty terminowe na BTC są zupełnie inną i bardziej tradycyjną bestią.

Jeszcze mniej niepokojący jest fakt, że zakaz kontraktów terminowych wydaje się prawie tymczasowy. Krajowa Komisja Usług Finansowych (FSC) wydała zakaz „martwiąc się o… jeśli wymknie się spod kontroli, ponieważ nie zajęli stanowiska w sprawie kryptowaluty”.

Innymi słowy, podczas gdy FSC nadal ogólnie decyduje o kryptowalutach, chcą, aby krajowi inwestorzy powstrzymali się od bardziej tradycyjnej opcji inwestycyjnej kontraktów terminowych na bitcoiny, których fala jest emitowana w nadchodzących tygodniach za pośrednictwem Nasdaq i Grupa CME.

S. koreański rządowy. idzie naprzód w kwestii opodatkowania kryptowalut

Uwagę inwestorów kryptowalutowych z Korei Południowej przyciąga również wiadomość, że krajowa służba podatkowa (NTS) zaczyna podejmować kroki w celu wprowadzenia podatku dochodowego od kryptowalut.

Chociaż taka godna uwagi regulacja zawsze przyciąga uwagę inwestorów, w tym przypadku jest ona dobra, ponieważ pokazuje Bitcoin i inne kryptowaluty jako wprowadzane w regulacyjne „światło dzienne”.

Zgodnie z NTS:

„Będziemy dążyć do opodatkowania wirtualnych walut, takich jak bitcoin. Ponieważ wirtualna waluta jest rodzajem majątku, takiego jak nieruchomość lub papiery wartościowe, powinna być opodatkowana zgodnie z zasadą, że „istnieje podatek od dochodu”.

Naród cofający zakaz ICO?

Najnowsze doniesienia z Korei Południowej są takie, że tamtejsi urzędnicy są blisko zniesienia krajowego zakazu ICO, który został wprowadzony zaledwie kilka tygodni temu.

Warto jednak zauważyć, że koreańskie organy regulacyjne patrzą potencjalnie tylko na umożliwienie profesjonalnym inwestorom ułatwiania ICO w kraju w przyszłości:

„Bitcoin jest skomplikowany pod względem technologii i metody inwestowania. Biorąc więc pod uwagę ryzyko i wiedzę technologiczną, ICO powinni przeprowadzać inwestorzy profesjonalni, a nie zwykli obywatele, którzy nie są poinformowani o jej technologii i współudziale ”.

Będziemy musieli zobaczyć, jak ta dynamika się rozegra.

Ogólnie rzecz biorąc: w Korei Południowej w tej chwili nie ma tragedii

W kryptowalutach nigdy nie wiadomo, co będzie dalej, ale wygląda na to, że w Korei Południowej krążą plotki, głównie z powodu tak wielu zmian regulacyjnych. Ludziom trudno jest nadążyć lub zrozumieć, a potem zaczynają się rozprzestrzeniać plotki.

Na razie wydaje się jasne, że w Korei Południowej nie ma żadnego nadrzędnego zakazu kryptowalut.

Jeśli już, to regulatorzy próbują tylko uzyskać proaktywną kontrolę nad krajowym ekosystemem kryptograficznym, aby mogli wprowadzić go w życie, jak inne rodzaje aktywów.

Korea

Wygląda na to, że Korea Południowa stara się nadążyć za kryptowalutą, a nie zostać w tyle – Zdjęcie za pośrednictwem Cnet

Najbardziej przerażającym środkiem, jaki podejmują, jest przekonanie się, którzy użytkownicy korzystają z danych giełd i w jaki sposób. Innymi słowy, próbują zdjąć anonimizację handlu bitcoinami, tak jak teraz robią to regulatorzy w Wielkiej Brytanii..

To oczywiście nie jest zakaz. To tylko podatnik, który chce swojej obniżki.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me