Kran kryptowaluty: kompletny przewodnik dla początkujących

Bez wątpienia słyszałeś historie od wczesnego użytkownika Bitcoin, który otrzymał wiele darmowych monet za pośrednictwem czegoś, co nazywa się kranem kryptowalutowym.

Były one szeroko stosowane w przeszłości jako środek do wykonywania stosunkowo prostych, ale ręcznych zadań w celu odebrania materiałów pomocniczych kryptowaluty. Były szalenie popularne, ponieważ użytkownicy ścigali najpopularniejsze krany, które dawały najwięcej kryptowalut. Niektórzy użytkownicy opracowali nawet algorytmy, które próbowały wykorzystać nieszczelne krany.

Przyjrzę się odpowiedziom na te pytania i nie tylko, ponieważ nauczę Cię podstaw kranów kryptowalut oraz tego, jak możesz ich używać.

Co to jest kran kryptowaluty?

Mówiąc najprościej, kran kryptowaluty to strona internetowa, która rozdaje niewielkie ilości kryptowalut jako nagrodę za wykonanie małych zadań. Nazywa się je kranami, ponieważ nagrody są dość małe, jak kapanie wody z kranu, ale w tym przypadku to kryptowaluty powoli kapią do twojego portfela kryptowalut.

Wykonywane zadania zwykle polegają na wypełnianiu captcha, ale może to również obejmować klikanie linków lub przeglądanie reklam. W przypadku kranów Bitcoin wypłaty są przyznawane w Satoshi lub stumilionowej części Bitcoina = 0,000000001 BTC.

Przykład kranu kryptograficznego

Przykład kranu kryptograficznego. Źródło: moonbit.co.in

Większość kranów ma minimalny próg płatności, więc kryptowaluty zarobione przez kran są zdeponowane w portfelu na stronie kranu i mogą zostać wypłacone do portfela wybranego przez użytkownika po osiągnięciu minimum. W niektórych przypadkach może to zająć tylko kilka dni, ale często osiągnięcie minimalnej wypłaty może zająć tydzień lub dłużej.

Tak więc, jak można się już domyślić, krany kryptowalut nie są sposobem na szybkie wzbogacenie się. Prawdziwą atrakcją jest nadzieja, że ​​wartość kryptowalut będzie nadal rosła. W ten sposób wypłata za kran w wysokości 0,10 USD może być warta 1 USD lub nawet 10 USD w przyszłości..

Cel kranu kryptowalutowego

Kryptowaluty są wciąż całkiem nowe, a wiele osób na całym świecie dopiero się uczy, co to jest, nie wspominając o tym, jak przechowywać je w portfelach kryptowalut lub jak w nie inwestować i dodawać je do zbilansowanego portfela aktywów.

Pierwszymi kranami kryptowalut były krany Bitcoin, które zostały stworzone, aby rozpowszechniać informacje o Bitcoinie, kiedy był jeszcze bardzo nowy. Pomysł polegał na tym, że gdyby ludzie otrzymali Bitcoin, poświęciliby trochę czasu, aby dowiedzieć się, co to jest, i miejmy nadzieję, że zainwestują więcej w nową zdecentralizowaną walutę. Był to wolny od ryzyka sposób przekazania Bitcoin w ręce ogółu populacji.

Krany Bitcoin były tak popularne, że inne kryptowaluty również zaczęły oferować krany. Oprócz rozdawania darmowych monet, w wielu przypadkach służą one również jako portale informacyjne o kryptowalutach, które wydają. To łatwy sposób na zainteresowanie nowych użytkowników kryptowalutami bez konieczności ryzykowania pieniędzy. Jak można się spodziewać, popularność baterii wzrosła ogromnie, ponieważ ludzie zawsze chętnie otrzymują coś za darmo.

Jak zbierać z kranu kryptowaluty

Najpierw musisz znaleźć kran, a dzięki ich popularności istnieją strony poświęcone po prostu śledzeniu wszystkich znajdujących się tam baterii. Zrzut kranu jest jedną z takich stron i zawiera 420 kranów z 48 różnych kryptowalut. Więc idziesz tam i rejestrujesz kran i zaczynasz zarabiać darmowe monety. Gdzie trafiają monety i co możesz z nimi zrobić?

Dlaczego krany kryptograficzne nadal istnieją

Bitcoin Faucets z Faucet Dump

W większości przypadków kran ma minimalną kwotę wypłaty, więc twoje monety najpierw trafią do mikro-portfela dostarczonego przez kran. Gdy osiągniesz minimalną kwotę wypłaty, możesz przelać zgromadzone zarobki do własnego portfela.

W rzeczywistości wiele kranów pozwala wprowadzić adres portfela jako część profilu, a gdy osiągniesz minimum kranu, automatycznie przeniesie saldo do portfela kryptowalut.

Co to są mikro-portfele?

Mikroportfel jest podobny do tradycyjnych portfeli stacjonarnych lub internetowych, ale różni się tym, że służy do zbierania niewielkich ilości kryptowaluty i zwykle jest ograniczony do niewielkiej łącznej kwoty, którą może pomieścić.

Te mikroportfele są dołączone do konta kranu i są używane, ponieważ opłaty za przelewanie niewielkich kwot wpłacanych codziennie przez kran zlikwidowałyby wszelkie zarobki. Korzystanie z mikro-portfela pozwala zgromadzić większą ilość kryptowaluty przed przelaniem do własnego portfela, aby opłaty nie pochłonęły całego przelewu.

Dlaczego baterie nadal istnieją?

Dlaczego istnieją krany kryptograficzne

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Podczas gdy krany kryptowalut zaczęły być sposobem na edukowanie ludzi o tym nowym typie aktywów, ostatnio krany zostały użyte do zwiększenia ruchu w witrynie lub po prostu do zarabiania pieniędzy. Krany są znane z przyciągania dużej ilości ruchu do witryn internetowych. Z tego powodu niektóre firmy związane z kryptowalutami wykorzystywały krany jako sposób na zapoznanie większej liczby osób z ich marką lub firmą.

Baterie mogą również generować przychody ze sprzedaży powierzchni reklamowej. Stało się to bardzo trudne pod koniec 2017 roku, gdy Bitcoin i inne kryptowaluty wzrosły, ale ostatnio model kranu ponownie stał się skromnie opłacalny.

Oczywiście model reklamowy dla kranów stał się czymś w rodzaju dwustronnego miecza. W odnoszących większe sukcesy kranach wyświetlanych jest wiele reklam, aby wygenerować pieniądze niezbędne do rozdania wszystkich monet. Mogą to być proste reklamy płatne za wyświetlenie, które nie wymagają więcej niż wczytanie strony, lub mogą to być reklamy płatne za kliknięcie, które wymagają od użytkowników kliknięcia reklamy i odwiedzenia strony internetowej reklamodawcy na czas od 10 do pełnej minuta.

Aby osłodzić pulę, wiele witryn z kranami ma również reklamy stowarzyszone, za które otrzymują zapłatę, jeśli użytkownik kliknie link, a następnie coś kupi lub po prostu zarejestruje się..

Najpopularniejsze witryny mogą być tak przeładowane reklamami, że trudno z nich nawet korzystać. Niestety jest to kompromis, którego należy dokonać, jeśli chcesz zbierać darmowe monety.

Automatyczne krany i rotatory kranów

Są to dwa sposoby, które ludzie znaleźli, aby obejść potrzebę odwiedzania witryn z kranami i klikania linków na stronach z kranami. Ponieważ jednak krany automatyczne całkowicie automatyzują proces, a rotatory baterii częściowo automatyzują proces, nie możesz w ogóle na nich dużo zarobić.

Bitcoin Faucet Bot

Przykład Crypto Faucet Bot. Źródło: bitcointalk

Automatyczny kran to rodzaj bota, który przenosi się z witryny do witryny, ale samo odwiedzenie strony z kranem nie jest najlepszym sposobem na zarabianie. W rzeczywistości możesz nawet nie zarobić 1 Satoshi dziennie, używając automatycznego bota kranowego. Obecnie potrzeba około 6600 satoshi, aby równać się 1 dolarowi.

Oznacza to, że przy 1 Satoshi dziennie zarobienie 1 $ zajęłoby ci około 18 lat. Oczywiście możliwe jest również, że John McAfee ma rację i Bitcoin ostatecznie będzie wart 1 milion dolarów, więc Twoje Satoshi byłyby warte znacznie więcej w przyszłości niż są teraz.

Istnieją również rotatory kranów, które sprawiają, że proces jest półautomatyczny, automatycznie zmieniając stronę, na której się znajdujesz, ale nadal musisz wykonać zadania, aby zebrać monety. Jest to bardziej opłacalne, ale też bardziej czasochłonne.

Generalnie boty kranowe są lubiane przez użytkowników, ponieważ oszczędzają im czas i wysiłek, ale znienawidzone przez operatorów kranów, ponieważ reklamodawcy nie zapłacą tak dużo, gdy wiedzą, że procent odwiedzin strony z kranami pochodzi od botów, a nie ludzi.

Wniosek

Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem kryptowaluty za darmo, najlepszym rozwiązaniem jest kran. Po prostu nie spodziewaj się, że staniesz się bogaty, a nawet zarobisz wystarczająco dużo, aby napełnić zbiornik paliwa, chyba że ceny kryptowalut gwałtownie wzrosną. To powiedziawszy, jest to dobry sposób na poznanie kryptowalut, wolny od ryzyka i stresu.

Proces jest w większości bezpieczny, ponieważ nie musisz rezygnować z kluczy prywatnych, ale możesz natknąć się na kran, który nigdy się nie opłaca. Tak, w kranach kryptowalut są nawet oszustwa.

Jeśli chcesz po prostu zdobyć kryptowaluty i dowiedzieć się więcej o całej koncepcji kryptowaluty, baterie mogą być dla Ciebie idealne.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me