Kształtowanie ShapeShift – nasza recenzja Instant Crypto Exchange

Giełdy kryptowalut mogą być zniechęcające, zagmatwane, a nawet ryzykowne. Standardowy format wymiany wymaga, aby najpierw założyć konto, przejść weryfikację tożsamości (w wielu przypadkach), zdeponować kryptowalutę, dokonać transakcji, a następnie najlepiej wypłacić.

Kiedy wpłacasz i wypłacasz pieniądze, za każdym razem płacisz opłaty. Sama wymiana również wiąże się z opłatą. Co gorsza, giełdy są znane z tego, że zostały zhakowane, więc Twoje aktywa mogą być potencjalnie zagrożone. W odpowiedzi na to kilka lat temu pojawiła się giełda kryptowalut o nazwie ShapeShift i oferuje paradygmat, który teraz nazywamy giełdami natychmiastowymi.

Dzisiaj przyjrzymy się ShapeShift, zobaczymy, o co w tym wszystkim chodzi i jak wypada na tle współczesnych konkurentów.

Jak działa ShapeShift

ShapeShift przyjmuje inny model biznesowy niż inne giełdy. Wykorzystuje model bez konta, w którym każdy może anonimowo utworzyć transakcję w celu wymiany z jednej kryptowaluty na inną. Proces jest całkowicie zautomatyzowany.

Ukończona wymiana Shapeshift

Ukończona wymiana ShapeShift

Załóżmy na przykład, że chcesz wymienić trochę Litecoina na Ethereum. Otwierasz witrynę ShapeShift, wybierasz żądane kryptowaluty i decydujesz, czy chcesz wymienić określoną kwotę, czy też nieokreśloną kwotę.

Różnica tutaj zależy od tego, jak bardzo jesteś wybredny. Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, ile Ethereum otrzymasz w zamian za Litecoina, będziesz chciał dokonać „precyzyjnej” wymiany, jak nazywa to ShapeShift.

Po wprowadzeniu kwoty, którą zdeponujesz, ShapeShift natychmiast poinformuje Cię, ile otrzymasz. Jeśli użyjesz metody „szybkiej”, zamiast tego zostanie Ci po prostu przedstawiony adres depozytu, a ShapeShift wyśle ​​Ci taki sam odpowiednik Ethereum, bez ich własnych opłat.

Zaletą korzystania z szybkiej metody jest to, że możesz utworzyć adres depozytu wielokrotnego użytku. Załóżmy na przykład, że masz pracodawcę, który płaci Ci w Litecoin, ale chcesz Ethereum. Zamiast za każdym razem wymieniać, możesz utworzyć adres depozytowy Litecoin wielokrotnego użytku.

Za każdym razem, gdy Twój pracodawca płaci na ten adres, tak naprawdę płaci ShapeShift. ShapeShift prześle Ci wówczas aktualny kurs wymiany dla Ethereum.


„Wbudowany” program firmy ShapeShift

Kilka portfeli kryptowalut obsługuje teraz wymiany ShapeShift z poziomu programu. Dzieje się tak, ponieważ ShapeShift oferuje API, które pozwala programistom portfeli na włączenie usługi ShapeShift bezpośrednio do ich portfeli. Dwa przykłady to Exodus i Jaxx. Należy jednak zauważyć, że Exodus pobiera niewielką część z każdej wymiany dokonanej w ich portfelu. W ten sposób Exodus finansuje jego rozwój.

Portfele oferujące usługi ShapeShift niekoniecznie muszą oferować wszystkie pary handlowe, które ma ShapeShift. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie portfele będą obsługiwać wszystkie aktywa. Obecnie ShapeShift obsługuje dość szeroką liczbę zasobów, ale z pewnością nie wszystkie dostępne na dzisiejszych rynkach. Na przykład ShapeShift nie obsługuje PIVX ani Wesołe miasteczko (już), żeby wymienić tylko kilka.

Jak wypada ShapeShift na tle konkurencji?

Obecnie istnieje kilka alternatyw dla ShapeShift, które oferują podobne usługi natychmiastowej wymiany. Każdy z nich obsługuje różne aktywa kryptowalutowe i zazwyczaj mają różne kursy wymiany.

Chcieliśmy zrobić prosty test, aby pokazać, jak kurs wymiany ShapeShift różni się od swoich konkurentów. Zrobiliśmy przykład 1 ETH do LTC.

ShapeShift – 3,81126679 LTC

Koszt transakcji ShapeShift

Flyp.Me – 3.82058803 LTC

Koszt transakcji Flyp.me

ChangeNow.io – 3.7977472764 LTC

Koszt transakcji ChangeNow

Changelly.com – 3.781 LTC

Koszt transakcji Changelly

Jak widać, ShapeShift jest w dużej mierze zgodne z konkurencją, z Flyp.Me oferując tylko trochę więcej w tym konkretnym połączeniu i w tym konkretnym czasie. Należy również zauważyć, że zrobiliśmy te zrzuty ekranu w ciągu pięciu minut.

Możesz kupić bitcoiny za pomocą karty kredytowej, ale prawdopodobnie nie powinieneś

Niedawno ShapeShift zaczął oferować usługę, w której użytkownicy mogą kupować bitcoiny za pomocą karty kredytowej. To stawia ich w bezpośredniej konkurencji z innymi głównymi graczami blockchain, takimi jak Coinbase.

Jednak po wprowadzeniu swoich danych pojawia się ekran, który pokazuje, że transakcja obejmuje miażdżąco dużą opłatę w wysokości 12,5% (przy zakupie kryptowalut o wartości 100 USD). Kupując podobną ilość bitcoinów na Coinbase, można by się spodziewać prawie połowy tej opłaty.

Shapeshift transakcji kartą kredytową

Jednak Coinbase wymaga utworzenia konta i przesłania dokumentów tożsamości. ShapeShift nie ma tego wymagania. Dla niektórych może to być ważna różnica. Jeśli jednak jak większość ludzi chcesz płacić jak najniższe opłaty, to ShapeShift z kartą kredytową prawdopodobnie nie jest dla Ciebie.

Czy ShapeShift to dobra wymiana?

ShapeShift nie jest idealny dla każdego. Dzieje się tak, ponieważ opłaty za wymianę na natychmiastowej wymianie będą wyższe niż na tradycyjnej. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś inwestorem o dużym wolumenie. Większość tradycyjnych giełd oferuje niższe opłaty dla tych, które spełniają określone minimalne wymagania dotyczące działalności.

Z drugiej strony, jeśli jesteś zwykłym przedsiębiorcą lub takim, który dokonuje nie więcej niż jednej lub dwóch wymian tygodniowo, usługi natychmiastowej wymiany, takie jak ShapeShift, mogą być idealne.

Po prostu rozejrzyj się w innych witrynach, aby sprawdzić, czy możesz uzyskać lepszą stawkę, ponieważ stawki mogą się różnić każdego dnia w zależności od warunków rynkowych.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shapeshift.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me