Kupowanie Bitcoin anonimowo – kompletny przewodnik dla początkujących

Bitcoin zapoczątkował rewolucję zdecentralizowanych kryptowalut i chociaż zawiera pewne aspekty prywatności, z pewnością nie jest anonimową monetą prywatności, taką jak Monero czy Zcash.

Ale kupując Bitcoin można pozostać anonimowym, a ten artykuł powie Ci dokładnie, jak to zrobić. Istnieje wiele powodów, dla których warto zachować anonimowość przy zakupie Bitcoin.

Niektórzy z pewnością są nikczemni, ale dla niektórych jest to po prostu kwestia zachowania prywatności w coraz bardziej monitorowanym i w pełni przejrzystym świecie. Niektóre kryptowaluty są lepsze od innych, jeśli chodzi o anonimowość, ale ponieważ Bitcoin jest najbardziej akceptowaną kryptowalutą, istnieją dobre powody, aby trzymać się dziadka zdecentralizowanych walut cyfrowych, jednocześnie zwiększając swoją prywatność.

Ludzi oszukano pod pewnymi względami w odniesieniu do Bitcoina, ponieważ powiedziano im, że używanie go zachowuje prywatność, ale to już nie jest prawdą. W większości przypadków Bitcoin jest kupowany, sprzedawany i sprzedawany za pośrednictwem giełd internetowych, które same są scentralizowane, aw niektórych przypadkach regulowane.

Te wymiany zazwyczaj wymagają podania nazwiska, adresu e-mail, adresu fizycznego, a nawet kopii dokumentów tożsamości. Mając to wszystko pod ręką, Twoja prywatność zniknęła. Giełda posiada pełne rejestry tego, kim jesteś i Twoje transakcje Bitcoin, a jeśli zdecydują się to zrobić, mogą przekazać te informacje rządowi w dowolnym momencie. Można go nawet wykorzystać do celów marketingowych.

Jeśli wolisz tego uniknąć, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak anonimowo kupować Bitcoiny i unikać śledzenia lub kierowania.

Mówią, że Cash jest królem

Nie tylko jest królem gotówki, ale jest naprawdę anonimowy. Nie ma możliwości śledzenia fizycznej gotówki, co czyni ją idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zachować anonimowość przy zakupie towarów i usług. Dotyczy to również zakupu Bitcoinów. Jeśli chcesz, aby Twoje zakupy Bitcoin były całkowicie anonimowe, po prostu zrób to za gotówkę.

Gotówka jest w rzeczywistości najłatwiejszą metodą anonimowego zakupu Bitcoinów. Jeśli nie znasz osobiście nikogo, kto sprzedaje Bitcoin, nie stanowi to również problemu, ponieważ istnieją rynki peer-to-peer, na których możesz mieć do czynienia ze sprzedawcami Bitcoinów, którzy chętnie przyjmują gotówkę. Co to są rynki P2P? Oto dwie najlepsze opcje:

LocalBitcoins

LocalBitcoins to istniejący od dawna rynek peer-to-peer, który łączy kupujących i sprzedających Bitcoiny. Oprócz posiadania sklepu internetowego, który wymaga pewnych danych osobowych, ponieważ LocalBitcoins zapewnia usługę escrow do zakupów, możliwe jest również ustalanie osobistych spotkań ze sprzedawcami.

Zaufany sprzedawca w lokalnych bitcoinach

Profil zaufanego sprzedawcy na LocalBitcoins Źródło: LocalBitcoins.net

W takim przypadku przekazujesz zimną, twardą gotówkę, a sprzedawca przelewa Bitcoin na Twoje konto. Tak więc jedynymi osobami, które wiedzą o transakcji, jesteś Ty i sprzedawca, i nie mają oni żadnych Twoich danych osobowych, którymi mogliby się podzielić z nikim w przyszłości.

Coinmama

Coinmama jest jednym z najstarszych rynków peer-to-peer, ale różni się od LocalBitcoin tym, że kupujesz Bitcoin bezpośrednio od Coinmama. Oznacza to, że nie możesz spotkać się z nimi bezpośrednio, ale możesz wykonywać przelewy gotówkowe za pośrednictwem Western Union, aby kupić Bitcoin (i Ethereum).

Rejestracja Coinmama

Rejestracja w Coinmama jest bardzo prosta. Źródło: coinmama.com

Lub możesz kupić przedpłaconą kartę kredytową za pomocą gotówki, a następnie użyć tej karty przedpłaconej, aby dokończyć zakup Bitcoinów za pośrednictwem Coinmama. W obu przypadkach pozostajesz anonimowy, co jest celem.

Odbierz swój Bitcoin z bankomatu

Bankomat BitCoin

Zdjęcie za pośrednictwem youtube.com

Możesz nie być tego świadomy, ale istnieje coś takiego jak bankomat Bitcoin. Podobnie jak w przypadku każdego innego bankomatu, do korzystania z bankomatu Bitcoin nie są potrzebne żadne dane osobowe. Po prostu wpłacasz gotówkę i otrzymujesz w zamian Bitcoin. Jest to tak proste, jak podanie bankomatu swojego adresu Bitcoin i ilości Bitcoinów, które chcesz kupić.

A jeśli nie masz pod ręką adresu, bankomat da Ci portfel papierowy z adresem, którego możesz później użyć do przelania na wybrany portfel. Musisz znaleźć bankomat Bitcoin? Ta mapa pomoże – obecnie notuje 2640 bankomatów Bitcoin w 65 krajach.

Inne opcje

Podkreślam, że niektórzy z was, czytając to, mogą nie być w stanie korzystać z LocalBitcoins, Coinmama lub bankomatu Bitcoin z tego czy innego powodu. Jeśli to Cię opisuje, nadal istnieje kilka opcji, których możesz użyć, aby pozostać przynajmniej częściowo anonimowym przy zakupie Bitcoin.

Nadal nie musisz podawać żadnych danych osobowych ani identyfikatora, ale do korzystania z tych usług będziesz potrzebować numeru telefonu.

Ściana monet

Jeśli mieszkasz w USA, możesz użyć Ściana monet kupić Bitcoin za gotówkę. To jest rynek peer-to-peer, ale działają one nieco inaczej. Wszystkie monety są przez nich deponowane. Płatności można dokonać wyłącznie gotówką za pośrednictwem depozytu bankowego.

World of Coins Kup Bitcoiny

Źródło: Worldofcoins.com

Gdy Wall of Coins zweryfikuje depozyt bankowy, wypuści Bitcoin na adres twojego portfela. Wall of Coins pozwala na zakup Bitcoinów już za 5 USD. Wall of Coins pracuje nad dostępnością poza Stanami Zjednoczonymi, a sama witryna obsługuje już języki chiński, portugalski, kantoński, rosyjski i hiszpański.

BitQuick

Logo Bitquick

Zdjęcie za pośrednictwem bitquick.co

BitQuick działa w podobny sposób jak wspomniana powyżej Wall of Coins, działając jako pośrednik w transakcji i udostępniając Bitcoin kupującemu i gotówkę sprzedawcy po złożeniu depozytu. Jeśli możesz użyć Wall of Coins, jest to preferowane, ponieważ BitQuick ma wyższy minimalny zakup nieco ponad 20 USD, a także ma 2% opłaty za usługę i 0,001 BTC opłaty za wydobycie.

Dodatkowo jesteś ograniczony do 400 $ codziennych zakupów w BitQuick, chyba że prześlesz do nich identyfikator. Co oczywiście neguje twoją anonimowość.

Na zakończenie

Jak widać z powyższego, istnieje kilka opcji dokonywania anonimowych zakupów Bitcoin. Gdybym musiał uszeregować je od najlepszych do najgorszych, prawdopodobnie powiedziałbym, że najlepszym wyborem jest bankomat Bitcoin, a następnie LocalBitcoins, a następnie Coinmama (droższy). Wall of Coins byłaby moim następnym wyborem, a następnie BitQuick (znowu droższy).

Czy to oznacza, że ​​nikt nie może śledzić, co robisz ze swoim Bitcoinem? Niestety nie.

Biorąc pod uwagę, że blockchain jest niezmienną księgą publiczną, każdy może go analizować i śledzić płatności. Rzeczywiście, właśnie to robią firmy takie jak Chainalysis i Bitfury, wykorzystując innowacyjne algorytmy grupowania i audyty blockchain, aby złapać oszustów.

Jeśli jednak nie planujesz robić niczego nielegalnego i po prostu chcesz chronić swoją anonimowość, każda z powyższych metod powinna zaznaczyć Twoje osobiste pola prywatności.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me