Kupowanie bitcoinów w Wielkiej Brytanii: wszystkie opcje

Wraz z ponownym boomem Bitcoin coraz więcej osób szuka sposobów, aby dostać się teraz, zanim cena jeszcze wzrośnie. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym, gdzie i jak kupić Bitcoin w Wielkiej Brytanii.

Zanim jednak zaczniesz, porozmawiajmy o tym, dlaczego chcesz faktycznie kupić Bitcoin, a nie jakiś produkt pochodny, taki jak ETF, przyszłość lub CFD.

Prawdopodobnie słyszałeś o tych produktach pochodnych, w przypadku których w rzeczywistości nie masz niczego w posiadaniu, gdy je kupujesz. Zamiast tego po prostu spekulujesz na cenie aktywów, w tym przypadku Bitcoin.

Bitcoin Jack

Latanie Bitcoin Jack

Mówi się, że jest to prosty sposób na spekulację ceną Bitcoina, i ostatecznie to prawda, ale te produkty pochodne mają pewne określone wady i ryzyko, szczególnie jeśli chodzi o Bitcoin.

Największą wadą stosowania instrumentów pochodnych, takich jak CFD lub spread bet, jest to, że Bitcoin powstał w odpowiedzi na finansowy bałagan wywołany przez instrumenty pochodne w czasie kryzysu finansowego 2007-2008. Kiedy używasz instrumentów pochodnych do spekulacji na temat zmian cen Bitcoin, pokonujesz cały cel Bitcoina i rewolucję kryptowalut.

A skoro to już nie przeszkadza, przejdźmy dalej i dowiedzmy się, jak kupić trochę Bitcoinów w Wielkiej Brytanii.

Coinbase

Coinbase ma siedzibę w San Francisco w USA, ale nie oznacza to, że użytkownicy z Wielkiej Brytanii nie mogą tutaj kupować Bitcoinów. Z pewnością mogą. Założona w 2012 roku Coinbase jest największą giełdą kryptowalut w USA, a także zalicza się do czołowych giełd światowych.

Oprócz tego, że jest giełdą kryptowalut, Coinbase jest również brokerem kryptowalut. Oferują też usługi przechowywania depozytów dla instytucji, platformę płatności kryptowalutowych i własny stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim zwany monetą USD (USDC).

Coinbase

Kup Bitcoiny na jednej z największych światowych giełd. Zdjęcie za pośrednictwem Coinbase.com

Chociaż Coinbase jest największą giełdą kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, jest również nielubiana przez społeczność kryptowalut z kilku powodów:

  • Wysokie opłaty: Opłaty w Coinbase są znacznie wyższe niż u wielu konkurentów. Giełdzie jest to w stanie uciec, ponieważ ich łatwy w użyciu interfejs sprawia, że ​​są idealne dla nowych użytkowników kryptowalut, którzy są skłonni zapłacić trochę więcej za prostotę i wygodę. Wysokich opłat można uniknąć, przechodząc na platformę Coinbase Pro, ale może to być przytłaczające dla nowych handlowców kryptowalut, a ponadto nie można kupować i sprzedawać za pomocą waluty fiducjarnej w Coinbase Pro.
  • Użytkownicy nie kontrolują kluczy prywatnych: Chociaż jest to prawdą dla każdej scentralizowanej wymiany, pozostaje ogromnym negatywem dla Coinbase w umysłach wielu użytkowników. Za każdym razem, gdy monety są przechowywane w portfelu wymiany, giełda zachowuje kontrolę nad kluczami prywatnymi. Ponieważ klucze prywatne zapewniają kontrolę i prawo własności do Bitcoin, wielu użytkowników unika portfela, który nie daje im dostępu do kluczy prywatnych. Popularne powiedzenie brzmi: „Nie twoje klucze, nie twoje monety”.
  • Coinbase próbuje ograniczyć prywatność użytkowników: Już w 2014 roku pojawiły się doniesienia, że ​​Coinbase śledzi sposoby przesyłania i wydawania bitcoinów przez użytkowników. Ta aktywność została potwierdzona w 2019 roku, kiedy dowiedział się, że Coinbase nabył Neutrino, firmę technologiczną skupiającą się na analizie łańcuchów bloków w celu odkrycia tożsamości ukrytych za adresami w tych łańcuchach. Wielu uważa, że ​​Coinbase przejął tę firmę, aby zmniejszyć prywatność użytkowników Bitcoin na całym świecie. Coinbase niedawno próbował również sprzedać swoje dane Internal Reveneue Service (IRS) i Drug Enforcement Administration (DEA). I udało mu się wygrać kontrakt na sprzedaż swoich danych Secret Service.

Depozyty i opłaty w Coinbase

Coinbase jest dobrze znane z zagmatwanego harmonogramu opłat i wysokich kosztów tych opłat. Do tego dochodzi ograniczona liczba opcji wpłat, co sprawia, że ​​nie jest to tak proste, jak inne giełdy, jeśli chodzi o bankowość. Poniżej znajduje się wykres pokazujący metody wpłaty dla Coinbase:

Płatności i depozyty w Coinbase

Wybierz metody wpłaty. Zdjęcie za pośrednictwem Coinbase.com

Jeśli chodzi o opłaty, w witrynie Coinbase znajduje się cała długa strona wyjaśniająca strukturę opłat. Możesz rzucić okiem tutaj Jeśli lubisz. Bardziej uproszczoną wersję struktury opłat w Wielkiej Brytanii przedstawia poniższy wykres:

Opłaty Coinbase

Najgorszą częścią zakupu Bitcoina są opłaty. Zdjęcie za pośrednictwem Coinbase.com

Kupowanie Bitcoinów w Coinbase

Kupowanie Bitcoinów w Coinbase rozpoczyna się od rejestracji konta. Robi się to dość łatwo. Jeśli wylądujesz na stronie głównej, w prawym górnym rogu znajduje się przycisk „Zarejestruj się”. Kliknij to i wpisz swoje imię, nazwisko, adres e-mail, hasło i zaznacz pole, aby potwierdzić, że masz ukończone 18 lat. Następnie kliknij przycisk, aby utworzyć konto.

Zarejestruj się w Coinbase

Szybka i łatwa rejestracja. Zdjęcie za pośrednictwem Coinbase.com

Następnie otrzymasz wiadomość e-mail od Coinbase, w której musisz kliknąć łącze i zweryfikować adres e-mail. Następnie zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu, a na podany numer zostanie wysłana wiadomość SMS z kodem, który należy wprowadzić, aby potwierdzić numer telefonu.

Coinbase 2FA

Czeki 2FA zapewniają bezpieczeństwo Twojego konta. Zdjęcie za pośrednictwem Coinbase.com

To numer telefonu, który będzie później używany do kodów 2FA, więc upewnij się, że zawsze będziesz mieć do niego dostęp. Podobnie jak w przypadku każdego konta w dzisiejszych czasach, będziesz również musiał dostarczyć dokumenty tożsamości do Coinbase, aby odblokować wyższe poziomy oraz kupować, sprzedawać i handlować. Będziesz musiał podać informacje o swoim koncie, aby dokonać wpłat i wypłat.

Po zalogowaniu się na swoje konto poszukaj niebieskiego przycisku (KUP / SPRZEDAJ) u góry strony głównej. Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie okna, które umożliwia KUPOWANIE, SPRZEDAŻ lub KONWERSJĘ Bitcoina i innych kryptowalut obsługiwanych w Coinbase.

Kupowanie Bitcoin Coinbase

Kupuj, sprzedawaj lub konwertuj kryptowaluty szybko i łatwo. Zdjęcie za pośrednictwem Coinbase.com

Ubezpieczenie Coinbase

Giełdy kryptowalut nie mają żadnej ochrony, jeśli chodzi o programy dla inwestorów lub sponsorowane przez rząd plany ubezpieczeniowe, jednak Coinbase prywatnie ubezpiecza fundusze swoich klientów przed wszelkimi stratami spowodowanymi włamaniem lub kradzieżą.

Bezpieczeństwo Coinbase

Pierwszą linią bezpieczeństwa w Coinbase jest po prostu zabezpieczenie własnego konta. Coinbase pomaga w tym, wymagając jakiejś formy 2FA dla wszystkich kont. Następnie idzie dalej, utrzymując ponad 98% wszystkich środków klientów w chłodni w trybie offline. I oczywiście jego polisa ubezpieczeniowa pokryłaby wszelkie straty spowodowane kradzieżą lub włamaniem.

To powiedziawszy, nigdy nie powinieneś przechowywać swoich Bitcoinów w portfelu wymiany. Po zakupie Bitcoin natychmiast przenieś go do kontrolowanego przez siebie portfela innej firmy, który nie jest zabezpieczony. Dzieje się tak z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że dopóki Bitcoin pozostaje w portfelu Coinbase, mają klucze prywatne i zachowują kontrolę nad monetami.

Innymi słowy, tak naprawdę nie należą do ciebie. Ponadto Coinbase jest ogromnym celem dla hakerów, a to, że Coinbase nigdy nie padło ofiarą włamania, nie oznacza, że ​​nigdy nie mogli tego zrobić. Historia pokazuje, że jeśli twoje monety zostaną skradzione przez hakera, istnieje bardzo mała szansa, że ​​kiedykolwiek je odzyskasz.

Coinbase Zarabiaj

Coinbase Free Crypto

Darmowe jest dobre. Zdjęcie za pośrednictwem Coinbase.com

To ciekawy program, który Coinbase dodał w 2019 roku. Pozwala użytkownikom zarabiać niewielkie ilości alternatywnych kryptowalut za oglądanie filmów i rozwiązywanie krótkich quizów na temat każdego konkretnego altcoina. Coinbase zawsze dodaje nowe kryptowaluty, a użytkownicy mogą zarobić ponad 150 USD w kryptowalutach, jeśli przejdą wszystkie lekcje.

Changelly

Changelly został uruchomiony w 2013 roku jako prototyp opracowany przez zespół MinerGate, który był wówczas popularnym basenem górniczym. Od tego czasu Changelly poszło własną drogą i obie firmy nie są już połączone.

Changelly to giełda kryptowalut, ale z pewną różnicą. Jest używany do swapów kryptowalut i jako taki nie posiada żadnych środków użytkownika ani nie uczestniczy w żadnych pulach płynności. Jest to jednak jeden z najbezpieczniejszych sposobów wymiany kryptowalut. Możesz go użyć do zakupu Bitcoinów w Wielkiej Brytanii za pomocą karty kredytowej, co naszym zdaniem jest niezwykle wygodne.

Changelly Buy

Wybierz jednego z najlepszych dostawców online. Zdjęcie za pośrednictwem Changelly.com

Jak widać, agregaty kupna kart kredytowych oferują oferty z innych usług sprzedaży kryptowalut. Użytkownicy mogą wybrać Visa, Mastercard, Apple Pay i przelew bankowy jako metodę płatności i mogą sortować oferty na podstawie tych metod płatności. Oprócz Bitcoin użytkownicy mogą wybierać spośród ponad 130 innych kryptowalut, gdy są gotowi do rozgałęzienia.

Opłaty też są całkiem dobre. Changelly wyszukuje najlepsze dostępne oferty od dostawców i dodaje do transakcji niewielką opłatę w wysokości 0,25%. To z pewnością przebija opłaty z innych czołowych giełd.

Po wybraniu dostawcy zostaniesz poproszony o dodanie adresu Bitcoin na następnym ekranie. To tam zostanie dostarczony Twój Bitcoin. Oznacza to również, że potrzebujesz portfela Bitcoin. Istnieje ogromna liczba do wyboru, a portfele Bitcoin są dostępne na komputer PC lub Mac oraz na telefon z systemem Android lub iOS.

Możesz też po prostu skorzystać z portfela internetowego. Wpisz swój adres, jak pokazano poniżej. Potrójnie sprawdź, czy wpisujesz prawidłowy adres portfela, ponieważ transakcje Bitcoin są nieodwracalne. Jeśli wyślesz monety na zły adres portfela, tam się zatrzymają.

Adres portfela Changelly

Zawsze potrójnie sprawdź, czy to właściwy adres. Zdjęcie za pośrednictwem Changelly.com

Aby skorzystać z tej usługi, musisz zarejestrować się u dowolnego dostawcy, z którego korzystasz. Tak więc Changelly przekieruje Cię do dostawcy, a on najpierw poprosi o adres e-mail, aby utworzyć u nich konto. Dostawca może również poprosić o inne informacje, takie jak imię i nazwisko, numer telefonu lub adres. To wszystko jest zgodne z wymaganiami KYC.

Jest Changelly Safe?

Oczywiście dobrze wiadomo, że hakerzy mogą kraść kryptowaluty i kradną kryptowaluty oraz że istnieje wiele innych potencjalnych oszustw i nieuczciwych usług. A co z Changelly? Czy są godni zaufania? Czy są bezpieczne?

Zakup Changelly

Prosty, trzyetapowy proces zakupu Bitcoinów. Zdjęcie za pośrednictwem Changelly.com

Chociaż nic nie jest gwarantowane, czujemy się bardzo pewni, że Changelly nazywamy bezpieczną usługą wymiany. W rzeczywistości, ponieważ wymaga tylko adresu e-mail (z zachowaniem prywatności) i nie wykorzystuje portfela powierniczego do przechowywania monet, może to być jedna z najbezpieczniejszych alternatyw dla kupowania, sprzedawania i handlu kryptowalutami.

A jeśli nam nie wierzysz, poszukaj w Internecie i zobacz, co ma do powiedzenia internet. Przekonasz się, że użytkownicy Changelly są zadowoleni z usługi, z niskich opłat transakcyjnych i z usługi, która zachowuje ich prywatność.

Paxful

Paxful to tak zwany rynek peer-to-peer (P2P), który łączy kupujących i sprzedających Bitcoin od 2015 roku. Od tego czasu rozrósł się do ponad 200 pracowników i biur, które rozciągają się od Nowego Jorku do Hongkongu. z biurami w Manili i Talinnie na dobre. Wszystko to oznacza, że ​​Paxful nie jest jakąś operacją latającą w nocy, której nie można ufać. Po prostu sprawdź ta strona dla niektórych dowodów społecznych.

Recenzje Paxful

3 miliony użytkowników nie może się mylić. Zdjęcie za pośrednictwem Paxful.com

Dlaczego więc wybrać Paxful zamiast tradycyjnego modelu wymiany, takiego jak EXMO i Coinbase, lub usługi wymiany, takiej jak Changelly? Jednym z bardzo dobrych powodów jest ogromny wybór metod płatności obsługiwanych przez Paxful. Tam, gdzie inne usługi wymiany walut ograniczają Cię do kart kredytowych lub debetowych oraz przelewów bankowych, Paxful ma wiele innych opcji. Nie, poważnie, Paxful ma ponad 350 akceptowanych metod płatności.

Płatne metody płatności

Wybierz z największej kolekcji dostawców płatności. Zdjęcie za pośrednictwem Paxful.com

Rozpoczęcie pracy w Paxful jest również dość łatwe. Wejdź na stronę internetową i spójrz na górę strony, aby znaleźć przycisk z napisem „Rozpocznij”. Po kliknięciu możesz wybrać opcję Zaloguj się lub Utwórz konto. Kliknij ten przycisk, aby utworzyć konto.

Proces rejestracji Paxful

Prosty i szybki proces rejestracji. Zdjęcie za pośrednictwem Paxful.com

Niemal natychmiast otrzymasz e-maila od Paxful z linkiem do potwierdzenia rejestracji. Kliknij ten link, aby przejść do strony swojego profilu. Będziesz musiał tutaj wpisać swój numer telefonu i dostarczyć dokumenty tożsamości, aby móc korzystać z platformy.

Profil Paxful

Dodaj tutaj swój numer telefonu. Zdjęcie za pośrednictwem Paxful.com

Jak kupić Bitcoin na Paxful?

Kupowanie BTC na Paxful jest dość proste. Po pierwsze, upewnij się, że na stronie głównej Paxful wybierzesz metodę płatności, której chcesz użyć i wprowadź kwotę, którą chcesz wydać, i wybierz walutę, którą chcesz. Następnie wystarczy dotknąć przycisku „Wyszukaj oferty”.

Paxful Kup Bitcoin

Szukaj najlepszych ofert. Zdjęcie za pośrednictwem Paxful.com

Zobaczysz wtedy wszystkie oferty dostępne na platformie Paxful, które pasują do zapytania. Wybierz sprzedawcę, od którego chcesz kupić, klikając przycisk „Kup”, a następnie wprowadź kwotę, którą chcesz wydać.

Paxful Users

Wybierz bestseller. Zdjęcie za pośrednictwem Paxful.com

Na koniec zostaniesz przeniesiony na stronę czatu, na której zostaną podane instrukcje płatności dotyczące transakcji.

Escrow z Paxful

Paxful zapewnia bezpieczną usługę escrow dla transakcji Bitcoin. Po wybraniu sprzedawcy, z którego chcesz skorzystać, i zaakceptowaniu oferty przez sprzedawcę Bitcoin, Bitcoiny są automatycznie przenoszone do depozytu.

Oznacza to, że sprzedawca nie może już anulować transakcji, a kupujący ma określony czas na dokonanie płatności. Jeśli płatność zostanie dokonana w wyznaczonym terminie, Bitcoin zostanie przekazany kupującemu.

Jest bezpieczny dla Paxful?

Ponieważ Paxful to nic innego jak rynek skupiający kupujących i sprzedających, pewna ostrożność jest z pewnością dobra. Poza tym Paxful cieszy się zaufaniem ponad 3 milionów użytkowników na całym świecie i cieszy się doskonałą reputacją. Korzysta z modelu escrow, który zapewnia sprzedawcom faktyczne posiadanie Bitcoinów, które chcą sprzedać, i że zostanie on dostarczony kupującym.

Jednocześnie zapewnia również, że kupujący wywiążą się z umowy i dostarczy płatność sprzedającemu. W rzeczywistości działa bardzo dobrze i eliminuje potrzebę zaufania drugiej stronie z równania, ponieważ system Paxful sprawia, że ​​transakcje są pozbawione zaufania.

  • Aby upewnić się, że zakupy są tak bezpieczne, jak to tylko możliwe, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:
  • Sprawdź ocenę reputacji sprzedawcy i upewnij się, że jest jak najwyższa.
  • Wybierz sprzedawców, którzy mają ponad 6 miesięcy na platformie i mają wiele pozytywnych recenzji.
  • Utrzymuj całą komunikację ze sprzedawcą na platformie Paxful

Wniosek

Jak widać, istnieje wiele opcji zakupu Bitcoinów w Wielkiej Brytanii i szczerze mówiąc, ta recenzja tylko zarysowała powierzchnię. Istnieje wiele innych giełd, których tutaj nie omówiliśmy, na przykład Binance.

Chociaż możemy nie wybrać Binance jako naszej najlepszej giełdy Bitcoin, jest to nasza ulubiona giełda altcoinów, a kiedy będziesz gotowy do rozszerzenia się z Bitcoin na inne monety, możesz również spróbować. Możesz uzyskać dostęp do naszej pełnej recenzji Binance tutaj.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me