Kupowanie kryptowaluty w Australii: 4 najlepsze opcje

Popularność Bitcoina i innych kryptowalut rośnie ostatnio w Australii. To wszystko dzięki zmianie na bardziej akceptowalne podejście rządu australijskiego do kategorii aktywów.

Wcześniej przepisy i regulacje, takie jak te zezwalające na podwójne opodatkowanie, powstrzymywały Australijczyków przed przyjmowaniem kryptowalut na jakąkolwiek dużą skalę. Na szczęście rząd wprowadził pewne zmiany w przepisach, co zaowocowało zwiększonym zainteresowaniem i przyjęciem kryptowalut w Australii w 2021 r..

Weźmy na przykład Swyftx, w przypadku którego liczba użytkowników wzrosła od zera do ponad 35 000 od czasu jej uruchomienia w 2019 r. Zgłoszono również, że hybryda giełda / broker obsługuje transakcje o wartości 120 milionów dolarów każdego dnia..

Crypto Australia

Jeśli chcesz kupić kryptowaluty w Australii, potrzebujesz legalnej wymiany. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad kupnem lub handlem kryptowalutami w Australii, prawdopodobnie wiesz, że jest ich kilkadziesiąt. Niektóre są lokalne i dostępne tylko dla mieszkańców Australii lub Nowej Zelandii, podczas gdy inne mają zasięg globalny.

Pod koniec dnia musisz jednak znaleźć brokera, który pozwoli ci kupować kryptowaluty w Australii z najlepszymi opłatami, najłatwiejszymi wymaganiami weryfikacji i najwyższą wygodą. Możesz również martwić się anonimowością lub trybami płatności lub limitami wpłat i wypłat.

Oznacza to, że będziesz musiał przeprowadzić pewne badania, aby znaleźć najlepszego brokera w Australii do kupowania kryptowalut w oparciu o Twoje potrzeby. Możesz też pozwolić nam zająć się badaniami i znaleźć opcję, która najbardziej Ci odpowiada.

A skoro to już koniec, przejdźmy do rzeczy i dowiedzmy się, jak kupić kryptowaluty w Australii.

1) Swyftx

Istnieje kilka cech giełd kryptowalut, które są bardzo ważne dla handlowców. Na szczycie listy znajdują się opłaty, ale należy wziąć pod uwagę inne kwestie, takie jak oferowany interfejs handlowy, płynność i spready oraz poziom oferowanej obsługi klienta. Jest jeden australijski broker, który próbuje rozwiązać wszystkie te problemy i to wszystko Swyftx.

Interfejs użytkownika Swyftx

Swyftx ulepsza giełdy kryptowalut w Australii. Zdjęcie za pośrednictwem Swyftx.com.au

Dają australijskim handlowcom kryptowalutowym miejsce, do którego nie są okradani przez opłaty, gdzie pomocny jest personel obsługi klienta, a interfejs handlowy pozwala na bardziej inteligentny handel.

Wspaniałą rzeczą w Swyftx jest to, że nie jest to tylko giełda. Oferuje również pełne usługi brokerskie, co jest bonusem dla handlowców i inwestorów kryptowalutowych. Dzięki temu Swyftx jest idealną giełdą, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutą, czy masz wieloletnie doświadczenie. W Swyftx możesz spodziewać się niskich, przejrzystych opłat, doskonałych spreadów, ponad 220 aktywów do handlu, a nawet konta oszczędnościowego SMSF, które pomoże Ci zaoszczędzić emeryturę.

Możesz po prostu powiedzieć, że inwestorzy uwielbiają to, co oferuje Swyftx, ponieważ giełda wzrosła do ponad 35000 traderów od czasu ich uruchomienia w 2019 r..

Swyftx TrustPilot

Prawie 1000 doskonałych recenzji 5-gwiazdkowych. Zdjęcie za pośrednictwem Swyftx.com.au

Jedną rzeczą, którą naprawdę lubisz w Swyftx, jest stała opłata w wysokości 0,6%. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać wysokie w porównaniu z giełdami oferującymi opłaty w wysokości 0,2% lub mniej, ale bliższe spojrzenie pokazuje, gdzie Swyftx jest lepszy niż inne, ponieważ oferują spready na poziomie 0,41%. Inne giełdy, które mają niskie opłaty, mogą mieć spready nawet do 5%!

Swyftx jest w stanie zaoferować te bardzo niskie spready dzięki własnemu algorytmowi, który może zlokalizować najniższy spread z dziesiątek giełd. Pozwala to Swyftx obniżyć całkowity koszt transakcji (opłata + spread) do nawet 1,01% w niektórych przypadkach. Na wielu innych giełdach nie znajdziesz tak niskich kosztów całkowitych.

Opłaty Swyftx

Swyftx wypada bardzo korzystnie na tle konkurencji. Zdjęcie za pośrednictwem Swyftx.com.au

Swyftx sprawił, że rozpoczęcie pracy jest bardzo proste. Rozpoczynasz od kliknięcia dużego, niebieskiego przycisku „Zarejestruj się” w prawym górnym rogu strony. Otworzy się strona rejestracji Swyftx, na której wpisz swoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, kraj zamieszkania i wybrane przez siebie hasło.

Następnie zaznacz pole, aby wyrazić zgodę na warunki, oraz pole, aby udowodnić, że nie jesteś robotem, wypełniając captcha. Na koniec kliknij przycisk „Utwórz moje konto”.

Weryfikacja Swyftx

Jedną z bardziej kłopotliwych części rejestracji na jakąkolwiek giełdę kryptowalut jest konieczność spełnienia wymagań KYC, ale Swyftx nawet uczynił tę część procesu tak prostym, że 70% swoich klientów jest w stanie ukończyć to w mniej niż 2 minuty.

Przepływ rejestracji Swyftx

Jeden z najłatwiejszych procesów rejestracji i weryfikacji w branży. Zdjęcie za pośrednictwem Swyftx.com.au

Aby zakończyć proces weryfikacji tożsamości KYC, musisz zalogować się na właśnie utworzone konto, a następnie kliknąć link „Profil” na lewym pasku bocznym, a pod nim link „Weryfikacja”. Spowoduje to otwarcie formularza online z prośbą o zweryfikowanie następujących informacji (uwaga: każda z nich jest weryfikowana osobno):

 • Adres e-mail
 • numer telefonu komórkowego
 • Numer dokumentu tożsamości

Weryfikacja Swyftx

Szybka i łatwa weryfikacja to jedna z zalet korzystania z Swyftx. Zdjęcie za pośrednictwem Swyftx.com.au

Aby zweryfikować adres e-mail, kliknij przycisk, a zostanie do Ciebie wysłany e-mail, w którym należy kliknąć link weryfikacyjny. To jest załatwione.

Weryfikacja telefoniczna jest równie łatwa. Kliknij przycisk „Zweryfikuj teraz”, a 6-cyfrowy kod PIN zostanie wygenerowany i wysłany na Twój telefon SMS-em. Wpisz ten kod w wyskakującym okienku w witrynie, a Twój numer telefonu komórkowego został zweryfikowany.

Swyftx Zweryfikuj PIN

Szybko i łatwo zweryfikuj swój numer telefonu komórkowego. Zdjęcie za pośrednictwem Swyftx.com.au

Ostatnim krokiem jest weryfikacja dokumentów tożsamości, a Swyftx uprościła to, znosząc konieczność skanowania i przesyłania dokumentów. Zamiast tego wystarczy, że wpiszesz w formularzu internetowym informacje dokładnie tak, jak są one podane w Twoim dokumencie tożsamości.

Identyfikator Swyftx

Pełna weryfikacja KYC w mniej niż 2 minuty. Zdjęcie za pośrednictwem Swyftx.com.au

Po sprawdzeniu wszystko gotowe. Bardzo prawdopodobne, że cały proces zajął mniej niż 2 minuty.

Swyftx Deposits

W przypadku wpłat w AUD Swyftx oferuje kilka opcji:

 • PayID (metoda natychmiastowej wpłaty)
 • POLi (metoda natychmiastowej wpłaty)
 • OSKO (wpłata w tym samym dniu roboczym)

Osko i PayID

Wybierz spośród różnych opcji wpłat. Zdjęcie za pośrednictwem Regionalny Bank Australii

W ekscytującym rozwoju Swyftx ogłosił, że wkrótce doda płatności kartą kredytową / debetową, stając się pierwszą australijską platformą oferującą tę usługę. Przelewy bankowe są również możliwe za pośrednictwem sieci OSKO. Przetworzenie ich zajmuje zazwyczaj 2-6 godzin, chociaż często zdarza się, że bank zatrzymuje dużą pierwszą wpłatę do 24 godzin. Swyftx czeki dla przelewów około 9:00, 12:00, 15:00, 18:00, 20:00 i 22:00 AEDT każdego dnia roboczego.

Czy istnieje program partnerski?

Może nie jest to najważniejsza część wyboru brokera, ale miło jest zobaczyć program partnerski w ofercie Swyftx. Dzięki niemu możesz zarobić 30% opłat pobieranych od wszystkich transakcji przez cały okres istnienia poleconego konta. Program partnerski może być używany okazjonalnie do polecania znajomych i członków rodziny lub może być używany w szerszym zakresie.

Podmiot stowarzyszony Swyftx

Hojna oferta dla partnerów. Zdjęcie za pośrednictwem Swyftx.com.au

Wypłaty są dokonywane pierwszego dnia każdego miesiąca, a dzięki systemowi śledzenia w czasie rzeczywistym zawartemu w zapleczu afiliacyjnym zawsze będziesz dokładnie wiedział, jaka jest Twoja prowizja. Brakuje tylko materiałów marketingowych pomocnych w reklamie i promocji.

2) Coinspot

Coinspot została uruchomiona w 2013 roku i jest uważana za najbardziej zaufaną giełdę w Australii. Ponieważ działa od tak dawna w Australii, jest niezwykle dobrze znany w społeczności kryptograficznej i szanowany. Giełda pozostaje na czele rewolucji kryptowalutowej w Australii i często jest pierwszym brokerem, który oferuje nowe funkcje.

Konto Coinspot

Wewnątrz podstawowego konta Coinspot. Zdjęcie za pośrednictwem Coinspot.com.au

Od stycznia 2021 r. Użytkownicy Coinspot mogą korzystać ze wszystkich następujących funkcji:

 • Przyjazny dla użytkownika interfejs ułatwia pracę na wszystkich poziomach użytkowników kryptowalut.
 • Z łatwością kupuj i wymieniaj spośród ponad 230 kryptowalut.
 • Stop-Loss & Ogranicz zamówienia, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać możliwości rynkowe.
 • Dostępnych jest wiele opcji wpłat, takich jak płatności POLi, PayID, BPAY i gotówka.
 • Stanowisko bez recepty i wsparcie dla inwestorów Australian Self Managed Super Fund (SMSF).
 • Doskonałe środki bezpieczeństwa, w tym uwierzytelnianie dwuetapowe w celu ochrony przed hakerami i kradzieżą.
 • Program partnerski, który przyznaje 30% prowizji (przez 1 rok) za poleconych użytkowników.

Tworzenie konta & Zaloguj sie

Utworzenie konta Coinspot jest podobne do tego, przez które przeszedłbyś na każdej innej giełdzie kryptowalut. Rozpoczyna się kliknięciem białego przycisku „Zarejestruj się” w prawym górnym rogu strony. Następnie wypełnij wymagane dane i kliknij przycisk „Utwórz konto”.

Rejestracja konta Coinspot

Zarejestruj konto w kilka sekund. Zdjęcie za pośrednictwem Coinspot.com.au

Niemal natychmiast po rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail od Coinspot, aby zweryfikować adres e-mail użyty podczas rejestracji. Kliknięcie linku weryfikacyjnego w wiadomości e-mail kończy podstawową konfigurację konta i pozwala zalogować się do Coinspot. Nie możesz jednak dokonywać żadnych wpłat ani wypłat, dopóki nie zweryfikujesz swojego identyfikatora zgodnie z przepisami AML.

Weryfikacja Coinspot

Weryfikacja w Coinspot polega na udowodnieniu, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, poprzez dostarczenie dokumentów tożsamości. Po otrzymaniu i przetworzeniu tych dokumentów przez Coinspot (co może zająć do 24 godzin), będziesz mieć dostęp do wpłaty do 2000 AUD dziennie i dokonywania wypłat. Pełna weryfikacja wymaga spełnienia wszystkich następujących warunków:

 • Pełne imię i nazwisko
 • Data urodzenia
 • Numer telefonu
 • Adres zamieszkania
 • Zeskanowana kopia ważnego dowodu osobistego lub paszportu wraz z potwierdzeniem adresu
 • Zdjęcie selfie z dokumentem tożsamości

Jest to standardowa procedura, którą można znaleźć na prawie wszystkich giełdach kryptowalut.

Opłaty w CoinSpot

Coinspot szczyci się prostą i przejrzystą strukturą opłat, która obejmuje również jedne z najniższych opłat spośród wszystkich australijskich giełd kryptowalut.

Opłaty w Coinspot

Proste, przejrzyste i niskie opłaty sprawiły, że Coinspot jest ulubionym od 2013 roku. Zdjęcie za pośrednictwem Coinspot.com.au

Należy pamiętać, że ta struktura opłat nie obejmuje opłat za wydobycie, jeśli zdecydujesz się dokonać zamiany jednej kryptowaluty na inną lub jeśli zdecydujesz się wysłać swoje monety z giełdy po ich zakupie. Te opłaty za wydobycie różnią się w zależności od kryptowaluty, a nawet mogą się różnić w zależności od ruchu sieciowego danego łańcucha blokowego. To powiedziawszy, opłaty za wydobycie zwykle wynoszą mniej niż pięć centów.

3) CoinJar

Inną popularną opcją zakupu kryptowalut w Australii jest CoinJar exchange, która została uruchomiona w 2013 r. Giełda / broker koncentruje się głównie na swoich australijskich klientach, ale ostatnio rozszerzyła się i oferuje teraz również swoje usługi w Wielkiej Brytanii. Oferuje również CoinJar dla Instytucji na całym świecie, ale nie jest to tak naprawdę istotne dla osób fizycznych, chociaż wskazuje, że CoinJar może w przyszłości oferować swoje usługi na całym świecie.

Giełda ma strukturę prowizji taker / maker, w której taker wnosi opłatę, która może wynosić nawet 0,1%, ale nie przekracza 0,3%. Twórcy radzą sobie jeszcze lepiej, a opłaty sięgają od 0% do maksymalnie 0,2%.

Dopóki zawsze kupujesz na licytację i sprzedajesz na żądanie, płacisz tylko prowizję producenta, co oznacza, że ​​twoja maksymalna opłata w CoinJar będzie dość niska. Jednak spready mogą być czasami wysokie z powodu braku płynności, więc handlowcy będą musieli o tym pamiętać.

Opłaty Coinjar

Opłaty w CoinJar są rozsądne. Zdjęcie za pośrednictwem Coinjar.com

Jako kolejna giełda hybrydowa / broker CoinJar pozwala na zakup kryptowalut z fiat lub handel między różnymi kryptowalutami. Wpłaty można dokonywać przelewem bankowym, BPAY, NPP, Blueshyft lub dla tych, którzy mają już jakąś kryptowalutę, można również zdeponować dowolną z obsługiwanych monet.

CoinJar poważnie podchodzi również do kwestii bezpieczeństwa, stosując uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla wszystkich kont i zabezpieczając co najmniej 90% walut cyfrowych przechowywanych w portfelach chłodni. CoinJar jest również bardzo przejrzysty, jeśli chodzi o swoje operacje, co może dać poczucie bezpieczeństwa użytkownikom.

Ponadto stosują szyfrowanie danych, Transport Layer Security, okresowe audyty bezpieczeństwa i najlepsze praktyki bezpieczeństwa organizacji. CoinJar wykorzystuje również zaawansowane techniki uczenia maszynowego do rozpoznawania podejrzanych logowań, przejęć kont i oszustw finansowych.

Tworzenie konta CoinJar

Utworzenie konta w CoinJar jest prawie takie samo, jak utworzenie konta na dowolnej innej giełdzie kryptowalut. Rozpoczyna się kliknięciem linku „Zarejestruj się” w prawym górnym rogu strony. Po wypełnieniu formularza otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem do kliknięcia, który potwierdzi własność adresu e-mail.

Rejestracja konta Coinjar

Łatwy proces rejestracji. Zdjęcie za pośrednictwem CoinJar.com

Dzięki temu uzyskasz dostęp do swojego konta i platformy handlowej, a jeśli deponujesz kryptowalutę, możesz to zrobić i rozpocząć handel. Jeśli jednak chcesz dokonać wpłaty w walucie fiducjarnej, musisz zweryfikować swoją tożsamość, przesyłając dokumenty tożsamości. To wszystko zgodnie z przepisami AML.

Kolejną zaletą weryfikacji konta jest to, że kwalifikuje się do otrzymania karty debetowej CoinJar Swipe.

Karty Swipe CoinJar

CoinJar Swipe to karta debetowa dostępna dla australijskich klientów CoinJar. Pozwala na bezproblemową wymianę kryptowaluty na fiat bez czekania przez kilka dni na przetworzenie przelewu bankowego. Pozwala również na konwersję krypto na fiat bez żadnych opłat.

Coinjar SwipeCard

Karta debetowa ułatwia wydawanie kryptowalut. Zdjęcie za pośrednictwem Coinjar.com

Zasilenie karty debetowej jest dość proste. Wewnątrz konta zobaczysz „Swipe Account” i jeśli przeniesiesz jakąś kryptowalutę na to konto, możesz użyć karty CoinJar Swipe, aby wypłacić środki z bankomatu lub z dowolnego miejsca, w którym normalnie używałbyś karty debetowej. Przelewy są natychmiastowe, a środki są dostępne natychmiast. Jedynym minusem jest opłata w wysokości 29 USD za zamówienie nowej karty.

Nagrody CoinJar

CoinJar Rewards to system nagród, który umożliwia użytkownikom giełdy gromadzenie punktów za używanie CoinJar do kupowania, sprzedawania i handlu kryptowalutami. Punkty można wykorzystać do wyrównania opłat za wymianę, do zakupu przedmiotów w CoinJar Store, lub aby zrekompensować koszt zamówienia nowej karty CoinJar Swipe. Konta muszą zostać zweryfikowane, aby gromadzić punkty CoinJar Rewards.

4) Coinbase

Nie wszystkie giełdy dostępne dla entuzjastów australijskich kryptowalut mają siedzibę w Australii. Jedną z popularnych giełd kupujących Bitcoin i szereg innych kryptowalut jest Coinbase, giełda z siedzibą w San Francisco w Kalifornii. W biznesie od 2012 roku jest to największa giełda kryptowalut w USA i jedna z najlepszych giełd światowych.

Podobnie jak pierwszy wpis na naszej liście Swyftx, Coinbase jest również hybrydową giełdą i brokerem. Oferują również usługi powiernicze dla instytucji, platformę płatności kryptowalutowych i własny stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim zwany monetą USD (USDC).

Coinbase

Coinbase to jedna z największych światowych giełd kryptowalut, ale czy jest odpowiednia dla Australijczyków? Zdjęcie za pośrednictwem Coinbase.com

Chociaż Coinbase jest łatwy w użyciu, co jest istotną częścią powodu, dla którego jest tak duży, jest również nielubiany przez wielu długoterminowych entuzjastów kryptowalut z kilku powodów, w tym:

Wysokie opłaty

Coinbase ma jedne z najwyższych opłat w branży, ale ucieka to (jak dotąd), ponieważ jego prosty interfejs użytkownika sprawia, że ​​jest to dobry wybór dla tych, którzy są nowicjuszami w kryptowalutach.

Wiele osób uważa, że ​​warto zamienić dodatkowe opłaty na prosty interfejs i łatwość użytkowania. Bardziej doświadczeni handlowcy kryptowalut i inwestorzy mogą ominąć wysokie opłaty, korzystając z platformy Coinbase Pro, jednak jedną wadą jest to, że nie można kupować i sprzedawać kryptowalut za pomocą fiat w Coinbase Pro.

Użytkownicy nie kontrolują kluczy

Mimo że wszystkie scentralizowane giełdy przechowują klucze prywatne użytkowników, nadal jest to poważny zarzut użytkowników Coinbase. Naprawdę nie ma wielu sposobów na obejście tego problemu, ale użytkownicy wciąż pamiętają popularne powiedzenie: „Nie klucze, nie monety”.

Coinbase ogranicza prywatność użytkowników

Coinbase zdecydowanie nie jest przyjacielem prywatności, a już w 2014 roku pojawiały się doniesienia o tym, że Coinbase śledzi adresy użytkowników, miejsca, w których przekazują monety i jak wydają monety. Użytkownicy mają zablokowane konta w celu wysyłania na określone adresy. W 2019 roku Coinbase przejął firmę o nazwie Neutrino.

Neutrino Coinbase

Neutrino ogłasza przejęcie.

Celem Neutrino jest analiza łańcuchów bloków w celu odkrycia tożsamości ukrytych za adresami w tych łańcuchach. Coinbase niedawno próbował również sprzedać swoje dane Internal Reveneue Service (IRS) i Drug Enforcement Administration (DEA). I udało mu się wygrać kontrakt na sprzedaż swoich danych Secret Service.

Jeśli prywatność jest dla Ciebie ważna, trzymaj się z dala od Coinbase, ale jeśli nie przeszkadza Ci to i kochasz łatwość użytkowania, może to być idealna wymiana.

Depozyty w Coinbase & Opłaty

Coinbase ma dość zagmatwany harmonogram opłat, a może to wynikać z tego, że próbują ukryć wysoki koszt swoich opłat. Mają również ograniczone możliwości dokonywania wpłat, co może być prawdziwym minusem dla niektórych użytkowników. A obecnie w Australii Coinbase nie obsługuje sprzedaży kryptowalut. Wszystko to oznacza, że ​​możesz łatwo kupować, ale będziesz musiał przenieść swoje monety gdzie indziej, jeśli chcesz je sprzedać.

Jeśli chodzi o opłaty, w witrynie Coinbase znajduje się cała długa strona wyjaśniająca strukturę opłat. Możesz rzucić okiem tutaj Jeśli lubisz. Bardziej uproszczoną wersję struktury opłat w Australii przedstawia poniższy wykres:

Opłaty w Coinbase Australia

Przy zakupie kryptowalut w Coinbase zapłacisz wyższe opłaty. Zdjęcie za pośrednictwem Coinbase.com

Kupowanie Crypto w Coinbase

Zakup kryptowalut w Coinbase rozpoczyna się od zarejestrowania konta. To dość łatwe. Na stronie głównej kliknij przycisk „Zarejestruj się” w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wypełnij prosty formularz. Kliknij przycisk „Utwórz konto” i gotowe.

Rejestracja w Coinbase

Coinbase ułatwia rejestrację nowego konta. Zdjęcie za pośrednictwem Coinbase.com

Po zarejestrowaniu się Coinbase wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z prośbą o kliknięcie linku i potwierdzenie, że jest on Twój. Następnie wyślą Ci wiadomość SMS na Twój telefon komórkowy z kodem PIN, który należy wprowadzić na stronie Coinbase, aby zweryfikować numer telefonu komórkowego.

2FA w Coinbase

Jeśli chodzi o kryptowaluty, nigdy nie możesz być zbyt bezpieczny. Zdjęcie za pośrednictwem Coinbase.com

To numer telefonu, który będzie później używany do kodów 2FA, więc upewnij się, że zawsze będziesz mieć do niego dostęp.

Konieczne będzie również dostarczenie Coinbase dokumentów tożsamości, aby zakończyć proces KYC. Aby robić zakupy, musisz zarejestrować kartę debetową.

Po zalogowaniu się na swoje konto poszukaj niebieskiego przycisku (KUP / SPRZEDAJ) u góry strony głównej. Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie okna, które umożliwia KUPOWANIE, SPRZEDAŻ lub KONWERSJĘ Bitcoina i innych kryptowalut obsługiwanych w Coinbase.

Kupowanie Crypto Coinbase

Kupowanie kryptowalut w Coinbase jest tak proste. Zdjęcie za pośrednictwem Coinbase.com

Ubezpieczenie Coinbase

Prawie wszystkie giełdy kryptowalut nie mają żadnej ochrony, jeśli chodzi o programy inwestycyjne lub plany ubezpieczeniowe sponsorowane przez rząd, jednak Coinbase prywatnie ubezpiecza środki swoich klientów przed wszelkimi stratami spowodowanymi włamaniem lub kradzieżą.

Bezpieczeństwo Coinbase

Coinbase od dawna bardzo otwarcie informuje swoich klientów, że bezpieczeństwo jest niezwykle ważne w przypadku kryptowalut. Coinbase same w tym pomagają, wymagając od wszystkich kont korzystania z 2FA w procesie logowania.

Przechowują również 98% wszystkich środków klientów w chłodni, aby ograniczyć ilość monet, do których haker może dotrzeć. Oczywiście to również im pomaga, ponieważ każda udana próba włamania zostanie zrekompensowana przez ich własną polisę ubezpieczeniową.

Mimo tych wszystkich zabezpieczeń i zabezpieczeń chcemy Cię ostrzec, abyś nigdy nie przechowywał swoich monet w żadnym portfelu wymiany. Zawsze powinieneś przenosić swoją kryptowalutę do niezarejestrowanego portfela strony trzeciej, do którego tylko Ty masz dostęp. Tylko w ten sposób dowiesz się, że faktycznie posiadasz zakupione monety.

Bezpieczeństwo Coinbase

Coinbase to obecnie najbezpieczniejsza giełda.

Chociaż Coinbase wydaje się być całkiem godny zaufania, warto zauważyć, że mają również częste przerwy w działaniu witryny, gdy użytkownicy nie mogą się zalogować i odzyskać swoich monet. Bądź bezpieczny, zamiast żałować i przenieś kryptowalutę, którą kupujesz z giełdy.

Podsumowując, korzystanie z Coinbase w Australii ma kilka poważnych wad, jednak jeśli szukasz łatwości użytkowania i nie spodziewasz się sprzedaży swoich monet w najbliższym czasie, Coinbase może być akceptowalną alternatywą dla kupowania kryptowalut w Australii.

Wniosek

Powyższe opcje to tylko kilka, które można wykorzystać do zakupu kryptowalut w Australii. Jest wiele innych, ale uważamy, że te cztery wystarczą, aby każdy mógł zacząć.

Ale istnieje wiele wymian, które nie zostały tutaj uwzględnione, więc aby być kompletnym, możesz przeprowadzić własne badania nad tym, co już dla Ciebie zrobiliśmy. Jedną z opcji, którą lubimy, jest Binance, ponieważ oferuje jedną z największych odmian altcoinów i ma kilka innych doskonałych funkcji i korzyści.

Możesz uzyskać dostęp do naszej pełnej recenzji Binance tutaj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me