Machine Learning for Crypto Portfolio Management Case Study: Tydzień 29

>

Ogłoszenie: Binance będzie blokować dostęp do giełdy Binance pozostałym klientom z USA. Oznacza to, że zespół Shrimpy będzie musiał przenieść to badanie na inną wymianę w nadchodzących tygodniach. Przeniesienie nie nastąpi w tym tygodniu, ale będziemy informować wszystkich na bieżąco o najnowszych informacjach o migracji, gdy dowiemy się więcej. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przejście było tak płynne, jak to tylko możliwe.

W ciągu ostatnich 6 miesięcy nasz zespół śledził wyniki 4 różnych strategii portfela. Obejmują one portfele wybrane za pomocą uczenia maszynowego, CoinGecko, indeksowania kapitalizacji rynkowej i prostego Bitcoin HODL.

Ostatni tydzień był ekscytujący dla każdego portfolio, które studiujemy. Chociaż Bitcoin miał duży tydzień, nie powstrzymało to naszych innych portfeli przed jeszcze większymi tygodniami. Zaczyna znowu czuć się jak sezon alternatywny. Wartość wielu aktywów gwałtownie rośnie, więc nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co stanie się z tym badaniem. Czytaj dalej, aby zobaczyć wyniki!

Przypomnienie: Metodologia tego badania została po raz pierwszy przedstawiona w naszym poprzednim artykule.

Śledź postępy tego badania na Shrimpy.

Wyniki 28 tygodnia

Dotychczasowe badanie było mieszanką szoku i podziwu. Ostatni tydzień nie był wyjątkiem. Bitcoin zanotował w zeszłym tygodniu ogromne liczby, gdy cena ustabilizowała się powyżej 18 200 $. Pod koniec tygodnia Bitcoin ustabilizował się na wyjątkowym 8,74% wzrost ceny.

Chociaż Bitcoin miał dobrą passę na początku tygodnia, widzieliśmy inne strategie do przodu w dalszej części tygodnia. Po miesiącach zadawania pytań, czy Bitcoin kiedykolwiek dogoni wydajność strategii uczenia maszynowego, możemy definitywnie powiedzieć: tak. Nie oznacza to jednak, że wydajność na długo nadrobiła zaległości. Po zaledwie dwóch tygodniach drażnienia możliwości wyprzedzenia innych strategii, Bitcoin spadł w rankingach i ponownie stał się portfelem o najgorszych wynikach. Jednak Bitcoin jest więcej niż w stanie złapać, a nawet przewyższyć wydajność innych strategii w tym badaniu. Nadal zastanawiamy się, czy będzie w stanie utrzymać swoją trajektorię i kontynuować stabilny wzrost.

# 1 Bitcoin

Bitcoin odnotował fantastyczne zyski przez cały tydzień. Stabilne wyniki przez cały tydzień zaowocowały wynikiem 8,74% ostateczny wzrost ceny. Chociaż Bitcoin utknął w martwym punkcie w połowie tygodnia, zapewnił wsparcie dla Bitcoin, aby miejmy nadzieję, kontynuował wzrost w przyszłym tygodniu. Stały wzrost Bitcoina w ciągu ostatniego miesiąca rysuje obiecującą przyszłość dla Bitcoina, który osiągnie najwyższy poziom w nadchodzących miesiącach.

Bitcoin stał się portfelem o najgorszych wynikach w tym badaniu.

Ostateczna wartość portfela Bitcoin: 2127,38 $.

2. miejsce w rankingu Top 10

Ze względu na stabilne wyniki Bitcoin spodziewano się, że portfel oparty na indeksie ważonym rynkiem również osiągnie podobne wyniki w ciągu ostatniego tygodnia, odkąd Bitcoin utrzymywał się w przybliżeniu 77% wartości portfela.

Po 6 miesiącach równoważenia portfela opartego na indeksach warto zobaczyć, jak wypadły wyniki w porównaniu z portfelem składającym się wyłącznie z Bitcoin. Chociaż wyniki są porównywalne, widzieliśmy, że wyniki portfela indeksów stale przewyższają Bitcoin.

Ostateczna wartość portfela Top 10 Indeksu: 2 422,03 USD.

# 3 Coin Gecko

Portfolio Coin Gecko było w tym tygodniu szokiem. Miażdżąc konkurencję, Coin Gecko wystrzelił 33,97% zająć drugie miejsce w tym badaniu. Można to w dużej mierze przypisać pompie z XRP, ale w tym tygodniu pojawiły się różne aktywa, ponieważ widzieliśmy, że altcoiny silnie odradzają się.

CoinGecko jest drugim najlepiej działającym portfelem spośród 4 badanych portfeli.

Największymi zwycięzcami wybranymi przez strategię Coin Gecko byli:

 • XRP (XRP): +107,79% Ostatnie 7 dni

 • Gwiezdny (XLM): +66,34% Ostatnie 7 dni

 • Bitcoin Cash (BCH): +30,53% Ostatnie 7 dni

 • Ethereum (ETH): +29,41% Ostatnie 7 dni

 • EOS (EOS): +28,86% Ostatnie 7 dni

W tym tygodniu w strategii Coin Gecko nie było przegranych.

Coin Gecko jest obecnie drugim najlepiej działającym portfelem od początku badania. W ubiegłym tygodniu był to znakomity wybór aktywów. Można to przypisać tym, że niektóre aktywa o dużej kapitalizacji uległy ogromnym zmianom wyników w ciągu ostatniego tygodnia.

Ostateczna wartość portfela Coin Gecko: 2269,65 $.

# 4 Nomics ML

Strategia uczenia maszynowego Nomics utrzymała swoją pozycję lidera, ale w tym tygodniu była dopiero drugim najlepiej działającym portfelem. Z przewidywanym zyskiem na ten tydzień w wysokości 17,02%, ostatnie 7 dni przewyższało prognozy o +23,10% zmiana wydajności. W tym tygodniu prognozy cenowe zdecydowanie spełniły nasze oczekiwania.

Największymi zwycięzcami wyłonionymi w strategii Nomics ML byli:

 • XRP (XRP): +107,79% Ostatnie 7 dni

 • Fale (FALE): +62,51% Ostatnie 7 dni

 • Prawa rezerwowe (RSR): +27,65% Ostatnie 7 dni

 • Litecoin (LTC): +16,51% Ostatnie 7 dni

 • Sieć Kyber (KNC): +15,47% Ostatnie 7 dni

 • Dash (DASH): +13,20% Ostatnie 7 dni

 • NEM (XEM): +9,68% Ostatnie 7 dni

Największymi przegranymi wybranymi przez strategię uczenia maszynowego w tym tygodniu byli:

 • Blockstack (STX): -6,09% Ostatnie 7 dni

Po wielu tygodniach słabych wyników dobrze jest zobaczyć, jak Nomics odwraca ten trend. Nomics był w stanie zidentyfikować 9 aktywów, które osiągnęły wyjątkowo dobre wyniki. 7 z tych aktywów radziło sobie nawet lepiej niż Bitcoin, który miał fantastyczny tydzień. Miejmy nadzieję, że strategia uczenia maszynowego może kontynuować ten trend i odwrócić poprzednią passę przegranych.

Ostateczna wartość portfela Nomics ML: 2505,15 $.

Wnioski

Strategia Nomics ML utrzymuje przewagę nad innymi strategiami od drugiego tygodnia tego badania. Chociaż inne strategie zaczęły zmniejszać tę lukę w ciągu ostatnich kilku miesięcy, niedawny rozwój strategii uczenia maszynowego sugeruje, że może się to odwrócić.

Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co przyniosą następne tygodnie.

Uwaga: wyciągnięte tutaj wnioski oparte są na anegdotycznych dowodach. Proszę, weź je z przymrużeniem oka.

Celem tego badania jest długoterminowa ocena każdej z tych strategii. Nie możemy jeszcze wyciągnąć żadnych wniosków dotyczących długoterminowego potencjału tych strategii już po kilku miesiącach. W rezultacie powinniśmy traktować te wyniki z przymrużeniem oka.

Znani liderzy

Cieszymy się, że studium przypadku Nomics ML zainspirowało falę liderów, którzy wykorzystują dane Nomics do wdrażania nowatorskich strategii.

W tym tygodniu przedstawimy XTSLabs, które przeniosło podobną wersję portfolio MLCaseStudy na Coinbase Pro, Bittrex i Binance US. Dodał jednak elementy rebalansowania, próbując zmaksymalizować wyniki strategii portfelowej Nomics.

XTSLabs

XTSLabs obsługuje obecnie 4 różne profile liderów. Te profile liderów obejmują:

 • XTSLabsCBP – Portfel Nomics ML jest zautomatyzowany w Coinbase Pro.

 • XTSLabsBinUS – Portfel Nomics ML jest zautomatyzowany na Binance US.

 • XTSLabsBittrex – Portfel Nomics ML jest zautomatyzowany w Bittrex.

 • XTSLabsBin – Portfel Nomics ML jest zautomatyzowany na Binance.

W przeciwieństwie do portfela MLCaseStudy, który jest zarządzany przez zespół Shrimpy, portfele te wykorzystują przywrócenie równowagi na poziomie 1%. To pozwala każdemu z tych portfeli na ponowne zrównoważenie w ciągu tygodnia, gdy rynek staje się niestabilny.

Wraz ze wzrostem portfela o +28,62% na Binance US w ciągu ostatnich 7 dni XTSLabsBinUS osiągnął lepsze wyniki 98% liderów na Shrimpy. To niesamowity wynik dla prognoz cenowych systemów uczących się, ale z pewnością jest jeszcze miejsce na ulepszenia.

XTSLabs był również na tyle uprzejmy, aby zapewnić zmiany salda dla tych portfeli w czasie. Zaczynając od początkowego salda w wysokości 1000 USD dla każdego portfela, możemy zobaczyć, jak zmienia się wydajność działania tej strategii uczenia maszynowego w zależności od wymiany.

Portfel Bittrex wyprzedził Coinbase Pro jako najlepiej działający portfel spośród 4 różnych giełd obsługiwanych przez XTSLabs.

Śledź XTSLabsCBP na Shrimpy.

Zmiany w strategii tygodnia 29

Skoro już omówiliśmy wyniki z ostatniego tygodnia, pora przeanalizować, w jaki sposób zmienimy każdy z tych portfeli na nadchodzący tydzień.

Strategia Nomics ML

Strategia Nomics ML wykorzystuje 7-dniowe prognozy cen generowane przez silnik Nomics ML. Te prognozy cenowe są następnie wykorzystywane do określenia, które aktywa powinny zostać umieszczone w naszym portfelu na ten tydzień. Dodatkowe informacje dotyczące metodologii można znaleźć w naszym poprzednim artykule.

Alokacje portfela

Następujące aktywa zostały przydzielone dokładnie 10% wartości portfela na drugi tydzień badania.

1. XRP (XRP)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +94,59%

2. Nano (NANO)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +73,46%

3. Fale (FALE)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +48,78%

4. Stan (SNT)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +47,59%

5. IOTA (IOTA)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +41,1%

6. Cardano (ADA)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +40,12%

7. Gwiezdny (XLM)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +39,58%

8. VeChain (VET)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +33,68%

9. Numeraire (NMR)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +32,34%

10. Dogecoin (DOGE)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +26,47%

Przypomnienie: w tym portfolio uwzględniamy tylko zasoby dostępne na Binance.

Średnia ocena wydajności to 47,77% przez następne 7 dni dla tego portfela.

Strategia punktacji Coin Gecko

Strategia Coin Gecko Score wykorzystuje wynik „Gecko”, który jest obliczany przez popularną witrynę danych „CoinGecko”. Te oceny aktywów służą do określenia najbardziej obiecujących aktywów długoterminowych, które powinny znaleźć się w portfelu. Dodatkowe informacje dotyczące metodologii można znaleźć w naszym poprzednim artykule.

Aktualizacja: Niestety, w ciągu ostatnich kilku tygodni Coin Gecko zdecydował się zaprzestać publikowania partytury „Gecko”. Nie jesteśmy pewni, dlaczego tak jest, ale zmusi nas to do użycia ostatniego wyniku „Gecko”, jaki udało nam się zebrać z ich witryny internetowej.

Alokacje portfela

Następujące aktywa zostały alokowane dokładnie 10% wartości portfela na pierwszy tydzień tego badania.

1. Bitcoin (BTC) – ostatni dostępny wynik: 82%

2. Ethereum (ETH) – ostatni dostępny wynik: 74%

3. EOS (EOS) – ostatni dostępny wynik: 68%

4. XRP (XRP) – ostatni dostępny wynik: 67%

5. Stellar (XLM) – ostatni dostępny wynik: 65%

6. Bitcoin Cash (BCH) – ostatni dostępny wynik: 65%

7. TRON (TRX) – Ostatni dostępny wynik: 64%

8. Chainlink (LINK) – ostatni dostępny wynik: 64%

9. NEO (NEO) – Ostatni dostępny wynik: 63%

10. Monero (XMR) – ostatni dostępny wynik: 63%

Uwaga: od teraz do końca badania aktywa Coin Gecko pozostaną takie same. Wszystkie aktywa zachowają 10% alokację i przywrócenie równowagi w celu dostosowania obecnych alokacji do alokacji docelowych.

Strategia indeksu kapitalizacji rynku monet

Strategia indeksu kapitalizacji rynku monet wykorzystuje limity rynkowe aktywów obliczane przez „CoinMarketCap” w celu określenia, które aktywa powinny znaleźć się w portfelu. Dodatkowe informacje dotyczące metodologii można znaleźć w naszym poprzednim artykule.

Alokacje portfela

Alokacje na strategię portfela Top 10 Indeksu będą miały miejsce w następnym tygodniu.

1. Bitcoin (BTC): 74,62% ​​alokacji

2. Ethereum (ETH): 15,08% alokacji

3. XRP (XRP): 2,13% alokacji

4. Bitcoin Cash (BCH): 1,39% alokacji

5. Chainlink (LINK): 1,36% alokacji

6. Litecoin (LTC): 1,28% alokacji

7. Polkadot (DOT): 1,15% alokacji

8. Cardano (ADA): 1,14% alokacji

9. Binance Coin (BNB): 1,05% alokacji

10. Stellar (XLM): 0,8% alokacji

Uwaga: Stellar (XLM) został dodany do indeksu w tym tygodniu, aby zastąpić EOS. Po prostu dostosujemy alokacje, aby dopasować je do nowych wartości procentowych i wykonamy pojedynczą operację równoważenia.

Strategia Bitcoin Hold

Najprostszą ze strategii, które będziemy badać, jest prosty Bitcoin HODL. Strategia Bitcoin HODL pozwoli nam porównać te inne strategie z wynikami cen Bitcoin. Dodatkowe informacje dotyczące metodologii można znaleźć w naszym poprzednim artykule.

Alokacje portfela

100% Bitcoin

Uwaga: nie będzie żadnych zmian ani przywrócenia równowagi w portfelu Bitcoin HODL.

Śledź razem z Shrimpy

Każdy może śledzić to badanie, śledząc zmiany w portfolio i wydajność w aplikacji Shrimpy. Stworzyliśmy lidera na giełdzie Binance o nazwie MLCaseStudy. Ten lider będzie aktualizowany co tydzień w celu uwzględnienia najnowszych alokacji portfela.

Śledź MLCaseStudy na Shrimpy.

Zrzeczenie się

Treść służy wyłącznie do celów informacyjnych, nie należy interpretować takich informacji ani innych materiałów, takich jak porady prawne, podatkowe, inwestycyjne, finansowe lub inne. Żadne informacje zawarte na naszej Stronie nie stanowią namawiania, rekomendacji, poparcia lub oferty od Shrimpy lub jakiegokolwiek zewnętrznego usługodawcy do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych w tej lub w jakiejkolwiek innej jurysdykcji, w której takie namawianie lub oferta byłyby niezgodne z prawem na mocy przepisy dotyczące papierów wartościowych tej jurysdykcji.

Cała zawartość tej witryny jest informacją o charakterze ogólnym i nie dotyczy sytuacji żadnej konkretnej osoby ani podmiotu. Żadne informacje zawarte w Witrynie nie stanowią porady zawodowej i / lub finansowej, ani żadne informacje w Witrynie nie stanowią wyczerpującego ani pełnego zestawienia omawianych spraw ani przepisów prawa z nimi związanych. Użytkownik samodzielnie przyjmuje na siebie wyłączną odpowiedzialność za ocenę zalet i ryzyka związanego z wykorzystaniem jakichkolwiek informacji lub innych Treści w Witrynie przed podjęciem jakichkolwiek decyzji na podstawie takich informacji lub innych Treści. W zamian za korzystanie z Witryny, zgadzasz się nie pociągać Shrimpy, jej podmiotów stowarzyszonych ani żadnego zewnętrznego usługodawcy do odpowiedzialności za jakiekolwiek ewentualne roszczenia o odszkodowanie wynikające z jakiejkolwiek decyzji, którą podejmiesz na podstawie informacji lub innych Treści udostępnionych Ci za pośrednictwem Witryny..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me