Machine Learning for Crypto Portfolio Management Case Study: Tydzień 3

>

Łał! Myśleliśmy, że pierwszy tydzień badania był szalony, ale sprawy stały się tylko bardziej interesujące. Strategia Nomics ML miała kilka legendarnych prognoz cenowych, podczas gdy Bitcoin walczył o utrzymanie wartości przez cały tydzień.

Nie czekajmy ani chwili. Oto wyniki z ostatniego tygodnia i czego powinniśmy się spodziewać w nadchodzącym tygodniu!

Przypomnienie: Metodologia tego badania została po raz pierwszy przedstawiona w naszym poprzednim artykule.

Śledź postępy tego badania na Shrimpy.

Wyniki tygodnia 2

Badanie trwało do tej pory zaledwie dwa tygodnie, ale dotychczas każdy tydzień był szokujący! Podczas gdy pierwszy tydzień wykazywał silną preferencję dla Bitcoina, w zeszłym tygodniu było zupełnie odwrotnie.

# 1 Bitcoin

Bitcoin poniósł poważne straty w ciągu ostatniego tygodnia. To była nagła zmiana w porównaniu z poprzednim tygodniem, w którym Bitcoin zdominował rynki.

Po drugim tygodniu naszego badania Bitcoin ma teraz najniższą wydajność ze wszystkich testowanych przez nas strategii.

Ostateczna wartość portfela Bitcoin: 1038,34 $

2. miejsce w rankingu Top 10

Ze względu na duże straty poniesione przez Bitcoin, spodziewano się, że portfel oparty na indeksie ważonym rynkiem również poniesie duże straty, ponieważ Bitcoin miał około 77% wartości portfela.

W miarę jak portfel nadal się równoważą, będziemy w stanie lepiej zrozumieć, w jaki sposób portfel będzie odbiegał od prostego portfela Bitcoin HODL.

Ostateczna wartość portfela Top 10 Indeksu: 1041,93 $

# 3 Coin Gecko

Portfel Coin Gecko odnotował stałą utratę wartości w ciągu drugiego tygodnia. Na szczęście ze względu na różnorodność aktywów strategia złagodziła straty, których doświadczyły portfele z większą liczbą bitcoinów.

Co ciekawe, każdy składnik aktywów w portfelu Coin Gecko miał ujemny zwrot w ciągu ostatnich 7 dni.

Ostateczna wartość portfela Coin Gecko: 1040,87 $

# 4 Nomics ML

Strategia uczenia maszynowego Nomics wyrzuciła konkurencję z wody. Prognozowany zysk z ostatniego tygodnia wynosił +21,19% we wszystkich wybranych zasobach. Z ostateczną wydajnością portfela wynoszącą +26,08%, portfel miażdżył prognozy.

Do największych zwycięzców wyłonionych w strategii Nomics ML należą:

 • Theta Token (THETA): +83,18% Ostatnie 7 dni

 • OmiseGo (OMG): +75,42% Ostatnie 7 dni

Mówiąc najprościej, był to wyjątkowy tydzień dla wyboru aktywów Nomics ML.

Ostateczna wartość portfela Nomics ML: 1254,98 $

Wnioski

W zeszłym tygodniu portfolio Nomics ML było w stanie przewyższyć nawet własne szacunki dzięki kilku prognozom sprzęgła. To było ekscytujące zobaczyć zmianę z poprzedniego tygodnia, która była w dużej mierze zależna od wydajności Bitcoina.

Uwaga: Celem tego badania jest ocena każdej z tych strategii w perspektywie długoterminowej. Nie możemy jeszcze wyciągnąć żadnych wniosków dotyczących długoterminowego potencjału tych strategii już po dwóch tygodniach. W rezultacie powinniśmy traktować te wyniki z przymrużeniem oka. Mimo wszystko było to interesujące pierwsze kilka tygodni!

Zmiany strategii w trzecim tygodniu

Skoro już omówiliśmy wyniki z ostatniego tygodnia, pora przeanalizować, jak zmienimy każdy z tych portfeli na nadchodzący tydzień.

Strategia Nomics ML

Strategia Nomics ML wykorzystuje 7-dniowe prognozy cen generowane przez silnik Nomics ML. Te prognozy cenowe są następnie wykorzystywane do określenia, które aktywa powinny zostać umieszczone w naszym portfelu na ten tydzień. Dodatkowe informacje dotyczące metodologii można znaleźć w naszym poprzednim artykule.

Alokacje portfela

Następujące aktywa zostały przydzielone dokładnie 10% wartości portfela na drugi tydzień badania.

1. Theta Token (THETA)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +95,09%

2. OmiseGo (OMG)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +72,85%

3. HyperCash (HC)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +38,98%

4. Nano (NANO)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +36,24%

5. Ren (REN)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +24,77%

6. VeChain (VET)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +21,61%

7. IKONA (ICX)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +21,52%

8. Krawędź (XVG)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +21,22%

9. Golem (GNT)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +21,12%

10. IOST (IOST)

 • Przewidywany zysk w ciągu 7 dni: +19,35%

Przypomnienie: w tym portfolio uwzględniamy tylko zasoby dostępne na Binance.

Średnia ocena wydajności to 37,28% przez następne 7 dni dla tego portfela.

Strategia punktacji Coin Gecko

Strategia Coin Gecko Score wykorzystuje wynik „Gecko”, który jest obliczany przez popularną witrynę danych „CoinGecko”. Te oceny aktywów służą do określenia najbardziej obiecujących aktywów długoterminowych, które powinny znaleźć się w portfelu. Dodatkowe informacje dotyczące metodologii można znaleźć w naszym poprzednim artykule.

Alokacje portfela

Następujące aktywa zostały alokowane dokładnie 10% wartości portfela na pierwszy tydzień tego badania.

1. Bitcoin (BTC) – Wynik: 88%

2. Ethereum (ETH) – Wynik: 79%

3. XRP (XRP) – Wynik: 71%

4. Bitcoin Cash (BCH) – Wynik: 70%

5. TRON (TRX) – Wynik: 69%

6. Stellar (XLM) – Wynik: 68%

7. Litecoin (LTC) – Wynik: 68%

8. NEO (NEO) – Wynik: 67%

9. Monero (XMR) – Wynik: 67%

10. EOS (EOS) – Wynik: 67%

Uwaga: nie było żadnych zmian w portfelu od zeszłego tygodnia, mimo że wyniki Gecko zmieniły się od poprzedniego tygodnia. Oznacza to, że pozostawimy alokacje na poziomie 10% dla każdego z powyższych aktywów i po prostu zbilansujemy portfel raz.

Strategia indeksu kapitalizacji rynku monet

Strategia indeksu kapitalizacji rynku monet wykorzystuje limity rynkowe aktywów obliczane przez „CoinMarketCap” w celu określenia, które aktywa powinny znaleźć się w portfelu. Dodatkowe informacje dotyczące metodologii można znaleźć w naszym poprzednim artykule.

Alokacje portfela

Alokacje dla strategii portfela Top 10 Indeksu będą następujące w drugim tygodniu.

1. Bitcoin (BTC): 76,86% alokacji

2. Ethereum (ETH): 10,73% alokacji

3. XRP (XRP): 4,58% alokacji

4. Bitcoin Cash (BCH): 1,99% alokacji

5. Litecoin (LTC): 1,31% alokacji

6. Binance Coin (BNB): 1,20% alokacji

7. EOS (EOS): 1,11% alokacji

8. Tezos (XTZ): 0,92% alokacji

9. Cardano (ADA): 0,66% alokacji

10. Chainlink (LINK): 0,64% alokacji (* nowość w indeksie)

Uwaga: Chainlink był jedynym zasobem, który został dodany do indeksu w tym tygodniu. Stellar (XML) wypadł z pierwszej dziesiątki i został zastąpiony przez Chainlink. Dostosujemy również alokacje, aby odpowiadały nowym wartościom procentowym, i wykonamy jedną operację równoważenia.

Strategia Bitcoin Hold

Najprostszą ze strategii, które będziemy badać, jest prosty Bitcoin HODL. Strategia Bitcoin HODL pozwoli nam porównać te inne strategie z wynikami cen Bitcoin. Dodatkowe informacje dotyczące metodologii można znaleźć w naszym poprzednim artykule.

Alokacje portfela

100% Bitcoin

Uwaga: nie będzie żadnych zmian ani przywrócenia równowagi w portfelu Bitcoin HODL.

Śledź razem z Shrimpy

Każdy może śledzić to badanie, śledząc zmiany w portfolio i wydajność w aplikacji Shrimpy. Stworzyliśmy lidera na giełdzie Binance o nazwie MLCaseStudy. Ten lider będzie aktualizowany co tydzień w celu uwzględnienia najnowszych alokacji portfela.

Śledź MLCaseStudy na Shrimpy.

Zrzeczenie się

Treść służy wyłącznie do celów informacyjnych, nie należy interpretować takich informacji ani innych materiałów, takich jak porady prawne, podatkowe, inwestycyjne, finansowe lub inne. Żadne informacje zawarte na naszej Stronie nie stanowią namawiania, rekomendacji, poparcia lub oferty od Shrimpy lub jakiegokolwiek zewnętrznego usługodawcy do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych w tej lub w jakiejkolwiek innej jurysdykcji, w której takie namawianie lub oferta byłyby niezgodne z prawem na mocy przepisy dotyczące papierów wartościowych tej jurysdykcji.

Cała zawartość tej witryny jest informacją o charakterze ogólnym i nie dotyczy sytuacji żadnej konkretnej osoby ani podmiotu. Żadne informacje zawarte w Witrynie nie stanowią porady zawodowej i / lub finansowej, ani żadne informacje w Witrynie nie stanowią wyczerpującego ani pełnego zestawienia omawianych spraw ani przepisów prawa z nimi związanych. Użytkownik samodzielnie przyjmuje na siebie wyłączną odpowiedzialność za ocenę zalet i ryzyka związanego z wykorzystaniem jakichkolwiek informacji lub innych Treści w Witrynie przed podjęciem jakichkolwiek decyzji na podstawie takich informacji lub innych Treści. W zamian za korzystanie z Witryny, zgadzasz się nie pociągać Shrimpy, jej podmiotów stowarzyszonych ani żadnego zewnętrznego usługodawcy do odpowiedzialności za jakiekolwiek ewentualne roszczenia o odszkodowanie wynikające z jakiejkolwiek decyzji, którą podejmiesz na podstawie informacji lub innych Treści udostępnionych Ci za pośrednictwem Witryny..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me