Metronom: innowacyjna kryptowaluta czy wątpliwi założyciele?

Wcześniej pisaliśmy o ciekawym projekcie blockchain o nazwie Metronome w październiku. Tym razem jednak chcieliśmy nieco bardziej zagłębić się w to, co naprawdę oferuje Metronome, a zwłaszcza kto twierdzi, że to oferuje.

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, kto stoi za tym projektem…

Metronom – podstawy

Metronom jako kryptowaluta jest dość nietypowy, a może wyjątkowy. Ma być rozwiązaniem dla prawie wszystkich nieszczęść, z którymi borykają się obecne obecne blockchainy, zwłaszcza bitcoin. W szczególności ma na celu zajęcie się takimi kwestiami, jak ograniczenia podaży, samorządność i inne.

Podaż tokena jest nieograniczona, a zamiast tego oferuje liniowy model wzrostu wynoszący około 2% rocznie. Jest to podobne do innych żetonów wzrostu liniowego, takich jak PIVX. Po utworzeniu początkowej podaży w wysokości 10 milionów sztuk, z czego 20% jest przeznaczone dla deweloperów, podaż będzie rosła powoli i w nieskończoność.

Projekt ma na celu zorganizowanie sprzedaży 5 lutego (choć jest to wymienione tylko jako cel, a nie jako twardy i szybki termin). Sprzedaż odbędzie się w ramach aukcji odwrotnej. Licytacja rozpocznie się od 500 USD za lot, chociaż nie jest jasne, ile jednostek zawiera każda partia.

Może to być tylko jeden metronom na partię. W każdym razie sprzedaż trafi do tego, kto złoży najwyższą ofertę. Podobno ta metoda sprzedaży uniemożliwi wielorybom wykupywanie ogromnych porcji tokena.

Oficjalny teren stwierdza, że ​​cały Ether (jedyna akceptowana waluta sprzedaży) zebrany ze sprzedaży trafi bezpośrednio do inteligentnych kontraktów Metronome, a nie do programistów.

Kryptowaluta typu cross chain

Interesujące w przypadku metronomu jest również to, że nie jest to niezależna kryptowaluta. Zamiast tego opiera się na innych łańcuchach bloków, aby działać poprawnie. Oficjalna strona określa cele, w których będzie działał metronom.

Stwierdza, że ​​najpierw będzie działać na Ethereum, a później zostaną wprowadzone dodatki, aby mógł działać na Ethereum Classic, podkładce (RSK) na bitcoinie i Quantum (QTUM), aby wymienić tylko kilka. Projekt twierdzi, że jeśli jeden z tych łańcuchów bloków stanie się trudny w użyciu lub zbyt drogi, Metronome może zamiast tego polegać na innych sieciach.

Zainteresowanie ETC Metronome

Zainteresowanie ETC – Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Szczególnie interesujące jest użycie Ethereum Classic. Chociaż zainteresowanie i cena Ethereum Classic zyskują na popularności od czasu szczytu Ethereum Classic w Hongkongu, nie pojawiło się jeszcze wiele rzeczywistych przypadków użycia dla niego.

Jest więc możliwe, że zagorzali fani Ethereum Classic mogliby tłumnie wesprzeć Metronome jako przypadek użycia rodzącej się sieci. To znaczy, jeśli chcą spojrzeć poza to, kto za tym stoi.

Mniej niż renomowany zespół

Kto stoi za metronomem? Chociaż można by argumentować, że ludzie, którzy za tym stoją, są „doświadczonymi ekspertami”, inni powiedzieliby, że niektórzy z nich to niesławne łajdaki świata blockchain. Najbardziej znanym z nich jest Peter Vessenes.

Jeśli nie wiesz, kim jest Peter Vessenes, pozwól nam dać ci krótką lekcję historii. Vessenes to ktoś, kto próbuje wyciąg 158 milionów + dolarów z fortuny Mt Gox. Peter Vessenes był dyrektorem generalnym Coin Lab, który był partnerem Mt Gox.

Vessenes twierdził później, że Mt Gox zerwał kontrakt i w konsekwencji próbował wyciągnąć jak najwięcej gotówki z pozostałych funduszy Mt Gox. Takie postępowanie bezpośrednio szkodzi tym, którzy mają nadzieję na odzyskanie części utraconych pieniędzy przechowywanych w Mt Gox.

Prawnik Daniel Kelman był w sprawie przeciwko Peterowi Vessenesowi i próbuje powstrzymać go przed złożeniem tego oburzającego roszczenia, które Kelman twierdzi, że jest oszukańcze.

Rzekome zaangażowanie Vessenesa w inne podejrzane taktyki

Według posty do r / bitcoin sub Reddit, Vessenes również kłamał na temat posiadania licencji, uważa, że ​​rząd powinien bardziej zaangażować się w bitcoin, że przejął władzę poprzez fundację bitcoin i że „niszczy wszystko, czego dotknie ”.

Chociaż Reddit może nie być najdokładniejszym źródłem informacji, jest dość jasne, że Peter Vessenes zaangażował się w pewne wątpliwe przedsięwzięcia i że próbuje wyciągnąć pieniądze z fortuny Mt Gox, działając wyłącznie we własnym interesie..

Więc jak jest zaangażowany w Metronome? Według oficjalnej strony internetowej metronomu Vessenes jest głównym kryptografem.

Oprócz Petera Vessenesa, Matthew Roszak, który jest prezesem i współzałożycielem metronomu, również znalazł się pod ostrzałem za swoją podejrzaną taktykę. Konkretnie, amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd (SEC) złożyła przeciwko niemu nakaz w 2006 roku.

Wraz z czterema innymi osobami, grupa została zobowiązana do zapłaty ugody w wysokości ponad 432 000 USD na podstawie skargi złożonej w 2004 roku. Wszystko to dotyczy akcji Blue Rhino i fuzji, która miała nastąpić. Chociaż nie było kar karnych, SEC złożyła pozew cywilny walizka przeciwko niemu.

Co to oznacza dla Metronome?

Różni członkowie społeczności kryptowalutowej w Internecie szybko zauważyli nazwisko Petera Vessenesa, co doprowadziło do późniejszego dochodzenia w sprawie innych członków zespołu, które doprowadziło do odkrycia zarzutów SEC wobec współzałożyciela.

Chociaż witryna Metronome nie podejmuje żadnych prób ukrywania tego, kto jest w zespole, niewielka ilość badań szybko dostarczy fale informacji, zwłaszcza o Peterze Vessenesie i jego rzekomych występkach.

Biorąc pod uwagę jego stosunkowo negatywny stan public relations, jest bardzo zaskakujące, że Metronome zdecydował się zaangażować Petera Vessenesa w ich projekt. Mając to na uwadze, osoby zainteresowane inwestycją w Metronome mogą przynajmniej rozważyć to przed zaangażowaniem się.

Zastrzeżenie: są to opinie autorów i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjne

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Medium.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me