Mobilny portfel Monerujo: przewodnik krok po kroku dla początkujących

Jeśli masz Monero (XMR) i szukasz portfela mobilnego do przechowywania i wydawania go, nie szukaj dalej…

Przynajmniej nie szukaj dalej, jeśli jesteś użytkownikiem Androida, ponieważ Portfel mobilny Monerujo dla urządzeń z Androidem może być idealnym miejscem na przechowywanie XMR pod ręką, gotowego do wysłania lub wydania w dowolnym momencie.

W tej recenzji Monerujo dam ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym portfelu mobilnym, w tym o jego bezpieczeństwie, użyteczności i rozwoju. Dam ci również przewodnik krok po kroku, jak skonfigurować portfel i zacząć go używać.

Co to jest Monerujo?

Plik Aplikacja Monerujo nie jest oficjalną aplikacją mobilną Monero. Jest to raczej aplikacja mobilna typu open source opracowana przez społeczność. Jest uważana przez społeczność za bezpieczną i jest jedną z aplikacji mobilnych polecanych przez twórców na oficjalnej stronie Monero.

Portfel Monerujo Monero

Wyciąg z Strona internetowa Monero

Dzieje się tak, ponieważ jest to oprogramowanie typu open source i możesz wyświetlić kod źródłowy w ich plikach Repozytorium GitHub. Co więcej, mogę potwierdzić, że jest również łatwy w użyciu.

Jest to również lekkie rozwiązanie portfelowe, ponieważ nie pobiera całego łańcucha blokowego Monero. Zamiast tego używa zdalnych węzłów do synchronizacji, co działa całkiem dobrze. Monerujo przechowuje Twoje prywatne informacje tylko na Twoim urządzeniu, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo w przypadku portfela mobilnego.

Nigdy nie musisz się martwić, że Twoje prywatne informacje będą dostępne na serwerze firmowym. To doskonała równowaga między bezpieczeństwem a wydajnością.

Konfigurowanie portfela Monerujo

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to udać się do Sklep Google Play aby pobrać aplikację portfela Monerujo. To dość mały plik, którego pobranie przez większość z Was nie zajmie dużo czasu. Po pobraniu uruchom go po raz pierwszy. Zostanie wyświetlony ekran, na którym możesz utworzyć nowy portfel lub przywrócić istniejący.

Monerujo New Wallet

Zakładanie nowego portfela na Monerujo

Możliwe jest przywrócenie wersji portfela tylko do wyświetlania, przywrócenie z kluczy prywatnych lub przywrócenie przy użyciu materiału siewnego mnemonicznego składającego się z 25 słów, które zostało wygenerowane podczas tworzenia portfela. I możesz przywrócić dowolny portfel do Monerujo. Może pochodzić z innej aplikacji portfela lub nawet z portfela papierowego. Przywróć saldo portfela do Monerujo.

W tym przykładzie zaczniemy od zera i utworzymy zupełnie nowy portfel. Oznacza to, że będziesz chciał dotknąć pierwszej opcji, aby utworzyć nowy portfel.

Najnowsza wersja portfela Monerujo sprawia, że ​​tworzenie nowego portfela jest bardzo łatwe. Wystarczy, że wpiszesz nazwę portfela. Jeśli chcesz, możesz ustawić hasło, ale jest to opcjonalne. Jeśli tak, to pamiętaj, aby obserwować za siebie Ty tak, jak jest wpisany zwykłym tekstem.

Otóż ​​to. Następnie klikasz przycisk z napisem „Zrób mi już portfel!”

Zrób portfel Monerujo

Wybierz nazwę portfela i hasło (patrz za sobą)

Po utworzeniu portfela otrzymasz ekran ze wszystkimi krytycznymi informacjami, które chcesz zapisać i zapisać w bezpiecznym miejscu. Obejmuje to twoje mnemoniczne ziarno, twój klucz prywatny (wydać klucz) i twój klucz publiczny (klawisz widoku). Są to wszystkie kluczowe rzeczy, których potrzebujesz, aby przeprowadzić transakcje i przywrócić portfel, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Słowo Monerujo Seed

Informacje o nasionach i klucz widoku / wydatków

Kliknij przycisk z napisem „Zwróciłem uwagę na mnemoniczne ziarno”, a zostaniesz przeniesiony do nowego portfela Monerujo.

Odbieranie XMR w Monerujo

Gdy jesteś w portfelu, zobaczysz dwa przyciski u dołu ekranu. Jeden jest zielony i mówi „Otrzymaj”, a drugi jest pomarańczowy i mówi „Daj”. Aby odebrać XMR od kogoś innego, kliknij zielony przycisk „Odbierz”.

Informacje o portfelu Monerujo

Portfel w Monerujo

Poniższy ekran pokazuje Twój adres publiczny u góry ekranu, który można skopiować i udostępnić innym. Może to jednak prowadzić do błędów, więc najlepszym sposobem na otrzymanie XMR jest umożliwienie nadawcy zeskanowania kodu QR wyświetlanego na dole ekranu. Chroni to was oboje przed błędami. Jak widzisz, jeśli chcesz, możesz zmienić nominał odbioru. Oprócz oczywistego XMR, istnieje wsparcie dla dziesiątek walut fiducjarnych.

Odbieranie Monerujo

Odbieranie XMR w Monerujo

Po wysłaniu XMR do Twojego portfela pełne zweryfikowanie transakcji i wydanie środków w portfelu może zająć do 20 minut.

Wysyłanie XMR w Monerujo

Wysyłanie XMR za pomocą Monerujo jest podobne do odbierania, ale musisz podać trochę więcej informacji. Pierwsze pole to pole adresu portfela, ale jeśli korzystasz ze skanu na dole pierwszego ekranu, pole to jest wypełniane przez zeskanowanie kodu QR (najłatwiej). Pozostałe pola są opcjonalne.

Kliknij „Kwota” u dołu ekranu, aby przejść do drugiego ekranu wysyłania, na którym należy wpisać wysyłaną kwotę. Podobnie jak na ekranie odbiorczym możesz zmienić wysyłany nominał, a portfel automatycznie skonwertuje go na XMR. To sprawia, że ​​jest to tak łatwe, jeśli dzielisz rachunek ze znajomym i musisz wysłać mu 17,25 USD.

Po wpisaniu kwoty dotknij „Potwierdź” u dołu ekranu, a transakcja zostanie przesłana do weryfikacji i potwierdzenia.

Monerujo Wysyłanie XMR

Wysyłanie XMR z Monerujo

Inną cechą, o której powinieneś wiedzieć, jest obsługa adresów BTC. Dzięki integracji z usługą XMR.to możesz bezproblemowo wysyłać płatności XMR na adresy BTC. Możesz nawet zeskanować kod QR Bitcoin. Dzięki temu możesz płacić w BTC bez utraty anonimowości i prywatności Monero.

Monerujo i Ledger Nano S

Chociaż portfele mobilne, takie jak Monerujo, nie są uważane za szczególnie bezpieczne do przechowywania kryptowaluty, portfele sprzętowe, takie jak Ledger Nano S, są bardzo bezpieczne i preferowane do przechowywania większych ilości kryptowalut.

Ledger Nano S to jeden z najpopularniejszych dostępnych portfeli sprzętowych, ze względu na jego sprawdzone bezpieczeństwo i dlatego, że stał się niezwykle przystępny cenowo. Jedynym problemem związanym z Ledger Nano S jest brak funkcji oraz fakt, że portfel sprzętowy generalnie nie jest taki łatwy w codziennym użytkowaniu.

Portfel Ledger Nano S Monerujo

Kup Ledger Nano S już dziś

Monerujo Cię obejmuje. Pod koniec 2018 roku stał się jednym z niewielu portfeli mobilnych, które oferowały integrację z Ledger Nano S. Zwykle ten typ integracji można znaleźć tylko w klientach stacjonarnych, więc Monerujo wyszedł na czoło, jeśli chodzi o urządzenia mobilne / sprzętowe. integracji i znacznie ułatwiło życie użytkownikom XMR.

Jeśli masz urządzenie Ledger Nano i chciałbyś skonfigurować Monerujo do pracy z nim, możesz to zrobić w zaledwie kilku krokach, wykonując następujące czynności poręczny przewodnik.

Alternatywy Monerujo

Oczywiście, jak wspomniano, Monerujo jest dostępne tylko na urządzeniach z Androidem. Jeśli więc nadal szukasz alternatywnego portfela mobilnego do przechowywania Monero, istnieją dwie alternatywy, które są również oficjalnie sankcjonowane.

Są to Portfel Ciasta oraz Portfel Krawędziowy (oba open source).

Plik Portfel na ciasto jest dostępny tylko na iOS i jest tak samo przyjazny dla użytkownika jak portfel Monerujo. W sklepie z aplikacjami znajduje się wiele ocen, które wydają się być całkiem pozytywne ze średnią oceną 4,1 gwiazdki.

Wreszcie Portfel Edge to portfel wielowalutowy, w którym można przechowywać szereg innych kryptowalut (łącznie 21). Jest dostępny zarówno na iOS, jak i na Androida. Ma mniej więcej taką samą ocenę jak Monerujo, więc może być alternatywą dla wielu walut dla użytkowników Androida.

Wniosek

Użytkownicy Monero mają szczęście, że mają portfel Monerujo, ponieważ zapewnia on wszystko, czego możesz chcieć w mobilnym portfelu kryptowalut. Fakt, że został zaprojektowany dla systemu operacyjnego Android sprawia, że ​​będzie działać nawet na telefonach z niższej półki. Byłoby miło mieć wersję na iOS, ponieważ na świecie jest tak wielu użytkowników iPhone’a.

Użytkownicy doceniają możliwość przejścia z dowolnego innego portfela na Monerujo, aw połączeniu z portfelami papierowymi może to być świetne połączenie użyteczności zimnego i gorącego portfela. Lub użytkownicy mogą skorzystać z integracji z portfelem sprzętowym Ledger Nano S..

Mówiąc o użyteczności, interfejs użytkownika Monerujo sprawia, że ​​jest on niezwykle łatwy w użyciu, nawet dla początkujących. Dodając funkcje takie jak skanowanie kodów QR i możliwość anonimowego wysyłania na adresy BTC, Monerujo jest doskonałym dodatkiem do dostępnych portfeli Monero.

Dobrze jest też wiedzieć, że kod Monerujo jest open-source, więc nigdy nie będziesz musiał się martwić o coś złośliwego ukrytego w kodzie portfela. Aby deweloperzy wiedzieli, jak bardzo cenisz ich pracę, wyślij im trochę XMR ❤️ na poniższy adres.

Kod QR Monerujo

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Monerujo.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me