MyCelium Bitcoin Wallet: przegląd i przewodnik dla początkujących

Portfel MyCelium to jeden z najstarszych i najpopularniejszych dostępnych portfeli Bitcoin. Został wydany po raz pierwszy w 2013 roku jako aplikacja na Androida, a później został również przeniesiony na iOS.

Co ciekawe, zespół stojący za MyCelium powstał w 2008 roku, zanim Bitcoin został stworzony i wydany. W tym czasie byli to inżynierowie sprzętu zainteresowani projektem sieci mesh. Po wydaniu Bitcoin, naturalnie przenieśli swoje wysiłki na ekosystem Bitcoin.

Jednak MyCelium jest bezpieczny i należy to rozważyć?

W tej recenzji MyCelium podam Ci wszystko, co musisz wiedzieć o portfelu. Dam ci również przewodnik krok po kroku, jak skonfigurować portfel.

Interfejs MyCelium

Jest ku temu dobry powód MyCelium to jeden z najpopularniejszych i najczęściej pobieranych portfeli Bitcoin, i to jest projekt ekspercki aplikacji.

Po wydaniu na Android zespół zdał sobie sprawę, że potrzebna jest wersja iOS również i szybko zabrali się za przeniesienie i wydanie wersji aplikacji na iOS. Ta kombinacja sprawia, że ​​portfel MyCelium jest dostępny dla prawie każdego użytkownika mobilnego.

Po uruchomieniu aplikacji szybko zrozumiesz, dlaczego użytkownicy ją lubią. Znajdziesz prosty i przejrzysty interfejs, który prezentuje Twój portfel i łatwe do odczytania karty. Zobaczysz aktualny kurs wymiany BTC, a także przyciski wysyłania i odbierania oraz łatwy w użyciu kod QR.

Interfejs użytkownika MyCelium

MyCelium UI. Od lewej: Portfel główny, zakładka Konta i Historia poprzednich transakcji

Przejdź do karty kont i w kilka sekund możesz wykonać kopię zapasową klucza prywatnego. Jest to ważny krok, który należy wykonać po wygenerowaniu portfela, aby zapewnić bezpieczeństwo Bitcoinów w przypadku zgubienia telefonu lub kradzieży.

Inne łatwe do zrozumienia i użycia funkcje obejmują książkę adresową z często używanymi adresami Bitcoin oraz ekran historii transakcji.

Możesz szybko dodać nowe adresy płatności, skanując kody QR, aby uniknąć błędów. Twoja historia transakcji łączy się z eksploratorem blockchain.info, aby sprawdzić płatności jednym dotknięciem. Możesz też przełączyć się na preferowanego eksploratora blockchain.

Dostępność

Oprócz łatwości użytkowania, portfel MyCelium jest niezwykle przystępny i spełnia obietnicę wykorzystania Bitcoin w funkcjonalny sposób. Wysyłaj i odbieraj BTC w dowolnym miejscu i czasie.

Możesz zapłacić za towary i usługi w ciągu kilku sekund oraz szybko i łatwo otrzymać środki od innych dzięki kodowi QR umieszczonemu bezpośrednio na pierwszej stronie portfela. Portfel obsługuje też aparat w telefonie, dzięki czemu można łatwo zeskanować kod QR i dokonać płatności. Możesz nawet włączyć lampkę aparatu z portfela, co pozwala zeskanować kod QR w nocy lub w ciemnym miejscu, takim jak klub lub pub.

Płatności MyCelium

Żądanie płatności w MyCelium i wysyłanie płatności

Portfel pozwala na zmianę ustawień według własnych preferencji, takich jak wspomniany wyżej eksplorator blockchain. Możesz także wybrać, skąd portfel pobiera swój kurs wymiany, co jest idealne, jeśli używasz określonej giełdy do transakcji.

Portfel korzysta z domyślnych opłat górniczych i możesz wybierać spośród niskich, ekonomicznych, normalnych lub priorytetowych, w zależności od tego, jak szybko potrzebujesz środków. To ustawienie jest dostępne bezpośrednio w zakładce „Wyślij” i podaje nawet przybliżony czas transakcji.

Kolejnym miłym akcentem jest włączenie rynku peer-to-peer, który pomaga w handlu z lokalnymi mieszkańcami. Jednym dotknięciem portfel MyCelium pokaże Ci kupujących i sprzedających Bitcoin w Twojej okolicy.

MyCelium Security

Zawsze, gdy mówisz o aplikacjach opartych na łańcuchu bloków, bezpieczeństwo jest jednym z głównych rozważań. Jest to szczególnie ważne w przypadku aplikacji z portfelem, w przypadku których błąd może kosztować tysiące dolarów w bitcoinach lub znacznie więcej.

Smartfony są notorycznie niepewne, więc posiadanie aplikacji portfela na smartfonie jest natychmiastowym problemem dla wielu osób. Zasadniczo masz przy sobie klucze prywatne, gdziekolwiek jesteś, i nie tylko ryzykujesz ataki złośliwego oprogramowania na telefon, ale także fizyczną kradzież telefonu i portfela Bitcoin.

Oczywiście portfel MyCelium ma oczekiwaną ochronę PINem do otwierania portfela, wysyłania środków i eksportowania kluczy prywatnych. I to prawdopodobnie wystarczy, aby nikt nie odebrał telefonu i szybko uzyskał dostęp do Twoich funduszy.

Wydatki na chłodnię MyCelium

Wydatki na chłodnię MyCelium

MyCelium było również hierarchiczne deterministyczny (HD) portfela od 2014 r. Oznacza to, że podczas generowania portfela otrzymujesz kopię zapasową frazy początkowej składającej się z 12 losowych słów. Ta fraza początkowa może być później wykorzystana do przywrócenia portfela na innym urządzeniu, jeśli to konieczne.

Portfel MyCelium zapewnia również funkcję „Tylko oglądaj”, która pozwala kontrolować saldo dowolnego innego adresu, jednocześnie zachowując klucze prywatne w trybie offline. Więc jeśli masz portfel papierowy lub portfel sprzętowy, w którym zgarniasz większość swoich środków, możesz monitorować te salda bez ujawniania kluczy prywatnych.

W przypadku aplikacji na smartfony MyCelium wykonuje godną podziwu robotę, utrzymując bezpieczeństwo Twojego Bitcoina. Jednak nadal nie zaleca się trzymania dużych kwot w portfelu, ponieważ telefon podłączony do internetu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu zawsze stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Opinie użytkowników MyCelium

Nawet jeśli znasz funkcje i zalety platformy, może być trudno zdecydować, czy jest to dobry produkt. Najlepszym sposobem na ominięcie tego jest przeczytanie o doświadczeniach innych, którzy używali produktu, a MyCelium ma tak długą historię, że nietrudno jest znaleźć recenzje i opinie innych..

Ogólnie rzecz biorąc, recenzje użytkowników MyCelium są dość korzystne. Ma 4,1 gwiazdki w sklepie Google Play, ponad 500 000 pobrań i ponad 5000 recenzji. Gdy zagłębisz się w same recenzje, znajdziesz wielu zadowolonych użytkowników, a także wielu stałych użytkowników. A większość negatywnych recenzji nie jest wizją portfela w skali makro, ale raczej z jakimś pojedynczym, osobistym problemem.

MyCelium Ratings

iTunes i Google Play Oceny / opinie użytkowników

Sklep Apple App Store na pierwszy rzut oka nie wygląda tak pozytywnie, z oceną 2,6 gwiazdki, ale wszystkie wyróżnione recenzje są pozytywne. Wygląda na to, że negatywne recenzje mogą być związane z hard forkami i brakiem wsparcia Segwit na wczesnym etapie (MyCelium obsługuje teraz Segwit).

Przewodnik po portfelu MyCelium krok po kroku

Zanim będziesz gotowy do skonfigurowania portfela MyCelium Bitcoin, potrzebujesz smartfona z połączeniem internetowym oraz długopisu / ołówka i papieru. Jeśli masz te rzeczy, możesz zacząć.

1. Pobieranie & Instalowanie

Pierwszym zadaniem jest instalacja i zabezpieczenie portfela MyCelium.

Przejdź do Play Store (użytkownicy Androida) lub Apple App Store (użytkownicy iPhone’a) i pobierz portfel MyCelium Bitcoin Wallet. Zwróć uwagę, że zrzuty ekranu w tym przewodniku dotyczą wersji MyCelium dla systemu Android na emulatorze.

Po zakończeniu pobierania kliknij, aby otworzyć portfel. Zostanie wyświetlony ekran z pytaniem, czy chcesz przywrócić portfel, czy utworzyć nowy portfel.

Nowy portfel MyCelium

Tworzenie nowego portfela w MyCelium

Jeśli wcześniej skonfigurowałeś portfel MyCelium i masz swoje słowa początkowe, możesz nacisnąć „Przywróć kopię zapasową”. W tym celu zakładamy, że zaczynasz od nowa. Możesz iść dalej i wybrać „Utwórz nowy”, co spowoduje wygenerowanie nowego portfela.

2. Generowanie zarodka kopii zapasowej

Po zainstalowaniu portfela będziesz chciał podjąć wszystkie niezbędne kroki, aby go zabezpieczyć. Jeśli nie utworzysz kopii zapasowej, nie będziesz mieć możliwości przywrócenia portfela w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu. Jak wyraźnie mówi portfel „Bez kopii zapasowej – bez bitcoinów„.

Pojawi się monit o utworzenie kopii zapasowej u góry portfela i wybierz „Utwórz kopię zapasową teraz”.

Tworzenie kopii zapasowej MyCelium

Tworzenie kopii zapasowej portfela MyCelium

Zostaniesz poproszony o utworzenie kopii zapasowej głównego ziarna. Najpierw zapisz swój główny klucz zarodka, tak jak jest przedstawiony.

Ostrzeżenie ⚠️: Nie przechowuj tego głównego materiału siewnego w telefonie, ponieważ z pewnością zniweczy to cel jego wygenerowania!

Master Seed dla MyCelium

Generowanie Master Seed dla Twojego Portfela

Będziesz potrzebował tego głównego ziarna w następnym kroku, gdy będziesz szyfrować klucze portfela za pomocą hasła.

3. Szyfrowanie kluczy portfela

Gdy zdobędziesz to główne ziarno, zostaniesz poproszony o zweryfikowanie zapisanego głównego ziarna. Wpisz każde słowo w kolejności, w jakiej zostało ci podane.

Wypełnianie Master Seed

Wypełnij swoje główne ziarno słowo na słowo

Następnie dotknij „Ustaw kod PIN”, aby utworzyć sześciocyfrowy kod PIN i upewnić się, że nikt nie może zmienić materiału siewnego w przypadku zgubienia lub kradzieży. Ten krok spowoduje zaszyfrowanie kluczy portfela na urządzeniu. Dlatego jeśli ktoś może zdobyć Twój telefon, nie może uzyskać dostępu do kluczy bez odszyfrowania go za pomocą hasła.

Najlepsza wskazówka ✔️: Należy również wziąć swoje główne ziarno i przechowywać je w bezpiecznym miejscu. Być może rozsądnie jest również wykonać kopię i przechowywać ją w innym miejscu, na wypadek gdybyś to zgubił.

Po wykonaniu tego kroku Twój portfel jest teraz zainstalowany, zabezpieczony i gotowy do użycia.

Otrzymywanie Bitcoinów na MyCelium

Teraz jesteś gotowy na otrzymywanie Bitcoinów od innych. Przejdź do zakładki „Saldo” i dotknij zielonego linku „Odbierz”.

Generowanie linku do odbioru MyCelium

Generowanie linku odbiorczego dla MyCelium

Otrzymasz wszystkie informacje potrzebne do otrzymania Bitcoin. Obejmuje to kod QR lub adres Bitcoin do udostępnienia innym. Opcjonalnie możesz też wpisać żądaną kwotę. Aby upewnić się, że wysyłasz poprawny adres, dostępna jest również opcja „Kopiuj do schowka”.

Linki do płatności i kody QR MyCelium

Kod QR i adres do odbioru bitcoinów

Po wysłaniu prośby o Bitcoin możesz sprawdzić na karcie „Transakcje”, aby zobaczyć wszystkie swoje historyczne transakcje. Po otrzymaniu Bitcoina transakcja pojawi się tutaj. Może to zająć zaledwie dziesięć minut, a nawet kilka dni, w zależności od przeciążenia sieci.

Najlepsza wskazówka ✔️: Możesz monitorować postęp transakcji na dowolnej liczbie eksploratorów bloków Bitcoin, które podadzą Ci informacje o potwierdzeniu transakcji.

Wysyłanie Bitcoinów

Wysyłanie Bitcoinów na MyCelium jest tak samo łatwe jak płacenie. Możesz wykonać poniższe proste czynności

 1. Przejdź do zakładki „Saldo” i dotknij czerwonego linku „Wyślij”.
 2. Jesteś w stanie „zeskanować kod QR”, wybrać z „moich adresów”, wkleić adres ze schowka lub ręcznie wprowadzić adres. Musisz także podać ilość bitcoinów, którą planujesz wysłać.
 3. Następnie wybierz opłatę dla górnika, jaką chcesz zapłacić, na podstawie tego, jak szybko chcesz, aby transakcja została potwierdzona. Będzie to w całości oparte na przeciążeniu sieci w tym czasie. Możesz spojrzeć na rozmiar Bitcoin Mempool, aby zorientować się w zaległościach transakcji.
 4. Sprawdź, czy wszystko się zgadza (nie możesz cofnąć transakcji Bitcoin) i kliknij „Wyślij”.
 5. Zostaniesz poproszony o podanie kodu PIN w celu potwierdzenia, że ​​chcesz kontynuować transakcję. Wprowadź swój kod PIN i wyślij.

Następnie możesz monitorować postęp transakcji w łańcuchu bloków. Jeśli z jakiegoś powodu wybrałeś zbyt małą opłatę i transakcja utknęła, będziesz musiał skorzystać z akceleratora transakcji Bitcoin. Są to usługi, które płacą pule wydobywcze w celu ustalenia priorytetów transakcji.

MyCelium Local Trader

MyCelium to nie tylko mobilny portfel do wysyłania / odbierania monet. Możesz także skorzystać z wbudowanej funkcji Local Trader, która umożliwia kupowanie / sprzedawanie monet od innych użytkowników Bitcoin w Twojej okolicy. Pomyśl o tym jak o lokalnych Bitcoinach w kieszeni.

Działa to w sposób w pełni zdecentralizowany, a monety pozostaną w Twoim portfelu do momentu, aż wydasz je kupującemu (lub sprzedający wyda je tobie). Lokalne serwery MyCelium pomagają tylko w organizowaniu handlu, zarządzaniu transferem i obliczaniu reputacji sprzedawców.

MyCelium Local Trader

Interfejs kupującego MyCelium Local Trader i wykres „Zaufania”

Biorąc pod uwagę, że MyCelium ma funkcję reputacji, możesz filtrować sprzedawców i wybierać tych, którzy są najbliżej Ciebie i mają najlepszą ocenę. Handlowcy są oceniani na podstawie opinii przekazanych przez poprzednich kupujących / sprzedających.

Wskazówka Pro &# 128175 ;: Użyj funkcji komunikacji w aplikacji, aby ułatwić wszystkie warunki sprzedaży / zakupu. Komunikuj się jasno, ponieważ niestabilność może doprowadzić do utraty reputacji.

Po zaakceptowaniu warunków handlu możesz spotkać się ze sprzedawcą / kupującym w uzgodnionym miejscu. Mądrze byłoby spotkać tego handlowca w miejscu publicznym, biorąc pod uwagę ryzyko związane z lokalnym handlem kryptowalutami.

Gdy się spotkasz, kupujący Bitcoin przekaże gotówkę sprzedawcy. Gdy sprzedawca potwierdzi otrzymanie prawidłowych środków, może automatycznie zainicjować transakcję za pośrednictwem lokalnego sprzedawcy.

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowego przewodnika na temat korzystania z funkcji lokalnego tradera, możesz zapoznać się z oficjalna dokumentacja w MyCelium.

Wniosek

Jeśli potrzebujesz tylko portfela mobilnego dla Bitcoin, MyCelium może odpowiadać Twoim potrzebom. Ma bardzo przejrzysty interfejs i jest łatwy do zrozumienia, dzięki czemu dobrze pasuje do nowych użytkowników, ale ma również zaawansowane funkcje dla zaawansowanych użytkowników.

Zespół przygotowuje również następujące nowe funkcje w najbliższej przyszłości:

 1. Konta Fiata: pełnoprawne, oparte na blockchain.
 2. Niedrogi przelew: najpopularniejsze korytarze.
 3. Karty debetowe. Portfel – połączony i wydany w portfelu.
 4. Finanse osobiste: wygodna obsługa rachunków i faktur.
 5. Inwestycje: wydajne portfele i zabezpieczenia.
 6. Transakcje biznesowe i zakłady chronione Escrowem.
 7. Tworzenie i wymiana zasobów kryptograficznych.

Portfel ułatwia również wysyłanie i odbieranie Bitcoinów, a także znajdowanie pobliskich kupujących i sprzedających dla tych, którzy wolą pozostawać lokalnie, gdy to możliwe.

Niektórzy mogą mieć obawy dotyczące bezpieczeństwa związanego z mobilnymi portfelami Bitcoin i to jest zrozumiałe. Najlepszym sposobem na zachowanie spokoju w tym względzie jest trzymanie większości swoich środków w portfelu chłodni i używanie MyCelium tylko do codziennych potrzeb i mniejszych ilości Bitcoin.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem MyCelium

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me