Nadchodzi Fiat kompatybilny z Blockchain! Co to znaczy?

21 lutego Charlie Lee z Litecoin wszedł na Twittera i zamieścił tajemniczy tweet o ekscytującej linii produktów WEG Bank. Nie trzeba dodawać, że obietnica większego zaangażowania tradycyjnej instytucji bankowej w kryptowalutę spadła bardzo dobrze w Crypto Twitterverse:

O jakich ekscytujących nowych produktach wspomniał Charlie Lee? Tydzień później wydaje się, że mamy jedną z odpowiedzi i wygląda na to, że dotyczy to nowych partnerów WEG Banku, Nimiq i Agora Trade.

Plan nowego mostu Crypto-to-Fiat

Nimiq, rewolucyjny system płatności kryptograficznych, ogłosił niedawno, że projekt stworzył plan tworzenia fiducjarna waluta (USD, EUR itp.) kompatybilna z blockchain. Prace nad tym nowym mostem Crypto-to-Fiat były prowadzone we współpracy zarówno z WEG Bank, jak i Agora Trade.

Krótko mówiąc, ta innowacja koncentruje się na tym, aby waluty fiducjarne, takie jak euro, zachowywały się bezpośrednio tak, jakby były tokenem w łańcuchu bloków. Umożliwia to bezproblemową wymianę wartości między kryptowalutami a tradycyjnymi światami bankowymi.

Współpracuje z Bankiem WEG

Członkowie partnerstwa. Zdjęcie za pośrednictwem Weg-Bank

Ponadto firma Nimiq usunęła potrzebę jednego scentralizowanego pośrednika, np. podmioty przetwarzające płatności i giełdy w celu kontrolowania dwóch aktywów będących przedmiotem obrotu. Co więcej, działa to bez kontrolowania przez osobę trzecią kluczy prywatnych zasobu kryptograficznego.

To może brzmieć jak sałatka słowna dla wielu ludzi. Mówiąc prościej, wszystko to oznacza, że ​​Nimiq znalazł sposób, aby posiadacze kryptowalut mogli sprzedawać swoje monety bezpośrednio posiadaczom rachunków bankowych fiducjarnych i odwrotnie, bez powierzania aktywów kryptograficznych stronom trzecim, takim jak giełda.

Każdy, kto faktycznie kupił lub sprzedał aktywa kryptograficzne za walutę fiducjarną, będzie wiedział, że nie jest to tak proste ani płynne, jak powinno. Rzeczywiście, możesz czekać kilka dni, aż Twój depozyt fiat trafi do Coinbase, a następnie musisz przenieść Bitcoin lub Ethereum na giełdę krypto-krypto, aby kupić ten altcoin, który chcesz.

Wszystko to tworzy łańcuch obręczy do przeskoczenia, a prawda jest taka, że ​​wielu ludzi po prostu się poddaje. To zła wiadomość dla szerszego zastosowania kryptowalut.

Ponadto Skandal Kwadrygi, gdzie giełda kryptowalut rzekomo straciła klucze prywatne do 135 milionów dolarów środków użytkowników, podkreśla korzyści płynące z zaoferowania posiadaczom kryptowalut alternatywnego sposobu sprzedaży ich monet za walutę fiducjarną, bez konieczności powierzania kluczy prywatnych giełdzie.

Nowe podejście Nimiq ma na celu zrewolucjonizowanie sposobu wymiany wartości między tradycyjnym systemem bankowym a światem kryptowalut poprzez usunięcie wielu istniejących komplikacji i barier.

Ta innowacja jest nie tylko destrukcyjna dla obecnych posiadaczy kryptowalut, ale może również sprawić, że rynki kryptowalut będą znacznie bardziej dostępne i bezpieczniejsze również dla nowych zwolenników kryptowalut.

Fiat kompatybilny z Blockchain: jak jest destrukcyjny?

Nowy plan Nimiq ma potencjał wyeliminować niepotrzebnych pośredników zarówno dla posiadaczy kryptowalut, jak i sprzedawców.

Procesory płatności kryptograficznych online:

Wygładź tarcia istniejące między kryptowalutą a tradycyjnym światem bankowym, umożliwiając wymianę wartości między dwoma ekosystemami. Problem polega na tym, że ci pośrednicy (tacy jak Simplex) zazwyczaj pobierają do 5% od transakcji i dodają kolejną warstwę, której muszą zaufać posiadacze kryptowalut.

Nowy most krypto-fiat firmy Nimiq może całkowicie zakłócić i wyeliminować potrzebę korzystania z internetowych procesorów płatności kryptograficznych. Dzięki bezpośredniej integracji ze zdecentralizowanymi giełdami eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznych procesorów nadzorczych, takich jak BitPay.

OTC (OTC)

Według Badania grupy TABB, rynki te są trzy razy większe niż rynki giełdowe i po prostu pasują do posiadaczy kryptowalut o wysokiej wartości z kupującymi fiat o dużej wartości.

Nie trzeba dodawać, że operatorzy OTC pobierają znaczne opłaty za tę usługę, a jeśli nowe rozwiązanie Nimiq osiągnie skalę, może stanowić poważne wyzwanie dla tych rynków, oferując wygodne i wydajne rozwiązanie do dopasowywania i wykonywania transferów między krypto i fiat.

Stablecoins

Obecnie rynek ten wynosi ~ 2,8 miliarda dolarów. Jednym z głównych zastosowań stabilnych monet (które próbują odtworzyć wartość dolara) jest zapewnienie właścicielom kryptowalut wygodnego sposobu zabezpieczenia się przed zmiennością rynków kryptowalut.

Nowy most krypto-fiat firmy Nimiq ma zapewnić właścicielom kryptowalut nowy i wygodny sposób na przeniesienie ich funduszy na prawdziwe pieniądze, jednocześnie eliminując potrzebę zaufania niezbadanym stabilnym monetom.

Witam Nimiq OASIS

Nimiq, pracuję z WEG Bank AG oraz nieupoważniona giełda kryptowalut Agora.Trade, jest pionierem całkowicie nowego podejścia do sposobu, w jaki banki radzą sobie z kryptowalutami, budując most krypto-fiat.

Jeśli te nazwy brzmią znajomo, to dlatego, że Litecoin i TokenPay mają oba pliki stawka w WEG Bank i Reto Trinkler znalazły się na liście Forbes „30 Under 30”.

To rewolucyjna współpraca, która może zapewnić zakłócenia potrzebne do zapoczątkowania masowej adopcji kryptowalut, znacznie ułatwiając łączenie się między fiat i krypto.

Nimiq OASIS

Zdjęcie za pośrednictwem Nimiq

Przełomowy plan dopuszcza waluty fiducjarne, takie jak Samo euro zachowuje się tak, jakby było tokenem w łańcuchu blokowym. Technologia nazywa się Nimiq OASIS (Odługopis ZAsset Swap jainterakcja Scheme), które jest rozwiązaniem warstwy pośredniej łączącej Agorę Trade z Bankiem WEG.

Ponieważ umożliwia wymianę kryptowalut na fiat, działa to bez konieczności wydawania lub używania stabilnych monet. Więcej szczegółów na temat tego innowacyjnego rozwiązania można znaleźć na Oficjalny blog Nimiq.

Nimiq OASIS może całkowicie zakłócić sposób kupowania i sprzedawania kryptowalut za pomocą waluty fiducjarnej. Szerszy wizją jest umożliwienie innym giełdom, bankom, walutom fiducjarnym i kryptowalutom integracji i wykorzystania Nimiq OASIS w przyszłości. Pozwoliłoby to jeszcze większej liczbie użytkowników kryptowalut i instytucji finansowych wyeliminować pośredników, takich jak podmioty przetwarzające płatności, i umożliwić wygodne przenoszenie wartości między dwoma ekosystemami.

Obecni partnerzy Nimiq złożyli następujące oświadczenia na temat współpracy. Według Matthias von Hauff, Prezes WEG Bank AG:

Przez ostatnie 12 miesięcy szukaliśmy różnych sposobów rozszerzenia naszej podstawowej działalności bankowej na społeczność blockchain. Dzięki Nimiq byliśmy w stanie opracować nie tylko przełomowy interfejs płatności, który może zrewolucjonizować sposób, w jaki radzimy sobie z kryptowalutami, ale także innowacyjne i potężne partnerstwo

I zgodnie z Reto Trinkler, współzałożyciel Agora Trade:

Nadmierna regulacja i brak innowacji prowadzą do rozwoju giełd powierniczych i pośredników finansowych, takich jak stablecoiny. Łącząc łatwy w użyciu token płatniczy, nieupoważnioną giełdę i innowacyjny bank fiducjarny, wracamy do sedna tego, czym jest blockchain; Niezależność i usuwanie zbędnych pośredników

Agora Trade również trafiła na Twittera po oficjalnym ogłoszeniu Nimiqa. Jedno jest jasne, Nimiq OASIS do wypełnienia luki między tradycyjnym systemem bankowym a rynkami kryptowalut.

Uważaj na świat, nadchodzi fiat kompatybilny z blockchain!

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: autor posiada w swoim portfolio część NIM i otrzymuje wynagrodzenie w postaci długoterminowego niezależnego doradztwa od Nimiq. Tego artykułu nie należy interpretować jako porady inwestycyjnej. Zawsze rób własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me